Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adamssss


adamssss
veterán

Végre. Ha ilyen kicsi pixel méretben is működik a technológia akkor jöhet a csere.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2) ricsip válasza adamssss (#1) üzenetére


ricsip
addikt

biztos lesz vagy 4-500 ezer az induló ára.. utana meg megy feljebb, olyan fasza a forint hétről hétre :C

-

(#3) adamssss válasza ricsip (#2) üzenetére


adamssss
veterán

Mirű beszélsz? Már 420 alatt van tartósan! :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4) mad823


mad823
őstag

De miért WRGB? Ha a JOLED meg tudja ezt ugrani RGB-vel is, akkor az LG ennyi év tapasztalattal miért nem?

(#5) Hegyirabló válasza ricsip (#2) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Kifizetném én, csak lenne már.

Aquila non captat muscas.

(#6) HDAdriano válasza mad823 (#4) üzenetére


HDAdriano
tag

Gyártástechnológia különbségek miatt.

A WRGB-t egy nagy táblából vágják méretre, míg a JOLED féle RGB panel-t nyomtatják.

Előbbi területre leosztva sokkal költséghatékonyabb mint az utóbbi megoldás (bár ott a valódi RGB sub pixel miatt jobb)

Ezért nem láttunk 27-32" nál nagyobb JOLED panelt, egyszerűen horribilis lenne az ára.

LG display viszont most kezdi el ezeket a táblákat ilyen kis méretre felvágni, remélem ocsóbb' lesz.

[ Szerkesztve ]

(#7) #72042496 válasza adamssss (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem biztos, hogy olyan kicsi lesz a pixelméret, felbontástól függ. Egy 27" WQHD nagyjából ugyanaz a pixelsűrűség, mint a 42" 4K. Szerintem ezek WQHD felbontásúak lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#8) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Vajon hányadik probalkozasra sikerül olyat venni ami nem pixephibas ? 🤣

(#9) Enclave


Enclave
aktív tag

Arra kíváncsi lennék, hogy a statikus tartalom beégése ellen (pl Start menü vagy böngészők ablakai, esetleg szoftverek GUI-ja vagy játékok HUD-ja) a tv-knél látott pixel shift-en, logo dimming-en kívül terveznek-e más védelmet is használni, mivel monitorként inkább a statikus tartalom a jellemző...

Youtube-on vannak videók ahol OLED tv-ket használnak monitornak és az OLED előnyei nagyon vonzóvá teszik őket monitor használatként de előfordult pár hónapos használat után, hogy látszódott a GUI "nyoma" a kijelzőn vagy szövegszerkesztő esetén teljes képernyős módban a fényerő, kontraszt elkezdett változni felhasználói beavatkozás nélkül (fényerő védelem talán) és így már nem volt olyan kellemes a használata hosszú távon...

Vagy lehetséges, hogy van még pár trükk az LG tarsolyában amit nem használt fel az OLED tv-jeihez de monitoroknál beveti? :)

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#10) Hubba12


Hubba12
senior tag

Istenem, végreee, ide nekem egy 27 colos whqd oledet azzonaal :D :D :D :D :D .

Csak az ASUS!

(#11) Busterftw


Busterftw
veterán

Na vegre jonnek normalis meretben is. 32" 1440p vagy 4K johetne.
A QD-OLED is terjedhetne minel elobb.
A "mai" IPS/VA vonal kb 8 eve nem ugrott minosegben.

(#12) bteebi


bteebi
veterán

Na végre! Éppen ideje már... Jövőre talán veszek új (jellegű) gépet, ahhoz pont menne. :K De nem bánnám, ha az ára a kijelzőmérettel nagyjából lineárisan csökkenne, még ha nem is felület arányosan. Max. 200 ezret lennék hajlandó adni egy monitorért, vagy talán még annyit se. Szóval ez jó eséllyel nem nekem készül. :DDD

#3: Mert Magyarország jobban teljesít, ugyanis előre megy, nem hátra, és ez még a Holdról is látszik. Igaz, amikor alig egy százassal volt olcsóbb az euro, már akkor is drága volt. De persze annak is örülni kell, hogy ebben a hónapban már valószínűleg nem lesz 500. Mondjuk van még két hét novemberig, szóval nem feltétlenül érdemes hosszú távon ennyire hurráoptimistának lennem. :B

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#13) Luck Dragon

Én is várom nagyon :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#14) SAS107


SAS107
csendes tag

De hát már vannak 27"-os OLED LG monitorok egy ideje. Mi ebben az újdonság?

(#15) PuMbA válasza Enclave (#9) üzenetére


PuMbA
titán

Jó kérdés. Ezen fog állni minden :) Az nem lesz poén, ha elkezdi hasonló tartalomnál a fényerő csökkentést és 10 perc múlva már sokkal sötétebb képet kell bámulnod, mint a jelenlegi TV-ik esetén.

[ Szerkesztve ]

(#16) #72042496 válasza SAS107 (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az, hogy ebben a panel is LG (WRGB és valószínűleg lesz 120 Hz, HDR, jóval magasabb fényerő de szerintem kisebb képpontsűrűséggel), és esélyesen felébe-harmadába fog kerülni, mint a JOLED paneles monitorok.

(#17) Hegyirabló válasza Enclave (#9) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ez engem is érdekel. Megírod, hogyan keressek rá YouTubeon? Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#18) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Helyes! Így már meg is lesz mire szeretném majd idővel cserélni a mostani monitoromat.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#19) Enclave válasza Hegyirabló (#17) üzenetére


Enclave
aktív tag

Első videó, monitor cseréje OLED tv-re, lelkesedés maximumon.

Második videó, hátrányok, néhány hónapnyi rendszeres használat után, service menüvel (service távirányítóval) való javítási próbálkozások...

Persze tudom, hogy sokan utálják Linus-t a stílusa (és a sok reklám) miatt, de mégiscsak próbált egy hétköznapi tesztet csinálni a használatból eredő előnyökről és hátrányokról.

Reddit cikk az auto-dimming-ről ami szöveg-táblázatszerkesztésnél előjön és egyeseket idegesít, holott ez a tv védelme a kijelző élettartamának növeléséhez...

Ezért hoztam fel a témát, hogy hátha vannak itt olyan szinten OLED monitorokat ismerő kollégák a fórumon, akik használtak már mondjuk profi OLED monitort (ára a csillagos ég és nem hétköznapi felhasználók számára készült) és tudnak olyan megoldás(ok)ról, ami tv-knél nem fordul elő de drága OLED monitornál esetleg igen, pl LG 32EP950, ami 1,1 millió HUF/db-ról indul mint 32"-es OLED monitor...

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#20) Hegyirabló válasza Enclave (#19) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Megnézem ezeket, köszönöm szépen! Közben persze rájöttem, hogy hamarabb járt a kezem, mint az eszem, és megnéztem pár burn-in videót, de ezek is érdekesnek tűnnek.

Aquila non captat muscas.

(#21) Hubba12 válasza Hegyirabló (#20) üzenetére


Hubba12
senior tag

Az oled a legjobb kép technológia jelenleg, de van hátránya is a beégés. De ez már régóta olyan téma hogy hiába írja mindenki hogy jaj beég, ha vigyázol rá nem fog. Igen beég ha szarul használod. Kell hogy a legszebb legyen a kép amit nézel? Akkor el kell fogadnod hogy vigyázni kell rá és nem lehet hogy ott hagyod bekapcsolva mikor wc-re mész, kutyát sétáltatsz, eszel, főzöl stb.(Évek óta van oled tv-m, nem éget be egyik sem soha.)

Enclave: Oké hogy van 27 colos oled, de lassu 60hz.
Nekem egy gamer 0.1ms 144-240 hz-es 27 colos 1440P oled kell. Nem 27 col 4k 60hz. :U

[ Szerkesztve ]

Csak az ASUS!

(#22) Semplar válasza Enclave (#19) üzenetére


Semplar
őstag

A "zúj windows11" lebegő tálcás lesz. ;]
Részemről kivárom a megfizethető μLED monitort, addig marad a jól bevált IPS.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#23) Hegyirabló válasza Hubba12 (#21) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na jó, de itt azért nem tévéről van szó, hanem kijelzőről, monitorról, amiről tanult kollégáim nagyon jól leírták, hogy ott bizony a statikus képekkel lehetnek gondok.

Aquila non captat muscas.

(#24) Hubba12 válasza Hegyirabló (#23) üzenetére


Hubba12
senior tag

Igen lehetnek. Ne kapcsold ki a védelmeket ne nyomasd a statikot max fényerőn és minden rendben lesz. A tv-k is egész jó monitorok amúgy, csak nagy. :O :) Azért már egy ideje tesztelik az oled-et kijelzőként, lásd pl laptop, telefon.

[ Szerkesztve ]

Csak az ASUS!

(#25) PuMbA válasza Hubba12 (#24) üzenetére


PuMbA
titán

Nem a nagy fényerővel van a baj, hanem hogy a védelem jelenleg bármilyen fényerőn bekapcsol, ha nagyjából hasonló tartalmat nézel perceken át. Ha filmben egy hosszú sötét jelenetet nézel, akkor a végére előfordulhat, hogy semmit se látsz: [link]

Hubba12: Ja, csak ugrik a garanciád, mert a védelem gyárilag szükséges a panel megvédése érdekében. Ezért írtam, hogy monitorok esetén, ha nem csinálnak valamit ezen a téren, akkor az gyenge eresztés lesz bármilyen profi LCD mellett.

[ Szerkesztve ]

(#26) Hubba12 válasza PuMbA (#25) üzenetére


Hubba12
senior tag

Igen, tudom, nekem is csinálja a tv-m. De ezt ki lehet kapcsolni. Illetve meg de a max fényerőn használattal az a baj hogy jobban melegszik a kijelző, ez által hamarabb be is ég. Az asus 42-colos oled monitorja már rendelkezik plusz hűtéssel, ami szerintem zseni plusz segít azon hogy ez a védelem ne is keljen.

[ Szerkesztve ]

Csak az ASUS!

(#27) mad823 válasza PuMbA (#25) üzenetére


mad823
őstag

Igen, és már egy tévé esetén is véleményes, hogy nem az jelenik meg a kijelzőn, mint ami a bemenő jelben van, de egy monitornál meg pláne. Persze értem én, hogy ezt csak videóvágók fogják használni második monitornak, amin csak a kontent jelenik meg - ja, nem, teljes értékű monitornak hirdetik... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.