Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) amanoba


amanoba
őstag

ez érdekes, az ezelőtt bevezetett új oprendszerek idején nem emlékszem hasonlóra.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#2) Gabi 8906


Gabi 8906
senior tag

Így jártak. Nem mindenkinek telik 100k feletti mobilra, pláne ha olyan rendszer van rajta ami új. És a régi sem volt épp a leg felhasználóbarátibb.... :(

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#3) Kashim válasza amanoba (#1) üzenetére


Kashim
őstag

Merész dolog volt beugrani a piacra ezzel a szokásostól jelentősen eltérő UI-val. Sok ember gyomra eleve nem veszi be a jelenlegi állapotában. Ráadásul már azért telítettebb a piac, mint az iOS és Android idején volt, nehéz érvényesülni harmadik félként. Nem kell azért félteni, szerintem beindul majd a szekér, nekem kifejezetten tetszik a rendszer, bár váltani biztos nem fogok érte.

(#4) RaveForce


RaveForce
veterán

azért most az elsö jelentösebb frissitéssel már sztem nem lesz olyan gáz a helyzet, szerencs h közben android fronton is belehúztak!

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#5) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Adják olcsóbban ennyi :)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#6) Kinder


Kinder
senior tag

Nyomkodtam a wm7-es mobilokat bőszen, de valahogy nem fogtak meg. ( winmo6.1-em volt akkor )
Aztán Androidra váltottam, és asszem nem bántam meg. VAlahogy barátságosabb, júzerffrendlibb.

(#7) Depression


Depression
veterán

Iphone-nak volt hype-ja, androidnak van (már) belépőszintje, amiről jobb hardverre akarnak váltani a használói. WP7-nek egyik sincs.
Akik okostelefont akartak, azok megvették, és nehéz rávenni őket, hogy úgy váltsanak mobilt, hogy az eddigi megszokott (és pénzért vásárolt) programjaikról lemondjanak az új, még gyerekcipőben járó kedvéért.
Aki meg eddig nem használt okostelefont, az ezután sem 100k+-ossal fog beleugrani. (Kivéve persze azok, akik most nőnek fel saját okostelefonhoz)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#8) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Nem csodálkozom rajta, h egy idő után unalmas lesz... Igazából a felületet megváltoztatni nem lehet, nekem személy szerint nem is tetszik ez a csempés dolog... És nem vagyok benne biztos, h akinek elsőre tetszett, két hónap múlva is tetszeni fog, h kockákból áll a menüje, és nem tehet ellene semmit... Arról nem is beszélve, h majd az ezredik telefonon is ugyanúgy fog kinézni...

Minden szavam magánvélemény!

(#9) Bici


Bici
félisten

Nekem ugyanaz a bajom vele, mint a szifonnal. Az is mind egyforma, csak az külsőre, ez meg belsőre.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10) roti86 válasza FRENK1988 (#5) üzenetére


roti86
őstag

Pont ezt akartam én is írni. :)

(#11) D@niel válasza tothmaxy182 (#8) üzenetére


D@niel
addikt

Pont ezen van a lényeg, szvsz. 1 hét után meg lehet unni ezt a fel-le scrollozást.

"Keldor papa": Hmmm, ha belegondolok, 1 nap is elég rá :) iOS-hez hasonlóan kelett volna a csempéket megcsinálni, felnyitod a lock screen-t, és ott van minden, nem kell lefele gurítani.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#12) keIdor válasza Kashim (#3) üzenetére


keIdor
titán

Az a baj, hogy mindenki azt mondja, hogy nem rossz, de váltani senki sem akar. Ha így marad, akkor bukó a dolog...

D@niel: Nem kell hozzá 1 hét, én 24 óra alatt nagyon meguntam... igaz Xbox meg Market még ki tol néhány órát, de...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#13) moonman


moonman
titán

"a felhasználók nem annyira nyitottak a Microsoft új platformja iránt, mint amennyire számítani lehetett."

amerikai kommentezők szerint inkább az ott kapható gagyi készülékek iránt. ők csak ábrándoznak az európai Optimus 7-es féle minőségi LG cucc után.

(#14) moonman válasza Depression (#7) üzenetére


moonman
titán

a WP7 nem a meglévő smartphone tulajoknak készült, hanem az első vásárlóknak.

#11: iPhone-os ikonrácsot négy év alatt nem sikerült megunni? szerintem a WP7 minden, csak nem unalmas.

[ Szerkesztve ]

(#15) hemaka


hemaka
nagyúr

drágák és még eléggé buták, nem csoda, hogy nem fogynak rendesen...

(#16) D@niel válasza moonman (#14) üzenetére


D@niel
addikt

Az az iPhone-os ikonrács egy filozófia része, míg a tile-ok tök más stílust képeznek a rendszer belső részét illetően.

Itt a gond: nincs egységesítés, ellenben kontraszt...

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#17) RaveForce válasza D@niel (#16) üzenetére


RaveForce
veterán

Az az iPhone-os ikonrács egy filozófia része

felnevettem :B :B

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#18) Ricardo


Ricardo
félisten

"A részlegvezető szerint a technokrata réteg számára a Windows Phone 7 platform néhány hét után már unalmassá válhat, ugyanakkor sokak számára épp a könnyű átláthatóság és egyszerű használhatóság teheti vonzóvá."

A mondat első felével egyetértek, a második fele meg igaz, de ... :U
Az a réteg aki kiad ennyit egy telefonért, szereti buherálni. A kötöttségek miatt hamar megunja. Aki meg nem kütyümániás, az meg nem ad ki ennyit egy telefonért. Az a szűknek nevezhető réteg aki meg az ára ellenére is egyszerűségre vágyik a lehetőségek helyett, már iPhone-t használ. Vannak akik váltanak, de nem akkora tömeg hogy eltartsák a rendszert.
Remélem ez változni fog.
Én abban látom a jövőt hogy az új telefonok túlmutatnak a WP7 minimális hardver követelményein, így a rendszerrel szerelt készülékek lekerülhetnek a középső szegmensbe, ahol többen veszik majd őket.

[ Szerkesztve ]

(#19) Gabi 8906 válasza hemaka (#15) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Nem olyan buták a win 7-es telok. :) De hogy a mem kártyás bővítés miért hiánycikk ennél a platformnál...... :F

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#20) Uchimata


Uchimata
tag

Eh, asszonynak egy Omnia 7-es készüléke van, és imádja. Az oprendszerfrissítés ráfér, hiszen vadi új az egész, de bizony 2 hónap után sem unalmas. Én elég sokat bütykölöm itthon betegen, meg esténként, a pajti meg csak használja - mindenre (web, levelezés, gyerek fényképezése/videózás, játék), és mindenben nagyon jó. A csempék pedig csak azoknak nem jó, aki nem használja, hiszen ez amolyan átmenet a widgetek és az ikonok között, ami nagyon praktikus. Természetesen a rendszernek még sok hiányossága van, de nem szapulom érte, hanem várom a frissítéseket, és elfogadom, hogy egy friss, korai szakaszban vettük meg. Ha most azonnal kéne váltanom a saját készülékemet, biza akkor is a WP7 lenne a legesélyesebb, de ez egyelőre nem fenyeget ;)

(#21) Gubro


Gubro
senior tag

Nem volt szo az alkalmazasboltrol, de jo esellyel az is benne van - marmint a szukos kinalat.

Szerk: persze ez a 22-es csapdaja: alacsony erdeklodes egyenlo visszafogott fejlesztoi aktivitas es forditva.

[ Szerkesztve ]

(#22) Depression válasza moonman (#14) üzenetére


Depression
veterán

Egyrészt azok kevesen vannak, másrészt meg még annál is kevesebben vannak, akik egy ennyire drága, de kiforratlan telefont vesznek. (Kevés≠nincs)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#23) Morden24 válasza D@niel (#16) üzenetére


Morden24
nagyúr

Most minden egyéb véleményt félretéve: szeptember vége óta van iPhone-om, és egészen biztosan tudom állítani, hogy rendkívü gyorsan meg lehet unni.

Nem állítom, hogy a WP7-et nem (bár én anno WinMo-n sem akartam skinelni, mint a bolond, sőt: iPhone-on sem akarok), de a "filozófia" egyik oldala az, hogy a telepített appjaidon és a háttereden kívül minden totál uniform, a WP7-nél meg elvileg az lenne a dolog lényege, hogy a tartalom teszi egyedivé a dolgot.

Szóval tény, hogy más filozófia, de aki a WP7-felületre azt mondja, hogy unalmas (tehát nem az, hogy nem tetszik, vagy ilyesmi), az az iOS-től feltételezem, azonnali kómát kéne, hogy kapjon, mert utóbbinál ingerszegényebb, fagyottabb, mozgásmentes, egyediségmentes rendszert azért nehezen találni az ismertebb mobil OS-ek között.

Egyébként szerintem semmi meglepő nincsen a nem túl erős eladásokban. Jelenleg a WP7 egy dologban "üt", az pedig az UI, ez meg valakinek vagy begyere, vagy nemgyere. Ettől függetlenül nem kell temetni a rendszert. Mondjuk én megnéznék azért egy ár szerinti megoszlást is, csak a békesség kedvéért, mert egyébként nem meglepő, hogy nem versenyezik 3 hónap alatt közvetlenül a durván hype-olt iPhone-al és a kenyérpirítókon is megjelenő Androiddal.

Sectumsempra - For Enemies

(#24) moonman válasza Depression (#22) üzenetére


moonman
titán

kevesen? nagyon el vagy tévedve, a telefontulajdonosok jó 70-80%-a még mindig butatelefont használ.

#23: azért azt se felejtsük el, hogy emberünk az LG eladásokról beszélt és nem a WP7 eladásokról. HTC-nek és Samsung-nak szerintem nincs oka annyira panaszra.

[ Szerkesztve ]

(#25) Brutális eb


Brutális eb
addikt

A szocreál csempe cucc mőgé elrejtett rendszer megtörése hozhatja magával az eladásokat. ;]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#26) tothmaxy182 válasza Uchimata (#20) üzenetére


tothmaxy182
őstag

És neked milyen készüléked van?

Minden szavam magánvélemény!

(#27) Gubro válasza moonman (#24) üzenetére


Gubro
senior tag

Ha joszerevel egyforma, csak mas gyarto nevet viselo telefonok kozul az egyik nem megy, akkor meglepne, ha mindegyik masik masszivan hasitana.

Nyilvan nem kell temetni a rendszert, de el kell azt fogadni, hogy csak a felso kategoriaban nem lehet megvaltani a vilagot, foleg nem ebben az allapotaban.

(#28) Morden24 válasza moonman (#24) üzenetére


Morden24
nagyúr

Amcsi sajtó szerint is azért gyengébb eladásokat produkáltak a vártnál... a készülékek kapcsán meg annyit tudok mondani, hogy majd meglátjuk a MWC-en, hogy ki mivel tervez előbújni WP7 terén.

Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy casual oldalon a WP7 jelenleg nem ellenfele az iPhone-nak, a felsőkategórián kívül meg nem tud hol terjedni, tehát nem meglepő, hogy nincsen valami óriási boom érdeklődés terén - speciel én ilyenre nem is számítottam. Ez a felsőkategória, pont.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#29) moonman válasza Gubro (#27) üzenetére


moonman
titán

nyilvánvaló, hogy nem adnak el napi tízmilliót, de én megvárnám a többi cég nyilatkozatát is. egyébként meg valóban kár pánikolni, egy nagyon 1.0-s rendszerről van szó, amire napokon belül jön az első frissítés.

(#30) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

lesz ez meg jobb remeljuk

(#31) FireKeeper válasza moonman (#13) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

akkor az amcsik úgy vannak a wp7-tel, mint mi európaiak a zune hd-vel. nekem amúgy tetszik a metro ui, igaz nem volt még androidom, csak symbian. és igen, a pénztárcámhoz sem illik a wp7 sajnos.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#32) Probber


Probber
őstag

Akkor csökkentsék az árakat, a Microsoft engedélyezze, hogy a variálható legyen a kezelőfelület, így megoldódik minden probléma. Csupán ennyi... ;]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#33) balazs0102


balazs0102
senior tag

Fel kell oldani a kötöttségeket. Én már rég lecseréltem volna rá a 3gs-emet ha pl. csak úgy fel lehetne rá másolni a zenéimet, vagy működne a bt fájlátvitel, vagy mindenféle mp3-mat be lehetne állítani cshangnak (igaz csak egyet használok de akkor is) meg stb ami még nincs.
Ha ezek nem lennének sztem többen vennék meg.Meg persze ontani kell kifele a programokat rá...

(#34) gombsadi válasza moonman (#29) üzenetére


gombsadi
aktív tag

Nem az a baj, hogy 1.0-ás a rendszer. Szerintem akit érdekel, így is vinné. Sőt, az emberek elől sincs elzárva, az LG Optimus 7 minden Voda kepviseleten kint van, külön állvány, fennhangon hirdeti Windows Phone mivoltat. De akit én megkérdeztem uzletvezetot, Pest, forgalmas voda kepviselet, egy darabot sem adtak még el belőle. Ajánlották azoknak akik felső kategorias telefont vesznek. Vagy android, vagy iphone. Persze, ez nem reprezentativ felmeres, de engem érdekelt. És az optimus 7 is jó minőségű telefon. Szóval, itt más gond van, és itt fentebb valaki írta, hogy a wp7 nem unalmas. Annak üzenem, menjen vegyen egyet.

(#35) moonman válasza gombsadi (#34) üzenetére


moonman
titán

én meg a Mammut 2-ben lévő LG shopban jártam már többször is, a srác mindig meséli, hogy berendelnek 3-4-5 darabot, és egy hét alatt el is fogy mindig, tehát átlag naponta eladnak egyet.

az a baj, hogy múltkor bementem egy T-Mobile-ba, hogy megnézzem az Omnia 7-est, a nőt pedig a végén majdnem felrúgtam, mert folyamatosan valami Androidos szart akart rámtukmálni. így mondjuk nehéz eladni egyet is. :U

[ Szerkesztve ]

(#36) gybazsi


gybazsi
senior tag

Hát ilyen árkategóriában azért nem is lehet olyan hűdekomoly eladásokat produkálni sztem (iPhone az a neve miatt kivétel). Idővel, ha kijönnek az erősebb hardverű WP7-es telók, és a mostaniaknak csökkeni fog az ára, akkor majd talán több fog fogyni belőlük.
Az unalmas témával kapcsolatban pedig szerintem semmivel sem lehet jobban megunni, mint az iOS-t. Ha valami, akkor az a rendszer tényleg elég unalmas egy idő után.

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#37) gybazsi válasza moonman (#35) üzenetére


gybazsi
senior tag

Hát ha már a boltban is más rendszerű telefont akarnak rásózni az emberre, akk tényleg nem csoda h nem fogy.

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#38) gombsadi válasza moonman (#35) üzenetére


gombsadi
aktív tag

Tudtam, hogy valami ilyesmit fogsz írni. ;)

Na, azt a nőt én is felrugtam volna:D
Viccet félretéve, elég sok pénzt költött/költ a rendszerre az MS, de valamiért érdektelenek az emberek. Pedig én is mentem nyomkodni, ma is, és a ott van az emberek pofájába nyomva, nesze, próbáld ki,mégse láttok senkit, akit érdekelne.
A marketplace nekem kaosz. Nekem nagyon össze-vissza volt. Egyáltalán nem áll kézre. pedig esküszöm, hogy pozitivan álltam hozzá.

(#39) plus44 válasza FRENK1988 (#5) üzenetére


plus44
veterán

Az még idő, mert bevélt is akarnak, meg most ilyen szintű hardvert nem vágnak majd hozzád 40k-ért..sajnos ez van.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#40) Quasi_modo válasza Probber (#32) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

a Microsoft engedélyezze, hogy a variálható legyen a kezelőfelület, így megoldódik minden probléma
Teljesen egyetértek. Illetve majdnem teljesen: fel kellene oldani a kötöttségeket is.

valami

(#41) peterk válasza gombsadi (#34) üzenetére


peterk
senior tag

Ballmer múlt héten azt mondta, hogy eddig 2 millió WP7 telefont adtak el. Körülbelül tizedét annak, amennyi iPhone4-ből fogyott ez idő alatt. Szerintem ez nem is rossz az állapotokat figyelembe véve. Arra leszek kíváncsi, hogy fél-egy év múlva mennyi fog fogyni.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#42) asysoft válasza tothmaxy182 (#8) üzenetére


asysoft
aktív tag

iOS-ben (illetve akkor még iPhoneOS-ben) 4-es verzióig hátteret sem tudtál a menüben beállítani, mégsem győzték elég iramban gyártani az aktuális modelleket, aligha a mindenre kiterjedő testreszabhatóság az egyedüli üdvözítő út.

D@niel (#11):
"1 hét után meg lehet unni ezt a fel-le scrollozást."
iOS-ben jobbra-balra scrollozást nem?:)

Gubro (#21):
"persze ez a 22-es csapdaja: alacsony erdeklodes egyenlo visszafogott fejlesztoi aktivitas es forditva."
Szerintem nagyobb lenne az az érdeklődés, de Marketplace nem elérhető a fejlesztők számára sem mindenhonnan, így "természetesen" tőlünk sem...

Quasi_modo (#40):
Azért bizonyos korlátokra "szükség van", pl HW követelmény megszabása szerintem elengedhetetlen a normális felhasználói élmény fenntartásához. (Más kérdés, hogy ne csak 1 SoC legyen támogatott :DDD )

Amúgy nekem nagyon bejön az UI, s bár elsőre nagyon idegenkedtem tőle, egy-két-sok videó megtekintése után megtetszett, egy Optimus 7 megnyomorászása után meg végképp megvett. Ettől függetlenül mobilom közelgő lecserélése során nem feltétlenül fogok WP7-re váltani, amelynek az egyelőre nem belátható fejlesztési út (mikor lesz pl korlátlanul, hivatalosan elérhető a marketplace itthon? Mikor kap alkalmazásváltó lehetőséget? Frissítések terítése hogy fog zajlani, mennyire köpnek bele a levesbe szolgáltatók a gyakorlatban? Remélhetőleg MWC után némiképp okosabbak leszünk), és a sovány készülékkínálat (mindegyiknek eszköznek van valami nyűgje, ami miatt húzom a szám) az oka, így marad az iPhone4...

[ Szerkesztve ]

(#43) Gubro válasza asysoft (#42) üzenetére


Gubro
senior tag

Ne vedd magadra, de a magyar piac merete eddig is elhanyagolhato volt az MS szamara, nem emiatt szegenyes a store.

(#44) erdoke válasza Gubro (#27) üzenetére


erdoke
titán

Pedig a Samsung pont arról beszélt, hogy a várakozásoknál még jobban is megy az az egyetlen készülékük (kicsit más a doboz az USA-ban), és a HTC se panaszkodott. Az a gond az LG-vel, hogy a jobb minőségű Optimus 7-es nem került be sok nagy szolgáltató kínálatába, míg a Quantum elég gagyira sikeredett. Elsősorban magukat okolhatják, olyan készüléket kellett volna minél több piacra bevezetni, ami jobban kell a vásárlóknak, mint a többi WP7 telefon.
Olyan, mint ha a Dell elkezdene anyázni, hogy nem viszik a WP7 cuccukat, miközben az a pár darab, amit le tudtak gyártani, csupa HW hiba volt, nem győzték cserélni.

(#42) asysoft
Februártól 2 (hasonló) SoC lesz támogatott, és fokozatosan bővül majd.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#45) asysoft válasza Gubro (#43) üzenetére


asysoft
aktív tag

Nem a magyar vonatkozás volt a lényege (csak gondoltam úgy teljes a kép, ha megjegyzem), hanem hogy még messze nem "worldwide" a marketplace, és nem csak pármilliós országok hiányoznak a listáról.

erdoke (#44): na, akkor haladunk:)

[ Szerkesztve ]

(#46) Gubro válasza erdoke (#44) üzenetére


Gubro
senior tag

Nem akarom egyetlen mas gyartohoz/tipushoz/os-hez hasonlitani, de osszessegeben nem olyan hangos siker, mint azt elkepzeltek.
Nyilvan van, akinek jobban, masnak meg rosszabbul ment, de szerintem nincs olyan elvetemult szakerto, aki a launchot hangos sikernek merne ertekelni.

#Asysoft: ertelek, en igen, a korlatozott store az nem jo, bar a ket masik ellenfelkent emlegetett os eseteben is siman beszelhetunk teruleti korlatozasokrol (az egyiknel a store, a masiknal a vas eseteben), megis hasitanak.

(#47) asysoft válasza Gubro (#46) üzenetére


asysoft
aktív tag

Szerintem elbeszélünk egymás mellett. Nem azt mondom, hogyha a Marketplace mindenhonnan elérhető lenne, akkor már temethetnénk a többi platformot, hanem hogy nem csak az alacsony eladási számok miatt nem tapasztalható nagyobb fejlesztői aktivitás.

(#48) gombsadi válasza peterk (#41) üzenetére


gombsadi
aktív tag

Persze, hogy szép eredmény. Én nem vitatom ezt. Csak furcsálom. Én nagyobb bumra számítottam. De, ez 2011 végére akár meg is valósulhat. Az MWC-re leszek még kíváncsi, ott sok minden eldőlhet.

erdoke:

Szerintem az lg jobb minőségű készülék. A Samunak is csak az a készüléke van jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#49) moonman válasza Gubro (#46) üzenetére


moonman
titán

már többször leírtam, de Microsoftnál új termékkel ritkán arat hangos sikert. nekem konkrétan végig Xbox feelingem van az egésszel. ;)

(#50) hemaka válasza moonman (#35) üzenetére


hemaka
nagyúr

ha hiszed, ha nem... vannak ilyen emberek, akiknek ki van adva melyik telefont, tv-t, notebook.ot stb. nyomják... :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.