Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

Majd amikor 4db ilyen "csupán 600 mm széles, 337,5 mm magas és 44,9 mm mély" modul-ért leugrok az mm-be szombat délután... :))

(#2) BemAnyó válasza #16939776 (#1) üzenetére


BemAnyó
senior tag

:DDD válaszfalat is lehetne belőle csinálni ha építkeznél esetleg :DDD de amúgy örülök hogy foglalkoznak az oled mellett ezzel is, lehet tényleg ez lesz a közeljövőben a elterjedtebb/megfizethetőbb tech..

(#3) dabadab válasza BemAnyó (#2) üzenetére


dabadab
titán

lehet tényleg ez lesz a közel távoli jövőben a elterjedtebb/megfizethetőbb tech..

fixed that for you :)

A közeljövőben nem, ahhoz már most kellenének rendes prototípusok maximum negyedekkora (de inkább még kisebb) pixelekkel meg legalább az első gyárat el kellett volna kezdeni építeni.

Ez most talán ott áll, ahol az OLED volt húsz évvel ezelőtt és még annak is kell még jópár év, hogy beérje az LCD-t.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#4) Duree


Duree
veterán

Ez csak látványos marketingnek mehet, gondolom minimum 5-10 év mire ez olyan árban és méretben lesz , hogy otthoni mozi legyen belőle. Ennek az ára úgy kb legalább 150 ezer dollár.

duree54

(#5) mad823 válasza dabadab (#3) üzenetére


mad823
őstag

Még a tokozással van gond, alapvetően az a szűk keresztmetszet, hiszen minden microLED panel prototípus, amit eddig láttunk, az SMD LEDekből állt össze. De vannak már előrelépések ezen a fronton is, tehát a miniatürizálás is megoldódni látszik.

(#6) dabadab válasza Duree (#4) üzenetére


dabadab
titán

Állítólag mostanában az ilyen mikroledek kb. 50 kUSD / m2 feletti áron mennek, a 163"-as méret meg kb 7,5 m2, szóval én inkább olyan 400 kUSD-re tippelnék (az áfával úgy 150 millió forint). Nem nagyon látom reálisnak én sem, hogy ez a technológia egyhamar megjelenjen az Aldiban százötvenezerért :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#7) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Jöhet 40"-ban töredék árért monitornak. Majd olvasszatok ki a kriosztázisból ha megvalósult. :))

(#8) dabadab válasza MeszesKPT (#7) üzenetére


dabadab
titán

Azt már most is lehet, mivel ez a nagy 6x6 kis panelből van összelegózva, ezért ha összeraksz egy 2x2-est, akkor kapsz egy 53"-ast, nyilván töredék (hatod-heted) árért, szóval simán a tied lehet kb tízmillióért egy 1280x720-as monitor :D

DRM is theft

(#9) MeszesKPT válasza dabadab (#8) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Remek deal, de inkább megyek és visszafagyasztom magam. :D

(#10) Interceptor válasza dabadab (#8) üzenetére


Interceptor
addikt

Az már hd ready lenne, régebben ez még jó volt :)

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#11) Ijk válasza dabadab (#6) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem lesz ebből soha konzumer termék. Senki nem akar több négyzetméter, modulárisan telepíthető fekete falat a nappalijába, horror áron. 85-100"-nál befejeződik az aktív kijelző sztori. Nagyobbat nem tudsz bevinni egy átlagos otthonba, ha igen akkor a mérete nem kívánatos kikapcsolt állapotban. Feltekerhető OLED-ben hittem egy darabig, de szerintem az is inkább demózásra volt jó, a műanyag nyúlását nem fogják megoldani soha a folyamatos ki-be tekergetés következtében szerintem.
Marad a vetítés, lézer fényforrással, ALR vászonnal ha nagy méret kell.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#12) dabadab válasza Ijk (#11) üzenetére


dabadab
titán

Ahhoz, hogy ez tényleg TV legyen, le kell nyomni a pixelméretet, egybeépíteni az egészet meg persze levinni az árát meg a fogyasztását (az összes ilyenben hűtőventillátorok vannak) - azért ezek egyike sem eleve megoldhatatlan feladat - kérdés, hogy sikerül-e.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#13) Malák válasza Ijk (#11) üzenetére


Malák
aktív tag

Ki tudja, elég sok dologra van igény, amit én pl. nem vennék meg :K

A feltekerhető szép szép, de ha már annyit áldozok TV-re, akkor vajon tényleg számít nekem az, hogy megspórolok egy fél négyzetmétert (se) vele?

(#14) Ijk válasza Malák (#13) üzenetére


Ijk
nagyúr

Gondolom nem szeretsz 3nm2-es fekete téglalapot bámulni kikapcsolt panelként a nappaliban. Meg az sem elhanyagolható szempont amikor a gyerek legója beleszáll a több milliós kijelző paneljébe.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#15) dabadab válasza Malák (#13) üzenetére


dabadab
titán

Egy 80"-as TV az nem fél négyzetméter :)

Egyébként ez már nem a spórolásról szól elsősorban, hanem arról, hogy egy nagyobb TV kikapcsolt állapotban feltűnően ronda, mert egy nyomasztóan nagy fekete téglalap.

DRM is theft

(#16) mad823 válasza dabadab (#15) üzenetére


mad823
őstag

De azoknál a technológiáknál, ahol a beégés nem kísért, ott bármilyen kép lehet rajta "kikapcsolt" állapotban. Láttunk már ilyet...

(#17) dabadab válasza mad823 (#16) üzenetére


dabadab
titán

Igen, de azért ott fogyasztás is van, nem hiszem, hogy az egy jó irány lenne, hogy akkor minden TV menjen 7/24.

DRM is theft

(#18) Malák válasza Ijk (#14) üzenetére


Malák
aktív tag

Engem nem bánt, ha van egy bazinagy fekete folt a falon.
A gyerek legója eszembe se jutott, azt aláírom! :R

(#19) Malák válasza dabadab (#15) üzenetére


Malák
aktív tag

Nem, az nem fél négyzetméter, de ha a falra teszed fel vs betekerhető, akkor a betekerhető is el fog venni helyet valahol, csak kevesebbet.

(#20) dabadab válasza Malák (#19) üzenetére


dabadab
titán

Jóval kevesebbet.

És ahogy mondtam, itt főleg nem a helyről, hanem a megjelenésről van szó.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#21) mad823 válasza dabadab (#17) üzenetére


mad823
őstag

Á, éjszakára, illetve amikor nem vagy otthon, akkor felesleges. :) Meg ide azért nem kell full fényerő, pár tucat wattból sztem kihozható.

(#22) Dɨngodilɇ válasza Ijk (#14) üzenetére


Dɨngodilɇ
csendes tag

Kell elé egy függöny mint a színházakban van, +100 feeling :D ha meg közveszélyes a gyerek akkor valami harmonikás tolóajtót lehetne elé rakni. De ez inkább nevelés kérdése egy adott kor felett, én valahogy sose éreztem kényszert hogy a sulinetes LCD monitort tönkre tegyem vagy nyomkodjam, ismerősnél meg a kisiskolás kölykök úgy hazavágták az IPS monitort, hogy fáj a szívem ha ránézek.

(#23) Ijk válasza Dɨngodilɇ (#22) üzenetére


Ijk
nagyúr

A sulinetes lcd monitor töredéke egy 120" méretű panelnak. Nem kell nyomkodni, játék hevében nekiszall valami, több milliós panel kuka. Egy vászon projektorhoz töredék áru ellenben, kevésbé serulekeny, de ha megserul akkor sem lesz nezhetetlen a kép.
Moduláris rendszernél ugye csak egy egységet kellene cserélni, de ott maga a pixelpontos telepítés problémás.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#24) Piftuka válasza Ijk (#11) üzenetére


Piftuka
veterán

"Senki nem akar több négyzetméter, modulárisan telepíthető fekete falat a nappalijába, horror áron. "

Részemről így helyes a kijelentés. :)

A cikkhez mellékelt "leopárdos" fotón látható falat például simán el tudom képzelni a szobám egyik ("A tévézős") falaként.

Kit érdekel, hogy kikapcsolva fekete? Engem nem. :N

Szerk.:

Ezzel viszont - reálisan gondolkodva - maximálisan egyetértek:

"Marad a vetítés, lézer fényforrással, ALR vászonnal ha nagy méret kell."

Azzal a kitétellel, hogy ha majd a látott képben olyan fekete szintet és kontrasztot produkál bármelyik ilyen megfizethető megoldás, mint akár a jelenlegi kiváló, VA paneles tévém, akkor áttérek a megfelelő UST lézer projektor, vagy "lézer TV" megoldásra.

Addig marad a ~85-100-120 colos tévé a jövőre nézve.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#25) Ijk válasza Piftuka (#24) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ezt már kiveséztük, házmozi projektorok natív kontrasztja 1:6000-1:30.000 között van, feketeszintben jobbak egy LCD tv-nél, még a legjobbaknál is. Nagyon világos tartalmaknál viszont mindig jobb lesz egy LCD kontrasztja mint a projektoré (főleg ha nem optimalizált a szoba). De ezek nem filmes tartalmak, pl. téli olimpia közvetítés.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26) dabadab válasza Ijk (#25) üzenetére


dabadab
titán

feketeszintben jobbak egy LCD tv-nél, még a legjobbaknál is.

:DDD

Komolyan érdekelne, az a vászon, ami olyan fekete, mint egy TV és emelett értékelhető képet lehet rajta produkálni.

DRM is theft

(#27) Ijk válasza dabadab (#26) üzenetére


Ijk
nagyúr

Talán meg kellene nézned egyszer egy házimozi projektor által vetített képet.
A vászon nem fehér, hanem visszaveri a rá eső fény jelentős részét, ha nincs fény akkor fekete. Pontosan a rá eső fény mennyigéhez arányosan "fekete". Namost ha a projektorról nem esik rá fény és persze a környezetből sem akkor fekete lesz a vászon. 16fL-re kalibrált képnél az 1:6000 natív kontraszt pontosan 16/6000~0,009 cd/m2-es feketeszintet produkál.
A feketeszint meg leginkább akkor érdekes ha jóformán csak árnyak szaladgálnak a képen.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#28) drtimot


drtimot
aktív tag

"A jelek az egységek közötti az LG érintkezésmentes csatlakozási technológiájával utaznak, a dizájn pedig az is lehetővét teszi, hogy a kijelzőegységek ne egyesével, hanem a teljes LED-rendszer szélén elhelyezett tűs csatlakozókon keresztül, közvetetten kapjanak áramot. Ezzel az LG Magnit csökkenti a kábelek rendszerezéséhez szükséges időt, hiszen a kijelzőket elegendő csupán néhány, az egységek hátoldalán lévő vezetékkel összekötni"

Ezmiezaz "érintkezésmentes csatlakozás"? Laikusként nem tudom ezt értelmezni, hogy érintkezésmentes is, meg vezetékes is. Vagy itt arról van szó, hogy a kép-adat megy kábel nélkül, de az áram-ellátáshoz kell vezeték? (Elég haszontalan újítás az utóbbi esetben, ha már úgyis kábelezni kell...)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#29) Dɨngodilɇ válasza Ijk (#23) üzenetére


Dɨngodilɇ
csendes tag

Ha már a kontrollerek repkednek ott más baj van, nem a TV ára... persze ahol ennyi pénzt kiadnak egy Tv-re ott nem szempont, hogy megneveljék a kölyköt hanem vesznek egy másikat. Ha olyan a gyerek mint amit én hoztam fel példának akkor a vásznat és összefirkálja vagy szétvágja ollóval. A problémáknak a gyökerénél kell megoldani.

(#30) MMSZoli válasza Ijk (#14) üzenetére


MMSZoli
tag

Annak idején a Philipsnél -egy projekt keretén belül- terveztünk egy olyan TV-t, ahol a standby állapot egy regisztráció után a központi honlapról letölthető 3 nagy felbontású szépművészeti képet mutatott volna, további összegekért egyebeket is. Sajnos az ötletünk központilag el lett kaszálva (a TV kerete (akkoriban még volt :-) ) pedig választható elektrosztatikusan felragasztható fólia lett volna. A szingapúri központ később kihozott egy mágnesesen felpattinható keretű TV-s, de csak Full HD volt, a mágnesek gyengék, és a keretes szánalmasan kínai dizájnnal rendelkezek.
Az én dizájnjaim között Ferrari és Bayern München is lehetett volna, sokkal rugalmasabb lett volna a gyártás :-D
Ötletként felmerült, hogy a User interface stílusa is a (WinAMP mintájára) témákkal bővíthető lett volna, passzítva a keret stílusához.
Később a Samsung kihozott valami hasonlót, Art TV néven.

Feltöltök egyet-kettőt, nem kell valami nagy dologra gondolni, de annó olyan beszállítótót is találtam, amelyik a feltapasztható fólia felületi érdességét is megoldotta volna, mint pl. a szálcsiszolt alu amit becsatoltam. Valójában akkoriban inkább a fake fahatású frontokat preferáltam (ami nem vagyon volt megoldható, de a németeknél és a skandinávoknál szerintem nagyon ment volna) meg a pezsgő és alu színű (akkoriban még menő) fémhatású frontot.
Természetesen nem a mai szemmel kell nézni, 2008-ról van szó...

Akkoriban tetszettek az absztrakt színes minták is, úgy gondoltam, hogy pár euróért belefér némi kreativitás is (nem én gyártottam őket, de megvettem a képeket). Ma már elég cikin néz ki :-D


[ Szerkesztve ]

(#31) MMSZoli válasza mad823 (#16) üzenetére


MMSZoli
tag

pontosan, nagyon jó észrevétel. A képeket is lehet pl 5 percenként váltogatni, hogy ezt a beégést megelőzze a TV.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.