Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Penguin95


Penguin95
senior tag

Ezt majd akkor fogom nekik elhinni, ha a 2016-ban megjelent V20-am nem 7.0-t fog végre futtatni, tavaly novemberi biztonsági csomaggal.

Imádom a telefont, és nem mozgatnak meg túlzottan az új főverziók, de azért legalább azokat a nyomorult biztonsági csomagokat nem ártana komolyabban venni.

(#2) st3v3np3t3r válasza Penguin95 (#1) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

én ezért váltottam le, nekem is volt... jó telefon, de ilyen kategóriától többet vártam volna...

volte nem lesz elérhető rajta sosem európában,mivel itt nem forgalmazták, wifi+ támogatás sem lesz,csak az usa-ban, annyi mindent ígért az LGPST csapat, dátumok,verziók... amiket írtak dátumokat kb. 2-3hét késéssel indultak meg a frissítések, meg 3-4havonta? vicc kategória lett az LG... mint gyártó, nekem csalódás volt.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#3) Dévacsen válasza Penguin95 (#1) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Más sincs jobb helyzetben,csak úgy hitetik vele..[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#4) bozont válasza Dévacsen (#3) üzenetére


bozont
veterán

Az amúgy nem lenne megoldható vajon, hogy az ilyen biztonsági frissítések a gyártótól függetlenül települjenek? Sok mindent megoldana, ha egyenesen a Google-től érkeznének ezek a frissítések.

[ Szerkesztve ]

(#5) Dévacsen válasza bozont (#4) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Nem tudom megoldható lenne e,de minden gyártó mozdulhatna ilyen irányba mint a cikkben említett gyártó,majd meglátjuk mi sül ki belőle.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#6) kkdesign válasza bozont (#4) üzenetére


kkdesign
senior tag

Én úgy tudom, hogy 8.0tól ez így/hasonlóan fog működni. itt a fórumon írta ezt valaki de nem tudom mennyire igaz az információ ezért inkább offba teszem. Elviekben így ketté válik a funkcionális frissítés valamint a biztonsági.

(#7) Penguin95


Penguin95
senior tag

st3v3np3t3r: Nálam addig maradni fog, míg nem adja be a kulcsot (gyakorlatilag az összes V20 problémában érintett), de hogy utána mi lesz, nem tudom. Nagyon csábít a V30 a DAC miatt, de ha ilyen marad a gyártó hozzáállása, akkor azért ezt még átgondolom. Imádtam a G4-et, és most a V20-at is, de mindkettőben elég sok dologtól kell(ett) tartani.

-Morrowind-: Tudok erről a dologról, viszont ez nem mentesíti számomra az LG-t. Pláne mivel tegnap lecsekkoltam a mostani szoftvert, és összesen 3 folt nincs benne garantáltan. Helyette viszont még decemberi javításokat is tartalmaz.

Ne csak addig legyen jó a vevő, míg megveszi az eszközt, hanem akkor is, mikor azért az összegért cserébe valamit nyújtani is kell.

(#8) st3v3np3t3r válasza Penguin95 (#7) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ha nincs olyan forrású zenéd és olyan minőségű fejhallgatód hogy a QuadDAC minőségétvki tudd használni,akkor felesleges. Nekem jó minőségű flac zeném volt, hi-fi fejhallgatóm nem,így ezt nem tudtam teljesen kihasználni.

Az üzemidő gyalázat,aktív használat mellett napi 2töltés, az utód aktív használattal laza 1-1.5nap, persze nem egy kategória.

Az utódra havonta jön a frissítés, nem 3-4,6havonta... ez is fontos szempont... a másik, viszonylag friss rendszer, de nem a legfrissebb ugyan.

Az LG megrekedt a V20nál a legeslegelső Nougat build verziónál és az istenért sem frissítené 7.1.2-re,nem, erőlteti a 7.0át.

Az Eu-s hálózati szolgáltatásokat sose lehet vele használni majd,mivel nem került forgalomba az eu-ban, így az itt bevezetett szolgáltatásokat sose fogja támogatni. Nesze Ultra-Prémium kategória...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9) milkabrams válasza st3v3np3t3r (#8) üzenetére


milkabrams
őstag

Az hogy veszel egy fejest 50k-ért nem olyan lehetetlen feladat.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#10) st3v3np3t3r válasza milkabrams (#9) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

az hogy nincs rá 50ezrem...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#11) milkabrams válasza st3v3np3t3r (#10) üzenetére


milkabrams
őstag

De telóra volt minimum 100k...

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#12) st3v3np3t3r válasza milkabrams (#11) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

PM...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#13) devast


devast
addikt

És amikor meguntad az összes gyártó éveken át tartó nonstop hazudozását, akkor veszel egy mi a1-et....
ps: nekem ma jött meg az oreo áprilisi frissítése ota-n :)

[ Szerkesztve ]

(#14) st3v3np3t3r válasza devast (#13) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

mondjuk igen... nekem teljesen jó V20 alternatíva... igaz nincs benne ESS Sarbe HiFi 32bites QuadDAC... nem mint ha nagyon mozgatna, amire kell, amire használom, bőven jó... üzemidőben messze veri a V20at a Mi A1,frissítésben megint csak. Ár/tudás arányában jó vétel....

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15) Penguin95 válasza st3v3np3t3r (#8) üzenetére


Penguin95
senior tag

16/44.1-es lossless alatt semmi nem kerül rá, illetve van mellé egy Beyerdynamic DT770 Pro-m, és egy Marshall Monitorom (igen, tényleg ez a neve). Előbbivel ittbon használom, utóbbival pedig út közben. Meg persze Neutron is van rá.

Anno pont a DAC miatt vettem, mivel telefonokat tekintve az egyik, ha nem a legjobb hangú darab. Felmerült egy USB DAC lehetősége is bennem, de ezt inkább passzoltam, mivel kellemetlen lett volna állandóan hurcolni a zsebemben azt is. Viszont a jelek szerint következőleg vagy ez lesz, vagy megbékélek a frissítetlen szoftverrel.

(#16) zzola válasza devast (#13) üzenetére


zzola
félisten

Vagy veszel iPhone-t...

(#17) Dévacsen válasza Penguin95 (#7) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Ne csak addig legyen jó a vevő, míg megveszi az eszközt, hanem akkor is, mikor azért az összegért cserébe valamit nyújtani is kell. maximálisan igazad van,normális világban ez lenne az alap...azért még jó hogy van ez a teszt program ami a cikkben linkelve van,és amiről betetted a képet így mindenki letudja ellenőrizni mennyire tartja a szavát az általa használt telefon gyártója. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#18) janeszgol válasza devast (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

A logika azt diktálná, hogy mivel már igencsak fejlettek a telefonok, a legtöbb embert kiszolgálja a 100k alatti kategória és látva a csalásokat a frissítésekkel, a csúcsteló helyett inkább évente veszünk valamit százezerért. A pénzünk ugyan ott van, sőt még kevesebből is kijön, a cégek meg...
De a valóság pont az ellenkezője. link

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#19) Rickenstein válasza janeszgol (#18) üzenetére


Rickenstein
senior tag

A valóság az, hogy 4 év alatt 3 LG flagshipem volt, mindegyik 3 ezres aksival és 2-3 órás aktív használat üzemidővel és az utolsó két teló 1 év után megdöglött. Most vettem egy iPhone-t, ugyanakkora aksival de 7-9 órás üzemidővel és ezzel már akkor olcsóbban kijöttem, ha csak 2 évig bírja (és ezek 4-5 évig bírják és kapják a rendszeres frissítéseket). Szóval f*ck LG ...pedig én aztán hűséges vásárlójuk voltam, mert az iPhone előtt csak és kizárólag LG flagshipjeim voltak.

PS C:\>_

(#20) devast válasza zzola (#16) üzenetére


devast
addikt

Igen, az a b, lehetőség... :)

(#21) devast válasza janeszgol (#18) üzenetére


devast
addikt

A logika azt diktálná, hogy az a cég aki egyszer átb*sz attól többet nem veszel semmit. Mert a márka és a brand kétélű fegyver... De amíg a birkák minden évben megveszik majdnemugyanazt, csak újabb szoftverrel, miért is változna bármi ? A gyártóknak a készülék eladása a haszon, a támogatása meg költség. Mint minden profit orientált cég, a hasznot maximalizálni próbálják, míg a költségeket minimalizálni. Amíg működik, miért is változtatnának ?

(#22) DS39 válasza kkdesign (#6) üzenetére


DS39
nagyúr

Nekem is rémlik ilyen, de tartok tőle mire ez átfut a gyártókon Android 9.0 is lesz.

(#23) ddekany válasza janeszgol (#18) üzenetére


ddekany
veterán

"a csúcsteló helyett inkább évente veszünk valamit százezerért"

Nehogy már... Az emberek hány százaléka vesz valaha 100e-ért telefont? Nem hogy évente... Maps, BKV-n olvasás, fényképezés megy 30-40e környékén is. (OK, fénykép minőségben lehet érdemi eltérés, de amúgy az is tök fölösleges, mert ami számít, az látszik rajta, pl., mi volt kirakva papíron a falra, stb.)

Android verzió fixáció dettó... nem pont te mondtad talán, hogy csak 7-es. De mi nem települ 7-esre? Én 4.2-re is alig találkoztam olyannal, az pedig már igencsak régi.

(Mostani 5 éves középkategóriás telefonommal is valószínűleg csak az a gond, hogy az 1G RAM kevés lett, ahogy elhízott alatta a szoftver...)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.