Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tdd587


tdd587
őstag

Gyorsan beírtam az árgépbe, hogy intel ssd 311 és ki is dobta, hogy 40e HUF, 20GB. Vicc az egész...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#2) ktamask válasza tdd587 (#1) üzenetére


ktamask
tag

100/120 dollár

2,5"-os 60 GB-os SSD-ket már lehet kapni ennyiért. OCZ vertex/agility, samsung,kingston és társai.

Túl sok értelmét nem látom, főleg 2.5"-os méretben.

Ha 10000-be kerülne még talán elfogadható lenne.

[ Szerkesztve ]

(#3) Dragon3000


Dragon3000
veterán

Csak azt felejtítek el, hogy ez SLC, és így sokkal jobban bírja a terhelést is.
Amúgy ezért az árért én is inkább vennék egy 60 gigás ssd-t :D

[ Szerkesztve ]

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én is épp ezen akadtam fel. Ez egy kicsi és drága SSD, sőt még talán lassú is. Emellett kell egy extra drive hely neki a notiban, pedig még a kifejezetten nagy méretű notikban is csak 1db 2,5 inches drivenak van helye. Ez megint olyan dolog, mint az ultrabook, vagyis az intel kitalált valamit ami csak az ő alkatrészeivel kompatibilis, persze nem a pénz miatt.

Bàr lehet hogy félreértem és ez asztali gépekbe való. Egyébként miért venne valaki 20 gigás SSD-t ilyen áron, amikor ugyanennyiért akár 128-ast is kaphat? Az intel alaplapi vezérlője csak az intel speciális SSD-jével kompatibilis?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) wetomi


wetomi
aktív tag

"Az intel alaplapi vezérlője csak az intel speciális SSD-jével kompatibilis?"
Én is éppen ezen gondolkozok és még azon, hogy ezek csak kimondottan erre a célra használhatók?
Mert még ha használható normális ssd-nek, akkor egy kis linux alá tökéletesen elég az a 20giga.
Na de ilyen áron ez elég eszement, ha nem használhatom akárhol.
Mesterséges igénykeltés és az igények mesterségesen nagyon szük tartományban tartása by Intel.

(#6) Apika válasza tdd587 (#1) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Ez elég súlyos...

(#7) .mf válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


.mf
veterán

"Emellett kell egy extra drive hely neki a notiban, pedig még a kifejezetten nagy méretű notikban is csak 1db 2,5 inches drivenak van helye."

cikk:
"Továbbra is lesz 2,5”-es és mSATA formátum is"

Jó lenne, csak alapból már ott is kicsit drága, itthon viszont pofátlanul. ($100 - 40k HUF)
De ami még jobb lenne, ha a szoftvert nem korlátoznák mesterségesen Z68 és 7x lapokra (mert az egész szoftveres). Próbáltam én is pár cache-elő programot, de eddig egyik se volt az igazi.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) Ren Hoek válasza Dragon3000 (#3) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Egy 25 ezres 64 GB-os MLC-re (Samsung 470 pl) adott esetben long-term teszt alatt 400 Terabyte írható fel, mire meghal. Ez rengetegsok. Átlag felhasználás mellett több évtized. 32 nm-es chipekre vonatkozik az infó. A lényeg, hogy még swap/program cache-ek beállításával sem túl nagy az a dinamikusan változó terület. Ezt a pár GB-ot sokkal könnyebben el tudja osztani 64 GB-on a wear leveling (főleg ha hagyunk neki 6 GB overprovision-t, hogy tudjon dolgozni), mint akár 20 GB-os SLC-n.

Tehát gyakorlatilag teljesen mindegy, SLC vagy MLC, 1000x jobban megéri egy 64 GB-os 25 ezres meghajtó és a teljes rendszer SSD-re kerül. Pluszban azért 40 GB-ra lehet már programokat is pakolni elég rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#9) Angel1981 válasza tdd587 (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Ha ez a helyzet, akkor tényleg az! :) :(((

(#10) djculture válasza tdd587 (#1) üzenetére


djculture
félisten

Slc ssd.k kis méretben is drága de nagyon. [link]
Mlc ilyen gyorsítótárként 1 hónap után kikészülne...

[ Szerkesztve ]

(#11) SoundBird


SoundBird
tag

Az ára tuti, hogy nem jó!

De még mindig nem látom igazán azt a user réteget, aki ilyet használna. Ez max notiban hozhat némi előnyt m-sata formában.

De nagyon sok 17.3-as és a fölötti notiban van 2 merevlemez hely. Szóval ott is a kisebb méretosztály lehet a cél. Ami amúgy is drágább, így ott könyebben be tudják építeni eme pirinyó tár nem épp pirinyó árát.

Asztaliba meg senki (de még talán notiba se) nem fog ennyi pénzért, ilyen kicsi ssd-t venni, ha mlc akkor se.

Szerintem! ;)

(#12) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt legfőképpen arra találták ki, hogy van egy 2TB rendszervinyó a gépben és gyorsítani szeretnél rajta.
Vannak, akiknél a SSD-re váltás sokkal drágább lenne.

⭐ Stella

(#13) BiP válasza Ren Hoek (#8) üzenetére


BiP
nagyúr

Igen, de nem is ugyanaz a felhasználási mód.
Ha összeolvasztod az SSD-t és HDD-t, akkor célszerűbb SLC-s típust választani, ha meg mindenképp külön van az SSD (pl. a rendszernek), akkor meg valóban a nagyobb, olcsóbb MLC a célszerűbb.

(#14) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az Ivy a címben az reklám akart lenni :F mind1 amúgy is várom már nagyon, azért nem vettem notit eddig. :K ;] :P

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#15) atus72


atus72
senior tag

Nem egészen látom ennek az eszköznek a célközönségét...

(#16) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nem nevezném éppenséggel költséghatékony megoldásnak.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#17) kcsa válasza .mf (#7) üzenetére


kcsa
veterán

Szerintem a 99$ ár csak a szokásos USA nettó ár, amire itthon rájön az áfa és a szállítás valamint az európai felár ($=€). Ehhez képest nem is vészes :)

(#18) Apika válasza kcsa (#17) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Valóban nem... :DDD

(#19) kcsa válasza Apika (#18) üzenetére


kcsa
veterán

mosmé, euró közép otp: 289 tehát összesen 99*289*1,27=36335. Tényleg nem durva felár :D

(#20) Taranti


Taranti
senior tag

Nem éri meg.

Én nemrégiben raktam össze egy Z68+500GB+64GB rendszert, és jelentős a gyorsulás minden programnál. Két hátránya van, a gyorsulás 2-3. indítástól érezhető, másrészt az írási sebesség lassabb, mint ha csak a HDD lenne.
Nade! A HDD adott volt (még 8ezer forintért :D ). A Kingston SSD 25ezerbe került, és van rá 3 év garancia, támogatja a GC-t. Mire teljesen tönkremegy...

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#21) fesii


fesii
aktív tag

Az ssd-k valahogy még mindig nem érték el nálam azt az árat, hogy beruházzak. Ez hogy most a vinyó megdrágult így sajna nem is kell csökkenteniük az ssd árakat...

(#22) .mf válasza djculture (#10) üzenetére


.mf
veterán

Amit linkelsz, az egy őskövület, beragadt készlet még az eredeti áron -- miközben azóta az árak már min. negyedére csökkentek. Ne az eleve torz hazai piacot vedd alapul.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23) NomadND1


NomadND1
senior tag

Nem látom a létjogosultságát ezeknek, de biztos velem van a baj :D

(#24) hibavissza


hibavissza
veterán

ez egy agyrém...olyan mintha az intelnél nem néztek volna tv-t/netet két éve.

(#25) banhammer


banhammer
veterán

Inkább veszek egy normális SSD meghajtót.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#26) Strezi


Strezi
őstag

Na, mivel már mindenki elmondta hogy hobbi célokra miértmeg menyire nem éri meg ezt megvenni, gondoltam leírom hogy nekem munkára miért jó pl. ez az SSD megoldás!

Azért, mert játékfejlesztő vagyok ez a munkám, ahol:
- egy branch (pl. Dirt3) jellemzően 40GB
- ebből jellemzően van 6-10 db amire szükség van mondjuk egy hét során a gépen (240 - 400GB)
- Rendszer, fejlesztőeszközök kb 120GB
- Napi host írás valahol 300GB körül, ez sok!

Máris ott vagyunk hogy ha nem akarok gyalulgatni, akkor kell 1TB hely dolgozni.

Namost, egy build fordítása HHD-ről, 5-8 perc egy 40 klienses szerverfarmon. SSD-ről 2.5 perc, konstans. Legyen mondjuk napi 40 fordítás .... ez magában 1-2 óra megtakarítás. Egy hét alatt plusz egy nap. A napi bruttó bérem kb 70Eft ...

Amikor ezt levezettem a főnökömnek, akkor szerintetek mennyit gondolkodott azon hogy SSD-legyen-e a gépekben?

Jelenleg csak 160GB SSD-k vannak az 1TB HDD-mellett, amik között pakolgatni kell a dolgokat hogy éppen optimális legyen.

Ugyanakkor, 1TB SSD-t már nehéz megindokolni, viszont ez az intel rendszer szinte tökéletesen kiváltja töredék áron az 1TB lemezzel kombinálva. Autómatikusan gyorsítja amivel éppen dolgozom.

Mivel a munkagépem egy Xeon 8 szállal és 12GB memóriával, az SSD fejlesztés volt a legnagyobb nyereség.

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#27) Jester01 válasza Strezi (#26) üzenetére


Jester01
veterán

A memória is olcsó manapság, meg lehet tömni a gépet, lesz sok (tömörített) cache ... az meg még az ssd-nél is sokkal gyorsabb és nem kell mókolni, hogy "éppen optimális legyen". Ilyen árban több mint 32GB-ot lehet kapni és még csak attól sem kell tartani, hogy tönkremegy. Szünetmentes persze nem árt. Csak a gyakran ki-be kapcsolgatott gépeknél lehet ennek az ssd-nek előnye.

Jester

(#28) Tigerclaw válasza Strezi (#26) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azt mondjuk nem tudni, hogy milyen algoritmus alapján cserélgeti ebben a puffer SSD-ben az adatokat, szóval nem tudni, hogy neked mennyire segítene. Ráadásul ez ha jól tudom az Intel Smart Response Technology-re épül, amit jó eséllyel te gépedben lévő alaplap, processzor nem támogat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29) Strezi válasza Tigerclaw (#28) üzenetére


Strezi
őstag

Ugyanakkor az új gépeket az IT-sek már így tudják rendelni ;)

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#30) Apika válasza hibavissza (#24) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Én sem értem. Nagyon bíznak benne, hogy ennyiért is veszik majd...

(#31) .mf válasza Strezi (#26) üzenetére


.mf
veterán

Már egy páran írtuk, hogy az elv nagyon jó (és hogy terjedhetne tovább, nekem, mint P55-tulajnak, nem tetszik, hogy csak Z68 és 7x szériára van lekorlátozva, méghozzá mesterségesen, mert az egész szoftverből megy).

Btw., napi 70k bruttó, ejj, hányszorosa ez az én béremnek, hol is dolgozol, vesztek fel embert? :)) Ja de nézem, nem is Magyarországon dolgozol, így már értem.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.