Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) holczy


holczy
aktív tag

Pattogatott kukorica bekészítve.

(#2) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Láttam valamelyik Linuxos csoportban, hogy ilyen -20%, -40% körül romlott az OpenGL teljesítmény.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#3) vlevi


vlevi
nagyúr

I5-3470 profim van, tehát így bridge.
De nem az igp-t hasznalom, fennt sincs a drivere, asszem.
Szép gesztus egyébként, hogy 7-8 éves procira is kijött a csomag

[ Szerkesztve ]

(#4) #16939776


#16939776
törölt tag

Lehet-e már tudni hogy az IGP Videó gyorsító képességére hatással van-e a javítás?

(#5) Raggie


Raggie
őstag

Ha nincs fenn semmilyen intel driver, és nem használom a z IGP-t akkor értelem szerűen nem kell ezt felraknom ugye?!

Clint Eastwood FTW

(#6) Jesus_Shaves válasza Cucuska2 (#2) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Ivy kb. 20%, Haswell több, mint 40%. Ha valami régebbi Thinkpaded van, akkor megszívtad (ahogy én is).
Valóban rendes az Intel, hogy gondol az ilyen régi eszközökre is, másképp nem egyhamar vennének új laptopot a tulajdonosaik :))

(#7) #95462144


#95462144
törölt tag

Sírok, hogy mekkora trollok vagytok... :C

(#8) Dhampir


Dhampir
félisten

Szuper, hogy kapott frissítést, le is töltöm. :))

(#9) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Hozok kaját és olvasgatom a védhetetlen megmagyarázását a kékfanoktól :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#10) junior11


junior11
veterán

Az enyémhez azt írja, hogy nem jó. Lenovo laptop Z500, intel i3-3120M. Windows 10 Home 64bit. A Lenovo oldalán már régóta nincs támogatás, magasról tesznek a régi gépekre.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#11) Dhampir válasza Dhampir (#8) üzenetére


Dhampir
félisten

Hp ProBook 6570b-re rendben fel is települt.

Amiben kissé csalódtam, hogy nem váltott át az Intel HD Grafikus Vezérlőpult a modernebb Intel Grafikus Vezérlőközpontra.

(#12) apatyas válasza Raggie (#5) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ha le van tiltva rendesen az igp, akkor nem fog találni eszközt, amire rátelepüljön. Ha igen, akkor kell.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#13) h_143570 válasza Cucuska2 (#2) üzenetére


h_143570
addikt

Gen7 eseten 40+%
https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=intel-gen7-hit

(#14) energy4ever


energy4ever
addikt

Telefonos rendszerfrissitesnel volt szo arrol, hogy letezik valami(amerikai :F ) torveny, hogy semmihez se lehet kiadni olyan frissitest ami lassitja az eszkozt...
Ilyenkor mi van ezzel!?

(#15) apatyas válasza energy4ever (#14) üzenetére


apatyas
Korrektor

A PC-dre nem vagy köteles felrakni a lassabb frissítést, míg a telefonra jóeséllyel felmegy ha kell ha nem. Meg valszeg ki lehet magyarázni azzal, hogy biztonsági frissítés.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#16) energy4ever válasza apatyas (#15) üzenetére


energy4ever
addikt

Ahogyan telefonra sem kotelezo, es ott is bemagyarazhatjak, hogy biztonsagi frissites... :N
(Inteles telefon!? ;] :DDD )

(#17) ShiTmano válasza Lacika112 (#9) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

az aláírásod elgondolkodtatott. Lehet én is megváltoztatom. Pl.

ha meghúzom a húgodat az oc-nek számít? :D

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#18) valakky válasza Cucuska2 (#2) üzenetére


valakky
aktív tag

rákűtték a windrivert a debiánra??? :DDD :DD :))

(#19) Cucuska2 válasza valakky (#18) üzenetére


Cucuska2
őstag

Nem, de a sebezhetőség mind a két rendszeren ugyanazt a hardvert érinti.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#20) hokuszpk válasza apatyas (#15) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"A PC-dre nem vagy köteles felrakni a lassabb frissítést"

ha nem mokolsz, akkor a w10 -re felmegy ha akarod ha nem.
nemelyik telefonhoz meg nem is jon frissites, mert a gyarto telibesz...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#21) hallador válasza Lacika112 (#9) üzenetére


hallador
addikt

Ja mondjuk 2012-ben amikor az AMD egyenesen melléktermék sem lett volna, azért nem kellett sokat magyarázni az Intel mellett. Ja igen kb 8 év kellett, hogy megközelítse az Intelt, teljesítményben. Ne is mond a biztonság meg a 64 magos processzor, amiből majd lesz 3 amivel lehet majd magyarázni. Értem én, hogy jó fikázni ész nélkül, de 2012-13-ban mondasz egy AMD CPU-t ami nem volt jelentősen elmaradva.... Én nem tudok ilyet...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#22) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Remélem Mac-re nem adják ki. Ha ilyen régi vasra jön frissítés, nekem az elavulás gyorsítása ugrik be első ötletként.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23) IO.sys válasza hallador (#21) üzenetére


IO.sys
őstag

Nevet változtathatnál Kék Kapitányra. Komolyan. 2012-13 7-8 évvel ezelőtt volt, de fel ne bosszantsd ezen magad.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#24) ShiTmano válasza hallador (#21) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

És vajon miért? [Erről] hallottál esetleg? Amikor jó procit csinált az AMD az Intel lefizette a fél világot, hogy ne vegyék, mert akkor éppen a "melléktermék" a kazán Prescott volt. Emiatt nem volt pénze normálisan fejleszteni az AMD-nek. Meg is büntették az Intelt ezért. Amit tudtommal a mai napig nem fizetett ki. Ennek meg a gyártástechnológiai hátránynak volt az eredménye a Bulldozer. Ha a te cégeddel csinálná ugyanezt az Intel akkor is így védenéd?

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#25) Freiherr válasza #95462144 (#7) üzenetére


Freiherr
őstag

Én nem sírok, csak a szerkesztő helyében is szégyellem magam, így kell ezt csinálni gyerekek.

XXX

(#26) #52931072 válasza hallador (#21) üzenetére


#52931072
törölt tag

Az amd '75 óta a porondon van, csak van egy nagy büdös kék ogre szomszédja, aki folyamatosan a kertjébe sza.ik. Az ogre telesza.ta a világot a félműködésképtelen, használhatatlan elektronikai hulladékkal.
Emlékszünk még a willamet, northwood és a preskot ganyéra. Van aki a trágyát trágyának látja és van aki beviszi a házba és beszereli a gépébe.
Na erre varrjál gombot trollovics elvtárs! :DD

(#27) hallador válasza IO.sys (#23) üzenetére


hallador
addikt

Ennyi? Érvek garmadajat sorolták fel...ha valaki be méri írni hogy az egyik gyártó le volt maradva az hülye vagy mi? Ezek a tények nem mese?

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#28) ted_tris válasza #52931072 (#26) üzenetére


ted_tris
tag

Szerintem csinalj ejjszakara alufolia sisakot is, hogy a gonosz intel altal, a kozpontbol sugarzott vegyel intelt uzenet ne fertozze meg az agyad...
Edes megveszekedett ...... :C

#2:
En azt olvastam hogy 2347%-ot lassit.
Es a kornyezo amd-s gepektol vonja el a teljasitmenyt, hogy meg legyen a 0.

Ha van frissites az a baj
Ha nincs az a baj.
Ha jo a cucc az a baj mert jobb mint az amd
Ha rosszat meg az a baj, mert az is zavarja az amd fant
Ha gyors a cucc az az amd-nek koszonheto
Ha lassu, az is.

Szoval megtudhattuk, hogy ha nem lenne amd nem lett volna osrobbanas, elet, evolucio.
Olyan az amd mint az apple.
Egy egyhaz.
A hivoi meg olyanok mint a barna kisebbseg...

Tisztelet a kivetelnek, de a piros fanok kozt nagyon keves a nem agyhalott... :U

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#29) #52931072 válasza ted_tris (#28) üzenetére


#52931072
törölt tag

Azért ne lovald bele magad, csak leszálltam egy pillanatra hallador szintjére és ott ez jön ki.
Upsz ogre jár a kertemben, vagy egy büdös nagy troll? :DD :DD :DD

Azt hallottad? "Chuck Norris nappalijában fekszik egy medve, nem döglött, csak nem mer megmozdulni." :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#30) hallador válasza #52931072 (#26) üzenetére


hallador
addikt

Nem baj ha hülye vagy, az sem, ha csak ilyen buta módon akarod kifejezni (vagy csak így megy, na ez meg már más kérdés ugye?) azt amit más már leírt értelmesen

[link]

Azzal sincs baj, ha csak arra vagy képes, hogy egy önálló ötleted sincs.

Az már igen, hogy ha valamihez hülye vagy, akkor azt jól megmagyarázod.

Sebaj, nem vagy ezzel egyedül. Az már a magyar közélet része.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#31) hallador válasza ShiTmano (#24) üzenetére


hallador
addikt

Ez üzletpolitika, akkor gondolom a Microsoft, a Ford, a VW, de bármelyik multit felhozhatod az Ikarus-al együtt, mindegyik ezt csinálta. Nem egyedi esetről beszélünk. A másik, hogy ezt az intel csinálta kb 4 - 5 évig, akkor ezt emlegetjük még 200 évig mint 1242-őt. Szerintem az AMD pontosan így járt volna el, de bárki is.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#32) apatyas válasza hallador (#30) üzenetére


apatyas
Korrektor

Meh.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#33) Lacika112 válasza hallador (#21) üzenetére


Lacika112
aktív tag

JA mondjuk most hogy mondod..... mikor is készül el végre a 10000 mhz intel proci?
Coppermine? vissza kellett vonni az egyik modelt kiadás után mert nem lehetett hűteni? Akkor épp az athlon xp után igyekeztek kullogni (erre már nem emlékszem pontosan) 1200mhz p3 at rommá verték a 800mhz athlonok.
Esetleg amikor vissza kellett vonni pentium pro? (ebbe se vagyok már biztos) mert hibásan számoltak....

Játszhatunk itt történelmi ki mit tudot..... a jelenen nem változtat.
Most az intel minden téren jelentősen el van maradva, ha inteles genekbe mérjük ami +5%/ gen húúúúúúúú hány generációt is tesz ki? :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#34) Carasc0 válasza Lacika112 (#33) üzenetére


Carasc0
őstag

Nekem az tetszik, hogy még mindig igen igen sokan ilyen apróságokkal (ez 1 a sok közül) vannak elfoglalva hogy Intel vagy AMD. Az már nálam intelligencia kérdése, hogy kerültem olyan szituba miszerint mivel nekem Intelem van így kékfan vagyok.

Én azon a szinten vagyok, hogy a jelenlegi gépem bőven elég arra hogy sok pénzt keressek. :K ;)

Hallador: Ne erőlködj. Benned is azt látják, hogy tudatlan Intel fan vagy. Felesleges. Itt nem érdemes ismeretet megosztani. Itt még egy kandidátus fizikus ismerősömet is leoltotta egy leendő fizika tanár. Mit vársz? Engedd el, jó tanács. ;)
"Az önmagában nem szakértelem, ha valakinek gyors gépe van." Nagyon bölcs mondás. Igaz sokan nem értik.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#35) ShiTmano válasza ted_tris (#28) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Te nagyon fordítva ülsz a lovon. Amit írsz az pont a kék szemüvegesek tulajdonsága. Emlékszel még Manbalra vagy Dandrisra? Sokan emlegetik őket a mai napig. Na ők az igazi agyhalottak. Mindkettő Intel fan mint te. :U

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#36) Cucuska2 válasza ted_tris (#28) üzenetére


Cucuska2
őstag

Te neked valami nagyon nagy bajod van.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#37) ShiTmano válasza hallador (#31) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

"Ez üzletpolitika, akkor gondolom a Microsoft, a Ford, a VW, de bármelyik multit felhozhatod az Ikarus-al együtt, mindegyik ezt csinálta."

Látom jön a szerecsenmosdatás/bagatellizálás. Linket pls! Egyik sem csinálta ezt. Kisebb mocsokságokat csináltak, de ilyen fojtogatást egyik sem csinált. Több millió cég van a földön de nem hallani, hogy más ilyet csinált volna. Kartellezgetnek meg saját ökoszisztémájukkal befolyásolják a piacot(Apple, Nvidia) néha van lefizetés, csalószoftver(VW) stb.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#38) holczy válasza energy4ever (#16) üzenetére


holczy
aktív tag

Hogyne lenne kötelező 1-1,5 hónap múlva saját magától feloakolja. Kivéve, ha nem mész fel wifi hálózatra.

(#39) Cucuska2 válasza holczy (#38) üzenetére


Cucuska2
őstag

Még szerencse, hogy kábelen netezek!

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#40) andy19770128


andy19770128
aktív tag

Oh jaj. Asztali Ryzen 3600 radeon vII. Notebook. Asus fog scar III. 9750H ÉS 1660TI

(#41) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Na ettől majd biztos jól "begyorsul" az Ivy. Ha Intel 7-8 éves termékre ad ki még frissítést, akkor azért annak igen komoly oka lehet.

(#42) FlashLed


FlashLed
senior tag

Javításba álcázott mocsok avultatás, nem kis teljesítmény vesztések. Grat Intel jár a pacsi... elvégre ki venne új notikat.

The Mechanic

(#43) janeszgol válasza hallador (#30) üzenetére


janeszgol
félisten

Pedig az a hozzászólás tökéletesen leírta az elmúlt 20-25 évet.

(#44) janeszgol válasza hallador (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha teljesítményben szépített is a cég, fogyasztásban mindig sokkal rosszabb volt az Intelnél akkoriban. Szóval szerintem nincs.

(#45) Shing


Shing
őstag

A legkönnyebben elkészíthető pozitív hibajavításokat nem adnák ki ezekhez a GPU-khoz. Ne adj isten valami kis teljesítmény boostot. Elvágják pár év után a támogatást azt cső.

De ha valami biztonsági rést belehet foltozni ami teljesítmény vesztéssel jár, már dobják is ki a drivert 0. nap a 8 éves GPU szériákhoz is.

(#46) FlashLed válasza Shing (#45) üzenetére


FlashLed
senior tag

Persze, hisz intel. Vegyed az ujat, persze uj alaplappal es foglalattal. A notit meg dobd ki.

The Mechanic

(#47) holczy válasza FlashLed (#46) üzenetére


holczy
aktív tag

Apple is pontosan ugyan ezt csinálja. Meg az összes többi gyártó is. Nem értem mit kell ezen ennyit rágódni.

(#48) FlashLed válasza holczy (#47) üzenetére


FlashLed
senior tag

Ha te megteheted, hogy évente ne adj isten két évente proci cseré él az egész hóbelebáncot vagy a komplett notebookot lecseréled, akkor ne rágódj. Jellemtelen gerinctelen dolog mint az intel mind az Apple.

The Mechanic

(#49) holczy válasza FlashLed (#48) üzenetére


holczy
aktív tag

3 évente kihoznak okosságokat, amivel 30-40 millás gépek frissítését, támogatását megszűntetik. Pl lecserélnek egy sor szenzort. A régebbi (3éves) gépre nem tudod átrakni, mert 12 volt helyett 5 volt a szenzor betápja. Vaaagy, lecseréled a komplett kábelkorbácsot, villanymotorokat, vezérlő egységeket (kb 3-4 milla). Ennek hiányában a gép még nem szar, vagy használhatatlan, csak egy idő után eléri korlátait. Kicsit nagyobb összegeről beszélünk, mint egy alaplap+proci. Bosszantó, de mit tudsz csinálni. Lecseréled, vagy használod, amíg ki nem tudod cserélni, vagy el nem éri korlátait, és akkor le kell cserélni. Több opció szerintem nincs.
Évente-2 évente meg felesleges cserélni lapot, cpu-t, de még notebookot is. Tervező laptopokat kidobálod éves szinten? Nem. Netezős/filmezős laptopot sem csereberél az ember 1-2 évente, mert arra a célra bőven jó. Jelenleg 7-8 éves terméket szidunk, hogy le kell cserélni. Hagyjuk már.

(#50) FlashLed válasza holczy (#49) üzenetére


FlashLed
senior tag

Jelenleg. Pontosan direktbe szetkurjak, hogy abszolut hazsnalhatatlan legyen, ami meg egyebkent hadznalhato lenne. A driver es egyeb frissitesekrol ne is beszeljunk. 3 eves termek nemmkap supportot. Ellenben ha teljesitmenyvesztes van, akkor igen. Pocegodor az egesz. Az alma ebbol a szempontbol jobb, jobb a driver stb support, es meg 8 eves gepre is felmegy legujabb op rendszer stb.

The Mechanic

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.