Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Garada


Garada
őstag

Valahogy nem lep meg, hogy az Apple mellett androidos oldalon a Samsung az egyetlen aki képes egy annyira épkézláb koncepcióval előállni ami versenyképes lehet az Ipadeket mellett, a Dex számomra egy kifejezetten kedvelt opció ami mellettük szól.

(#2) #16820480


#16820480
törölt tag

Jó ajánlat az ipad, főleg a hosszú szoftveres támogatás miatt, csak sajnos még mindig nem sikerült megbarátkoznom az ipadOS jellegzetességeivel, szóval saját használatra nem szántam el magam, hogy vegyek.

(#3) Somatom válasza Garada (#1) üzenetére


Somatom
veterán

Azért gazdagon lenne rajta csiszolnivaló. Két böngészőről tudok, amiket normálisan lehet kezelni egérrel. A Chrome és a Firefox. A Chrome -ot nem szeretem. A Firefoxra EZT dobja. Ugyanez a szitu a Telenor MyTV -vel. A Kodi nem fut kisablakban. Képernyőtükrözéssel, vagy a tabon egérrel kezelve nincs ilyen gond.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4) GreenGoblin válasza Garada (#1) üzenetére


GreenGoblin
tag

Pontosan. Nincs értelmes alternatíva a piacon. Ennyi.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#5) joey04


joey04
titán

Értelmes konkurencia nélkül nem meglepő.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) Garada válasza Somatom (#3) üzenetére


Garada
őstag

Így van közel sem egy tökéletes megoldás, de legalább próbálnak valami pluszt nyújtani amivel eladhatóbbak lesznek mint a többiek androidos fronton. Nem olyan rég vett ismerős belépő szintű Ipadet (Apple iPad 8 2020 10.2 128GB) és egész meglepődtem, Apple mértékkel belépő szintű termék révén mennyire össze van rakva. :D

(#7) Somatom válasza Garada (#6) üzenetére


Somatom
veterán

A DeX -szel túl sokat nem tettek hozzá az Androidos lehetőségekhez (persze, az iPad megoldásánál így is fényévekkel előrébb jár, mert az még csak az osztott képernyőnél tart). Nugáttól minden droidos telón, tabon aktiválható a freeform multiwindow mód. Ahhoz kell még a Tálca alkalmazás és megvan a DeX. Én inkább azt használom a DeX helyett.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8) nemlehet


nemlehet
őstag

ahhoz képest hogy pár éve még arról volt szó, hogy a tabletek kinyírják a laptopokat és itt is sokan hevesen taglalták, hogy ő már el nem tudja képzelni hogy laptopon dolgozzon.... Hát eléggé eltűnt a kínálat :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#9) bollokcs80 válasza #16820480 (#2) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én most futottam neki másodszor (közben próbáltam a Tab S7-et is), de én is anyázok egy-két szoftveres megoldásán.... :W

Nekem valahogy nem váltja ki a számítógépet egyik platformon se. :F

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#10) bostone válasza bollokcs80 (#9) üzenetére


bostone
addikt

Egy megszokott környezetből átnyergelni senkinek sem egyszerű.
Akik táblagéphez kerestek élhető megoldásokat, valószínűleg többet foglalkoztak az üggyel, mint egy átlagfelhasználó.Több esetben kompromisszumokat kellett kötni.

Egyébként ez bármely rendszerváltásra igaz lehet.

A Windows sem áll mindenkinek kézre.

(#11) Somatom válasza bostone (#10) üzenetére


Somatom
veterán

Bizony. Munkaeszközként egy PC sem tudja kiváltani a tabletet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12) janeszgol


janeszgol
félisten

Szvsz a tabletnek addig van ertelme, ameddig 4:3 vagy 16:9 keparanyu. Ha ott is divat lesz a 20:9 akkor vege szamomra.
Az iPadek jo minoseguek, az Apple pontosan tudja, mit mennyiert kell adni.

(#13) Essentials válasza Somatom (#3) üzenetére


Essentials
aktív tag

"Azért gazdagon lenne rajta csiszolnivaló"

Ezt vicces h táblagép fronton pont egy iPad mellett hozzuk fel odaillő kritikaként, amikor az androidos tablet fronton vélhetően az a bizonyos "csiszolandó lista" végtelenítettre lenne dagasztva a legalapvetőbb dolgoktól az extrább igényekig. Kezdve az app kompatibilítástól a készülékek reszponzivításán, exclusive alkalmazás felhozatalon, az alkalmazások minőségén keresztül akár a csatlakoztatható perifériák működéséig mindent ideérte. Azon felül hogy természetesen mindig van hova fejlődni és meglévő hibákat javítani, alapvetően azt kell megérteni/felfogni, hogy az iPad az Apple víziója a tabletről, és nem azért olyan jó vagy olyan rossz, hiányos, vagy funkcionális mert így sikerült az aktuális évben, hanem azért mert az Apple ilyenre akarta készíteni!

Nem azért nincs Dex funkció "mert ők itt tartanak", hanem azért mert ők így akarják. A tabletet, és a Mac-et próbálják mindaddig szétválasztani, amíg csak lehet. Az üzleti érdekük hogy egy iPad nem válthasson ki minden funkciójában egy Macbookot, és egy Mac se tudjon mindent asztali rendszerű laptopként, amit egy iPad nyújtani tud. :R Mindenki eldöntheti mit használ, és mi felel meg a saját felhasználásának, igényeinek árban, tudásban, value-kban, mert azért nagy eltérések vannak abban, hogy mit kapunk a pénzükért cserébe. Az iPad a mai napig nagyon népszerű, még mindig nem tudta igazán megfogni a vásárlókat a konkurencia, ez pedig valószinűleg azért van így 10 év után is, mert a tablet vásárlók javar bízik ezekben a termékekben, és megfelel nekik.

[ Szerkesztve ]

(#14) Essentials válasza bollokcs80 (#9) üzenetére


Essentials
aktív tag

No de milyen okból erőlteted? Emlékszem tavaly is leírtad h próbálkozol, de nem jön be. Egy olyan vízió, amivel nem tudsz azonosulni gondolod hogy most fog alapvetően a szájízed szerint megváltozni, amikor 1 évtizede ugyanabban a szellemben működik? Ez azért elég utópisztikusan hangzik, ha belegondolsz. :)

(#15) Luck Dragon

Részemről kettő iPadet használva , teljessen elégedett vagyok velük , továbbiakban is ezt fogom választani .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#16) Somatom válasza Essentials (#13) üzenetére


Somatom
veterán

Öööö.... Én a DeX -re írtam, hogy lenne rajta csiszolnivaló. IPadon nincs DeX felület, így nincs min csiszolni. Ők így akarják, én viszont nem fogok egy atomerőmű mellé még egy PC -t venni. Meg aztán filmhez, tévéhez nem praktikus a 4:3.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17) #16820480 válasza Essentials (#13) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az olyasmikkel mi a helyzet, hogy egy alapvetően nem utcai felhasználásra szánt tabletnél miért nincs faceID, amikor telefonban van? Az Air-ben sincs, pedig az nem is olcsó már. Ugye otthon általában nem visel maszkot az ember, kényelmesebb lenne feloldani azzal, mint keresni a peremen az ujjlenyomat olvasót.
Miért nincs multi-user mód? Persze nekik így jobb, hogy vegyél egyet magadnak, a barátnőnek/feleségnek, gyereknek, stb. Ahelyett, hogy az alapján aki belép, betöltené a profilját és kész. Még a Pro modelleken sincs.
Miért kellett egy évet várni a használható widget támogatásra, ha a telefonok megkapták, illetve ugyanez az app list esetében is.
Évekig kellett várni egy használhatóbb értesítési rendszerre is (ezt most nem is néztem, a tabletek is megkapják, vagy most megint idén csak telefon?), ahogy a fájlkezelésre is.
Van rengeteg ilyesmi azért, és hát az ember csak reménykedik, hogy majd idén talán már megoldják.

Amúgy a Dex nekem pont semennyire nem jön be, azt hiszem talán a Huawei reklámozta úgy, hogy PC-t csinál a tabletből, hát tökre nem. Lehet ablakos módban egymás mellé téve tologatni fájlokat a fájlkezelőben meg képeket a galériában és kb ennyi. Nem ettől (meg a taskbartól) lesz valami PC, hanem hogy olyan programok érhetők el rá.

(#18) bollokcs80 válasza Essentials (#14) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Azt reméltem, hogy Air4-en a Type C miatt könnyebb lesz a fájlok kezelése és akkor valahogy megbarátkozom vele, ennyiben jobb is mint a sima. Sajnos inkább azzal van bajom, hogy megszokott programok megszokott funkciói (pl. egy fájlletöltés Chrome-ban) is teljesen máshogy működik mint PC-n vagy Androidon és ezt nem bírom lekezelni/megérteni.

Sajnos Android fronton sem tökéletes minden, meg Tab S7-en kívül nincs is rendes, időtálló és jól támogatott vas...

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#19) Essentials válasza #16820480 (#17) üzenetére


Essentials
aktív tag

Erre a kommentedre válaszoltam fentebb, de nem bontottam le minden egyes olyan elemre, amit adott felhasználó hiányolhat! Minden döntésük mögött szimpla üzletpolitika áll! Egyrészt pénzügyi, hogy vegyél több terméket tőlük legyen az hardver, vagy szoftver, ill. szolgáltatás, másrészt eszmei tőke, hogy megőrizze az Apple-re jellemző különc szemléletet, legyen az adott felhasználónak pozitív, vagy negatív vetületű, a lényeg h létezzen, beszéljenek róla! Az Apple egy lifestyle brand, ami arra épít hogy emóciókat próbál kiváltani a felhasználókban, az erre kaphatókat pedig egyre mélyebbre behúzva a rendszerükbe. Az üzletpolitika működik, és mivel egyébként sincs olyan vállalat a világon ami minden felhasznalói igénynek meg tud felelni, az Apple megelégszik azokkal is, akikben érzelmeket tud kiváltani a termékeivel, az aktivításaival ( pld melegjogi aktivítások, környezetvédelem ) és adja isten még pénzük is van arra, hogy önként magukra kössék a láncsikat. Akár egy Apple Watch-csak, akár egy iPad-del, Macbook-kal az iPhone-nal megtörtént esetleges pozitív élményeik után. Nagy tévedés az, h ez a cég mindenkinek meg akar felelni, mindenki számára alternatívåt akar nyújtani ahogy a versenytársak teszik. Akkor ömlenének a sok éve visszatartott funkciók, ha nem menne az üzlet. Rögtön lenne desktophoz hasonló szintű filekezelő pld az iPad-en. De a jelenlegi működésük nem indokolja ezt, sem azt, hogy az iPad asztali szintű termékké váljon, legyilkolva a Mac eladásokat. Nyilván sokkal jobb ha lehetőség szerint mindenből vesz 1-et az ember magának. Láttad a bemutatón a file transfert, és a kurzor átnyomását Apple gépek között? Rohadt beteg, és ez is ezt a többtermékes vásárlást erősíti.

(#20) Essentials válasza bollokcs80 (#18) üzenetére


Essentials
aktív tag

Nem akarják hogy chrome-ot használj, kirázza a hideg őket a gondolatától is, amikor neked fejlesztik a saját Safarit. Nem akarják megoldani az olyan szintű fájlkezelést sem, amit egy android nyújt, vagy egy desktop Apple cucc. Ha így lenne, az évtized alatt már rég megtették volna. Évente adagolnak a szoftverbe 1-1 ezzel kapcsolatos funkciót, ( idén pld az NFTS support csak olvasásra ) de addig fogják húzni ezt, amíg meg nem oldják hogy a bevételi oldal ne sérüljön azzal, h az iPad az asztali szinthez közelít. Ne várj ilyen változásokat mostanában tőlük, és akkor nem fogsz csalódni évente!

(#21) Essentials válasza Somatom (#16) üzenetére


Essentials
aktív tag

Akkor én érthettem félre, vagy tényleg nem volt egyértelmű, végülis tökmindegy. Ez a Dex egy elég sánta dolog. Az Apple és a Samsung között óriási különbség hogy míg az Apple dacból és üzletből nem engedélyezi az iPad magasabb szintű asztali funkcióit, addig a Samunál vélhetően vért izzad a szoftveres mérnóki csapat, hogy fejlődést érjenek el a Dexben. A Samu sosem volt erős szoftverekben, és platformok közötti integrálásban, de becsülendő hogy küzdenek vele.

(#22) Essentials


Essentials
aktív tag

*NTFS bocsi

(#23) bollokcs80 válasza Essentials (#20) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Azt hiszem ebben igazad van, pedig egyébként kivitelezésben teljesítményben, programokban nagyon jó gép. Furcsa módon a Mac-en élhetőbb a környezet, azzal jobban meg tudnék barátkozni hosszú távon, de itt agybajt kapok attól, ahogy egyes funkciók működnek - vagy épp nem működnek.

Az említett fájlletöltés egyébként Safariban sem sikerült, menetközben megállt majd félbe is szakadt. :((( (Tudom, mi a francnak akarok fájlokkal erőlködni, mikor ott a stream meg a cloud.)

B.Cs.

(#24) #16820480 válasza Essentials (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem bántásból, de nagyon sokat javítana az olvashatóságon, ha kicsit jobban tagolnád a szöveget, köszi ha figyelembe veszed :R

Ez az érzelemkiváltás meg lifestyle még működött elég jól Jobs alatt, de szerintem egyre kevésbé megy azért. Elég sok dolgot átvettek a konkurenciától már (csak időnként jó nagy késéssel).
Az mondjuk igaz, hogy beszélek róluk, de a többet tudjanak eladni részemről nem működik, mert ha tudná ezeket, akkor sokkal nagyobb vágyat éreznék rá, hogy megvegyem. És így mondjuk az egy eszköz helyett nem hármat veszek tőlük, hanem nullát.

Hasonlóan például, hogy a Watch csak iphone-nal megy. Jó, nem mintha amúgy rohannék megvenni egy olyan drága órát, de ha akarnék, akkor megkönnyítené a döntést, ha nem kellene mellé még minden egyebet is leváltani, hogy használni tudjam. Hasonlóképp a Homekit. Jókat hallottam róla, de csak iOS alól használható rendesen -> máris eggyel több Amazon ügyfél van személyemben.

(#25) Essentials válasza #16820480 (#24) üzenetére


Essentials
aktív tag

Zötyögve, út közben elég nehéz írni.

a Lifestyle brand most működik csak igazán Tim Cook vezetése alatt. Az Apple népszerűbb mint valaha, a bevételeik az egekben, a cég pedig az arabok legnagyobb olajtársaságával előzi egymást az amerikai tőzsdén. Steve Jobs idején 40-50millió iPhone fogyott, mára 200m/év. Az Apple Watch sikertörténet, az okosóra leszállítások legnagyobb részéért fele, ahogy az iPad is, és a Mac gépek újra virág korukat élik. Csak a szolgáltatási üzletáguk a TOP500 legnagyobb globális cég listájára az első szekcióban foglalna helyet, ha egy külön cégként tartanák nyilván. Nehéz megindokolni 2021-ben, hogy az Apple sikeresebb volt 10-15 éve, mert nem volt. Tim Cook rengeteget tett, és tesz azért hogy ezek az eszközök minél több emociót váltsanak ki a felhasználókból, a köréjük épített ókoszisztéma pedig soha nem volt ennyire sokrétű. Az Apple végérvényesen mainstream brand lett úgy, hogy Steve idejében leginkább a felső tízezer játékszere volt az USA-n kivül, sokkal szerényebb eredményekkel.

Az üzletük működik, te pedig abba a szekcióba tartozol, akit nem tudnak megszólítani. Tán nem is akarnak, hiszen sosem akartak mindenkinek megfelelni, és így is minden tech cégnél több bevételt kalapoznak össze gyakorlatilag egy 4 fős ebédlőasztalra kiférő portfólióval, és az azok köré biztosított szoftverekkel, szolgáltatásokkal.

[ Szerkesztve ]

(#26) Essentials válasza bollokcs80 (#18) üzenetére


Essentials
aktív tag

Sokan Windows-on szocializálódtak ( a legtöbben ), és nem akarnak újat megismerni, megszokni, adott esetben megszeretni. Nincs ezzel gond, ha megfelel neki az is.

A Tab S7-nél ne kiabáljuk el a támogatást, az majd az idő igazolja, hogy ezúttal a Sami mennyire ígért betarthatót! A supporttal kapcsolatban blöfföltek már párszor a múltban is. De legyen most igazuk, tartsák be! :R

(#27) t72killer válasza Garada (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szándék kérdése lenne csak - de itt a droidos gyártók katasztrofálisan elvéreztek. Hardveresen a legutolsó dzsunka gyártó is képes jó kompozíciót összerakni - viszont gáz a szoftveres támogatás. A szánalmas az, hogy a nagyok (samu, lenovo, stb) totál kiherélt vasat adnak az egyébként jó szoftveres hátterük alá. Vagy ha jó a vas, akkor meg egy fél vesét kérnek érte cserébe.
Direkt nem használnak erős-középkategóriás (=energiatakarékos, nem szánalmasan gyenge, időtálló(!!!)) SoC-t, minimális RAM-ot tesznek bele és persze vastagon megkérik a modem árát.

Ős-droidosként mondom, hogy az ipad jobb alternatíva - egyelőre egy 2016-os csamcsung Tab A-n döcögök, éppen-éppen elmegy még, de már olyan szintű appok is akadnak rajta, mint pl a revolut. Egyelőre amire használom még ok (utazáskor kevéstabos böngészés, mozi), de lassan gondolkodom az utódon, és esélyes, hogy az nem droid lesz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) strogov


strogov
senior tag

Tablet-nek 9 éves ipad4-et használok még mindig. Filmet még mindig 6 órán át lehet rajta nézni. Teljes fényerőn csak 3. Olvasni, filmet nézni, társasozni (Ticket to Ride, Patchwork) tökéletes. Baldur's Gate-eket tolom rajta. Legjobb vétel volt. Ha kapna frissítést le se cserélném. Anno az ipad miatt vettem iphone se-t. Az is 4 évig tette a dolgát.

Ha egyszer rászánom magam egy új tablet vételére biztos, hogy ipad lesz.

(#29) bollokcs80 válasza Essentials (#26) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Akkor lehet, hogy bennem van a hiba, mert én még DOS-on szocializálódtam. :D Egyébként egy-másfél éve szakítottam az Apple-hater hozzáállással és szerettem volna megismerni az Apple ökoszisztémát, de pont talán a régi berögződések miatt nem sikerült, máshogy közelítem meg a használatát mint az "átlaguser" (nem akarok megsérteni senkit). Zavar hogy egy rakat pénzt kiadva sem tudok olyan dolgokat megcsinálni, ami PC-n meg Androidon megy.

Egyébként sok Windowson szocializálódott ember magát a Windows-os (PC-s) környezetet sem ismeri alapszinten sem (IT Supportként tudnék mesélni). :U

A Samu támogatás úgy látom most elég komolyan nekiindult, több cikk is volt itt, ami régi telók támogatásáról szólt. Persze az Apple szintje ebben a tekintetben egy komoly mérce, nehéz megugrani. Cégnél egy 2014-es Ipad Air-hez is jött még a napokban frissítés iOS 12-re.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#30) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Kb a megjelenéskor hozzám került egy iPad 8 (128, wifi) és személy szerint csak megerősített abban, hogy sose vegyek magamnak almás dolgot. Gyors meg minden, de az iPadOS-t használni kifejezetten idegesítő, a fájlkezelő totális hiányáról nem is beszélve pl. Persze valszeg csak nem nekem való, a Tab S7 ha nem lenne aranyáron / szar az üzemideje esetleg, egész vállalhatónak tűnt megnyomkodva.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#31) Somatom válasza =WiNTeR= (#30) üzenetére


Somatom
veterán

Nálam egész sokáig elketyeg, pedig csak 85% -ra van állítva a töltés.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.