Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Hat ez is van...de minek? :U

[ Szerkesztve ]

OK

(#2) szasanyi


szasanyi
félisten

Próbáltam értelmezi a cikk címért, de logikusan végiggondolva nem megy. Ha már rendelhető akkor miért titkolja / titkolná? :F Mert eddig azt hittem az a cél, hogy minél hamarabb és minél többen (kvázi minél többet) vegyenek.

Goose-T: ha az valóban úgy van, akkor mégis van némi értelme a cikk címének, viszont akkor az egésznek nincs. :DDD

Z_A_P - szerintem ilyen ok pölö a költséghatékonyság és/vagy a célszerűség, pölö olyan mobil eszközökbe ahol van dVGA.

[ Szerkesztve ]

(#3) Goose-T


Goose-T
veterán

Az egy dolog, hogy rendelhető, de mikorra szállítják le? A tegnapi cikkben az volt, hogy jövőre indul csak be a tömeggyártás.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4) akoska07 válasza Z_A_P (#1) üzenetére


akoska07
nagyúr

Pontosan ezt akartam kérdezni.

Ennek mi értelme van,akár csak a hírnek...

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#5) Dandris válasza Goose-T (#3) üzenetére


Dandris
tag

Az intelnél a rendelhető=szállítják. Biztos nem bármely tételben, de az is biztos nem 10db készül / nap. :D

A tegnapi cikkel az a baj, hogy ma jött egy hír hogy a rohadék elkezdett szállítani, és már linkelték valamelyik fórumban, így illett lehozni. :))

Hogy is áll a Glofo a 7(10) nanóval? :))

[ Szerkesztve ]

(#6) Abu85 válasza szasanyi (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudod elérni az adatbázisból, csak ha megvan a direkt link hozzá, amit beraktam a hír végébe. Ha csak szimpla néző vagy az adatbázisban, akkor számodra olyan, mint ha nem is létezne. A Google kell hozzá, hogy megtaláld.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) Dandris válasza Abu85 (#6) üzenetére


Dandris
tag

Lehet később kerül be. Meltdown miatt be vannak lassulva az intel szerverei. :D

[ Szerkesztve ]

(#8) szasanyi válasza Abu85 (#6) üzenetére


szasanyi
félisten

Az rendben van, de valszeg nem egyre gondoltunk. Én arra céloztam, hogy az egésznek nincs értelme (pontosabban jelenleg nem sok) ha valóban csak jövőre kezdődik a tömeggyártás és a megrendelések kiszállítása.

(#9) Abu85 válasza Dandris (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Bekerült az adatbázisba már, elvégre ott a link, amin megnézhető. Csak ha az Intel adatbázisát nézed, akkor semmilyen link nem vezet oda. A Google-lel kell bűvészkedni.

(#8) szasanyi: Szerintem a Cannon Lake-et már elengedték. Gyártják ilyen állapotban, készül amennyire van lehetőség, és közben fókuszálnak az Ice Lake-re. Nem éri meg egy olyan termékbe több mérnöki erőforrást rakni, aminek 2017-ben kellett volna megjelennie. Gondolom a gyártók tisztában lesznek vele, hogy ez nem egy tömeges szinten termelt megoldás, ugyanakkor az Intel láthatóan nem tud úrrá lenni a 10 nm-es gondokon, tehát nagyon is hasznos nekik, ha beindítják magát a kísérleti gyártást, hátha a keletkező több adattal már többre mennek. Abban viszont már nem éri meg bízni, hogy a Cannon Lake-ből valaha is lesz bármilyen értelmes termék. Minden specifikusan erre állított mérnök és pénz csak csúsztatja az Ice Lake-et.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) cl.aci válasza Dandris (#5) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Látom nagyon unatkozol, nem gondolod, hogy másokat kezd kissé idegesíteni a komentáradatod (hülyeséged). Esetleg a régi rangodra hajtasz megint?

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#11) szasanyi válasza Abu85 (#9) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, ez már logikusabb ok.

(#12) Dandris válasza Abu85 (#9) üzenetére


Dandris
tag

"szerintem a Cannon Lake-et már elengedték. Gyártják ilyen állapotban, készül amennyire van lehetőség,"

Ha valamelyik partner erre épít, akkor az több százezres nagyságrendben teszi, és ha egyiknek lesz, lesz a másiknak is. Én szerintem meg kellene várni milyen termékek jönnek erre a chipre építve, és akkor majd kiderül, mennyire van ez elengedve... kb több milliós darabszámról lehet szó. Egyértelmű nem máról holnapra, és az is nem ez lesz az intel sikerterméke.

[ Szerkesztve ]

(#13) Vikthor


Vikthor
nagyúr

számológépekbe tervezte ezt az intel? pacman talán 20 fps megvan... ;] :DDD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#14) Fiery válasza Dandris (#12) üzenetére


Fiery
veterán

Szerintem nagyon keves gyarto fog epiteni Cannon Lake alapu termeket. Az Ice Lake-ben tul sok valtozas lesz ahhoz, hogy drop-in replacement-ben remenykedjenek a gyartok. Igy meg, kisszeriaban legfeljebb egy Apple-szeru cegnek lenne kedve foglalkozni a cuccal. En szemely szerint nem lepodnek meg rajta, ha kizarolag Intel sajat Crimson Canyon NUC-aban latnank viszont a Cannon Lake-et, mindenhova mashova meg mennenek a 14 nanos, agyonfrissitett Skylake-ek (Coffee Lake, Kaby Lake-R, Whiskey Lake, majd jovore az Amber Lake).

(#15) Dandris válasza Fiery (#14) üzenetére


Dandris
tag

Elképzelhető. :R

Lenovo már épít ilyet:
[link]

Itt pedig úgy írják ha igaz, megjelent a kínálatban, akkor már hónapok óta szállítják a chipet.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#16) Abu85 válasza Fiery (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ennyire azért nem rossz a helyzet. Lesz pár partner, aki épít rá, de régiós szinten csak. Sokat segít, hogy az Intel átvállalja a Radeon RX 540 árát, így gyakorlatilag a partnereknek a letiltott IGP nem lesz extra teher. Ez mondjuk gáláns megoldás, de sokat amúgy nem fog segíteni a platformon. :(

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) tranceplanet válasza Dandris (#12) üzenetére


tranceplanet
addikt

Az eddigi Intel eladási darabszámokhoz képest ez a "több millió" az nudli. Intelnél ez nem mennyiség. Valószínűleg nem ez lesz a sikertörténet.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#18) Dtomka válasza szasanyi (#2) üzenetére


Dtomka
veterán

Lehet azért mert nem úgy sikerült ahogyan tervezték...és még foltozgatják. :)
A Skylake utáni (Kaby) proci sem jött időben, úgy emlékszem. Igaz sokunk procija még bőven elég, de 1-2 év múlva kíváncsi leszek milyen CPU-t készít és az mire lesz elég.

(#19) Lacok válasza Vikthor (#13) üzenetére


Lacok
őstag

"A táblázatban szereplő egyetlen modellben letiltásra került az integrált grafikus vezérlő"

Így még a puckman sem megy vele. ;] :P

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#20) uvlight


uvlight
csendes tag

AVX512?

(#21) pengwin válasza uvlight (#20) üzenetére


pengwin
addikt

[dupla, elnézést]

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#22) pengwin válasza uvlight (#20) üzenetére


pengwin
addikt

Egy i3-ban?
Ráadásul U-s mobil i3-ban?
Álmodj, királylány... ;)

Üdv, pengwin

(#23) Fiery válasza uvlight (#20) üzenetére


Fiery
veterán

Van benne. Az ARK-os oldal egyszeruen hibas, pontatlan.

CPUID CPU Name: Intel(R) Core(TM) i3-8121U CPU @ 2.20GHz

Instruction Set: x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, AVX-512, FMA, AES, SHA

[ Szerkesztve ]

(#24) uvlight válasza pengwin (#22) üzenetére


uvlight
csendes tag

Igazából a Skylake Xeon-al az "Álmodj, királylány..." fázis már megvan / volt.
Cannonlake-el tervezik az átlagfelhasználós piacon is bevezetni az AVX512-t.
De ha túl szelektívre rakják a támogatottságát, akkor sosem fog elterjedni a használata.

(#25) tibaimp válasza Abu85 (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor az a véleményed, hogy egyből át is ugorják a Cannon Lake-t és egyből a Ice Lake jön 2019-ben 10nm-en?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26) Abu85 válasza tibaimp (#25) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Asztalon nem tudom, hogy mi lesz, mobilban viszont úgy néz ki, hogy még egy 14 nm-es frissítés van betervezve. Utána jön valami 10 nm-en. Valszeg az Ice lake.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) DraXoN válasza tibaimp (#25) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Hölgyeim és Uraim, egy érdekes versenyt láthatunk kibontakozni!
Vajon ki készül el előbb a következő generációs gyártási technológiájával? A jobb sarokban az ki eredményeit nem szégyenli és korábban mindig első, sosem második, kinek gyártási technológiája évekkel jár a konkurencia előtt, ő az, a csodálatos Intel az általa fejlesztett és csak is saját 10nm-es technológiájával!
De, hogy bajnokunk kedvét letörjük itt van a bal sarokban rémséges nemezise, az ő orra alá sokszor borsot törő, egykori ex-Inteles mérnökök által alapított, és Globalfoundries színeinek és tudásának támogatásával szereplő AMD, kik az ex-IBM mérnökök 7nm-es technikai ismereteit is magukénak tudhatják!
Látjuk hát, hogy mind két versenyzőnk fejlesztése ígéretes, győzelemre esélyes, de csupán egy számára teremhet babér a mai színpadunkon! Lássuk hát, ki lesz méltó arra, hogy megszerezhesse a méltó címet az elsőségre? Kié lesz a királynak járó korona?
Döntsenek! Most még fogadhatnak a (...) irodánkban! Ne hagyja ki ezt a páratlan lehetőséget, hogy tippjével mesés vagyonra tegyen szert!

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#28) Balala2007 válasza uvlight (#20) üzenetére


Balala2007
tag

Van: AVX512(F,CD,BW,DQ,VL,IFMA,VBMI), SHA, UMIP, PKU
Nincs: SGX, SGX_LC, TSX, CLWB, RDPID

AIDA64.com

(#29) Balala2007 válasza pengwin (#22) üzenetére


Balala2007
tag

Van, raadasul 2 eddig csak emuban letezo szint: VBMI & IFMA.
Az IFMA eleg egzotikus, de a VBMI-t varjak paran, nem veletlenul: 64 byte kivalogatasa 64 ill. 128 byte-bol tetszolegesen (VPERMB, VPERMI/T2B) - ilyen feelingje utoljara a PSHUFB-nek volt a Conroe-nal...

Mar el is felejtettuk, milyen egy igazi Intel Tock - eredetileg ez lett volna az, ugy 2015 vege korul...

[ Szerkesztve ]

AIDA64.com

(#30) Balala2007


Balala2007
tag

Felbukkant egy masik, egy CNL-Y SKU: m3-8114Y
Ebben aktiv a GPU, de csak 1500MHz-es

[ Szerkesztve ]

AIDA64.com

(#31) sh4d0w válasza DraXoN (#27) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Fairchild Semiconductor

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#32) zojev válasza DraXoN (#27) üzenetére


zojev
csendes tag

Szerencsétlen Intel. Csak évi 10 milliárd $ profitot termel. Szégyenlje magát!
De végre újra itt az AMD, évi 0 $ profittal! És legyőzi a nagy óriást! Ez már igen.

(#33) <Lacy85> válasza Z_A_P (#1) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Általános használatra teljesen jók ezek az i3-ak.
Az én laptopomban is egy 7100U van, de semmi bajom vele.
A teljesítménye bőven elég, és így legalább röhögve elmegy akksiról is ~6-7 órát.

(#34) tibaimp válasza Abu85 (#26) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Értem, köszi.

DraXoN: érdekes írás volt.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#35) Carlos Padre válasza zojev (#32) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Hát ha az, hogy tized akkora költségvetéssel hozzák az Intel teljesítményét neked semmi, akkor nézd úgy, hogy az Intel tízszeres költségvetéssel is alig tud valami többlet teljesítményt felmutatni proci fronton (integrált vgaban meg meh), az azért elég gáz nem? ;)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#36) Dtomka válasza Carlos Padre (#35) üzenetére


Dtomka
veterán

Miért? Mert nem is akartak nagy "lépcsőkben" fejleszteni. Miért tették volna, hisz nem volt 1 másik cég aki szorongassa őket, mostanáig. És most, hogy az eltervezett út már járhatatlan, látjuk mit csinálnak...sajnos már Ők sem tudják mit is kellene. Kicsit fejetlenség jellemzi Őket. Hibát hibára halmoznak, csúsztatnak, illetve be sem jelentenek CPU-(ka)t.

Korábban csak az igp-t fejlesztgették...De az Intel most 1 másik bizniszbe is belevág, vga-kat fog gyártani.De tudjuk, h az a pali keze benne van aki az AMD-től átment.

[ Szerkesztve ]

(#37) Carlos Padre válasza Dtomka (#36) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ha gonosz akarnék lenni mondanám, hogy miatta tart ott az AMD ahol, és azért olyan egészséges a vga piac ;]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#38) Dtomka válasza Carlos Padre (#37) üzenetére


Dtomka
veterán

De ne légy gonosz... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.