Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chp


Chp
őstag

Nem tudtam, hogy ilyen befolyásos lett a Ferencváros. ;]

(#2) rii válasza Chp (#1) üzenetére


rii
nagyúr

lelki szemim előtt nekem is az erről eszmecserét folytató focisták jelentek meg :))

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Már vártam a cikket tőletek is, kíváncsi leszek az Intel megtorpedózza-e a Microsoftot.
Az x86-os utasításarchitektúrának meg boldog 39. születésnapot. :)

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#4) Cifu válasza -=MrLF=- (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

Most torpedózta meg. A labda most a másik térfélen pattog...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Csak én érzem vergődésnek az egészet?

(#6) AxBattler


AxBattler
félisten

Értem. Tehát a nem semmi nyereségükből x@rtak pénzt tolni az ultramobil R+D-be, Atom-ot elkaszálták, aztán ha jön egy versenytárs a szegmensbe, akkor perelnek. Hát grats. :(((

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7) -=MrLF=- válasza Cifu (#4) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Ez még csak egy [közlemény] volt, hogy nem tetszik nekik. Majd ha a terméket kiadják vagy perel vagy nem.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#8) apatyas


apatyas
Korrektor

Jelenleg nincs is olyan kategóriájú termékük Inteléknek, mint amit az ARM fenyeget, de mégis szívóznak, mert hosszabb távon és ha a szoftverkörnyezet beérik, az ARM felerősödhet arra a szintre, ahol már a jelenlegi termékkategóriák teljesítményével összemérhető.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#9) kretenallat


kretenallat
senior tag

örvendetes, hogy fejlesztenek és halad az ipar előre, nem pedig visszahúzunk mindent a kőkorszakba... javárj.

remélem, hogy az FTC beleköp a levesükbe, bár lehet, hogy ha nem tenné, akkor talán hamarabb jönne el valami tényleg új architektúra.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#10) Cifu


Cifu
nagyúr

@AxBattler: Értem. Tehát a nem semmi nyereségükből x@rtak pénzt tolni az ultramobil R+D-be, Atom-ot elkaszálták, aztán ha jön egy versenytárs a szegmensbe, akkor perelnek. Hát grats.

1.: Az Intel dollármilliárdokat égetett el az ultramobil piacra szánt SoC-jaira.
2.: Itt nem a "szegmens" a lényeg, hanem az, hogy az x86-os architectúrára írt programok fognak futni ARM-on.

@-=MrLF=-: Ez még csak egy [közlemény] volt, hogy nem tetszik nekik. Majd ha a terméket kiadják vagy perel vagy nem.

Vagyis a torpedót még nem lőtték ki, csak betöltötték a vetőcsőbe, és kinyitották a vetőcsövek külső ajtóit. Majd megpingelték a célpontokat, hogy lehet tovább haladni ebben az irányban, de akkor lövünk.

Így megfelel a kijelentésem?

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) big-J


big-J
őstag

Az ARM helyében csúsztatnák az AMD-nek ügyvédekre egy zsák pénzt aztán fedezve lenne 100 különféle CPU szabadalomsértés ügy amit addig nyögnének az Intelesek amíg meggondolják maguk az emulációt illetően. ;)

Úgyis lenne bíró aki egy kettőt sértőnek talál, aztán mennyit is adtatok el belőle? Mennyivel kell felszorozni? Izzadnának is a mocskok. :D

[ Szerkesztve ]

(#12) Béééla


Béééla
őstag

Az ELVI kérdés mert a szabadalmak terén nem nagyon vagyok otthon:
a jelek szerint lehet procit építeni JóskaPista utasításkészlettel ami "nem" x86 csak úgy működik? (mielőtt repülne a kő, ez csak sarkítás)

@big-J
Én inkább egy jóféle otthoni desktop ARM-alapú AMD APU-t várok.

[ Szerkesztve ]

Bélabá

(#13) dabadab válasza Cifu (#4) üzenetére


dabadab
titán

"Most torpedózta meg."

Ez a megtorpedózástól még nagyon messze volt.

"Vagyis a torpedót még nem lőtték ki, csak betöltötték a vetőcsőbe, és kinyitották a vetőcsövek külső ajtóit. Majd megpingelték a célpontokat, hogy lehet pattogni, de akkor lövünk."

Ja, ez így közelebb. Az, hogy tényleg kilőjék azt a torpedót és hogy az tényleg célba is találjon, az még jóval odébb van és erősen kétséges.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#14) hcl válasza kretenallat (#9) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja, van az a pont, ahol erősebb a közérdek... és látható, hogy egy nagy cég hogy tud mindent befolyásolni.

@Béééla : Nem. Ami úgy működik, mint egy x86, az az :D.
A P1 óta meg az x86 is RISC belül :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) -=MrLF=- válasza Cifu (#10) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Tökéletes :R hogy kilövik-e az érdekes lesz. :)

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#16) Cifu válasza dabadab (#13) üzenetére


Cifu
nagyúr

Okkal írtam én az elején is a torpedózást.

Mert a közleményt is lehet torpedónak tekinteni, legfeljebb ez csak egy kisebb torpedó volt, amely még "csak" figyelmeztet, aztán ha a Microsoft és a Qualcomm, meg a többiek esetleg tovább akarnak hajózni az Intel felségvizei felé, akkor elengedheti a nehéztorpedókat (perek) is.

Szóval lehet ezt többféleképpen magyarázni. :)

Szerintem ugyanis már maga a közlemény is erős hatást válthat ki, és lehet, hogy drasztikus irányváltásra készteti a célpontokat...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17) zetor2000 válasza Béééla (#12) üzenetére


zetor2000
senior tag

Valszeg az van, hogy az x86 utasításkészlet kompatibilitásért licenszet kér az intel, amit a cikk ír is, hogy ez AMD oldalon meg is van, ők fizetnek érte valamennyit. ARM cpu viszont nem x86 alapból, de azzá szeretnék tenni, az intel meg lovettát akar ezért. Ezért adták ki a közleményt, hogy amennyiben x86ot is képes futtatni, akkor della kéne nekik, vagy perelnek pár évig.

Kérdésedre a válasz: ha kifizeted intelnek az x86 ért kért licenszet, csinálhatsz akármilyen cpu-t, ami x86 kompatibilis.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18) stratova


stratova
veterán

A nap meglepetése...

(#19) Béééla válasza zetor2000 (#17) üzenetére


Béééla
őstag

Na így mondjuk egész érthető, csak gondolom konkrétabban a Qualcomm-on akarnak egy kis licenszdíjat behajtani - szemmel láthatóan jogosan.

Bélabá

(#20) [CsuCsu] válasza zetor2000 (#17) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az AMD tudtommal nem penzt, hanem az x64 (korabbi neven AMD64) utasitaskeszletet adja cserebe keresztlicenc szerzodes kereteben.

(#21) aprokaroka87 válasza zetor2000 (#17) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Csakhogy tudomásom szerint az amd natívan tudja az x86-ot

Míg az Arm armv7-8 -t használ.

Jelen esetben max MS-t tudná perelni az Intel

(#22) -Skylake- válasza aprokaroka87 (#5) üzenetére


-Skylake-
addikt

Az x86 onmaga egy vergodes mar hosszu hosszu evek ota.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#23) dabadab válasza Cifu (#16) üzenetére


dabadab
titán

Egészen biztosan rengeteg olyan cég van, ahol nagy riadalmat kelt, ha azt hallják, hogy az Intel beperelni készül őket - de azt gondolnám, hogy a Qualcomm és főleg a Microsoft az pont nem ilyen.

DRM is theft

(#24) strogov válasza Cifu (#16) üzenetére


strogov
senior tag

Az MS és az NV akiket meghathatna ez a nyilatkozat, de azt hiszem ez a két cég nem PH-ról értesül a jogi eshetőségekről. MS-nél valószínű már tervezési szakaszban komplett jogi osztály dolgozott azon, hogy mit lépnek ha lépni kell.
Kétlem, hogy Redmond-ban így az intel nyilatkozatra az lenne a reakció, hogy "ja ha ti nem szeretnétek akkor végül is kidobhatjuk".

(#25) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kemény dolgok jönnek, most még úgy tűnik, az intelnek és az x86-nak áll a zászló, de mint minden, az x86 dominanciájának is vége lesz, és nem túl sokára. A ma eladott eszközök nagyrésze okosteló, tablet, okosóra - egyik se x86-os procit használ. A masszívan teljesítményigényes dolgok (pl videofeldolgozás) meg elkezdtek GPU-ra/OpenCL-re/CUDA-ra költözni. Persze még egy évtized biztos van az x86-os procikban.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) aprokaroka87 válasza dabadab (#23) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Meg ott van még az ARM is

(#27) tibaimp válasza AxBattler (#6) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez nem ennyire egyszerű. Jöhet a versenytárs, ki nem szarja le, amíg CSAK androidot futtat, de itt most arról van szó, hogy az MS és a Qualcomm x86 kompatibilis (emulált igaz) cuccot akarnak kiadni, amin futna az összes win-es program!

Hasonló szituba, tuti az MS és a Qualcomm is perelne.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#28) Cifu válasza tibaimp (#27) üzenetére


Cifu
nagyúr

Miért, a Microsoft tett valami komolyabb lépést például a Wine-al szemben?

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#29) Silεncε válasza tibaimp (#27) üzenetére


Silεncε
őstag

A Qualcomm jelen esetben nem érintett, hiszen ő csak a 835-öt szállítja (meg a hozzá tartozó drivert), efölött egy natív ARM kernel fut. Ezen felül ami rendszerapp az ARM-re van fordítva, ami pedig third-party x86, azt emulalja a Windows. Itt egyedül a Windows emulációja a kérdéses, de azt meg valószínűleg az MS ügyvédei bevédték már.

(#30) Fred23


Fred23
nagyúr

Hmm, közérdek lett, hogy az Intel ebben most pofára essen! :D

(#31) hcl válasza Cifu (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért az nem túl komoly... és az Office arra is fizetős...

Mondjuk lehetne natív ARM ködot is, csak sok kis cég nem foglalkozna vele -> marad az Intel monopólium.

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) sh4d0w válasza Cifu (#28) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Wine Is Not Emulator. A Wine olyan, mint a Transmeta forditoja.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#33) aprokaroka87 válasza Fred23 (#30) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem itt az Intel saját magának keresné a bajt.

Egyébként azt sem ártana bizonyitani hogy érheti-e anyagi kár az intelt, mert ugye ha jól tudom az MS az egész Emulációt inkább Mobilchipsetekre tervezi..

Nem hiszem hogy azok akik eddig x86/64 alapú számitogépet használtak...majd rohannak megvenni az ARM (e86) gépeket.

(#34) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

...és a történet végén minden szereplő megállapodott, hogy attól a naptól kezdve csak VIA processzorokat használ az összes eszközében. Itt a vége fuss el vége.

(#35) Z_A_P válasza aprokaroka87 (#33) üzenetére


Z_A_P
addikt

Egyébként azt sem ártana bizonyitani hogy érheti-e anyagi kár az intelt, mert ugye ha jól tudom az MS az egész Emulációt inkább Mobilchipsetekre tervezi..

+Tobbiek:

Ugy erheti az Intelt/AMD-t kar, hogy Average Joe nem fog majd PC-t venni ha nem csak "angry birds" fut a tabletjen, hanem eleg lesz neki a tablet is, ha futnak rajta az x86-os progik. Es ezutan jonnenek majd a hasznalhato ARM-os laptopok is / netbookok / stb, ez mind-mind az Intel/AMD piacat veszelyezteti.

Teljesen logikus lepes!

[ Szerkesztve ]

OK

(#36) tibaimp válasza Silεncε (#29) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Lehet igazad van, de egy másik oldalon a Qualcomm-ot is emlegették, nem csak az MS-t.
Fizessenek jogdíjat, az nv is a Volta után és kész, mehet minden. Ha az amd meg tudja fizetni, akkor ők is. Mondjuk az amd a cpu-i miatt fizet, nem a vga miatt, de gondolom mindegy.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#37) pengwin válasza Cifu (#28) üzenetére


pengwin
addikt

A MS saját programjai egyre kevésbé hajlandóak rajta működni.
Régebbi Office, Visual Studio megy rajta, újabbak már nem.
Mivel az MS úgyis ezekkel és a hozzájuk kapcsolódó szolgáltatásokkal láncolta magához az embereket, így egy ez bőven elég a WINE-ellen.

(#34) Feketelaszlo
A nap kommentje! :D :R

Ja, és természetesen mellé kizárólag matrox VGA-k kerülhetnek!

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#38) hokuszpk válasza zetor2000 (#17) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az amd nem fizet semmit, az x86 -ert cserebe engedi az intelnek hasznalni az x64 -es utasitaskeszletet.
keresztlicenc-egyezmenynek hivjak...
amugy meg hiaba fizetne erte barki, az intel erre egyszeruen nem ad licencet, anno az amdtol es a viatol is meg akarta vonni; az nvidia meg azert nem gyart x86 -os cpu -t, mert nem kapott ra engedelyt a kekektol.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#39) hokuszpk válasza Cifu (#28) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mindig mondogatjak, hogy a linux meg a koreje epulo szoftverek ennyi meg annyi szabadalmat sertenek, ( Ballmer papa jart az elen ebben ) de amikor a kernelfejelsztok kerik, hogy nevezzek meg ezeket, hogy kivalthassak mas megoldassal, vagy kivegyek ; akkor arra nemigazan jon erdemi valasz.
per eddig nem volt, gondolom azert, mert ok is tudjak, hogy ha megnevezik a problemas szabadalmakat, mire a birosagra ernek a beadvannyal, mar reg el lenne tavolitva vagy ujra lenne irva a kifogasolt resz.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#40) schawo


schawo
titán

A bíróság majd meg fogja hallgatni az intel álláspontját is. :K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#41) pengwin válasza hokuszpk (#39) üzenetére


pengwin
addikt

"per eddig nem volt, gondolom azert, mert ok is tudjak, hogy ha megnevezik a problemas szabadalmakat, mire a birosagra ernek a beadvannyal, mar reg el lenne tavolitva vagy ujra lenne irva a kifogasolt resz."

Vagy azért, mert olyan dolgokat védettek le, amiket máshogy sokkal körülményesebb megoldani.
Olyasmire gondolok, mintha mondjuk egy autógyár a kerek kereket védetné le, és perelné a többi gyárat.
Mondjuk ha még a ReactOS készítőit sem perelték be picipuháék, akkor nehéz lenne megmagyarázni, hogy miért a linux-szal kezdik el.

De az is lehet, hogy nincs is semmi szabadalomsértés, csak a bizonytalanságot akarják növelni a linux körül, hogy befolyásolják a hozzáállást. Én ezt tartom a legvalószínűbbnek, elvégre elég nehéz lenne a MS saját zárt dolgait lemásolni úgy, hogy MS-on kívül mások nem látnak bele.

Üdv, pengwin

(#42) siva


siva
aktív tag

Itt szerintem is az MS-t lehet egyedül perelni, ő adja az emuláló részt a dologhoz. Aztán majd megy a vita, hogy ez emulálásnak számít vagy futásidejű interpreternek. :)

(#43) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Hogy az Intel feladta az ultramobil platformot, hosszú távon legalább annyira okos döntésnek tűnik, mint amikor Ballmer röhögött az okostelefonokon, és bele se ... a WinCE/Pocket PC/Mobile/stb. (már nem emlékszem, melyik melyik volt) fejlesztésébe.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44) troviko


troviko
senior tag

A probléma (és az Intel részéről az inkorrektség) ott kezdődik, hogy erre most a Microsoft "rákényszerül".
Nyilván az MS érdeke, hogy legyenek olcsó eszközök, amikre lehet felnyomni a Win10-et. Tabletek, média boxok, compute stick-ek, olcsó note(net)book-ok.
Ehhez jelenleg az Intel (se az AMD) nem biztosít hardveres megoldást. Régen volt az Atom, amit az Intel beszántott, és most kb. a legolcsóbb tablet procijuk, a Core M, amit kb. nettó 80 rugónál kezdődig.
Nyilván egy 30-40 ezres, olcsó cuccba nem lehet 80 rugós procit rakni.
Így kénytelen az MS más felé nézelődni, az Intel meg úgy van vele, hogy "dögöljön meg a szomszéd lova is, ha én nem tudok olcsó X86-os procit gyártani, senki más ne tudjon boldogulni".
Kezd egy kicsit fájni az Intelnek, hogy pár tíz- száz millió dollár átvándorol a konkurenciához. Jaaaa, erre nem gondoltak, mikor beszántották az Atomot? Mit hittek, hogy majd mindenki veszi a 8szor drágább Core M-et?
Hülyék ezek... mindamellett szemetek is.
:(

https://www.oldtech.hu/

(#45) hcl válasza troviko (#44) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk a MS pont megérdemli, hasonló eljárások arrafelé is előfordulnak :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) #65675776 válasza sh4d0w (#32) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az lehet. De anno a 3Dfx is egészen sikeresen akadályozta meg a Glide wrapperek fejlesztését és terjesztését.

(#47) troviko válasza hcl (#45) üzenetére


troviko
senior tag

Az lehet, hogy az MS megérdemli (ezt nem vitatom) de a sok tíz meg százmillió fogyasztó, aki majd dönthet, hogy tripla áron tud hardvert venni, vagy lemond a Win-ről, az nem érdemli meg.
Ez az emuláció is olyan, hogy egyfelől szerintem nem is működne jól, másfelől lehet, hogy még azelőtt elhal a project, hogy termék lenne belőle. Vakvágány az egész.

https://www.oldtech.hu/

(#48) VaniliásRönk válasza troviko (#47) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem lenne olyan rossz, ha a MS-nak vegre massal kene versenyeznie (pl. arral) a visszefele kompatibilitas helyett...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#49) Kékes525 válasza apatyas (#8) üzenetére


Kékes525
félisten

Pontosan erről van szó. Az Intel már most, jó előre be akarja biztosítani magát. Jobb lenne, ha a fejlesztésre koncentrálna.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50) hcl válasza troviko (#47) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valahol ez is igaz, de a legtöbb usernek nincs szüksége windózra egy ultramobil eszközön. Majd megszokják, esetleg ha az OS nem drágítja meg a hardvert, az sem lesz baj.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.