Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sas55


sas55
aktív tag

Vicc...

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#2) hapakj


hapakj
aktív tag

Én úgy hallottam, hogy a ryzen csak a DX12 szoftver renderben lesz gyorsabb mint az intel :D

(#3) tothja


tothja
kezdő

Ez szerintem érdekesebb és real world hír (gondolom itt is fent lesz hamarosan):

http://www.techtimes.com/articles/199430/20170227/intel-strikes-back-at-amd-ryzen-with-core-i7-i5-price-drops.htm

"For example, you can now purchase the i7-6850K from Micro Center for $550, down from its $700 price. The $500 price for the 6800K version also got slashed by $140.

The price cuts have extended to midrange chips. Take the case of the 4.0 GHz Core i7-6700K, which now costs $260 from its original $400 price tag."

(#5) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Legyen ennyi elég:

láttak valakit, aki hallott ilyesmiről

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#6) Chaser


Chaser
titán

...sokat javult a Ryennél
ryen közlegény megmentése?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) flatline#2 válasza tothja (#3) üzenetére


flatline#2
tag

Hát ha ez igaz, akkor most mindkét oldal örülhet, mert ha az Intel 30%-kal csökkenti a processzorai árát, akkor az egyrészt jó az inteleseknek, másrészt ők is be vannak sz@rva, mert úgy néz ki, hogy jó lesz a Ryzen.
De már csak 1 nap az NDA leteltéig, szóval meglátjuk :)

(#8) karky


karky
csendes tag

Láttak valakit aki hallott ilyesmiről...

Szégyenteljes dolog ilyeneket leírni.

(#9) Attix82


Attix82
őstag

Ők maguk persze nem kaptak ilyen levelet, de láttak valakit, aki hallott ilyesmiről. :DDD

(#10) tothja válasza flatline#2 (#7) üzenetére


tothja
kezdő

A Ryzen-től függetlenül örülnék, ha a 1150-es lapomba tudnék venni kellemesebb áron valami jobbat az i5 4690-nél (sima, nem K-s). :)

(#11) QbHead válasza Chaser (#6) üzenetére


QbHead
aktív tag

Egy az egyben ugyan ezt akartam írni én is :DDD

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#12) Lacok


Lacok
őstag

Bullshit

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#13) Zeratul válasza tothja (#10) üzenetére


Zeratul
addikt

Van egy érzésem hogy LGA 1150 nél nem fog árat vágni a CÉG.

(#14) stratova


stratova
veterán

Csodafegyver spotted:

Nagyot szól majd?

[ Szerkesztve ]

(#15) Pug válasza Lacok (#12) üzenetére


Pug
veterán

Vagy nem...

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#16) Gyuri27 válasza raskolnikoff (#5) üzenetére


Gyuri27
félisten

Annó a lefizetés meg egyebek is pletyka volt. Aztán kaptak szép büntit. Az eu-s büntit azóta se fizették ki.
Nem mondom, hogy ez most igaz. De az intel képes ilyenekre.

Amd - Radeon - Ryzen

(#17) Goose-T


Goose-T
veterán

Ezt idetenném Petykemanótól, mielőtt nevetségessé válna sokak szemében ez a figyelmeztetés:

Nem fogják azt mondani, amit eddig, hogy az intel jobb.

De ilyen kijelentések lesznek:
- nagyon szép eredményeket tett le az asztalra az amd, azonban több probléma is beárnyékolja a startot. A memória késleltetése magas, ez hatással van a memória intenzív programokra, többek között a játékokra is. Ennek javítására bizonyosan egy új stepping szükséges, ezt a raven ridge előtt ne is várjuk.
- a tesztek bíztatóak voltak. Azonban kínos hiányérzetünk volt a legújabb előremutató avx2 256bites utasításkészlet hiánya miatt. Egy processzort nem néhány évre vesz az ember manapság, egy ilyen teljesítményű géptől azt várnánk, 4-5 évig is kiszolgál majd. Az amdnek bizonyosan kompromisszumot kellett kötnie a képességek és terület között, és úgy döntött? A jövőtállóságot áldozza be az olcsóbb gyárthatóságért.
- a ryzen által elért eredmények impozánsak, azonban ne feledjük el, hogy egy új, kiforratlan platformról van szó. A BIOS még bugos, bizonyosan el kell telnie néhány hónapnak, mire összeállás a megbízható, stabil rendszer. A vásárlást első néhány hónapban csak a nagyon bátraknak, nagyon kiváncsiaknak ajánljuk.
- A ryzen eredményei bíztatóak. Az amd igazán kitett magáért. Vásárlásra azonban mégse tudunk bíztatni egyelőre senkit, a kihívásra ugyanis az intelnek is biztos lesz egy-két szava. Az intel következő architektúrája 15%-kal magasabb teljesítményt ígér, hamarosan érkeznek az új átdolgozott gyorsítótárral rendelkező skylake-x processzorok. Az amd üdvöskéjéről a végső verdiktet majd annak fényében, vagy inkább árnyékában lesz érdemes kimondani. Aki régi i5-i7 típusról váltana, annak érdemes ezt még megvárnia.
- a ryzen teljesítménye jó. Azonban a megcélzott enhusiast rétegnek komoly igényes a túlhajtás, a tuning. Ebben a ryzen nem jeleskedik. Világosan látszik az Intel gyártástechnológiai fölénye a konkurens megoldásokkal szémben: a ryzen alapórajele 3.6GHz, ezzel szemben a kaby lake i7 i7700k levegővel 5GHz föle lehet húzni. Az intel láthatólag ráhajtott a magas frekvenciára. Aki komolyan gondolja a processzorát, az a jövőben is az Intel vonalon marad.
- az amd szép előrelépést tett le. Nehéz eldönteni, hogy melyik processzor jobb, lévén nem egyforma architektúráról van szó. Láthattuk, hogy az amd utolsó más jellegű architektúrája is milyen sokat vesztett másságából fakadóan. Az biztos azonban, hogy a fordítók és a fejlesztők az Intel processzorainak képességeit ismerik, és a piaci részésedés is mellettük szól, így a jövőben is inkább az intel processzoraira való optimalizálás várható.
- kimagasló teljesítmény az amd részéről. Nehéz azonban jószívvel ajánlani. Szép teljesítmény ugyan, hogy az 1800X lehagyja a 6800K-t. De majdnem ugyanannyiba is kerülnek.
- kimagasló teljesítmény az amdtől. Nehéz azonban jószívvel ajánlani. A ryzen potenciális teljesítményének csúcsát több magon jól skálázódó programokban éri el. Az elmúlt évek tapasztalata azonban az, hogy a legtöbb program maximum négy magig skálázódik igazán jól. Ilyen megközelítésből a jól húzható i7 7700k sokkal jobb választás. Akinek pedig a többszálas teljesítmény kell, a legjobbat még mindig az Intel kínálja a 6950k személyében.
- remek munka az amd részéről. A befektetett négy év valóban meghozta.gyümölcsét. az eredmények azonban nem kompromisszumoktól mentesek. Az summit ridge elsődleges célpiaca a szerver. Ez látszik is felépítésén. Az amd smt megoldása valamivel jobb ugyan, mint az Intel féle hyperthreading, ezért azonban komoly árat fizettek: egyszálas teljesítményben jócskán elmarad az Intel legjobbjától.
Stb....

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#18) Sinisi


Sinisi
senior tag

Igaz, nem igaz... ha ez azt eredményezi, hogy a fogyasztói árak elindulnak lefelé akkor én :D...

(#19) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

A vicc az, hogy ti ezt megírtátok, egy pletykára alapozva. :( Mi a cél ezzel? Egymásnak ugrasztani a két tábort? Szégyen. :(

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#20) flatline#2 válasza Zeratul (#13) üzenetére


flatline#2
tag

Lehet, hogy nem, de ha beesnek az árak i5 környékén is, akkor a használt piac is menni fog utána, szerintem.

Kicsit fáj a szívem, mert kb 1 hónapja vettem i5-öt, de már nem akartam várni, úgy voltam vele, hogy ha jó is lesz a Ryzen, akkor is a 6500 azért még elég lesz elég sok mindenre (főleg játék és nem Bf1)

[ Szerkesztve ]

(#21) raskolnikoff válasza Gyuri27 (#16) üzenetére


raskolnikoff
őstag

A problémám a tálalás (valaki látta, hogy más hallotta, hogy... stb), amely mellé még jól le is bulvároznak egy másik lapot (amelyik hallotta hogy valaki mondta hogy látta).

Persze tudom én hogy büdösek intelék, de PHn inkább tényeket kéne közölni forrásmegjelöléssel, nem ilyen indexre meg hvgre való szarságokat. És akkor még kiemelt hír is lett belőle.

LnB: the clickbait is real

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#22) Pug válasza .LnB (#19) üzenetére


Pug
veterán

Techpowerup és a Guru3D is lehozta....
Szerintem inkább ez a "szégyenezés" a szégyen szomorú....
:U

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#23) MrM94


MrM94
őstag

[kép]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#24) hapakj válasza MrM94 (#23) üzenetére


hapakj
aktív tag

(#25) Daywalker válasza raskolnikoff (#21) üzenetére


Daywalker
addikt

Ha nem hozzuk le, az a baj. Ha lehozzuk az a baj. Ha megírjuk, a baj miért úgy írjuk meg ahogy. Szerencse, hogy ez nem az "olvasó akarja" rovat. Aki meg nem érti az iróniát, azzal nem tudunk mit tenni. Ja és van forrásmegjelölés, csak te nem láttad.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#26) stratova válasza MrM94 (#23) üzenetére


stratova
veterán

(#27) Fred23 válasza Pug (#22) üzenetére


Fred23
nagyúr

Attól még Blikk szagot érzek! :DDD

(#28) bunfi válasza Pug (#22) üzenetére


bunfi
őstag

Épp most akartam írni. Egyébként nem nagyon hiszem, hogy ezt meg lehetne máshogy fogalmazni, mert egy rágalmazási/hitelrontási per eléggé el tudja rontani az ember reggeli kávéját.

És ugye mint tudjuk, a múltban sem tett semmilyen törvénytelen, piaci versenyt korlátozó intézkedést az Intel. Még csak rá sem gondolt...

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#29) flatline#2 válasza raskolnikoff (#21) üzenetére


flatline#2
tag

"Persze tudom én hogy büdösek intelék, de PHn inkább tényeket kéne közölni forrásmegjelöléssel"

A PH a legnagyobb magyarországi tech oldal, ahol megszokottan nem csak tesztek, hanem hírek is vannak.
A hír igazságtartalmát pedig ne a PH vizsgálja már, hogy a végén csak tényeket tudjanak leírni.
Ennyi erővel semmit nem kellene nekik az új Ryzen/Intel processzorokról vagy kb. bármiről írni, amíg ők maguk le nem tesztelték.
Másrészt a hír nem közlése is egyfajta manipuláció, abból meg van elég hazánkban manapság.
Majd mindenki eldönti, hogy mit szeretne hinni, vagy mit nem.
Ha pedig a táborokból valakik egymásnak esnek, akkor az az illetőt fogja minősíteni, nem pedig a lapot, vagy a forumozók 99%-át...

[ Szerkesztve ]

(#30) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Láttak valakit, aki hallott már róla, hogy ezen személy testvérének a hugának a sógorának a nagyapja kapott egy email-t az inteltől.

Megyen!

(#31) finest


finest
őstag

Ez nem pletyka, hanem alternatív tény.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#32) hajbel


hajbel
addikt

Akkor most az intel akar fizetni a lejáratásért, vagy az AMD fizetett a lejáratásért? Az intelnek volt már bírósági ügye, az AMD pedig folyamatosan telehypeolja a sajtótájékoztatóit nekik túlzottan kedvező benchmarkokkal, az eredmény pedig elmarad. Egyik kutya másik eb.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#33) maross válasza tothja (#3) üzenetére


maross
veterán

Na ez orvendetes, tudom nem szep, de szurkolok amdnek hogy vegre normalizalodjanak az intel árai..nevetseges hogy 5 évvel ezelott 60ezerert vett i7-2600K-t még mindig nem lehet upgradelni ugyanannyi penzbol, nagyon elkenyelmesedtek..

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#34) Gyuri27 válasza flatline#2 (#29) üzenetére


Gyuri27
félisten

Táborok? Hol? Van az amd és az amdések. Meg a zsákosok, hurutok, mételyek, gempőcök és valahány név a naptárba. :DDD

Egyébként külhoni oldalak tele vannak ezzel. Meg a zintel árcsökkentéssel.
Most akkor tényleg ne hozzák le itthon?
Jó kínában meg orosz földön meg kimundiában ez oké. De azért mi csak előrébb tartunk.

Amd - Radeon - Ryzen

(#35) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Több mint 10év után váltottam AMD vonalról Intel Skylake-re és ATI-ról Nvidia-ra. Egyelőre értelmetlen lenne visszaváltani AMD-re, még akkor is ha a Ryzen tényleg nagyon jó lesz. Majd a következő platformcserémnél lesz érdemes dönteni, de addig még mindkét cég sok újdonságot fog kihozni.
Számomra most a következő 2 évre még biztosan az Intel marad.

(#36) flatline#2 válasza Gyuri27 (#34) üzenetére


flatline#2
tag

Amúgy amikor írtam az előzőt, akkor terveztem, hogy a táborok mellé zárójelben odaírom, hogy már maga ez a szó itt, hogy táborok is elég rosszul hangzik.
Tudod Júdeai Népfront vs Júdea Népe Front :D

[ Szerkesztve ]

(#37) lezso6 válasza .LnB (#19) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Oszd meg és uralkodj. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#38) CMST2015


CMST2015
tag

büntit nekik ha belenyulnak

[ Szerkesztve ]

(#39) stratova válasza raskolnikoff (#5) üzenetére


stratova
veterán

Wccftech ebből él, lehozzák a legfrissebb pletykákat - azt viszont gyakran a leggyorsabban - mindegy hogy az NDA-t sért vagy sem, emiatt nekik nem is küldenek a gyártók tesztpéldányokat. Így nem nyilatkozhatnak első kézből szerzett információkra alapozva.

[ Szerkesztve ]

(#40) raskolnikoff válasza maross (#33) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Nem is kell egyébként. Sandy teljesen jól elvan ma is :)

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#41) lezso6 válasza Fred23 (#27) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Csak a kedvedért megnéztem a blikk.hu-t, azért az egy másik világ. Nem sokkal a megnyitás után hányásszagot éreztem a számban.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#42) Gyuri27 válasza lezso6 (#37) üzenetére


Gyuri27
félisten

Miiii?
Lehet, hogy kevesebben vagyunk. De inkább 10 (amd-s) oroszlán mint 1000 (zinteles bari)! :DDD
Ebből kiindulva a gyapjúsok nem uralkodnak a sörényeseken. :N

Amd - Radeon - Ryzen

(#43) Szinyák válasza raskolnikoff (#40) üzenetére


Szinyák
őstag

jaja én is elvoltam sokáig a jó kis i5 2500k .-val simán lehet vele játszani ha van elég ram + egy jó vga

Én azt nem értettem , hivatalos konferanszién :) bemutatott csodád ami egyébként tényleg jó lett .

De 7700k ami tudjuk 4/8 miért hasonlítják össze ami direkt multi taskingra van kihegyezve (Cinebench15) programmal egy 6/12 ja meg ami kiverte a százas izzót az a 8/16 rájzennel :W

Majd ha egy 4/8 rájzen lenyomja a 7700k illetve ha OC megy majd stabilan 5ghz.-t és játékokban 20 fps többletet hozza átlagban majd akkor nyomják magukat ...

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#44) Peak


Peak
addikt

én azt nem értem, hogy mindenhol csak cinebenches számokkal vaditja a népet az AMD, a többi bench hol van? szerintem már ez önmagában manipuláció az amd részéről. :) és ehhez nem kell az intel sem :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#45) raskolnikoff válasza flatline#2 (#29) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Van különbség aközött, hogy nem tudjuk igaz-e, de XY szerint, itt és itt ezt írták (így hiteles!), valamint aközött, hogy valaki aszonta hogy hallották hogy valaki látta (így hiteltelen).

És bár tudom hogy a világ ilyen irányba megy, mert a kattintás mindenek fölött, de lásd, hogy pont ezt a vonalat erősíti egy ilyen hír is, hogy a jövőben már ne tudd, minek higgy. Cserébe rabolja az idődet, de azt nagyon, és annál nincs értékesebb.

Szinyák: 2400-al hajtok egy 1070et és minden ok 1440p-ben 100hz fölött :C

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#46) Pug válasza lezso6 (#41) üzenetére


Pug
veterán

Lezso, engedd el.
Ez a legújabb divat itt a fórumon, ami nem a mi szánk íze szerint való az vagy "Blikk, szégyen a PH! pöpöpö", vagy "AMDimádóABUmossaazagyad!!!!!4444!!!"

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#47) maross válasza Szinyák (#43) üzenetére


maross
veterán

Az a "baj", hogy tul jo a vga, es mar elonyt jelentene egy jobb proci. Persze megkozelitoleg se akkorat, mint amennyit be kellene feccolni a valtasba a jelenlegi árak melett, ugyhogy turelmesen varok :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#48) arn


arn
félisten

hat nem tudom melyik lenne nagyobb blama... ha az intel ilyen hulye, vagy ha azt szeretne vki, hogy hulyenek tunjon :D

egyik esetben sem ertem az allaspontot, hiszen rengeteg helyen fogjak tesztelni, es nem csak most, hanem a kozvetve a jovoben is (kartyatesztek pl), ido kerdese, hogy mikor borul ki a bili.

mindenesetre az elozetes eredmenyek jonak tunnek, az intel learazasa meg a legjobb visszajelzes erre, hogy tenyleg jo lesz... bar a learazasnal sem vilagos, hogy epp a nyolcmagos lesz a slagertermek, es miert epp az ez ellen iranyulo procikat nem arazzak le. akkor annyira megsem lesz azert jo? :) a cinebenchnek mindenesetre en hiszek, eleg jol mutatja a nyers erot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#49) AxBattler


AxBattler
félisten

Ki is nézem belőlük a korábbi produkciójukat nézve, de ez az info eddig még bőven "semi-accurate", mérget nem vennék rá, konkrét bizonyíték kellene.

Az ingyen reklám viszont jól jöhet az AMD-nek, szóval még ilyet! :D

(#46) Pug
Na ja, ma mindenhol a trolloknak áll a világ! :U

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#50) Chaser válasza Gyuri27 (#42) üzenetére


Chaser
titán

(o_O) :d sztem jelentkezhetnél az amd-hez sajtóreferensnek, aki csak megemlíti az intelt lekaratéjozod, aki szidja az amd-t élő showban kibelezed, kámeháme :d nem merne többet senki intelt venni ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.