Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dtomka


Dtomka
veterán

2% -kal fognak csökkenni? Minimum 200% -kal kellene.
~3 éve vettem G.SKILL 16GB Trident Z DDR4 3200MHz - 26kért...Most még mindig több mint 2x-ese.

A DDR5 lesz talán ami majd változtat. De megjelenéskor brutál ára lesz.

Ja és a CPU árak növekednek, cserébe.

[ Szerkesztve ]

(#2) lezso6 válasza Dtomka (#1) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

200%-kal? Kapjunk annyi pénzt a memória mellé, amennyit most kéne fizetni? Benne vagyok. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

kell még egy kis baleset intel egyik gyárába..
cunami, vagy árvíz.. földrengés ... valami,

amitől ugrik az ár még 50-100%-ot felfelé...

merevlemezeknél anno bejött... máig érezzük hatását, csak az elmúlt 1-2 évben értük el azt az árszintet mint ami az árvizek előtt volt... biztosító fizetett, és jött sok-sok extra haszon a túlárazásból..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

lof*t mama!
hogy egy klasszikust idezzek.
majd szepen leeg az egyik memoriagyar, mint anno, problem solved.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#5) baly81 válasza Dtomka (#1) üzenetére


baly81
aktív tag

Ne is mond... Nemrég laptopot cseréltem. A régibe 4×8 Gb modul volt (kitben); amiért anno olyan 68EFt körüli árat fizettem. Most ugyan ez 120 ezertől indul. (Bár emiatt a régi laptopomat viszonylag jó áron tudtam eladni. ☺)
Az új laptopba Németországból rendeltem 2×16 Gb Kingson HyperX Impact 2666MHz CL15 kit-et, amiért -a német 19%-os adó ellenére is- 125EFt-ot fizettem. Sz.ros két nyákért... Iszonyat drága. Nem beszélve arról, hogy több hazai nagy forgalmazó sem tudta beszerezni. Azaz csak előrendelést tudott volna felvenni, ami 5-6 hét, és minimum 20ezerrel többért... 😲 😭

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#6) #65675776


#65675776
törölt tag

Ahogy látom a gyártók hozzáállását, inkább el fog rohadni a raktárakban, minthogy olcsóbban adják.

(#7) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Proci árak meg elszállnak... vagy már el is szálltak. :U

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#8) Pete55555 válasza #65675776 (#6) üzenetére


Pete55555
addikt

Ahogy látom a vásárlók hozzáállását, inkább el fog rohadni a raktárakban, minthogy ennyiért megvegyék ;]

Ezt nevezzük patthelyzetnek.

#égneleazösszes
#köcsögminerekmiattvanezis

...Szeretem leracsniztatni...

(#9) MSI.Navi


MSI.Navi
tag

-2%, egy zsákkal veszek! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10) DBob válasza Pete55555 (#8) üzenetére


DBob
őstag

Én nagyon szívesen megvenném 2x-es áron is a memóriát, ellenben a fizetésem nem nő ilyen arányban.
És nem csak a RAM árak nőnek így...

Így részemről valóban ott fog eloxidálódni a raktárban a cucc.

(#11) #65675776 válasza Pete55555 (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

A probléma az, hogy nekik alig kerül többe legyártani, mint 4-5 éve. Csak mesterségesen fel lett nyomva az ár. A haszonkulcsuk az egekben. Majd szólok ha megsajnálom őket.

(#12) Jesus_Shaves válasza Dtomka (#1) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Lehet, hogy rosszul látom, de a ddr4 akkor volt olcsó, amikor bejött. Szinte dobálták az ember után, csak vigyed. Persze, hiszen valamivel ösztönözni kellett a népet, hogy ugyan, váltsanak már ilyen alaplapra és cpu-ra, ami támogatja, mert más érv nem igazán volt mellettük még akkor. Remélhetőleg ez így lesz a DDR5-nél is, akkor be kell vásárolni vagy 5-6TB-nyit, és szépen eladni, ha megint felnyomják az árakat :DD

(#13) #64027136


#64027136
törölt tag

Ezelőtt két évvel 2x4 Gb-ért 11 ezret fizettem, most egy modul kerül ennyibe.

(#14) Raymond


Raymond
félisten

Na ja, ez van. Most hogy a grafikus kartyak es az SSD-k lementek normalis szintre es a RAM is eleve arrafele tartott most meg a CPU arak mennek fel :) De mondjuk az nem olyan tragikus, meg mindig ott a Ryzen 5 es Ryzen 7 normalis aron. Mar ameddig, mert ha i5 es i7 nem lesz akkor azokra nyomulnak ra es azok is feljebb mennek :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#15) Silverchain


Silverchain
csendes tag

Szerintem mindegy, mert aki most Intel procit vesz Ryzen helyett, az játékra veszi, már csak ott van előnye a kékeknek. Viszont a játékosgépet elsősorban a GPU határozza meg, szóval minden attól függ, hogy mennyit esnek a régi/új dedikált VGA-k árai szeptember 20-tól.

(#16) Pista0001


Pista0001
addikt

A címből hiányzik egy "a" betű (memóriaárak).

Nincs is DDR4-es gépem, nem is lesz már szerintem. ;]

(#17) Dtomka válasza baly81 (#5) üzenetére


Dtomka
veterán

Pedig az aktuális Ram idővel mindig olcsobb szokott lenni. Ha jól emlékszem azért ilyenre még nem volt példa.
Tudom a HDD-nél és most a bányászok miatt a vga-knál, de ramoknál nem. A lényeg, hogy jó nagyot szakítottak azokon akik kénytelenek voltak megvenni.

(#12) Jesus_Shaves
A megjelenéskor a DDR4 drágább volt mint az úgyanazt tudó DDR3. Persze idővel mivel a DDR3 kifutóvá vált, ezért az lett a drágább. Én úgy érzem jókor váltottam.

Lehet igazad van, és ha nem is TB-nyit de 32GB RAM-ot megjelenés után 1 évvel ajánlatos lesz vásárolni.

(#18) Remus389 válasza lezso6 (#2) üzenetére


Remus389
veterán

:D :C

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#19) ddekany válasza baly81 (#5) üzenetére


ddekany
veterán

"A régibe 4×8 Gb modul volt (kitben); amiért anno olyan 68EFt körüli árat fizettem. Most ugyan ez 120 ezertől indul."

2x8 GB DDR4 so-dimm az br. 50-60e Ft most. Az 2x16 GB akart lenni gondolom.

(#20) Pete55555 válasza ddekany (#19) üzenetére


Pete55555
addikt

2x8 =\= 4x8.

...Szeretem leracsniztatni...

(#21) TeeJay


TeeJay
félisten

Ha intel nem tud eleget gyártani miért nem vesznek az OEM-ek AMD-t? Inkább drágábban is de csak az Intel? Notebook részen alig van AMD pedig abból nincs hiány, tud eleget gyártani az AMD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#22) exedoc


exedoc
senior tag

Jövőre új gépet vásárolnék munkára, alap 32GB RAM, de inkább 64GB lenne jó. Viszont ilyen árak mellett horror, 2-szer is meggondolom. Aminek tűrhető már a késleltetése és a frekije olyan 320 ezertől indul. Annak idején 92 ezerért vettem 32GB-t. Ez már nagyon nem vicces.

[ Szerkesztve ]

(#23) Raymond válasza TeeJay (#21) üzenetére


Raymond
félisten

Mondjuk most itt a lehetoseguk mert eddig tobbnyire ugy volt hogy amikor csinaltak is AMD-s notit akkor azt valahol (alltalaban tobb helyen) mindig elturtak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24) Tidus


Tidus
addikt

Ahogy a híreket olvasom nekem folyamatosan az jön le, hogy gond van, nem megy a szekér az Intelnél, viszont a világ tőlük függ.
És igazából elpártolni sem akar senki.

[ Szerkesztve ]

(#25) exedoc válasza Tidus (#24) üzenetére


exedoc
senior tag

Igen valahogy én is így érzem. Az egy dolog, hogy partnership, meg szerződés, meg support, de igazából még a home usereknél sem látom, hogy annyira érzékeny lenne a nép az árra. Bár tegyük hozzá gaming-re Intel-nél is van jó vétel, a gond inkább felső-közép, és a felső kategóriától kezdődik. Sokan átálltak AMD-re, de még mindig nem elegen. :D A 8C/16T és attól felfelé már nem éri meg Intel-ben szerintem. Hangsúlyozom, szerintem.

(#26) DraXoN válasza TeeJay (#21) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

néztem most direkt a felhozatalt..

tényleg kéne pár "tisztességes" gép.
sok ryzenes apus gépbe beleraknak egy grafikuskártyát ami legjobb esetben is azonos teljesítményt tud mint a cpuban levő gpu (de van olyan gép ahol lassabb a külön berakott kártya) ... minek csinálják ezt? a fogyasztáson biztos nem segít... ha a tdp keretet akarják így kitolni, hogy "játszogatni lehessen" azt a cpu tdp keretével is eltudnák érni egy normális cpuhűtővel ... amire futná a külön grafikus kártya nélkül...

olcsó kategóriában van acer, 1 szem usb 3.0 és további 2db usb 2.0 porttal ... what? 2018ban? usb 3.1 vagy type-c (az hol van)? 1 szem memóriasolt (dual chanel onnantól max álmodban, alaplapra forrasztva van a 4GBram)..

csak üzleti pro cpu sorozatos gépek vannak épkézláb hardverrel szerelve, bár azok meg drágák..
mondjuk olcsó intelek ugyan úgy esetenként el vannak cseszve, csak a nagyobb választék miatt találni lehet "kevésbé zavaróan defektest" ...

most már szerencsére legalább kaphatóak, de több, sokkal több modell és gyártó kell... de mindenki csak a régi E sorozatú AMD-t nyomja.. akár 17colos méretben is... bezzeg abban van usb 3.0 és usb 3.1 ... töredék áron..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#27) #25954560


#25954560
törölt tag

az ott pl EDO RAM a kepen? :D

(#28) DraXoN válasza #25954560 (#27) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

lehet köztük, meg látok 286/386ba való 8/9bites ramokat is :)
nekem vannak otthon az egyik szekrényem mélyén egy dobozban ilyen ramok ... jó őket néha meg-meg fogni, olyan "picik" a maiakhoz képest :) (bár egyben jóval vastagabbak)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#29) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Botrány , hogy mennyire drága a DDR4 és ezért sokan nem is váltanak , mert egy 2x8-as kit van annyi mint maga az alaplap :F Remélem még egy jó darabig kihúzom a 2x8-as DDR3-as ramokkal .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#30) Jokerdapro válasza Tidus (#24) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

Mert Átlag Béla fejében az van hogy a zintel a király.(jó ideig az amd tényleg nem volt partyba) Épp ezért van az hogy Átlag Béla nem hajlandó se jobbra se balra elfordítani a fejét, ne adj isten ránézzen a konkurenciára... :U

(#31) Franklin válasza Jokerdapro (#30) üzenetére


Franklin
addikt

Csak épp Átlag Bélát sokszor a pénztárcája irányítja. Ha nem fog beleférni a keretbe az Intel proci, akkor kénytelen lesz AMD-t venni, mert valamin futnia kell a Fortnitenak...

(#32) icp1970


icp1970
senior tag

na már ideje lenne.

(#33) Jokerdapro válasza Franklin (#31) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

És akkor Átlag Béla rájön, hogy nem is olyan rossz ám az az AMD... :))

(#34) lezso6 válasza Franklin (#31) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szvsz az átlagbéla megkérdezi a "hozzáértő" haverját, hogy mit vegyen. Az ilyen "hozzáértők" meg jellemzően vér istvánok, akik általában a nagy gyártók felé elköteleződött fanboyok, szakmai tudás nélkül.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35) ddekany válasza jozefgucci1 (#29) üzenetére


ddekany
veterán

Sőt, az alaplap olcsóbb. Az van mondjuk 18e-ért, a 2x8 kit meg inkább 25e.

(#36) Jokerdapro válasza lezso6 (#34) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

:K :K :K

(#37) csendes válasza Jokerdapro (#33) üzenetére


csendes
őstag

Na, ezt nem értem, a Meltdown után meg már van Ryzen. A másik oldalról megérné az AMD-nek most komolyabban rámozdulni a piacra, amíg az Intel nem tud reagálni. Néhány félanalfabéta sportoló mosolyoghatna a reklámban, hogy ő csak AMD-t használ, meg minden.....

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#38) h_143570 válasza lezso6 (#34) üzenetére


h_143570
addikt

Visszont az atlagbela meg mondja, hogy en ertem csak nincs ra keret.

(#39) #90088192 válasza h_143570 (#38) üzenetére


#90088192
törölt tag

És a kör bezárult :DDD

(#40) Apollyon


Apollyon
Korrektor

A DDR4-nek olyan ára van, hogy lassan bűnhálózatot építenek köré. Vagy már rég megtörtént? ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#41) etnies válasza Jokerdapro (#30) üzenetére


etnies
senior tag

Nem igaz, mert átlagBéla vagyok és kb 10-15 év után újra vettem egy AMD-t, Ryzen 2600x-et.
Radeont még mindig nem veszek, mert nem képesek drivert írni, de a proci az tetszik. Kicsit melegebb, mint gondoltam, de egy megfelelő hűtővel hideg és csendes marad.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#42) lezso6 válasza etnies (#41) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem vagy átlagbéla, legfeljebb szerény. :D Az átlagbéla nem ismeri a fórumot, s laikus. Ezért vagy a saját feje után megy és szín alapján választ hardvert; vagy ismerős, esetleg áruházi véristván segítségét kéri.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#43) etnies válasza lezso6 (#42) üzenetére


etnies
senior tag

Ó. köszönöm kedves szavaid, de én már tényleg ÁtlagBéla vagyok.
Nem értek már a hardverekhez, nem is olvasok ilyen híreket. Csak akkor foglalkozom ezzel, amikor új gépet állítok össze, ilyenkor felkeresem a prohardver megfelelő topicjait és bekérdezek.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#44) koko52 válasza lezso6 (#42) üzenetére


koko52
veterán

Átlag Béla komplett gépet vesz a Teszkóba vagy a fészbúkon a Rádiumtól mert tök jó neveket adnak neki. Azt, hogy 100 ezerrel lehúzzák azt nem tudja.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#45) Jokerdapro válasza etnies (#43) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

De mivel vásárlás előtt utánna nézel mi az ami jó lenne neked (és a pénztárcádnak), ezért már advenced Átlag Béla vagy! :DDD ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.