Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 8zabi


8zabi
őstag

aki tiltani szeretné ezt az egész szemetet, amennyire csak lehet, annak ajánlom az me_cleaner-t, főleg az HAP AltMeDisable bit részt a wiki-ben

(#2) qrr válasza 8zabi (#1) üzenetére


qrr
csendes újonc

Én lefuttattam a vizsgálatot, kiírta, hogy sebezhető, de elmondanátok esetleg azt is, hogy a frissítést honnan töltsem le? A gépem gyártói oldalán semmi újdonság a support oldalon, az intel oldalán is csak az ellenőrző cuccot láttam. Légyszi!

(#3) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A korábbi Ivy Bridge nem érintett vagy csak már nem foglalkozik vele az Intel?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) 8zabi válasza qrr (#2) üzenetére


8zabi
őstag

majd egyszer talán megjelenik egy uefi (bios) frissítés a gépedhez vagy alaplapodhoz a gyártó oldalán .. ha lesz olyan kedves és emiatt frissít, minél régebb kiadás annál kisebb rá az esély

(#5) ricsi99 válasza qrr (#2) üzenetére


ricsi99
addikt

Hol lehet megtalálni ezt az ellenörzö progit?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#6) Polesz válasza ricsi99 (#5) üzenetére


Polesz
addikt

[link]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#7) ricsi99 válasza Polesz (#6) üzenetére


ricsi99
addikt

Köszi :D I5-2500 cpu="This system is not vulnerable"

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#8) [Newman]


[Newman]
tag

Xeon Scalable....háhá az új termékvonaluk - Bronze-tól Patinum-ig :D

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#9) westlake


westlake
félisten

"A vállalat elkészítette a javításokat, és sürgeti a felhasználókat és a rendszergazdákat a frissítésekre... "

Jól elrejtették őket. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10) sirály69 válasza westlake (#9) üzenetére


sirály69
őstag

Én sem találok javításokat.... :((

Szerver Hosting Debrecenben

(#11) Kékes525


Kékes525
félisten

Legalább kijavítják és remélhetőleg jól.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12) TarhonyaHUN válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


TarhonyaHUN
csendes tag

+1
Ez engem is érdekelne.

Hardveraprózva ismerszik meg az ember.

(#13) Segal válasza TarhonyaHUN (#12) üzenetére


Segal
veterán

Ott van világosan hogy 6. 7. és 8. az ivy meg a harmadik generáció.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#14) TarhonyaHUN válasza Segal (#13) üzenetére


TarhonyaHUN
csendes tag

I see.

Ebben a kontextusban érdekel: "A korábbi Ivy Bridge nem érintett vagy csak már nem foglalkozik vele az Intel?"

Inteléknél jellemző szvsz, hogy ami már min ~3 éves, az olyan mintha nem is létezett volna. Tehát a hiba attól még bőven benne lehet, csak éppen le van x@rva.

[ Szerkesztve ]

Hardveraprózva ismerszik meg az ember.

(#15) westlake válasza sirály69 (#10) üzenetére


westlake
félisten

Az Intelnél nem is fog senki. Ezek a frissítések nem kerülnek publikálásra a felhasználók felé. Az Intel az alaplap gyártóknak és a brand-eknek küldi el.

Play nice!

(#16) Cifu válasza westlake (#15) üzenetére


Cifu
nagyúr

Magyarán szólva ha egy Lenovo laptop / desktop elött ülök, akkor a Lenovo asztalát kell, hogy csapkodjam, és az Intel buksiját simogatnom? :D

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17) westlake válasza Cifu (#16) üzenetére


westlake
félisten

Lenovo-ban pont tudok segíteni, mert megvan az összes új firmware. Ha megírod a típusát, akkor adok linket.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#18) 3psilon válasza TarhonyaHUN (#14) üzenetére


3psilon
aktív tag

Azért azt kétlem, hogy benne hagynák a hibát.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#19) burgatshow


burgatshow
veterán

Tudom balgasag megkerdeznem de a Mac gepekkel mi a helyzet?

(#20) #38075904 válasza qrr (#2) üzenetére


#38075904
törölt tag

Átlag userként valszeg nem fog érinteni a dolog, megnyugtatásképp az amd termékek még hasonlóval sem rendelkeznek ( egyedül a ryzen pro-k amik máig nem kaphatóak kereskedelmi forgalomban.

Szóval intelnél van kerítés amin találtak rést, amd-nél pedig kerítés sincs.
Csak a kretének szeretnek hurrogni h áá de béna :DDD micsóda ótvar az intel stb.

Amd még vállalati környezetbe se tehető, illetve amilye van az annyira kis százalék, hogy hülye lenne aki ezt próbálná feltörni.

[ Szerkesztve ]

(#21) 8zabi válasza #38075904 (#20) üzenetére


8zabi
őstag

látszik nagyon értesz hozzá :O :DDD

(#22) #38075904 válasza 8zabi (#21) üzenetére


#38075904
törölt tag

Mert valaki éppen töri felfele a géped vagy min aggódsz.

Illetve miböl veszed le hogy nem értek hozzá? Te egyelőre még a firmwareket se voltál képes megtalálni ami adott. / most veszem észre nem is neked írtam.

Ha törlöd a management enginet, ahhoz is csak gratulálni tudok.

Aki retteg hogy feltörik a gépét, az kb ne menjen netre.

[ Szerkesztve ]

(#23) qrr válasza burgatshow (#19) üzenetére


qrr
csendes újonc

A MAC nem PC, nincs is benne semmi számítógépes dolog, főleg nem hiba, programhiba, hacker támadás, ezért nem kell aggódni, ha már annyi pénzed van, hogy minőségit vegyél, csak hátra kell dőlnöd és élvezni a minőségi létet! ;]

(#24) 8zabi válasza #38075904 (#22) üzenetére


8zabi
őstag

nem törlöm én, csak NSA módban használom ;)

(#25) westlake válasza #38075904 (#20) üzenetére


westlake
félisten

Egyrészt mindenkit érint, aki olyan gépet használ, amik "betegek", másrészt a ME(I) nem egy kerítés, hanem egy szolgáltatás, ami mögött hardver van. Szóval szerintem sem értesz hozzá és nem kellene badarságokat írnod, mert esetleg félrevezetsz másokat.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#26) qrr válasza #38075904 (#20) üzenetére


qrr
csendes újonc

Engem speciel nem különösebben érdekel az intel-fanatizmusod kontra amd. Szerintem mindenki el tudja dönteni, hogy mit szeretne használni - legfeljebb veri a fejét a falba egy pár évig egy-egy ilyen döntése után, majd választ egy másikat, ha tévedett.

(#27) #38075904 válasza westlake (#25) üzenetére


#38075904
törölt tag

Komcsi?

akkor olvass egy kicsit utána, még a félistenek is tanulhatnak.

https://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Active_Management_Technology //vpro

https://software.intel.com/en-us/blogs/2011/12/14/intelr-amt-and-the-intelr-me

csak hogy félre ne vezess másokat.

[ Szerkesztve ]

(#28) Archttila válasza #38075904 (#27) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Bolygód neve?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#29) #38075904


#38075904
törölt tag

Közben csak leesett hol "tévedtem", https://www.coreboot.org/Intel_Management_Engine
Én úgy vagyok / voltam vele hogy ezt márpedig ki nem szedi senki mert a pch része, és egy inteles "csomag" része, ballasztként.

De önmagában valóban egy backdoor stb. SORRY :D

(#30) TarhonyaHUN


TarhonyaHUN
csendes tag

(#18): Bízok benne, ha valid a félelmem, akkor jön a folt.

Olvasgattam az Intel-féle leírást a hibáról, itt említgették a 8.x / 9.x / 10.x firmwareket is.
Pl.: CVE-2017-5712 / Threat level: high.
Nekem 8.1-es AMT-m van.
Érintett, csak EOL az Ivy és x@rnak rá, vagy én értek banálisan félre valamit és menjek aludni mára inkább? :DD

[ Szerkesztve ]

Hardveraprózva ismerszik meg az ember.

(#31) #38075904 válasza #38075904 (#29) üzenetére


#38075904
törölt tag

Még visszatértve, mivel a kommenteket nem a TévedhetetlenZseni regisztrációmról irtam, azért csak nem írtam hülyeséget. (bár felmerült bennem a gyanú :D )

Intel ME is a hardware component that runs its own OS, and is loaded with several firmware modules that allow things like remote out-of-band management of personal computers (Active Management Technology), and easy creation of secure cryptographic keys, remote software attestation, authentication of hardware devices, etc.

(#32) farkas1 válasza 8zabi (#1) üzenetére


farkas1
tag

Erről a me_cleaner használatról tudnál írni bővebben? Hogy kell használni, főleg úgy, hogy az alaplap életben is maradjon utána?

[ Szerkesztve ]

(#33) azbest


azbest
félisten

Jól sejtem, hogy a vt-d képes processzorokkal működik a vPro vagy Me? És ez vajon csak akkor sebezhető-e, ha fel is van konfigurálva a biosban, jelszó beállítva és aktiválva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.