Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) huszar90


huszar90
aktív tag

Jónak tűnik, főleg hogy jóval kevesebbért kapunk akkora teljesítményt mint az előző generációnal :)

(#2) satz18


satz18
őstag

Érdekes átmenet ez a proci. Ha én hat magos procit szeretnék, akkor sztem megvenném az 5820-asat és feltuningolnám. Egyedül a 40 sávos PCI-E szól e mellett a proci mellett, de ha már annyi pénzem lenne, hogy 3, vagy 4 utas SLI-t toljak, akkor inkább megvenném a 8 magosat. Ha felhúzzuk azt is 4.3-4.5 környékére, akkor szálankénti sebességet sem bukunk a 6 magos társaihoz képest.

[ Módosította: radi8tor ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#3) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

Ha 12nm-en készült volna (új architektúrával) mondanám h várom a westlake-féle polír kollekcióról a képeket.

Nem győzött meg.

(#4) adamssss


adamssss
veterán

A crysis 3-nál, miért húz el annyira a 8 magos?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#5) radi8tor válasza satz18 (#2) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kártya? Procit akartál írni, nem?

⭐ Stella

(#6) satz18 válasza radi8tor (#5) üzenetére


satz18
őstag

Ú.. Persze. Nem tudom hogy jött a kártya.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#7) radi8tor válasza satz18 (#6) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Javítva. ;)

⭐ Stella

(#8) 7time válasza satz18 (#6) üzenetére


7time
senior tag

Csak néztem én is de úgy döntöttem iszok egy kávét mert hátha még alszom.

adamssss

Valószínű hogy sokkal jobb a Cry Engine motor és használja a CPU-t több szálon jó hatásfokkal.

[ Szerkesztve ]

(#9) Jeollam


Jeollam
aktív tag

Miért ilyen drága az 5960X?
Amúgy tiszta röhej az egész.

Tuningolva az 5930K nem mindenhol hoz sokkal jobb teljesítményt, mint amennyit elvárnánk.
A fogyasztás meg valami döbbenet, mikor húzva van.

De ettől eltekintve vadállat. Ha ez a proci nem elég már egy programnak, akkor semmi sem. :K

Köszönjük a tesztet!!

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#10) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megj: az utolsó diagramon (Teljesítmény vs fogyasztás) 2x szerepel a 4770k.

Szuper darab, le a kalappal. Az árazása már a földön jár (=szaki, akinek ilyen kell, meg tudja fizetni) - bár DDR4-gyel még mindíg húzós. Persze kevés embernek kell ilyen, leginkább kreatívkodásra (kép/videófeldolgozás, renderelés, stb) van értelme, ahol a cég fizet a hardverért. (összevetésként érdekelne, hogy mennyibe fáj egy dual-Xeon munkaállomás hasonló teljesítménnyel)

Otthoni felhasználónak ez a platform eléggé luxus: a játékok nemigen használják ki, azt az évi 5-10db 4k videót, amit a legújabb GoPrójával csinál meg bekajálja egy húzott 4770k is kb harmadannyi platformáron.
4k játéknál esetleg jól jöhet a sok PCIe sáv, bár 2db 8x-os csatorna (3.0) azért ki kéne szolgáljon egy SLI GTX980 v CF295x2 rendszert.

#9: "A fogyasztás meg valami döbbenet, mikor húzva van." Meglep? 6 magot téptek meg. A 4magos 4770k bő 50W-ot dob rá, ha megtépik.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) MM válasza adamssss (#4) üzenetére


MM
őstag

Crysis3 1280 min. fps a 8 magosnál szerintem is aránytalanul sok...

Talán elírás?

(#12) D1Rect válasza Jeollam (#9) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezt a processzort leginkább munkára veszik.

"Ha ez a proci nem elég már egy programnak, akkor semmi sem. "
Vannak olyan programok, amik annyi számítási kapacitást használnak, amennyit csak találnak.

(#13) CirrMee


CirrMee
addikt

Hogyaszongya':
LGA1156 tesztplatform Intel Core i7-870 (2,93 GHz) processzor
Erre kíváncsi voltam, erre sehol nincs a teszt eredmények között. Elvitte a cica?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#14) t72killer válasza D1Rect (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bizony. Bár ez inkább már a Xeonok birodalma - ott is leesett mostanában pár sokmagos (15?) megoldás. A 6magos i7-t így belegondolva nem igazán tudom hova tenni, talán tényleg a brutál játékosréteget célozza az intel (sok PCIe szál, illetve komolyabb kapacitás az AI-számításhoz)? Többprocis rendszer ugye i7-ből nem létezik, ergo ebből x86 farm nem lesz. Extrém videóvágási feladatokra gazdagéknál meg ott a 8magos.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) Balala2007


Balala2007
tag

A fájltömörítők a renderelő alkalmazásokkal ellentétben kedvelik a minél nagyobb memória-sávszélességet és az alacsony késleltetést, illetve a minél nagyobb, illetve gyorsabb L2 és/vagy L3 cache-t. Ezen két tesztben egyik Haswell-E sem tündökölt, melynek pontos okát egyelőre nem tudjuk, talán a DDR4-gyel lehet valamilyen összefüggésben.

Ez is egy faktor lehet:

3960X (SNB) 4930K (IVB) 5820K (HSW)
L1D latency clk: 4 4 4
L2 Latency clk: 12 12 12
L3 latency clk: 44 44 54

Magyarul a HSW-E L3 kozel negyedevel lassabb, mint korabbi generaciok, feltehetoleg a nagyobb magszam tamogatasa miatt.

[ Szerkesztve ]

AIDA64.com

(#16) lenox válasza t72killer (#14) üzenetére


lenox
veterán

18-nal tartanak a xeonok. De kisebb orajelen (2.3) szoval csak kb 2-szer ilyen erosek. Dualban 4-szer.

(#17) Gergosz2


Gergosz2
veterán

aszongya max TDP 140 W-t Hát ez már fűt rendesen .

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#18) ALLAT001 válasza Gergosz2 (#17) üzenetére


ALLAT001
senior tag

alapórajelen

(#19) gabber01


gabber01
addikt

Ahogy elnézem, tuningolni ezeket nem igazán van értelme.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#20) D1Rect válasza t72killer (#14) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, ez a piac már sokkal kevésbé árérzékeny. De biztos van olyan, hogy "elég" a 6 magos kicsit olcsóbban.
(mondjuk az új foglalat miatt úgyis lesz 1000-1500€ a konfig)

(#21) LordX válasza Jeollam (#9) üzenetére


LordX
veterán

Azért, mert nincs konkurenciája a kategóriájában, és annyit kér el érte az Intel, amennyit nem szégyell. Ha az AMD is szállítana ilyen szörnyet, nem kerülne ennyibe.

(#22) adamssss válasza MM (#11) üzenetére


adamssss
veterán

Mind az FHD mind a 1680x1050 elég kiugró.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#23) Kékes525


Kékes525
félisten

Nekem még drága. Viszont megjelenésével a régiek árát lenyomja remélhetőleg. :))

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24) Reggie0 válasza Jeollam (#9) üzenetére


Reggie0
félisten

De ettől eltekintve vadállat. Ha ez a proci nem elég már egy programnak, akkor semmi sem. :K

Ezt azert nem mernem igy kijelenteni. Ha olyan alkalmazasba botlasz, amelyik 1 szalon fut, akkor az a 3 GHz semmire sem elegendo.

(#25) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszike! Újabb Core-i7 teszt, újabb izgalmak - le vagyok nyűgözve!

Csak ismételni tudom magamat: 1, 2, 3. Mondjuk a Logout-on van több igényes teszt is a kategóriáról, azonban jó lenne látni PH-s elemzéseket is.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#26) MoP_FX 57 válasza Reggie0 (#24) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Az azért barokkos túlzás, hogy egy szálon semmire sem lenne elég, hiszen egészen 3,7 GHz-ig tudja hergelni magát. Más kérdés, hogy ilyen esetekre van gyorsabb és olcsóbb is.

Számomra egy kicsit okafogyott ez a 5930K. A 28 PCI-E sávnak bőven elégnek kellene lennie egészen a háromutas SLI/CF-ig. A 5820K szintén szorzózármentes, tehát a tuning sem lehet akadály. Valaki mondja meg, hogy mit nem vettem figyelembe!

(#27) t72killer válasza Reggie0 (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyilván aki némi észt is kapott a vastag pénztárca mellé, nem egy (2-4...) szálra írt progikkal nyúzná a konfit. Arra sokkal jobb egy megtépett 4magos.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) gabber01 válasza MoP_FX 57 (#26) üzenetére


gabber01
addikt

A snobhatást. :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#29) Geller72


Geller72
veterán

Valami azokkal a ddr4-es ramokkal nem ok.. :U .

(#30) Taky


Taky
senior tag

A kis 3770T procim sem gyenge, de ez kb 2x gyorsabb jó néhány tesztnél... nem semmi...

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#31) ViZion


ViZion
félisten

Fain kocka, kicsit drágácska... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32) HUfantom


HUfantom
őstag

Látom most sem lesz lecserélve a jó öreg 2600K.....

Flame ON::::::::
Bakter minden VGA limites volt, vagy tényleg ennyire siralmas a fejlődés bakter 3 generáció jött ki és mérési hibának is elmegy a játékok alatti a javulás ??????????
Nemá csillió pénzbe kerülnek azok a procik + csillió forint a alaplap+RAM és ennyi ???
Persze köszönöm nem játékra való, de aki zsebből vesz PC-t azt még mindig arra használja.
Ha cégnél dolgozol és erős gép kell úgyis a cég fizeti neked....
Flame OFF::::::::

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#33) gabber01 válasza HUfantom (#32) üzenetére


gabber01
addikt

Ennek szerintem nem a procik, hanem a játékipar az oka. Legnagyobb mértékben pedig az ostoba konzolok.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34) Geller72 válasza HUfantom (#32) üzenetére


Geller72
veterán

Nem kell sűrűn fejlesztenünk. ez nem hinném, hogy baj lenne, sokkal inkább előny. Szinte csak a vga-t kel cserélgetned, ha nem a top közelében szoktál vásárolni. Ha viszont akár 7950/70-et vettél pár éve, akkor az még mindig jó.

(#35) ViZion válasza gabber01 (#33) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, másik hírben pont megmondták, hogy 30 fps kell nekünk... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36) satz18 válasza ViZion (#35) üzenetére


satz18
őstag

És 900p :K

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#37) t72killer válasza HUfantom (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Flame folytat:
Örülj neki, hogy legalább CPU oldalról nem limitált sok játék és egy sima VGA cserével naprakész maradhatsz, nem kell rögtön CPU+LAP+RAM csere. Bezzeg pl Starcraft alá kénytelen az ember a legjobb (kevésmagú...) procival befűteni az ember, lévén csomót számol 1-2 (sic!) CPU-magon.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) HUfantom válasza satz18 (#36) üzenetére


HUfantom
őstag

Te is tudod, hogy ez a marketing legalja...
Mikor tényleg szar amit csináltunk igen, de valahogy "el kell adni különben ki lesztek rúgva kis köcsö*ök"
Ilyenkor jön az ha nem lehet javítani, akkor kívánatossá kell tenni...
Ez kell neked, mert jó mert csak 30FPS mert ez KELL neked...

Hasonló érzésem van mikor az üzemi konyhán kérdem a CHEF-et, hogy ő mit szokott enni ?
Á ő nem ér rá, de ha van kis szünet akkor mikroba melegíti az otthonról hozottat.

És miért nézek furcsán rá, hát milyen JÓ amit itt készítenek ???

De mit is várunk ha csak "ilyen" fejlesztőkre van pénz majd pont Steve Jobs kaliberű ember lesz a marketingnél...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#39) HUfantom válasza t72killer (#37) üzenetére


HUfantom
őstag

Ezzel nekem nem lenne gondom, de azért te is tudod nem ilyen egyszerű a helyzet...
Ott van a jó kis 6990 visz mindent, ha AMD tud hozzá drivert írni...
Egyáltalán nem érzem, hogy váltani kéne ...
De ha IGEN akkor mi a túróra ?
Jelenleg ATI nem tud/akar drivert írni, Nvidia sem a régi... 3. gyártó meg nincs :)

Na jó.... Nvidia még mindig mocskosul sokba kerül :) -ebben tartja magát :)

Geller_1972
Félre ne érts ez kifejezetten JÓ pont.... :)

gabber01
Jó ebben van valami, de ami konzol port az régen is konzol port volt meg ma is.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#40) Gergosz2 válasza ALLAT001 (#18) üzenetére


Gergosz2
veterán

Na az is igaz , mert azok többsége aki megveszi nem hiszem , hogy alap órajelen járatná.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#41) kisza25 válasza t72killer (#37) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

akkor mégis csak van létjogosultsága a K-s pentiumnak ;]
köszönöm a cikket :R a teszteket nézve játékra i7-2600k-nál erősebb CPU nem kell, munkára meg válasszon mindenki pénztárcája szerint:P
Gergosz2: mondjuk aki munkára veszi és tuningol az meg is érdemli, ha a számolások vége előtt fossa magát össze a gép :N

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#42) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

A CPU kupakja valamiért a s478-as időszakod idézi számomra :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#43) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Én próbáltam a rapoo-t én szerintem ilyet fogok venni a munkahelyemre. Oda annyira nem kell a világítás mert az irodába van fény és éjjel sötétbe sem fogom tolni vele. Tetszetős elegáns igaz nekem a szürke jön be nem a fehér, de van az is.

Otthonra rendeltem egy GTX 280-at. Jelenleg egy Osmium van o-gyűrűzve, de így is hangosnak ítélem meg. Meglátom a GTX 280 mennyivel halkabban teljesít. Sajnos elsődleges szempont a mert este alszanak otthon én meg püfölöm a billentyűt.

A végén kiderül osmium megy a munkahelyre vagy eladom. Osmium mint megvilágításban mit csuklótámaszban-kényelemben jó.

(#44) kisza25 válasza Khaosz55 (#43) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ő ezt biztos ide akartad?:P

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#45) t72killer válasza kisza25 (#41) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért játékja válogatja, h elég-e az a 2600k:))

#39: Igen, úgy néz ki én is emiatt veszek majd "elavult" Nvidia karit - pedig nagyon nem akarództam. Hiába a csilivili tesztek, ahol az általam soha nem játszott játékokban brillírozik az AMD, amikor a Blizzard termékeknél tele van a fórum az AMD-s bugokkal.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) ViZion válasza kisza25 (#44) üzenetére


ViZion
félisten

hmmm... lahat azért, hogy megtudjuk mi is, hogy "kihajcsa" a bill-t :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47) _Atesz


_Atesz
addikt

Nem tudom. Biztos kell az a 6 mag? A 4770k is majdnem ugyanazt tudja jóval kevesebbért és olcsóbb platformon.

(#48) #06658560 válasza t72killer (#27) üzenetére


#06658560
törölt tag

Speciel eddig még nem sikerült multiknál ebben rendszert találnom, CATIA alá is pakolták a hatmagos Xeont, miközben eredményben magasabb órajellel többet értek volna.

(#49) kisza25 válasza t72killer (#45) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

pfff és igazából itt milyen jelentősége van az FPS-nek?

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#50) Khaosz55 válasza kisza25 (#44) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem már kerestem egy ideig a hozzászólást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.