Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Valamiből meg kell nekik is élni. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#2) Gyok2 válasza tibcsi0407 (#1) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Ha a 2008-as válság után a bankárok kaphattak, akkor ők nehogy már ne :D

Tiszta Windows rendes ház

(#3) tibcsi0407 válasza Gyok2 (#2) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Teljesen jogos. Egyébként elégedett vagyok az i9-cel, szóval részemről mehet nekik a bónusz. :D

https://utdetailing.hu/

(#4) section9


section9
őstag

Nem vagyok shareholder, de szerintem nem az o juttatasi csomagjan kellene sporolni, ha mar azert jott vissza a ceghez, hogy kihuzza oket a kakibol. :)

(#5) tibaimp válasza section9 (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igazad is van! És eddig egész jól csinálja! Bár az összeg akkor is sok. Kapja csak a 20-30% például.
Amúgy Lisa néni az AMD-nél se aprópénzt keres...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6) Reggie0


Reggie0
félisten

Ebben az esetben nehezebb lesz talalni valakit, aki a szarbol visszakormanyozza a ceget, mert az atmeneti idoszakban rosszul fog keresni.

[ Szerkesztve ]

(#7) vicze válasza tibaimp (#5) üzenetére


vicze
félisten

Ugye 30milla vs. 180milláról beszélsz, nyilván nem aprópénz, de azért jelenlegi állás szerint nem Gelsinger végzi 5x jobban a munkáját.

(#8) tibaimp válasza vicze (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én valahol ~300 millát olvastam Lisa Su esetében, de passz.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) vicze válasza tibaimp (#8) üzenetére


vicze
félisten

(#10) Egon válasza vicze (#9) üzenetére


Egon
nagyúr

Nagyjából meg is felel az arány a két cég piaci részesedésének, szóval nincs itt kérem semmi látnivaló... ;] :P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11) Gargouille


Gargouille
őstag

Értelmetlenül nagy összeg. De biztos megdolgozott érte. :DDD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#12) Reggie0 válasza Gargouille (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

Nagyobb a rabizott ertek, ehhez van koze.

(#13) tibaimp válasza vicze (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, akkor nem tudom mit olvastam. De 2019-ben azért ~60 millát bezsebelt ;]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) Kasya


Kasya
nagyúr

válaszul összekapcsolnák a fizetéseket a teljesítménnyel
Oh, hogy ez eddig nem igy volt? :F

(#15) Gargouille válasza Reggie0 (#12) üzenetére


Gargouille
őstag

Nyilván fele ennyiért már nem is lehetne tisztességes munkát elvárni valakitől. :DDD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#16) vicze válasza Reggie0 (#12) üzenetére


vicze
félisten

Aha nagyobb...

(#17) Cassi


Cassi
senior tag

Hát most a részvényesek elég morcosak lesznek egy darabig, az egyre súlyosabbá váló tőzsdei lejtmenet miatt. Ma ismét nagy szopó volt, NVDA -6,66% éppen most, az INTC is illikvid és lomha lett. Lassan mindenkinek leesik, hogy az előző évtizedben látott nagy informatikai szárnyalásnak eléggé vége van. Nagyon gyenge eredmények várhatók az év hátralevő részében, sokan fognak nagy pénzeket bukni. Gelsingernek örülnie kellene, hogy még a helyén van, mert lassan elkezdik keresni a bűnbakokat.

[ Szerkesztve ]

(#18) borg25 válasza Cassi (#17) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Részvényes szempontból nem is végezte olyan jól a dolgát, mint elődje.
AMD-m van, de szerintem hiba lenne eltávolítani a posztjáról. Persze biztos lehetne találni olyan embert aki 180 milla helyett beéri 50 millás bónusszal is, max a 5 milliárdos nyereségből lesz 4 dehát ki tudja? Úgy se a végeredmény számít, csak az a 180.
Ez ugyanolyan hülyeség, mint mikor azt mondták, hogy a leltárában 400mrd Ft+ értékkel rendelkező állami cég élén dolgozó vezérigazgató fizetése max 2 misi lehet havonta.

#14 Kasya :
Hatékony bónuszrendszerrel még nem találkoztam. Valamelyik nagyokos kitalálja, hogy akkor kapsz bónuszt, ha a K+F költséget 20%-al visszanyírod, te kirúgsz mindenkit, költségek csökkenek, te bónuszt kapsz, mindenki boldog, a cég biztos, hogy jól járt? Aki a feltételt kiírta, az tényleg erre gondolt, vagy, hogy mindenki maradjon, de ne legyen ingyen kávé és csokiautomata?
Hozzátehetjük, hogy a hosszútávú jóhoz sokszor rövidtávon áldozatot kell hozni. Nem volt még bónuszfeltételem, de kizártnak tartok egy olyan bónuszrendszert ami azt jutalmazza, ha hosszútávú célt akarsz elérni.
De kíváncsi vagyok más véleményére is a bónuszrendszerek hatékonyságát illetően. Sales esetén egyértelmű, hogy kell, de stratégiai döntéshozónál meg lehet fogalmazni jót?

(#20) Reggie0 válasza Gargouille (#15) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvan valamivel at kellett csabitani a vmware-tol, ugyanis ez az elso eve az intel ceojakent.

(#21) Cassi válasza Reggie0 (#20) üzenetére


Cassi
senior tag

Igen, és valószínűleg meg is érdemli, közismerten egy igen tehetséges elektromérnök. Ritka kincs, ha valaki magas szinten ért a szakmai részhez és ugyanakkor ért a menedzseri dolgokhoz is. Az már más kérdés, hogy maga az Intel mint cég milyen és mit képvisel, milyen "bűnöket" követett el.

(#22) Reggie0 válasza Cassi (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk nem ritka annyire, AMD, NVIDIA, Apple ceo-ja is mernok, es mellette menedzser, ez nyilvanvaloan szukseges egy technologiai cegnel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.