Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #95904256


#95904256
törölt tag

Ezekszerint az SLC legalább kétszer annyiba kerül, mint az MLC. :Y

(#2) McSpy válasza #95904256 (#1) üzenetére


McSpy
őstag

Mármint az ISLC?

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#3) ViZion


ViZion
félisten

Ejj, marketing tapasztalatokból kiindulva akár jó is lehet, csak ez zavar: "akár tízszer tovább"
Horst, Te mit gondolsz?
És mi értelme MLC celláknak, ha SLC-ként használja? Ennyire drága az SLC? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4) TeeJay


TeeJay
félisten

illetve mi a fene értelme van ennek ha amúgy is 2x akkora MLC tárhely árán kapsz ugyanannyit?
akkor már inkább egy jó vezérlővel 2x akkora SSD-t és kész
még olcsóbb is szerintem ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5) Taranti


Taranti
senior tag

Összefoglalva (ha jól értettem):
1. sebessége az MLC és az SLC között lesz,
2. élettartama közelebb lesz az SLC-hez (de az MLC-nél mindenképpen jobb),
3. olcsóbban gyártható,
4. tehát árban is valahol a kettő közé érkezik.

Ez így cégeknek reális alternatíva lehet.

Szerk: magáncélra az MLC még sokáig jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#6) #95904256 válasza McSpy (#2) üzenetére


#95904256
törölt tag

Tessék?

Az iSLC nem más, mint MLC + szoftver. A cikk szerint megéri dupla kapacitásnyi MLC-ét beépíteni ( iSLC-ként ), mint szimpla kapacitású SLC-ét. Ezek szerint az SLC legalább kétszer annyiba kerül, mint az MLC. Különben nem érné meg.

[ Szerkesztve ]

(#7) TeeJay válasza #95904256 (#6) üzenetére


TeeJay
félisten

dehogy kerül annyiba el ne hidd már
egyik 2 bitet másik 1-et tárol, egy lapkára így fele annyi chip kerülhet de mivel ez tartósabb
azért adják csillagászati áron
raklapszámra nézve nem hinném hogy olyan hú de sok eltérés lenne azonos csíkszélességen az MLC-hez képest, csak ahhoz jobb vezérlő meg FW kell meg több megy belőle tönkre is azt mindet beleveszik.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8) szeksziboj


szeksziboj
tag

Innodisk 4 president :C

Ugyanakkor ezzel:
"Az SSD-k legnagyobb problémája kétségtelenül az NAND flash lapkák élettartamában keresendő."
Nem teljesen értek egyet...
A mondat helyesen inkább így hangzik szerintem:
"Az SSD-k legnagyobb problémája kétségtelenül a kialakításból adódó túl drága adatmentésben keresendő." :((

[ Szerkesztve ]

(#9) kromatika


kromatika
veterán

"Elsősorban vállalati megoldásokra érdemes számítani"na ez a gáz.

(#10) IDM


IDM
tag

Hát nem tudom,de MLC-ből sosem lesz SLC...értem én, hogy ha fele annyit használok
1 cellát akkor az nyilván tovább fogja bírni, de ebben szvsz semmi fejlesztés nincs, csak egy
nyilvánvaló tény +lovagolása...pláne nem növeli közvetlenül az adott cella élettartamát...

(#11) vinibali


vinibali
őstag

annyiva többe kerül a tokozás, hogy még ígyis megérje a cellák(lapkák) számát sokszorosára(2x) növelni?

ez olyan mint két guriga papír rakni a trón mellé és mindkettőből kockánként letépve egyesíted a papírokat. 2x tovább tart, de mégsem :D

(#3) ViZion: :DDD

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#12) korcsi


korcsi
veterán

" Az iSLC
hátránya, hogy a megcélzott kapacitás eléréséhez kétszeres mennyiségű MLC NAND flash
chip alkalmazására van szükség, vagyis egy 32 GB-os SSD-be például 64 GB-nyi
tárterület kell, hogy az iSLC mód 32 GB-nyi valós tárhelyet biztosítson. Ez persze bőven
elfogadható kompromisszum, hiszen a gyártás így is számottevően olcsóbb lesz, mintha
SLC NAND flash lapkákból épülne fel az egységnyi valós tárhelyet kínáló meghajtó."
Ezekszerint például 32GB slc drágább mint 64GB mlc?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#13) Archer


Archer
őstag

A grafikonból azt veszem le, hogy akkor éri meg ez a megoldás, ha az SLC legalább négyszer drágább mint sima MLC.
Ezek pedig szerintem nem "csak" duplájába fognak kerülni a hagyományos MLC-nek, duplájába minimum de az egyéb tételek még feljebb nyomják az árat.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.