Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dealer95


Dealer95
őstag

Bitfenix Pandora jut róla először eszembe formailag :)

(#2) Razenhell


Razenhell
tag

Egy szóval, béna...

ui: igen teljesen bitfenix :D nem inwines ...

[ Szerkesztve ]

(#3) Televan74


Televan74
nagyúr

Ez már szobadísznek is elmegy. Nagyon szép,csak egy vagyon.:)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) Daelion


Daelion
őstag

Én se ilyenre gondoltam amikor megláttam a címet.

Nálam egy In Win 101c van itt asztalon,az a formavilág jobban bejön. :)

(#5) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Kíváncsi leszek mikor lesz olyan ház, aminek felületein a fény ami nem megy át és nem a levegő....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

Egész gusztusos, ránéztem, megtippeltem az árát, majd hümmögtem, hogy annyiért egész oké lehet. Aztán kiderült, hogy rosszul tippeltem, de nagyon. :D

(#7) Vesa


Vesa
veterán

Nem rossz, de az árakkal már itt is elszállnak...

A tudomány a valóság költészete!

(#8) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ezen sincs 5.25", annyit is ér...

(#9) Qkackca válasza Dealer95 (#1) üzenetére


Qkackca
őstag

Én is azt nézem, mondom frissítik, vagy mi? Aztán látom In Win.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#10) Daelion válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


Daelion
őstag

Ez miért akkora gond manapság?

3+ éve nincs gépembe és nem is nagyon hiányzott,ha meg mégis kell évente 1-1x arra bőven jó egy külső olvasó/író.
Ismerőseim körébe is ugyan ez a szitu kb.

Én már direkt olyan házat kerestem amibe nincs,csak bele 'rondít' az összképbe.

(#11) Dr. Akula válasza Daelion (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mert nincs mibe tenni a hotswap racket. Nem csak dvd-re jó az.

(#12) Vesa válasza Dr. Akula (#11) üzenetére


Vesa
veterán

Valószínűleg, mert ahova már hotswap rack kell, ott sok esetben a HDD tár nem a gépben van, hanem egy külön szerverben. Én is így használom már évek óta. 0-24-ben megy a szerver, benne a 4db 4TB-s HS HDD-vel, a gépemben meg csak egy SSD van, amiről a rendszer és az alkalmazások futnak. Sokkal hatékonyabb -persze minőségi hálózat szükséges-, nagyobb az adatbiztonság is, az adataimat bárhonnan és bármikor elérem, és hogy ON maradjak, nem kell a gépbe 5,25-ös hely sem. :)

A tudomány a valóság költészete!

(#13) #65675776 válasza Vesa (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azzal, hogy NAS-on tárolsz mindent, nemhogy csökkented, hanem éppenhogy növeled a biztonsági kockázatot. Lehet, hogy Te magad több helyről éred el az adataidat, de pont emiatt több helyről is komprommitálhatóak.

A biztonsági mentést nem váltja ki a NAS.

(#14) Dr. Akula válasza Vesa (#12) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És ha megtelik a NAS-ban az a 4 vinyó, akkor nekiállsz csavarozgatni? Oké hogy kivehető keretes a többség, de ha több vinyód van mint keret, akkor azt kell fel-le csavarozgatni.

Vannak viszont 5.25" helyre szerelhető hotswap keretek, ahol tényleg floppyként működik a vinyó, nem kell semmit barkácsolni, csak berakod, kiveszed és ennyi (szoftveresen leválasztani azért nem árt). Viszont ezt kéne tudni valahova rakni. Ezekbe a mai házakba nemigazán. Nem értem miért nem gondol egyik gyártó se erre, mikor az adattárolás alapvető formája ma már pont a vinyó.

(#15) proci985 válasza Dr. Akula (#14) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

otthoni keretek kozott ritka. meg a designnek betesz.

----

gyonyoru, kiallitasi gepnek tokeletes, de otthonra az a baj tulzottan kompromisszumos. hatul a designelem az atx kiegeszitesek mogott olyan helyzetekben, ahol aktivan cserelni kell kabelt (VR) ott nem jo otlet. egy egy vga + 2x M2 SSD + tap + atx lap + hutes kombonak meg felesleges ekkora haz.

in-win meg nekem kb az a gyarto, ami gyonyoru, de otthonra nem kene (egy s-typeal szemeztem egy hetet par eve aztan hala egnek elvittek elolem).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16) AtHoS válasza Dr. Akula (#14) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én is hasonlóan vagyok az 5.25"-ös hellyel. Nálam mondjuk 2 DVD író csücsül bennük, bár ha visszagondolok igen ritkán kellett használnom az utóbbi pár évben, de ugye enni nem kér, ha meg éppen szükséges, akkor csak kipattintom az előtte lévő ajtót és használom.
Mondjuk árnyalja a képet, hogy a szekrényben meg ott porosodik egy BlueRay író USB házban :DDD tehát azt is előszedhetném :B

Winyó HotSwap-re viszont 2 egységet fogadni tudó e-sata csatolós dokkolót használok (dobtam a gépbe hátlapi e-sata panelt, ami Sata csatit kér az alaplapról)

Ha összességében belegondolok, akkor valóban nem indokolt az 5.25"-ös helyek kialakítása, de ha valakinek mégis ilyen igényei vannak, akkor az ne a hírben vesézett házat válassza. Nálam pl. az In Win 707 Black/Red van használatban [link]

read-only mode on the forum

(#17) Dr. Akula válasza AtHoS (#16) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igazából a trend az aggasztó, hogy már szinte semelyik gyártó nem ad 5.25"-et. Ha csak lenne olyan is ami nem tudja, az nem lenne baj, van másik. A baj az hogy mostmár kb. nincs. Főleg a minőségi házak terén (Lian Li, CM), bár a Corsair még tartja magát valamennyire az Obsidiannal. Codegen és Vargáné környezetben nem néztem szét, de ott nem is akarok. :)

Az eSATA nagyon hamar meghalt mint szabvány, alaplapokon már nincs bővítőkártyával biztos lehetne, de azt meg a növekvő VGA méretek túrják ki. Már az 1080Ti is 3 slotot foglal, SLI-ben nem marad mellette sehol hely másik kártyának.

(#18) Plazmacucci válasza Dr. Akula (#17) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mert senki sem használja. Gyakorlatilag rétegigény, amihez vesznek célhardvert, akinek szüksége van rá.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19) Daelion válasza Dr. Akula (#11) üzenetére


Daelion
őstag

Vagy úgy,erre nem gondoltam.

Előző gépembe nekem is 3 HDD volt de menesztettem a régi kicsiket és most van 1TB meg 3TB és sztem ez még sok is nekem,házba meg pont 2 HDD hely van.

Többit meg már leírták amire én is gondolok,hogy ez manapság már kezd egyre inkább 'réteg' igény lenni,mármint a 5.25 hely.

(#20) Bird


Bird
addikt

Szerencsere rgbs!

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#21) csocs válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


csocs
tag

Évek óta nincs szükség 5.25-re. Ami CD-n vagy DVD-n van, az "annyit is ér". :C

(#22) Dr. Akula válasza csocs (#21) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mi köze a CD/DVD-nek az 5.25"-höz?

(#23) csocs válasza Dr. Akula (#22) üzenetére


csocs
tag

Szerintem ezen a kérdésen még gondolkodj.

(#24) Dr. Akula válasza csocs (#23) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Te nem gondolkodtál rajta?

(#25) csocs válasza Dr. Akula (#24) üzenetére


csocs
tag

Egy kis segítség akkor:

https://en.wikipedia.org/wiki/Drive_bay.

[ Szerkesztve ]

(#26) Dr. Akula válasza csocs (#25) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Lövésed sincs mire vonatkozott a kérdés, így 3. nekifutásra se?

(#27) csocs válasza Dr. Akula (#26) üzenetére


csocs
tag

2018-ban kevesen szerelmesek a HDD-be. OMG.
Az arcodból azért visszavehetnél, Mr. "annyit is ér".

[ Szerkesztve ]

(#28) Dr. Akula válasza csocs (#27) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A prociba vagy a ramba te szerelmes szoktál lenni?

"Az arcodból azért visszavehetnél"

Fogadd meg a tanácsodat!

[ Szerkesztve ]

(#29) icon


icon
senior tag

Rengeteg 5.25-ös ház van, elég a boltok kínálatát megnézni.
Én is vígan használom, egy mindentbele kártyaolvasó, és egy Blueray-író figyel a konfigomban ezeken a helyeken, ez utóbbival néha lemezeket pörkölök, meg filmeket is nézek.

Vicces, hogy rétegigénynek sorolják be ezt emberkék, én meg az RGB-t tartom annak...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#30) zolee5016


zolee5016
őstag

hm nekem két InWin kecóm is van...igaz középkategóriások, nem luxuskéglik.....Erről a formáról elsőre iratmegsemmisítő,vagy designkuka jutott eszembe :B

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#31) Dr. Akula válasza zolee5016 (#30) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az S-Frame vagy a H-Frame 2.0 pl. eléggé frankó tőlük, csak hát az ára... Odáig már el se jutottam hogy az 5.25"-es helyeket hiányoljam belőle, előbb jött az infarktus. :) Ha egyszer nyerek a lottón, tuti veszek egyet. Persze van nekik a kívánalmaknak megfelelő házuk is, kár hogy elég "gémer" a dizájnja. Ezt is lehetett volna az előbbieknek megfelelő komoly, kulturált külsővel ellátni, és már meg is lenne a tökéletes ház.

[ Szerkesztve ]

(#32) S.Y.S. válasza csocs (#21) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Van élet a DVD-n túl is: [link] [link] utóbbi napi használatban van. ;)

(#33) zolee5016 válasza Dr. Akula (#31) üzenetére


zolee5016
őstag

:B majdnem telibe kaptad.....d-frame mini,LINK
és
sima Frame van nekem...amiben van 5.25 bár nekem épp nem kell LINK

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#34) Zed895 válasza Plazmacucci (#18) üzenetére


Zed895
csendes újonc

Nem retegigeny, csak a gyartok akarjak ezt elmondani a nepnek, hogy retegigeny. Egy ideig probalkozhatnak, de tele van a padlas olyan "innovativ" otletekkel amikrol kiderult, hogy csak a gyarto gondolta hogy kell majd a nepnek... pl: par evtizede meg mindneki azt hitte, hogy 2018-ra mar nem lesznek autok mert mindneki repulni fog mar addigra. Megis vannak meg autok, sot. Igy van az 5,25-os kerettel is: en sem vennek anelkul hazat, mert kell egyreszt optikai meghajtonak, masreszt a vinyo az alap, mert nagy es megbizhato, mig egy SSD vagy pendrive nem eleg megbizhato pl. archivalasra. NAS-ra meg nem fogom kitenni az archivumot, az nem arra valo, meg atlagos haztartasba nem is kell NAS.

Debian 9,5

(#35) Zed895 válasza csocs (#25) üzenetére


Zed895
csendes újonc

LOL...wikipedia, a vilag legnagyobb fakenews/fake-fact adatbazisa... gratulalok. Talan neked kellene az arcodbol visszavenni, nem mason szamonkerni.

Debian 9,5

(#36) Dealer95 válasza Zed895 (#34) üzenetére


Dealer95
őstag

De rétegigény, mert a DVD/CD halott, a Blu Ray senkinek sem kell, a HDD meg befér 3,5" helyre is, az új házakban kb. csak be kell pattintani a helyére és kész.
Az 5,25" helyre csak beépítő kerettel megy be egy HDD...

Akinek meg ennél speciálisabb igénye van, az továbbra is ahogy mondták: rétegigény, amihez egyre kevésbé alkalmazkodnak a gyártók, főleg most, mikor a designon van a hangsúly a gyártók nagy részénél.

Optikai meghajtót meg alig használnak már az emberek.
A környezetemben kb. senki sem él vele, mert macera.

Egy USB3-as Pendrive, egy külső HDD/SSD kivált egy zacskó optikai meghajtót, olcsóbban, gyorsabb sebességgel, úgy, hogy kb. bárhol tudod használni.
Nem tudok olyan embert, aki ma a filmeket, képeket DVD-ről nézné, mikor ott virít a TV-n az USB.

[ Szerkesztve ]

(#37) Vesa válasza #65675776 (#13) üzenetére


Vesa
veterán

VPN-en keresztül kommunikálok távolról, de persze ez sem jelent azert 100% biztonságot ebben igazad van.

A tudomány a valóság költészete!

(#38) #65675776 válasza Vesa (#37) üzenetére


#65675776
törölt tag

Archiválásra, biztonsági másolatra csak offline eszköz felel meg igazán. Online rendszer csak korlátozottan, és csak akkor ha nem csak egy rendszert használsz. Tehát egy NAS nem elég, ahogy sokak tévképzetével ellentétben a cloud sem.

(#39) Dr. Akula válasza Dealer95 (#36) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"a HDD meg befér 3,5" helyre is"

Hotswap rackkel együtt? Kizárt. Kerek 0 mm jutna a rackre.

""a designon van a hangsúly a gyártók nagy részénél

:DDD Az RGB LED lenne a dizájn? Mert a házak mérete 1 centit nem csökkent azzal hogy kihagyták a fontos rögzítőkereteket, csak lett egy nagy üres tér, amit tele lehetne pakolni egy szintén rétegigény vízhűtővel. Ezért kár volt. De legalább lenne ilyen is, olyan is, akkor lehetne választani.

"Egy USB3-as Pendrive, egy külső HDD/SSD kivált egy zacskó optikai meghajtót, olcsóbban, gyorsabb sebességgel"

Ha a 3.5"-es vinyónál is olcsóbb lenne, akkor elhiheted hogy mindenki inkább azt venné. De nem az. Főleg ha több kell.

(#40) #65675776 válasza Dr. Akula (#39) üzenetére


#65675776
törölt tag

A legjobb, hogy meg lehetne oldani modulrendszerűen az egészet. Mert mennyi egy kiszedhető keretet adni szegény házhoz, ami lehetővé teszi az 5,25-es helyre beépítést. Ha nem kell kiveszed, és elfér a radiátor.

(#41) csocs válasza Zed895 (#35) üzenetére


csocs
tag

Te is el vagy tévedve. Akire reagáltam és aki miatt ez elindult, úgy indította, hogy ha nincs rajta 5,25 hely, az annyit is ér... Szerinte csak azért szar, mert egy olyan modul nincs benne, amit ma 10-ből 9 ember nem vagy csak nagyon ritkán használ. Innen indult minden. Olvass előbb mielőtt beleszólsz mások dolgába.

A wiki meg egy példa volt. És az általánosításod... hogy fake... jesszusom. Téged is beszívott a populizmus. Nem tudom hol olvastad, de keress másik forrást. Mutasd meg, a belinkelt cikknek melyik része fake?!?!?!?!? :W :W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#42) Dealer95 válasza Dr. Akula (#39) üzenetére


Dealer95
őstag

De ez a hot swap rack az emberek 1%-át sem érinti, így miért is nem lehet rétegigénynek nevezni és miért kéne, hogy a házak nagy részében jelen legyen?
Nem adja el a házat, kevesen keresik, emiatt elhagyható.

Igen, most az RGB és a Plexi/Tempered Glass a trend, ezzel lehet eladni a házakat.
Ha te lennél a gyártó, Te is ezt a vonalat követnéd, mert a profit a lényeg...

(#43) Dr. Akula válasza #65675776 (#40) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Pont erre gondoltam én is, és manapság látni is moduláris házakat, nem is egyet, de valahogy idáig mégse jutnak el a tervezők. Pedig nekik is mennyivel olcsóbb lenne 1 házat megtervezni, legyártani, és azzal lefedni jóval több ember igényeit.

[ Szerkesztve ]

(#44) Dr. Akula válasza Dealer95 (#42) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Oké tf. hogy rétegigény. De akkor milyen tömegigényre kell az a megspórolt hely? Mert ha még ennyivel kisebbre vennék a házat, hogy jaj de jó, megspóroltunk egy rakás helyet, ezentúl kisebb méretben is elfér ugyanannyi cucc (ugye az 5.25" eszközöket leszámítva), akkor azt mondanám oké, legalább volt valami értelme. De történt ileyesmi? Nem. A hely az ott van, tök üresen, és talán másik 1% rak bele mondjuk vízhűtőt, mert az is rétegigény. És a maradék 99% az mit kapott a bővítőhelyek elvesztéséért cserébe?

(#45) Daelion válasza Dealer95 (#42) üzenetére


Daelion
őstag

Pontosan.
Azért írtam én is amit,tudom mi az a hot swap rack de megmondom őszintén én eddig senkivel se találkoztam aki erre használta volna.

Fan Hub meg ilyesminek,biztos 'erre van példa a környezetembe is' de nálam pl már minden szoftver vezérelt,1-2 kattintás és megy minden ahogy akarom.
Egyedül az alsó 3 ventimnek van hub szabályozása de azt meg elvezettem úgy,hogy ne legyen szem előtt és elég napi max 1x megnyomni ha akarom.

Ha kicsit is elszakadunk a PH világától 'jót tesz',és ha körül néz az ember akármilyen külföldi teszt channelen/oldalon nem szokása már senkinek se felhozni negatívumnak,hogy nincs 5.25" egy mai házba vagy nagyon ritka.

@Dr. Akula

Dizájn,nekem ennél több érv nem kell.
Nekem konkrétan nem tetszik egy gépházba belógó fém darab amire semmi szükségem sincs,vagy akár útba is van ha olyan hűtést rakok be.

Ez van nálam itt,C verzió de ugyan így néz ki csak az RGB és nem fix piros.

Most itt hogy nézne már ki üvegen keresztül egy 5.25" hely?

[ Szerkesztve ]

(#46) Vesa válasza #65675776 (#38) üzenetére


Vesa
veterán

Persze, de én nem is állítottam sehol, hogy alkalmas. Az 5,25-ös drive helyekről volt szó, pontosabban a hot-swap rack-ről. Az archiválás más tészta...

A tudomány a valóság költészete!

(#47) #65675776 válasza Dr. Akula (#43) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#48) Dr. Akula válasza Daelion (#45) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az RGB LED nem foglal el úgy 15-20 centit a házból teljes hosszában. A kidobott 5.25" rekeszek helyére mi kerül? Mert mint a képen is látjuk a hely megvan, csak épp nincs ott semmi. Nem lett volna értelmesebb akkor már annyival kisebbre faragni azt a házat? Ha kisebb helyen elfér, az sose gond. A gyártó anyagot spórol, a júzer meg helyet a szobában. De semmi ilyesmi nem történt.

(#49) Daelion válasza Dr. Akula (#48) üzenetére


Daelion
őstag

De miért kéne,hogy feltétlenül kerüljön oda valami a helyére?

Vagy 10 évig szívtam egy tipikus régi módi házzal ahol akármit kellet cserélni/szerelni a házba mindig bele akadtam valamibe vagy akár el is vágta a kezem + kábelek is macerásak voltak.

Én simán örülök az extra helynek még ha semmi más extrát nem ad csak kinézet+szerelési hely.

RGB alatt azt értettem,hogy az In Win logo olyan,a ház 1:1 ugyan az ami a képen van.

De szerintem hagyjuk ezt ennyibe,nekem nincs már szükségem a 5.25"-re és csak nyűg,valakinek még van ezt elismerem de csak attól nem lesz 'szar' egy ház mert nincs benne.

Én is hónapokig kotorásztam mire megállapodtam ennél a háznál mert ugyan sok volt ami tetszett de mindig volt 1-2 dolog ami miatt mégse vettem meg.

A lefaragott verzió kb a In Win 301,tetszett is csak nem rajongok a 'mini' házakért. :)

(#50) Duddi válasza Dr. Akula (#17) üzenetére


Duddi
aktív tag

Látva a problémádat és, hogy gyakran kommenteled ezt különböző házakhoz azt hiszem a rossz ajtót döngetsz. nem a csili vili ház bemutatókat kéne olvasnod ha az igényeidnek megfelelő házat keresel.
Javaslom neked a következő gépházakat:
[link]
[link]
[link]
Ha ezek a házak viszont nem felelnek meg az ízlésednek és mindenáron csili-vili rgb üvegkalitka kell vegyél mellé egy SATA dokkóló egységet és minden gondod meg van oldva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.