Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) galaktikus


galaktikus
aktív tag

A büdös életben nem kaptam még spamet, szerintem nem is fogok.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#2) Legendd válasza galaktikus (#1) üzenetére


Legendd
senior tag

Anno én sem kaptam, ez szerintem egy nagy átlag, de azért érdemes figyelni, sajnos egyre több a spam, nem csak az Apple-nél, én naponta kapok idegesítő emaileket :)

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#3) Rage47


Rage47
veterán

0 spam nálam is.

(#4) phanze válasza Legendd (#2) üzenetére


phanze
aktív tag

Én kb minden órában.:(

[ Szerkesztve ]

(#5) dreamdancer válasza galaktikus (#1) üzenetére


dreamdancer
őstag

Én sem. Megjegyzem, ha egy spamer e-mail címet szerez, szvsz logikusan maileket küld, nem iMessage-et.

phanza: iMessage-en?

[ Szerkesztve ]

Nem a lényeg a fontos.

(#6) OgKush válasza dreamdancer (#5) üzenetére


OgKush
senior tag

imessage mail alapján is működik, nem kell hozzá telefonszám. Mac-en pl nincsen számod :K

(#7) mazsi1911


mazsi1911
aktív tag

Sosem kaptam spamet. Ez megintcsak egy Apple-t lehordo cikk probalt lenni.

Amugy meg, ha egy kicsit is ismernek az iOS-t a cikk iroi, tudnak, hogy van egy olyan opcio, hogy ismeretlen cimektol ne legyen jelzes.

Errol ennyit.

(#8) legiaap


legiaap
nagyúr

Én sem kaptam még egyet sem.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#9) Rage47 válasza mazsi1911 (#7) üzenetére


Rage47
veterán

+1

(#10) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem kaptam meg egyet sem. Viszont szeretem, ingyen sms/mms jo par emberrel, regen ilyesmirol almodoztunk, vagy vodas kartyat hasznaltunk ;) :D

(#11) gyurkikrisz válasza mazsi1911 (#7) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Te, es Rajtad kivul meg 5 ember nem kapott spamet, fujj lehordo cikk :(

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#12) Shyciii


Shyciii
veterán

Kollégám is kapott már, nem is egyszer.

(#13) kbyte1024


kbyte1024
addikt

tök mindegy hogy Aple vagy más.Régebben nekem is sok jött,mostanság elenyésző.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#14) Rage47


Rage47
veterán

úgy látom sokan itt keverik az email spamet és az iMessage spamet :C

(#15) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Én se kaptam még soha.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#16) hunter84


hunter84
aktív tag

Meg irja be par ertelmes ember, hogy o nem kapott, ez mindenkit annyira erdekel...

(#17) gyurkikrisz válasza Rage47 (#14) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

:U

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#18) Legendd válasza mazsi1911 (#7) üzenetére


Legendd
senior tag

Apple-t lehordó hír, ugye? Meg minden hír valaminek a lehordása, földbe döngölése, kifigurázása, kigúnyolása stb? Jaj Istenem...
Írj már kérlek a ma megjelenő külföldi forrásból származó hírek közül tíz darabot, egy sörben fogadok, hogy valamelyik gyártót lehordod majd vele....

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#19) halkow


halkow
őstag

Xutimu895 :DDD

Alcatel onetouch idol2s the king

(#20) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

1 év alatt nulla ilyen üzenet, lehet szerencsés vagyok? :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#21) FATtila78


FATtila78
tag

2006 óta egyet se kaptam!

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#22) hunter84


hunter84
aktív tag

A felettem lévő 2 kemény ember véleménye mindenkit érdekel...

(#23) Cyberpunk válasza hunter84 (#22) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Javaslom keress másik játszópajtást, mert nincs kedvem veszekedni! :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#24) btz


btz
addikt

Spemes az alma? .... izé kukacos?

ⓑⓣⓩ

(#25) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Én sem kaptam. Bár szifon híján nehéz is lenne. ;]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#26) xors


xors
senior tag

Lehet én értelmezem félre valahogyan, de az iMessage apple ID (e-mail cím) vagy telefonszám alapján működik. Vagyis ugyanakkora eséllyel kapsz spamet mint egy e-mail kliensnél. (vagy még annyi sem, mivel az e-mail spam gyakoribb mint az iMessage.)
tehát ha sok helyen kiadod az e-mail címedet akkor nemcsoda, ha nemcsak e-mail -en érkezik spam, hanem iMessage -en is. :F :Y

(#27) Chal válasza xors (#26) üzenetére


Chal
addikt

Rosszul érted. Az email címet az imessage csak azonosítónak használja (hogy ne kelljen az usereknek egy sokadik új usernevet regisztrálni/megjegyezni), semmilyen formában nincs átjárás a cím mögött levő e-mail fiók és az imessege között.

Tehát ha megadod az imessegehez kötött mailcímed egy spammernek, akkor neki erre az ID-ra kell küldenie egy üzenetet, és természetesen a saját imessage app-jából, valamint be kell hogy legyen kapcsolva nálad, hogy idegenektől is kaphass üzenetet. Na ekkor kapod meg, egyébként nem.

[ Szerkesztve ]

(#28) hunter84 válasza Cyberpunk (#23) üzenetére


hunter84
aktív tag

Helyes, ezen nem veszünk össze. ;)

(#29) xors válasza Chal (#27) üzenetére


xors
senior tag

Na akkor, ha ez ennyire bonyolult, ahogy írod, akkor miért írják, hogy ilyen könnyen lehet spam -elni iMessage -el?

(#30) Touch-ko válasza gyurkikrisz (#11) üzenetére


Touch-ko
őstag

En ismerek tobb tucatnyi olyan iOS usert akik szinten nem kaptak. Ez azert mar eleg szep szam igy. Evek alatt sosem kaptam egyetlen egy spam-et sem pedig 7 eve vagyok iPhone user igy az iMessage kezdetekor is iPhone felhasznalo voltam.

Szerintem megint 0.00001%-uk kapott es ebbol hatalmas felhajtast kellett csinalni, mint anno az iPhone4 eseteben a terero problema.

(#31) Touch-ko válasza FATtila78 (#21) üzenetére


Touch-ko
őstag

Azert azt vagod, hogy 2007 ota van iPhone es iMessage is csak iOS5 (2011) ota elerheto. =)

(#32) LeadZeppelin válasza Touch-ko (#31) üzenetére


LeadZeppelin
tag

Nekem egyre nagyobb a gyanúm, hogy direkt trollkodik, nem lehet ember ennyire hülye. Kisgyerek effektus, ignorálni kell és akkor megunja.

(#33) Touch-ko válasza LeadZeppelin (#32) üzenetére


Touch-ko
őstag

En mar tobb helyen lattam irkalni, szerintem ezeket komolyan irja, raadasul mashol sem hasznal smiley-kat..
Szoval, ize... senki sem tokeletes..

(#34) gyurkikrisz válasza Touch-ko (#30) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Mondjuk a magyaroknak kisebb is az eselye arra hogy kapjanak, mert egy beluka666@freemail.hu-t nehezebben general valami random spammer bot.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#35) joey04


joey04
titán

én sem kaptam még. tehát akkor eddig itt senki nem kapott, plusz a szakmai topikokban sem olvastam ilyesmiről. ennek fényében a spamek melegágya valóban túlzónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#36) FATtila78 válasza Touch-ko (#33) üzenetére


FATtila78
tag

MAC-en hasznátam már a beépített email klienst azt hittem az is játszik. Az meg 2006ban volt nekem :K

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#37) Touch-ko válasza gyurkikrisz (#34) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nem csak magyar ismeroseim hasznalnak iPhone-t. Sot, sokkal tobb nem
Magyar ismerosom van aki iOS-t hasznal es egyikuk sem kapott semmi hasonlot.

FATtila:
Jah, azt hittem iPhone-rol beszelsz:)

[ Szerkesztve ]

(#38) moleculez válasza LeadZeppelin (#32) üzenetére


moleculez
veterán

Nagy forma srác...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39) gyurkikrisz válasza Touch-ko (#37) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Mennyi ismerősőd van? 1000? Az még mindig nem komoly mintavételezés.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#40) KraX válasza joey04 (#35) üzenetére


KraX
őstag

2007 ota iphone user vagyok egy par honapos kiterotol eltekintve es soha nem kaptam egy darab spamet sem imessage-en keresztul, de az iOS user ismeroseim sem. Mindazonaltal, meg ha igy is van ahogy a cikk irja, a megoldas a userek kezeben van. Ha nem akarsz spamet, akkor beallitod, hogy ismeretlen ne irhasson rad. Ennyi. Nem kell magfizikusnak lenni hozza. Termeszetesen kivetelek lehetnek akinek mindenkeppen kell, hogy idegenek is elerhessek, de ugy gondolom ez az esetek elenyeszo reszere igaz.

For the God Emperor!

(#41) Touch-ko válasza gyurkikrisz (#39) üzenetére


Touch-ko
őstag

Maradjunk annyiban, hogy tobb tucatnyi. Csaladban 4-en hasznalunk iOS eszkozoket, Barataim koreben sokan, kollegaimat is ideszamolvan, epp elegen, hogy el tudjam mondani, hogy ki merjem jelenteni, hogy eleg kis % lehet az aki spam-et kaphatott..

Visszakerdeznek: hany ismerosod kapott spam-et ami alapjan hitelesnek tartod a cikket. Esetleg honnan veszed tutira, hogy a cikk nem teves informaciokon alapul?

(#42) galaktikus válasza Touch-ko (#41) üzenetére


galaktikus
aktív tag

+1

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#43) g4mer válasza Touch-ko (#41) üzenetére


g4mer
senior tag

Én se kaptam még soha, ismerőseim közül se kapott senki.

Sic Parvis Magna

(#44) opr


opr
veterán

Őszintén szólva nem értem a cikk azon aspektusát, hogy ki van emelve az apple valamije.

Úgy értem, manapság minden létező üzenetküldő szolgáltatásban/fórumon/stb hemzsegnek a spam-ek, pláne ha nem moderált. Nem értem, miért plussz hírérték az, hogy az apple saját üzenetküldőjén is.
És? Moderálása nem megoldható, mert akkor meg pfujjpfujjfigyelnekaBigBradörök. :F
Sőt, már az msn messengeres időkben is könnyű volt spam-ba belefutni.

Szóval, valaki világosítson fel plz, hogy most én vagyok nagyon hülye, és a cikk értelmezésére képtelen, vagy ennek az egész hírnek annyi volt a hírértéke, hogy az apple fosát ugyan azok a nyűgök érintik, mint a mindenki másnak a fosát mióta van szélesörű lakossági internet? :F

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#45) Chal válasza xors (#29) üzenetére


Chal
addikt

Na akkor, ha ez ennyire bonyolult, ahogy írod, akkor miért írják, hogy ilyen könnyen lehet spam -elni iMessage -el?

Elképzelésem sincs, valószínűleg egy baromság az egész.

(#46) Chal válasza opr (#44) üzenetére


Chal
addikt

Azért pörögnek rajta a kommentek, mert eléggé elképzelhetetlen a dolog, az imassege jellegéből adódóan (semmi köze nincs az e-mail-hez, tehát e-mailben NEM lehet rá spamet küldeni).

Valószínűleg az eredeti cikk egy szándékos FUD lehet, vélhetően klikkelés meg comment war generálás célzattal, a PH meg a többi tech. portál meg átvette, és persze itt is működik a dolog :)

Egy olyan aspektust el tudok még képzelni, hogy valaki valóban írt egy automator scriptet (OSX-en ez egy vizuális tool, amivel bármilyen alkalmazást lehet automatizálni, illetve összekapcsolni őket) egyfajta tanulmány jelleggel, és publikálta hogy hát bizony az OSX Messages app-al így AKÁR spamelni is LEHETNE az imessage contactokat.
Abba már persze az eredeti marha cikkírók nem gondoltak bele, hogy miért is akarnak valaki ilyet tenni a saját contactlistájával (hiszen 10 sec-en belül letiltaná mindenki), valamint úgy tippelem hogy az Apple szerverei se fogják tétlenül nézni hogy valaki ezer számra küldi az imessageket.

Mindegy, túl van egyébkén beszélve már jócskán, álhír, FUD, baromság, törölni kéne a PH-ról a cikket mindenestül, aztán lapozzunk.

[ Szerkesztve ]

(#47) Lirion válasza Chal (#46) üzenetére


Lirion
addikt

Ez olyan vicces, hogy jön egy hír, ami arról szól, hogy az iphone sem hibátlan és a vaksheepek jönnek és jól megmagyarázzák, hogy ez kamu hír, alapozva mindezt arra, hogy az ő néhány tucat ismerőse nem kapott spamet. Megjegyzem, egy több százmilliós felhasználói bázisra általános érvényű kijelentést tenni egy több tucatos ismeretségi kör alapján elég meredek és egoista magatartás...
Persze ha androidról lenne szó, akkor nyilván megkérdőjelezhetetlenül igaz lenne a hír. :)

(#48) Cyberpunk válasza Lirion (#47) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Csak nekem gáz ez a birkázás? :) Tudod nem szép dolog birkázni embertársaidat, legyenek azok bármilyen márkájú készülék tulajai, de persze ehhez nem arrogancia kéne, az láthatóan bőven kijutott neked.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#49) Chal válasza Lirion (#47) üzenetére


Chal
addikt

Marhára nem arra alapoztam amit írtam, hogy az X db ismerősöm nem kapott így spamet. Ezek szerint el sem olvastad, de azért vagdalkozol.

Egyébként én az Androidos híreknél nem látom azt a jelenséget amiről írsz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.