Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Findzs


Findzs
addikt

köszi a bemutatót

lassan csak elterjednek és kiforrottabbak lesznek ezek a gépek is

egy észrevétel:
"akkor semmilyen beavatkozási lehetőségünk nincs, csak akkor, ha egy USB-s billentyűzetet."

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2) danih


danih
addikt

Érdekes, érdekes...
Mennyi az annyi?

(#3) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

Huuh szép darab:)

(#4) benike123


benike123
tag

nekem volt ilyenem, megosztom a tapasztalataim:
+nem túl nagy, de nem is tul kics, pont előnyös a mérete
+nagy tárhely
+win7 tökéletesen fut nem akad
+wifi is remekül megy
+ceruzával nagyon kényelmes kezelni
+ esztétikus kialakítás, nem mindenhol van az a gagyi műanyag

-akksija nem cserélhető, max otthoni barkácsmunkával
-ugyancsak az akksi nagyon max másfél órát bír de inkább 1 vagy annyit se
- kijelző nem a legminőségibb
- érdemes fóliát venni rá mert karcolódik
- néha kicsit instabil a rendszer...
- ha rosszul kapcsolod ki és nincs usb bill akkor szívhatod a fogad:)
- a töltő hamar tönkremegy, ezen lehet érezni a tipikus kínai minőséget.
- 1 magos proci, csak 2 szálat használ, nagyon elavult...
- maga a gép elég régi darab ha jólemlékszek 2009-be adták ki,szval nem 1 mai darab:)

összeségébe nemrossz gép, de nem vennék még1x ilyet:)
inkább egy teljesen megbízható ZT 180-ast vennék.
netbook helyet alternatív megoldás lehet 1 tablet és egy billentyűzetes tok!

[ Szerkesztve ]

(#5) frescho


frescho
addikt

Erdekes darab. En most egy r2h-t nyuzok, csak a felbontasaval nem vagyok megelegedve.

Mennyiert merik?

https://frescho.hu

(#6) rizso


rizso
addikt

Kösz a tesztet - bár egy árra kíváncsi lennék :)

benike123: "ugyancsak az akksi nagyon max másfél órát bír de inkább 1 vagy annyit se" - na itt már nem nagyon látom értelmét. Egy ilyen eszköz azért működjön jó pár órát akksiról...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#7) Rhino666


Rhino666
őstag

És ki mondta hogy egy netbooknak egy p2 teljesítményét kellene hoznia?? Az Atom ócskavas, AMD Fusion kell a tabletekbe is. :K

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#8) danih válasza Rhino666 (#7) üzenetére


danih
addikt

Titokban én is remélek valami ilyesmit... Ha nem is "klasszikus" tablet formában is, de egyfajta UMPC-újraélesztésben (új köntösben, pl. amilyen az Eee Tablet lesz a dokkolóval) Brazos platformmal nagyon egyetértenék :)

[ Szerkesztve ]

(#9) benike123 válasza rizso (#6) üzenetére


benike123
tag

nekem is ez volt a gondom...
ráadásul még az a lehetőség sincs hogy veszek bele egy nagyobbat és akkor bírja 2-3-4 óráig. :(
én tavaly augusztusba 65ért vettem és 55-ért tudtam mostanába eladni.
van 1-2 ember aki most hírdet hardverapron ő 80.000 körül árulja...

(#10) benike123 válasza rizso (#6) üzenetére


benike123
tag

-

[ Szerkesztve ]

(#11) Samus


Samus
addikt

Az ára engem is érdekelne. Csak félek, hogy olcsóbb lenne wenni egy MSI Wind-et például, vagy Asus 1000 szériából valamelyiket...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#12) Napfénysüti

Érdekes tablet. Felüdülés végre a sok Androidos között. :)

Més que un club!

(#13) manoarc


manoarc
senior tag

élmény indexileg nem vitte túlzásba. akku harmat gyenge. nem bejövős, ja és még drága is. más baj nincs vele :DDD

{。^◕‿◕^。}

(#14) F34R


F34R
nagyúr

jó kis tabletta gratula hozzá :D

(#15) mpierre


mpierre
veterán

Ez már a sokadik bemutató, amit olvasok tabletekről, de még mindig nem értem ezen masinák lényegét, miértjét... :F Ettől függetlenül köszönet a bemutatóért.

Vicces, hogy a w7 szerint nem támogatott az érintés és a cerka kijelző szinten... :DDD

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#16) bigz


bigz
tag

apro eszrevetel:
raformedni annyit tesz :: leszidni, nekitamadni, rakialtani
ide inkabb "ravetemedtem" illik majd

Szerk.: 440 dollar? huha, azert nem tul jo bolt...

[ Szerkesztve ]

I <3 Razer Mantis Control.

(#17) 3aTi3 válasza bigz (#16) üzenetére


3aTi3
tag

ja, én is ezt akartam írni; esetleg ráfanyalodik, rákényszerül.

az meg egyenesen szívás hogy bill kell hozzá, ha boot közben bibi van..

én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

(#18) stevve


stevve
nagyúr

Jó írás, felüdülés az Android áradat mellett.

Egy kapacitív Win7-es tabletet kipróbálnék egyszer. :)

(#19) JanFe


JanFe
aktív tag

Koszi a bemutatot.

"There is nothing permanent except change"

(#20) Brutális eb válasza stevve (#18) üzenetére


Brutális eb
addikt

+1 engem is érdekelne.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#21) lsebestyen


lsebestyen
addikt

ehh, kár azért a rezisztív kijelzőért :W

(#22) rep3at


rep3at
őstag

Nekem is valami ilyesmim van, hál' Istennek abban azért könnyebben lehet akksit cserélni, viszont a sebessége kicsit elmarad ettől (viszont bőven használható).

Praktikus mert elég egy kis táska amiben hordhatom, a súlya elég kicsi és órán jól lehet jegyzetelni az érintő miatt. Viszont a teljes kihasználásához magammal kell vinnem a külső billentyűzetet/egeret is, így azért egy kicsit romlik a hordozhatóság.

Forward thinking. كرر

(#23) hcl válasza benike123 (#4) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

SSD-ven remélhetőleg többet bír az akkuja... illetve a töltő azért valószínű megoldható, bár az ember ugye elvárná, hogy egy kb. új cucc töltője ne menjen hamar tönkre.

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) amanoba


amanoba
őstag

kár az akku teljesítményért, nagyon vérszegény. :(

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#25) halowarsss


halowarsss
csendes tag

Ez a gép kb milyen színvonalú játékokat visz?
Vagyis a vga meg a proci milyen ismertebb fajtának felel meg (intel pentium ?/Nvidia geforce?)

(#26) Tim82 válasza mpierre (#15) üzenetére


Tim82
nagyúr

Vicces, hogy a w7 szerint nem támogatott az érintés és a cerka kijelző szinten...

Nehéz eldönteni, hogy ez a cucc vagy az oprendszer hibája; a 6 éves tablet PC-men a Windows 7 szépen kiírja, hogy a tollal történő bevitel támogatott. (Igaz, az nem rezisztív kijelző, hanem IPS panel Wacom digitizer-rel. Az utóbbi beviteli megoldás a hordozható számítógépeknék régebben elterjedt.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27) danih válasza lsebestyen (#21) üzenetére


danih
addikt

Halló, Win7-ről beszélünk, minek oda kapacitív? Szerinted melyik program támogatja?

[ Szerkesztve ]

(#28) mpierre válasza Tim82 (#26) üzenetére


mpierre
veterán

Én inkább driverre vezetném vissza a dolgot... :F Ha az nem megfelelő, esetleg nincs, akkor a w7 persze, hogy nem ismeri fel mivel van dolga. Egy 6 éves tablethez jobb eséllyel akad...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

halowarsss:
"Ezen fut a krájszisz kettő?" :DDD :DD
Bocsi, de nem hagyhattam ki! :))

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#30) neorow1 válasza danih (#27) üzenetére


neorow1
senior tag

Nem kevered te a multitouch-al?

(#31) Alchemist


Alchemist
addikt

-az akksi nagyon max másfél órát bír de inkább 1 vagy annyit se

Már ettől a kuka szélén billeg...
:Y

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#32) halowarsss válasza Dyingsoul (#29) üzenetére


halowarsss
csendes tag

haha
Nagyon vicces, de én komolyan kérdeztem! (de nem a crysis-t :) , sem a többi zsír game-t)

(#33) danih válasza neorow1 (#30) üzenetére


danih
addikt

Igen is meg nem is :)
Technikailag elnéztem tényleg, gyakorlatilag viszont nem láttam mainstream rezisztív multitouch kijelzőt...

(#34) z0d1AK válasza halowarsss (#32) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez nem játékra lett kitalálva. Az Atom leginkább netezésre és Office-ra jó, esetleg filmezésre. Játékra nem való. Elindul ugyan 1-2 jó pár éves játék, de egy tabletre minek? A játékhoz kell egér is billentyűzet, akkor meg már akár netbook is lehetne helyette, ha mindenképpen játszani akarsz.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35) janos1988 válasza mpierre (#15) üzenetére


janos1988
addikt

Ja ez az erintes nem tamogatasa nekem is feltunt :)

De azert nem semmi, hogy 1GB rammal es egy kis fostalicska atommal hihetetlenul jol mukodik a Win7 H. P. SSD-vel biztos jobban porgott volna.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#36) z0d1AK válasza janos1988 (#35) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ha beletettem volna az SSD-t, úgy pörgött volna a gép, hogy az elképzelhetetlen.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#37) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na nálam lenne létjogosultsága egy ilyen gépnek, ha elég olcsó lenne.

Megjegyzendő , hogy utána néztem az árnak, és még így is jóval olcsóbb mint egy netbook.
Mellécsapnék egy kis billentyűzetet, meg egy egeret, és kiváló kis szerkezet lenne :)

A cikk írójához egy kérdés: mennyi magyar forintért vesztegetnek egy ilyet?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) z0d1AK válasza Graphics (#37) üzenetére


z0d1AK
veterán

Elviekben 80 ezer forint körül.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#39) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na az viszont már sok :D, ennyiért netbook is kapható :/

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) Phvhun


Phvhun
őstag

"Maga a BIOS ugyebár sem az egeret, sem a kézzel történő érintést nem preferálna."
Ez talán kicsit magyartalannak tűnik nekem elsőre.

(#41) rep3at válasza Alchemist (#31) üzenetére


rep3at
őstag

Na igen, ez azért erősen rontja a hordozhatóságot, így kb. csak konnektortól konnektorig lehet cipelni. Az én UMPCm a nagyobb akksival azért 3 óra fölött jár, az már nem olyan rossz.

Forward thinking. كرر

(#42) Samus válasza z0d1AK (#38) üzenetére


Samus
addikt

Ettől féltem. Ennyiért van Asus 1001HA, kijelző ugyanekkora, nincs tapi, de van billentyűzet és egér, na meg jó hosszú üzemidő...

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#43) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a cikket :)
Windows élményindex 1,0, mondjuk nem játékra tervezték :)

Dave666

(#44) Sn00k


Sn00k
veterán

Mennyi ennek az ára ? Hol lehet beszerezni -?

3njoy the Lif3

(#45) smkb


smkb
őstag

- rezisztív kijelző
- aktív hűtés
- nagy tömeg, cserébe minimálisan vicces üzemidő
- kb 0 érintőképernyőre optimalizált alkalmazás, igazából böngészésen kívül semmi értelmeset nem lehet csinálni egy ilyenen, mivel sem játék, se más nem tapira van belőve... az alkalmazások nagyrészéhez kelleni fog billentyű + egér -> x86 tablet FAIL, mint mindig. Vicc ez a cucc...

(#46) blueMerle


blueMerle
veterán

Az ASUS EEE 1001PX 56K, 250-es vinyoval, 8 órás üzemidővel 56 000Ft, akkor komolyan nem értem ennek mi értelme ilyen üzemidővel ? Mert ha kibírna legalább 6-7 órát akkor azt mondom oké, drága is meg gagyi is de legalább lehet vele prezentálni pl. vagy megnézni rajta egy filmet nade így ebben a formában ez egy vicc ráadásul ennyiért. A tapi pedig végképp nem kárpótol.

35-40K környékén még egész elfogadható lenne ennyi kompromisszummal.

(#47) hcl válasza blueMerle (#46) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Andridos tabletet kb. annyiért kapsz is... És az tovább is működik, meg mégsem windóz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#48) Duree


Duree
veterán

Hát egy vicc ez a készülék semmi pénzért nem kellene.Ezt kár gyártani.Egyébként a cikk az nagyon jó lett

duree54

(#49) blueMerle válasza hcl (#47) üzenetére


blueMerle
veterán

Tudom milyen Androidos tablet van 30-40K-ért itthon is van (kaptam egy cégtől) a hulladék kategória. Akkor már inkább egy netbook 52K-ért ami ezerszer többet ér, vagy valami értelmes, drágább tablet mondjuk Galaxy Tab vagy iPad amit valóban használni is lehet.

(#50) hcl válasza blueMerle (#49) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na igen, ez pénzfüggő, de mondjuk azért ugyanabból a kínai akármiből nem mindegy, hogy win7-es vagy Androidos...
Én pont egy Androidos hulladék feltámasztásán küzök, remélem sikerül :)

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.