Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Psych0


Psych0
őstag

Juhé, végre értékelhető hangminőség...

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#2) Armagedown


Armagedown
őstag

Mi az LTE lényege , nem igazán értem.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#3) Tigerclaw válasza Armagedown (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Még gyorsabb, mint a 3G.

Egyébként ez a 900%-os forgalomnövekedés nem meglepő, hiszen a szolgáltatók és a készülékgyártók is csak most indulnak az LTE-vel, szóval ha tavaly 1db LTE készüléket adtak el, az éven meg 9-et, már akkor is megvan a 900%.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) Cyberpunk válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A probléma, hogy nem nálunk robban az LTE bomba. ;] Mit kezdjek, vele, ha csak Pest meg max 1-2 nagyobb város néhány utcájában érhető csak el? Jó persze legalább a készülék tudja.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5) tobal válasza Armagedown (#2) üzenetére


tobal
tag

Hát azt így két szóban nem lehet elmondani :). De lehet h írok majd egy összefoglaló cikket az LTE-ről, ha lesz rá igény. Alapvetően annyi, hogy más a hálózati architektúra, mint mondjuk egy 3G hálózatnál, a frekvenciakiosztás skálázhatóbb is, az egész hálózat megbízhatóbb is, gyorsabb is, stb stb.

(#6) #16820480


#16820480
törölt tag

most akkor ugye az eddigi 2G és 3G hálózatokat is támogatják párhuzamosan a készülékek..? kíváncsi vagyok lesz-e olyan, és ha igen, akkor mikor, hogy csak LTE marad, mondjuk valami alacsonyabb frekvencián, hogy vidéken is használható legyen, meg magasabbon, hogy a városi mikrocellás környezetben is ideális legyen. ha jól emlékszem, akkor volt valami olyan, hogy ha többféle hálózatot is használ a telefon, akkor azzal lecsökken az üzemidő, mert váltogat a hálózatok közt időnként, és ezzel energiát pazarol.

(#7) tobal válasza #16820480 (#6) üzenetére


tobal
tag

Persze, ugyanúgy működnek majd a 2G és 3G hálózatok tovább, ahogy eddig. Nem hiszem egyébként, hogy teljesen eltűnnének a régi technológiák, elvégre a PSTN is ugyanúgy támogatott még mindig, pedig az nem tegnap volt :).

(#8) #16820480 válasza tobal (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

úgy tudom, hogy Japánban meg Koreában már nincs 2G hálózat, csak 3G, lehet, hogy az LTE-nél is majd előbb-utóbb elhagyják a régi technológiát. szerintem egy idő után már nem éri meg igazán fenntartani.

(#9) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ha ez robban, akkor nem is kell... :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ahogy látom ennek az LTE rendszernek az lesz a rákfenéje, hogy semmi sem lesz kompatibilis a többivel. A szolgáltatók nem kommunikálnak és egymástól eltérő 4G hálózatot építenek, vagyis aki pl. itthon vesz egy 4G-s telefont, lehet hogy külföldön sehol se fog 4G módban működni, vagy pl. itt van az új 4G-s iPad esete amiben hiába van LTE modul, gyakorlatilag az USA néhány szolgáltatói terrületén kívül sehol se fog 4G módban működni. Lehet hogy az iPhone 5 is ilyen lesz.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) Tomate


Tomate
veterán

A T-mobile 4g is egy vicc. Barátom Ericssonál a T-mobile 4G hálózatát tesztelte, pingelték és sávszélességet mértek és a beharangozott sebességnek ha a felét tudta már örültek, hogy sikerült a mérés. Ráadásul ha egy antennára felcsatlakozik 10 ember ez a fele sebesség is tizedelődik és egy kalap szar lesz az egész.

(#12) MC Pite


MC Pite
veterán

Olvasom innen hogy dübörög a 4G, de jó...
Esztergomban melózok, mellette egy tízezres kisvárosban lakok, 3G-t véletlenül látunk, azt is rövid időre... *ásít*
Majd szóljatok ha ott tartunk hogy vidéken először elérjük a stabil 3G-t (nagyobbról nem is álmodok, a 3,5öt csak pesten látom, meg 1-2 megyeközpontban). De úgy rémlik kb öt éve is itt tartottunk...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#13) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Felének a 3g is döcög....ugyanmár.. :W :W

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#14) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, arra leszek kíváncsi, hogy az akku vagy a havi forgalomkorlát fog-e elfogyni hamarabb.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) aram01 válasza lezso6 (#14) üzenetére


aram01
nagyúr

erre gondoltam én is :DDD

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#16) zseko


zseko
veterán

...Mivel a
készülékek és a nagyobb adatforgalom
miatt az internetcsomagok is drágábbak
lesznek...

Drágulni fog a internetcsomag?? Akkor vegyen ilyet és használja az akinek hat anyja van...

HR24.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.