Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bolvar


bolvar
senior tag

hmm usb 3.0 is várhatóan már belekerül az új chipbe vagy arra még várni kell?:).

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#2) gyiku


gyiku
nagyúr

hd3300 sem volt mar utolso igp, 720p dxva, cod4 1024x768 low 40fps, cnc3 1440x900 high siman megy.

hüllő

(#3) Bici


Bici
félisten

Az utolsó mondat bíztató, reméljük, nem kerül légy a levesbe - vagy hogy szokás mondani. :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4) Oliverda


Oliverda
félisten

Az RS880D (~880G) a 790GX DX 10.1 és UVD2.0-val megspékelt verziója lesz. A 785G pedig a 780G ugyanezekkel felfrissített mása. Órajelekben egyeznek. [link]

Az SB8xx déli hidakban pedig még nem lesz USB 3.0.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5) VaniliásRönk válasza gyiku (#2) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A Source motoros játékok HD3200-zal is tökéletesen futnak 1280-ban medium/high beállításokkal. ;)

#6 gyiku: És sideport RAM-mal, ami azért nem keveset számít. :( Igazán elférhetett volna az alaplapon legalább egy 64MB-os DDR2...

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#6) gyiku válasza VaniliásRönk (#5) üzenetére


gyiku
nagyúr

persze, mert a 3300 is egy 3200, emelt orajellel :K

hüllő

(#7) keIdor


keIdor
titán

SATA III és USB 3.0 (ha lesz) igen hasznos lesz.

mod:: jah, látom nem lesz USB 3.0:(

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8) azbest


azbest
félisten

az új sata vezérlő legfeljebb azokat érinti akik komolyabb ssd-t akarnak rátenni (persze annak is sata3asnak kell lenni)...
(egy multkori hír kapcsán tudatosult bennem, hogy a pci-e csatolós ssd-k is csupán pata vagy sata vezérlókártyára ültetett chipek, persze raid-del gyorsítva, azok is profitálhatnak ebből)

mivel itt nem osztozkodnak az eszközök a sávszélességen, egyáltalán nem szűk keresztmetszem a sata1 sem merevlemezzel használva (ncq azért jó ért a sata2 mellé)..

nameg nem baj hogy tudja, szépen csendben elterjed mire szükség lesz rá

[ Szerkesztve ]

(#9) Chaser


Chaser
titán

"Az 785G a mostani 780G modernizált változata." -z:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) Oliverda válasza keIdor (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

Majd jövőre lesz USB 3.0 is. Addigra talán lesznek olyan eszközök amik képesek lesznek kihasználni az új szabványt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11) Morden24


Morden24
nagyúr

Na, jó hír, én úgy is kivárásra játszom, a következő rendszerem meg szinte biztosan AMD lesz. Az Intel valahogy nem lopta be magát a szívembe ezzel az i5/i7 marhaságával. :U

Sectumsempra - For Enemies

(#12) bolvar


bolvar
senior tag

hát pedig már úgyvoltam ha kijön gépet újítunk de akkor várunk az usb 3.0 chipsetekre:)

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#13) Oliverda válasza bolvar (#12) üzenetére


Oliverda
félisten

Az USB 3.0 miatt biztosan nem várnék. Egyrészt jelenleg is van pár alternatíva amivel lehet helyettesíteni, másrészt jópár eszköz még az USB 2.0 sávszélességét sem használja ki teljesen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14) Ste


Ste
addikt

Az északi híd aktív hűtése remélem nem marad meg

(#15) eziskamu


eziskamu
addikt

A windows 7 aerója dx10.1-et igényel? Hmmm, a béta beli aero ment nekem 2600 pro-val is, pedig az csak dx 10. Vagy később máshogy lesz?

[ Szerkesztve ]

(#16) shteer válasza Ste (#14) üzenetére


shteer
titán

bizti gyártófüggő lesz, de én sem hiszem

..szerintem jónak tűnik

(#17) Ste válasza eziskamu (#15) üzenetére


Ste
addikt

lesznek benne valami plusz fícsörök állítólag, amik dx10.1 -től indulva jönnek elő

(#18) shteer válasza Ste (#17) üzenetére


shteer
titán

hogyaza.... szept-okt körül vgacsere :DDD ha benne van akkor már jöjjön is elő ;]

..szerintem jónak tűnik

(#19) Abu85 válasza eziskamu (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Lesz DX10.1-es Aero is ami gyorsabb lesz és feleannyi memóriát fog elzabálni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) eziskamu válasza Ste (#17) üzenetére


eziskamu
addikt

Akkor még jó, hogy most váltottam 3850-re ;]
Abu85: akkor még jobb :D .

[ Szerkesztve ]

(#21) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Az utolsó bekezdésre:

Na vazz, ezt is megértük. Egy oprendszer egy -csak az egyik VGA gyártó cég által támogatott - technikájára építi az asztali elemek grafikus megjelenését. :DDD :Y

[ Szerkesztve ]

(#22) Bici válasza tzsolesz (#21) üzenetére


Bici
félisten

A lényeg stimmel, de a megközelítés más.
A MS a saját szabványára építi az új AERO-t.
Az, hogy a gyártók közül ezt ki támogatja, az más téma. Egyébként az S3 karik is tudják a dx10.1-et.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#23) bolvar válasza Oliverda (#13) üzenetére


bolvar
senior tag

én ráérek:Dnem hajt a tatár sehova:D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#24) Oliverda válasza bolvar (#23) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor jó, csak nehogy úgy járj mint leviske aki már 1.5 éve akar így gépet venni. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Valahol lemaradhattam, mert meg voltam róla győződve, hogy a HD3200 is DX10.1-es, ám most pofára estem, mert nem az. :W

Letöltöttem egy DX10.1-es ATI demo-t. A notebookomban egy HD3470 Hybrid X2-es van (HD3200+HD3470). Ha bekapcsolom a Crossfire-t, akkor nem indul el a demo, ha kikapcsolom, akkor elindul, bár nem látok belőle semmit, de ez annyira nem is érdekel.

Ezek után a Windows 7 Aero-ját kikapcsolt CF-rel fogom futtatni. :DDD

(#26) CSorBA válasza Oliverda (#24) üzenetére


CSorBA
őstag

Ez annyira ismerős helyzet... :DDD

(#27) gfefe


gfefe
őstag

Én is úgy voltam vele, hogy világ életemben ati szimpatizáns voltam és rüheltem az intel/nvidia rendszerem... jó árban eladtam és úgy gondoltam várok, de nem bántam meg a rendszert amit összedobtam mert nekem nagyon kézreáll és még pénzem is maradt meg :)

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#28) grabber


grabber
addikt

14 usb kicsit sok,bar tobb legyen mint kevesebb

(#29) Ste válasza grabber (#28) üzenetére


Ste
addikt

Mivel a tápokon is van már belőlük, szerrntem lassan invázió várható :)
Nem a táp W értéke, hanem az Usb-k száma lesz a gizdaság alapja

(#30) Komplikato


Komplikato
veterán

A grafikus vezérlő teljesítménye vélhetőleg nem változik, ...

Egyes "jólinformált" oldalak tudni vélik, hogy az új integrált motyót a HD43xx/45xx szériából butították, abban meg két "blokk" van, tehát 80db shader a HD3200 40 shaderéhez képest.

A DX10.1 aero meg igaziból DX10.1/DX11 és ugye W7 eljövetelekor lesznek DX11 vasak ... jó ddrágán.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#31) shteer válasza tzsolesz (#21) üzenetére


shteer
titán

a W7 kijövetelével jönnek a dx11-es vasak is

..szerintem jónak tűnik

(#32) bozont


bozont
veterán

Szóval a csatlakozókon kívül semmi lényeges változás, fejlesztés nem történik? Akkor egyre biztosabb vagyok benne, hogy egy 790-es alaplap tökéletes lesz nekem. :C Talán kivárom az új chipset megjelenését, remélem jól lenyomja a mostaniak árát.

(#33) bolvar válasza Oliverda (#24) üzenetére


bolvar
senior tag

én nem járok úgy:Dusb3.0 sata3.0 és csá:Dminek rohanjak:Daddig lesz rendes dx11 is:Dveszek valami ati 6xxx:D:Dés csá:D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#34) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Vad az a chipset borda+venti... :)

...

(#35) csatahajós válasza Peter Kiss (#25) üzenetére


csatahajós
senior tag

Most nem azért a két fillérért, de a Win 7 build 7056-osban megy az aero tökéletesen egy ósdi 1650Pro-n...

Oliverda: Leviske még mindig nem vett gépet?? :Y anno egyszerre akartunk elég hasonlót... :R

(#36) Killing


Killing
addikt

Gondolom az ilyen lapok sem lesznek olcsók.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#37) Solten


Solten
addikt

rise AMD, rise... :)

Saor Alba

(#38) Peter Kiss válasza csatahajós (#35) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Persze, működik. Csak az nem mindegy, mennyi erőforrás emészt fel, főleg mobilgépnél.

(#39) T.Peter


T.Peter
őstag

A mobil chipsetekről tud valaki valamit (dátum, milyen vga-kkal fogják párosítani)?

(#40) Oliverda válasza T.Peter (#39) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#41) T.Peter válasza Oliverda (#40) üzenetére


T.Peter
őstag

Köszönöm. :R

(#42) TK36


TK36
aktív tag

Most, a novemberre eltolt új déli híd (és a többi újdonság) eredetileg is ekkor érkezett volna, vagy a válság miatt tolták ki ennyire?
Remélem az árak itthon (is) e miatt a válság miatt lefelé mennek majd.

(#43) D1Rect


D1Rect
félisten

Nekem kényelmesebb az LGA775, nagy AMD fan voltam, de sztem túl gyakran van foglalat váltás :(

(#44) #65675776 válasza D1Rect (#43) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az intel meg a VRM specifikációkat változtatja jobbra-balra. Egy kezdeti s775-ös lapban az újabb procik meg se nyekkennek. Ahogy anno sem volt olyan s370-es lap, ami a PPGA cerkáktól a Tualatinokig mindent támogatott.

(#45) D1Rect válasza #65675776 (#44) üzenetére


D1Rect
félisten

Ok, de a jelentős része egy bios frissítés után megy. Aki meg megengedheti magának az újabb kategóriát, vehet lapot is.
De mint írtam, nekem.

(#46) dezz válasza D1Rect (#45) üzenetére


dezz
nagyúr

AM2/AM2+/AM3-mal is így van, szóval nem tudom, miről beszélsz. :F

(#4) Oliverda: Ha még órajelben is egyeznek, mi lesz közöttük a különbség?
szerk: ja, gondolom, a CrossFire.

[ Szerkesztve ]

(#47) Oliverda válasza dezz (#46) üzenetére


Oliverda
félisten

Fentebb írtam/tuk.

DX 10.1 ami a Win 7-hez jön majd jól, UVD 2.0 illetve talán még ez. A csíkszélesség szerintem marad 55nm pedig nem lenne rossz ha már 40nm-en dobnák ki ezeket is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#48) dezz válasza Oliverda (#47) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem így értettem, természetesen. Hanem RS880G vs. 785G. (Vagy nem úgy értetted az órajelekben egyezést, hogy ezek egymással, hanem mindkettő az elődjével?)

Szerintem egyébként a kettő valójában ugyanaz a lapka, csak 1-2 dolog le van tiltva a 785G-n, mint pl. a CrossFire X. Hasonlóan a 790GX vs. 780G esethez (mert szerintem itt is a jobban sikerült 780G-kből lettek a 790GX-ek, vagy esetleg egy újabb steppinggel jelent meg a 790GX, mint opció).

[ Szerkesztve ]

(#49) Oliverda válasza dezz (#48) üzenetére


Oliverda
félisten

880G - DX 10.1, UVD2, 700MHz
790GX - DX 10, UVD, 700MHz

785G - DX 10.1, UVD2, 500MHz
780G - DX 10, UVD, 500MHz

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#50) donnano


donnano
csendes tag

Most ez a chipset kompatíbilis lesz a buldózerrel,vagy már 790 is az :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.