Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) subaruwrc


subaruwrc
félisten

MEKKORA HATALMAS ELŐRELÉPÉS ÚÚÚRISTEN

;]

(#2) lemusz válasza subaruwrc (#1) üzenetére


lemusz
addikt

Nem bánnám, ha már év vége fele megjelenne, mert úgy érzem még kitudnám bekkelni ezt a ryzen/coffe évet az i5-ös ivy-mmal vagy egy minimál befektetéses i7-re cserével. Erről az ice lake-ről meg már régebben is ódákat zengtek egyesek.

(#3) Seirei


Seirei
tag

Comes with Spectre-Meltdown matrica is lesz?

(#4) DeltaPower válasza subaruwrc (#1) üzenetére


DeltaPower
őstag

Előbb magszámot növeltek, most cu-számot, de az innováció jegyében az is lehet, hogy simán belepakolják a gt3-at edram nélkül.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#5) Lifer092 válasza Seirei (#3) üzenetére


Lifer092
senior tag

Spectre Inside, Meltdown Outside.

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

Ez még GT 1030 alatt lenne kicsivel így is, ettől függetlenül k.rva nagy lenne IGP-n játszani 1080p-ben néhány régebbi játékot. A HD 630 720p low-med-re elég, ez meg 1080p low-med-re lenne jó úgy a 2015-ös címekig.

(#7) #16939776 válasza Fred23 (#6) üzenetére


#16939776
törölt tag

Már-már versenyképes, kérdés hogy mitől vesz el 30W-ot, meglátszik-e.

(#8) Fred23 válasza #16939776 (#7) üzenetére


Fred23
nagyúr

10nm-en 20-25W-ból talán kihozható, de tényleg nem mindegy, mennyi a SoC teljes TDP-je.

(#9) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Már megint az IGP :W Mennyivel szívesebben látnék egy IGP nélküli, de 8 magos, nem-HEDT foglalatos procit.

(#10) lezso6 válasza GAI (#9) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ott a rizsa.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) GAI válasza lezso6 (#10) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hát el is gondolkodtam rajta, pedig a single-core A64 óta nem volt AMD-m :)

De egyébként számomra teljesen érthetetlen, hogy mi ez a hatalmas IGP mánia manapság. akár Intel, akár AMD oldalon. Szerintem az IGP-nek egyetlen dolga kéne hogy legyen: képet adjon. 2D meg video lejátszás gyorsítás legyen benne, hogy az irodai gépekbe elég legyen, de 3D gyorsítás akár egyáltalán nem is kell, hiszen aki kicsit is komolyan gondolja, hogy játszik, az nem IGP-vel fog. Lehetnek persze extrém kivételek, az ő számukra 1-2 IGP-s modell fenntartható, de szerintem nonszensz, hogy gyakorlatilag évek óta csak az IGP fejlődik, és "kötelező" megvenni, foglalja a szilíciumot, fizetsz érte keményen, aztán első dolgod letiltani a BIOS-ban. Manapság nagy divat a környezetvédelem, hát mi ez ha nem energia és nyersanyag pocsékolás?

(#12) Abu85 válasza GAI (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezt azért gondolod így, mert még sosem volt a kezedben Raven Ridge. Abszolút játszható Full HD-ben is számos játék, közepes vagy jobb beállítással. Az teljesen téves nézőpont, hogy az IGP nem jó semmire. Sokkal inkább az az igaz manapság, hogy a teljes piac általános igényeinek a 80%-át biztosan kiszolgálja egy erősebb IGP. A Raven Ridge IGP-je mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) Fiery válasza GAI (#9) üzenetére


Fiery
veterán

Nyaron erkezik a 8 magos Coffee Lake, LGA1151. Lesz ugyan benne GT2-es IGP, de nyilvan le lehet tiltani, ha nagyon utban van.

[ Szerkesztve ]

(#14) Fiery válasza GAI (#11) üzenetére


Fiery
veterán

Manapsag? Mar 10 eve iGPU “mania” van :-)

(#15) GAI válasza Abu85 (#12) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hozza egy 750Ti sebességének felét-kétharmadát, ami egy 4 éves alsókategóriás kártya... hát ettől annyira nem esek hasra :) Persze biztos van, akinek ez elég, legyen ilyen is, elfér a palettán, de ne az legyen a default, hogy minden nem-HEDT prociban IGP van, mint az Intelnél...

(#16) Taranti válasza Abu85 (#12) üzenetére


Taranti
senior tag

Ezzel tökéletesen egyetértek.

Amúgy meg, javasolnám, hogy a következő CPU/IGP/VGA/ilyesmi tesztektben szerepeljen mondjuk Handbrake munkafolyamat közben elindított AC: Origins mérés (mindkettőre), mert azért az tök életszerű, hogy 40-60 perces renderelést úgy várok ki, hogy játszom valamelyik játékommal.

[ Szerkesztve ]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#17) GAI válasza Fiery (#14) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Igen, pont ezt mondom hogy ez a szomorú :) (szerintem). Én azt a szilícium mennyiséget, amit az IGP-re pazarolnak, sokkal szívesebben látnám extra CPU magok formájában (vagy egyszerűen kidobva, és olcsóbb árat eredményezve :) )

[ Szerkesztve ]

(#18) Segal válasza lemusz (#2) üzenetére


Segal
veterán

En is ezt varom de nagyon. Tudom ha most megvennem a kavet akkor fel ev mulva mar bannam. I-rol I-re valtunk:DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#19) ecaddsell válasza GAI (#11) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

mi ez a hatalmas IGP mánia manapság

Marketinges kényszer.
Az IPC már évek óta csigatempóban araszol. Ergo ezért soha senki nem fog váltani.

A gyártástechnológia fejlődésének következően mindig lehet 1 kicsit feljebb tolni az órajelet, de ott is túl kicsit a tér a fejlődésre. Ergo e-miatt sem fognak sokan váltani.

A gyártástechnológia fejlődése (ill. fejlettebb energia management) miatt egyre több magot lehet betenni. Viszont ezt a húzást sokszor nem lehet eljátszani. Most kb. itt tartunk.

Az IGP fejlesztése miatt még legalább 1 (de lehet több) generációt lehet bedobni. Lehet sokan hajlandóak pl. 8 magból kettőt beáldozni, ha elfogadható IGP-t kapnak (GTX1050 szintje).

A jelenlegi IGP-k kb. a senki földjén vannak. Videó (de-)kódolás meg egyszerű megjelenítésre már bőven sok, játszani még bőven kevés (OK kompromisszumokkal esetleg).

(#20) Televan74 válasza Taranti (#16) üzenetére


Televan74
nagyúr

Munkafolyamat + játék,kit érdekel? ;] Felőlem lehet ilyen teszt,engem nem zavarna. :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#21) Televan74


Televan74
nagyúr

Azért a R5 1600 -ból hiányzik nekem az igp,régen mikor kártyát cseréltem az 4790K mellett lévő igp elég volt régebbi játékokhoz,még meg nem vettem az új kártyát. 6c/12t + Vega11 lett volna nekem a tökély,de talán nem fért volna el a kupak alatt.

Ice Lake -ből gondolom lesz 8 magos példány(mint a 6 magos 8600k). :)

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#22) Segal válasza Televan74 (#21) üzenetére


Segal
veterán

Mivel a kavebol iden meg tervbe van 8 magos verzio is ezert azt ezt valto fejlesztesbol is jonnie kene. Max ice lake-bol mar 2 8 magos is lesz egy ht-s meg egy sima.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#23) snecy20 válasza ecaddsell (#19) üzenetére


snecy20
veterán

Coffe Lake IGP-je 3440x1440-es felbontáson átlag 90FPS-sel vitte a Half-Life 2-t mindent maximumra húzva. Örültem neki. :D

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#24) snecy20 válasza Segal (#22) üzenetére


snecy20
veterán

De hol van tervben? Pont ezaz hogy ilyen kézzelfoghatóan még sehol nem olvastam erről.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#25) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Ezek az értékek egyébként a Coffee Lake lapkákon található GT2-es IGP konfigurációjához viszonyítva dupla olyan jók."
Csak nem rájöttek végre hogy a fostalicska IGP-jük semmire nem jó pasziánszon kívül?

(#1) subaruwrc:
Az, mert notiban jobbat nem nagyon kapsz. Az AMD úgy ahogy van, kb. nem is létezik a gyakorlatban, csak papíron jelentgetnek be időnként ezt-azt, dGPU-val sokat fogyaszt a cucc, melegedik mint állat, valamint ritka és drága (főleg most). A notik 90%-ában Intel IGP van. Jobbat csak úgy kapsz, ha az Intel jobbat csinál. Természetesen bc gépekről beszéltem, az Acer-Asus-MSI-Alien féle homeuser cuccok alap minőségbeli problémákból kifolyólag azelőtt kiesnek mielőtt belenéznék hogy egyáltalán mit is tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#26) Segal válasza snecy20 (#24) üzenetére


Segal
veterán

Pletyka van rola hogy a 390-es alaplapokkal egyutt jon.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#27) snecy20 válasza Segal (#26) üzenetére


snecy20
veterán

Pletyka, az van. :)
De jelen állás szerint a hivatalos útiterv azt mondja, hogy idén nem jön semmi mainstream asztalira az Intel-től, ami új széria. Coffee Lake-re további variánsok viszont még jönnek.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#28) Segal válasza snecy20 (#27) üzenetére


Segal
veterán

Aprilisba erkezik a Pinnacle Ridge arra muszaj lesz valaszolni valamivel. Ice lake szerintem legjobb esetben is osszel kaphatna egy bejelentest de az inkabb csak ev vegen lehetne megvenni (tulajdonkeppen ugyanugy mint tavaly a coffee) addig meg jonni kell valami 8700k-nal erosebbel.
Persze nekem sincs kristaly gombom hogy josoljak de full logikusnak tunik hogy iden kiadnak egy 8 magos ht-s coffee-t (arany arba) aztan ha jon az ice lake akkor meg lesz ht-s es sima 8 magos verzio is magasabb orajellel.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#29) DeckardCain válasza Fiery (#13) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Ez csak egy 8/16os CPU lesz, vagy lesz ht nelkuli verzio is? Van errol is infod esetleg?

(#30) Bandit79 válasza Segal (#28) üzenetére


Bandit79
aktív tag

AMD-nél mindíg csúszás van, nem venném biztosra azt az áprilist,hozzá lehet dobni még 1-2 hónapot.

(#31) Segal válasza Bandit79 (#30) üzenetére


Segal
veterán

Ez mar az aprilissal is csuszik mert q1-re volt tervezve de ettol fuggetlenul persze keshet

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#32) Televan74 válasza Bandit79 (#30) üzenetére


Televan74
nagyúr

Processzorba nem jellemző. RTG az más tészta! :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#33) 0P1 válasza subaruwrc (#1) üzenetére


0P1
aktív tag

Hát ez tényleg nagy előrelépés, akkor ez már majdnem meg fogja közelíteni a 2 éves Skull Canyonomban ketyegő Iris Pro 580 (szintén Intel IGP) teljesítményét :D
LOL

(#34) 0P1 válasza Fiery (#13) üzenetére


0P1
aktív tag

"Nyaron erkezik a 8 magos Coffee Lake, LGA1151."

Azt már szerintem már Ice Lake-nek fogják hívni, és várhatóan LGA1151 lesz az is, de jó Intel szokás szerint az se fog menni a korábbi LGA1151-es deszkákban....

(#35) schawo válasza 0P1 (#34) üzenetére


schawo
titán

Azt már szerintem már Ice Lake-nek fogják hívni
:N

Coffee Lakenek fogják hívni, mert egyszerűen csak plusz két mag a 8700K-hoz, és valóban nem fog menni korábbi deszkákban, hanem Z390 kell majd hozzá, ami még nem létezik. De ezt már egy éve tudjuk.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36) Hg3X válasza Seirei (#3) üzenetére


Hg3X
tag

:C :C

Jeff who??

(#37) 0P1 válasza schawo (#35) üzenetére


0P1
aktív tag

Ez eléggé hibás érvelés, ennyi erővel a Coffee Lake-et is Kaby Lake-nek kellett volna hivni.

(Sőt, kis rosszindulattal Skylake óta minden Intel processzort Skylake-nek, mert Kaby Lake-ben sem volt sok változás a Skylake-hez képest , de a Coffee pontosan ugyanaz, mint a Kaby, a lapka inkompatibilitást leszámitva )

(#38) schawo válasza 0P1 (#37) üzenetére


schawo
titán

Abszolút igaz, mégis így lesz. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#39) tibaimp válasza GAI (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ott a pont!! Az erős IGP-t hagyjuk meg az AMD-nek.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#41) Chaser válasza schawo (#35) üzenetére


Chaser
titán

attól hívhatják ice-nak, jelképezné is h igen megkéstek amd-hez képest, lefagytak ((( :
lényeg a lényeg, bárminek hívják jelenlegi intel lapokkál már nem fog menni...mily meglepő

szerk: Seirei
sztem nem feliratozni kellene hanem intro szöveget váltani
spectre&meltdown inside
( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) nemszabad válasza Abu85 (#12) üzenetére


nemszabad
tag

"Ezt azért gondolod így, mert még sosem volt a kezedben Raven Ridge."
Ezek szerint a tiédben igen, szóval már gőzerővel készül a teszt :) :C

(#43) Robitrix


Robitrix
senior tag

Azért kéretik az IGP-eket a helyükön kezelni. Az nem arra való, mint egy 100 ezer forintos(vagy több) videó kártya. Csoda is lenne, ha sikerülne egy prociba beépíteni egy borsónyi helyre úgy 100-150 watt grafikai teljesítményt. Ne várjon már senki egy félkörömnyi grafikától egy 1080-as teljesítményt. Az arra való, hogy általános grafikai feladatokra megfeleljen(böngészés, . Aki nem akar drága grafikára költeni 100-200 ezer forintot annak is legyen valami alap grafika a gépében. Ne adj isten pár régebbi egyszerűbb játékot is tudjon játszani. Kb. erre való az IGP. Bizonyos szintig használható. Az is igaz, hogy az AMD IGP megoldásai eddig is jobbak voltak, mint a hasonló Intel procikba épített IGP. Nagyjából 80-100%-kal erősebbek voltak. Aki komolyan akar grafikát a gépén az majd áldoz grafikai kártyára. az emberek 80%-nak bőven megteszi egy beépített IGP.

(#44) Chaser válasza Robitrix (#43) üzenetére


Chaser
titán

Amit mondasz a mult, amd vegre elinditott valamit, egyebkent van igen eros igp-juk, csak intelnek adtak ( : az mar talan 1050/60 szint

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) yoeuromail válasza Segal (#26) üzenetére


yoeuromail
tag

há ez az pletyi megy ahogy meg én olvastam új chipset új alaplap a 8 maghoz már megint másik kell majd és új nevezés is cannon lake-nek nevezik.

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

(#46) 0P1 válasza Chaser (#44) üzenetére


0P1
aktív tag

Intenek nem adott IGP-t az AMD, hanem dGPU-t, saját dedikált RAM-mal, csak fizikailag egy tokozásban van az Intel procival (amiben van egyébként IGP is: Intel® HD Graphics 630)
IGP sose lesz összemérhető a dGPU-k teljestményével.

(#47) snecy20 válasza Robitrix (#43) üzenetére


snecy20
veterán

Olyan nincs hogy 100-150W grafikai teljesítmény. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#48) 0P1 válasza snecy20 (#47) üzenetére


0P1
aktív tag

Akkor leforditom (de csak neked), hogy mire gondolhatott Robitrix: 100-150W TDP-s GPU-k által elérhető grafikai teljesitmény :)

(#49) snecy20 válasza 0P1 (#48) üzenetére


snecy20
veterán

Grafikai teljesítmény nem fogyasztáshoz kötött... nézd meg az 5-6 évvel ezelőtti radeon-okat hogy mit hoztak ki ennyiből, és nézd meg hogy ma mit lehet ugyanennyiből. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#50) Chaser válasza 0P1 (#46) üzenetére


Chaser
titán

ha fizikailag egy tokban van, akkor integrált...:) valószínűleg egy nem túl távoli jövőben a vga-k maradnak csak vállalati szegmensben, diszkrét vga-k meg egyébként eltűnnek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.