Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37) waterman_ válasza ledgeri (#24) üzenetére


waterman_
aktív tag

az UD70-es ha jól olvastam (tévedés jogát fenntartom) rendelkezésre álló szabad hely negyedét használja SLC cache-ként, tehát nem a memóriát ami rajta van. a korábbi 800 gigás steam particiómat másoltam, iszonyatos sebesség van nagy fileoknál (egy ideig 1,43 giga/sec volt a windows másolós ablaka alapján), kis fileoknál már bogarászik, de alapvetően fürge. aztán ha eléri az SLC cache mérethatárát, onnantól olyan 155 mega lesz a max sebesség (full egyenes vonal másoláskor a grafikonon) és tömeges kis file másoláskor képes 170 kb/sec -re is lemenni. gondolom egy winyó ott azért vérezne erősen.
az SLC cache kb 30-40 perc múlva volt újra érezhető, akkor új másolást indítottam rá, újra hasított. mivel ekkorát pontosan egyszer másoltam rá, így azóta csak azt tudom, hogy érzésre gyorsabb, mint a korábbi 1 terásom (silicon power p34a80, TLC, budget, on board cache).
a QLC UD70 a szintetikus tesztekben orbitális írás/olvasás értékeket produkál, kb értelmetlen leírni is.
életközeli példa viszont, hogy blender nightly buildokat szoktam letölteni. az 1 terás p34a80 kicsit elszöszölt a sok kis file másolásával (zipből), az ud70 meg 2 másodperc alatt behányja egy könyvtárba. tehát mezei felhasználónak már egy pcie 3x-es QLC is szerintem bőven elég sebességben.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.