Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

(#102) Gibo válasza Z10N (#100) üzenetére


Gibo
senior tag

Frank Azor szerint hard launch lesz :C (vezetö tervezö/fejlesztö a gaming részlegen, AMD)
remélem msot végre tényleg összehozzák.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#103) hokuszpk válasza Gibo (#102) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ezt majd akkor hiszem el, ha jonnek a "fiuk Navik a banyaban dolgoznak" fotokompoziciok :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#104) Gibo válasza hokuszpk (#103) üzenetére


Gibo
senior tag

Èn is hiszem, ha látom, de ha ennyire ki mer állni a hard launch mellett, akkor remélhetöleg most az egyszer tényleg összahozzák...Illetve egyre több leak van arról, hogy hoznak 3080 szintre is kártyát végre. Remélem árban sem szállnak el. Jó lenne ha a 6800 (ha így hívják majd a 3070 ellen szánt kártyát) megállna 450€ körül...

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#105) arn válasza Dr. Akula (#98) üzenetére


arn
félisten

manapsag nem jellemzo, hogy nagyon letornek az arakat, inkabb szepen beallnak a sorba, es bearazzak a konkurencianak megfeleloen.

jo lesz = draga
nem lesz jo = ar/ertek aranyban picivel jobb

kb ennyire lehet szamitani.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#106) hokuszpk válasza Gibo (#104) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az NV most torte le az arakat, mitobbet akarsz még ? :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#107) edward2 válasza Gibo (#102) üzenetére


edward2
addikt

Hol írja bárki, hogy hard launch lesz?

'lesz elég kártya launchkor'
'lesz'

Ez annyit jelent ha október végén bejelentik, hogy a 6000 széria elérhető 2021 március 31-én akkor lesz stock akkor... Nem mondja senki, hogy október végén te amd kártyát vásárolsz...

(#108) Duck663 válasza FeRRaR1 (#97) üzenetére


Duck663
őstag

Én nem merek semmiféle reményt megfogalmazni, mert egy csomó ellentmondást látok. A korábbi Radeonok zabálták a memória sávszélességet, az RDNA persze sokat fejlődött, de ez a 256bit, amiről hallani/olvasni, számomra nem azt vetíti előre, hogy olyan durván csúcs lenne ez a csúcs. Abu azt állítja, hogy a CU-k tekintetében az RDNA 2 és az első gen között nem lesz változás, nem is írja majd újra a cikk ezen részét csak belinkeli az RDNA-ra vonatkozó részt. Tegyük fel, hogy ez igaz, a Navi 21 elvileg dupla SP-al (5120) rendelkezik majd, mint az első, oké, de a GCN-nél is tapasztaltuk már, hogy hiába növelték a SP számát, a sebesség nem feltétlen növekedett azzal azonos mértékben, tehát hiába várnánk az 5700-tól nagyobb elvileg 2*-es sebességet, messze nem biztos, hogy valóban skálázódni is fog így a rendszer, még talán órajel emeléssel sem, közben pedig a memória sávszélesség alig nő, és bekerül a RT támogatás. 256biten GDDR6-al, hogyan fogják ezt ellátni megfelelő mennyiségű adattal? Na ez meg a másik. RT. Az nV részéről nagyon nagy a hallgatás ez ügyben, a Turingnál lobogtatták, hogy hány meg hány Gigarays/s a képessége a különféle GPU-knak, most síri csend. Ami még inkább érdekes, hogy a hatékonyságuk alig nőtt, persze a teljesítményük javult, eleve több egység van a GPU-kban, de ha megnézzük, hogy mennyi a relatív teljesítményvesztés, egyáltalán nem ilyen rózsás a helyzet! A megjelent VGA-k meg végképp furcsák, persze combosak, és nincsenek is durván túlárazva, (ez utóbbi nagyon furcsa részükről) de ami különösen az, hogy a korábbi, inkább hatékonyságra törekedés helyett, most a sz@rt is kitaposták a GPU-kból. Ami egy teljesen ellentétes reakció, mint amit eddig láttunk és azt vetíti előre, hogy a Navi 21 erős. De akkor vissza is ugornék a 256bit GDDR6-ra, nem értem, honnan jön/jöhet a teljesítmény. Vagy 4* hatékonyabbá kellene tenniük a memóriaalrendszert, és lényegében közel tökéletes skálázódást kellene felmutatniuk, hogy ez egyáltalán közelíthető legyen. A GCN GPU-k fejlődési íve, egyáltalán nem ezt vetíti előre. Szóval nem értem. Várom a megjelenést és meglátjuk. Egyébként nálam is ár teljesítmény függő a dolog.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#109) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Fogadni mernék,hogy kínában már csomagolják ebay-re a diy rtx3000 kondenzátorszettet 1 usd-ért. xD

V6

(#110) edward2 válasza Duck663 (#108) üzenetére


edward2
addikt

A pletyka szerinte 256 a 6900on de alatta még kevesebb. 192.

(#111) Z10N válasza hokuszpk (#106) üzenetére


Z10N
veterán

Tevedes. Ez csak a latszat.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#112) Darmol válasza Z10N (#111) üzenetére


Darmol
senior tag

Mire gondolsz?

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#113) Z10N válasza Darmol (#112) üzenetére


Z10N
veterán

Paran mar kifejtettek az nvidia/amd talalgatos topikban. Nezz utana.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#115) Gibo válasza edward2 (#107) üzenetére


Gibo
senior tag

Nemlegesen válaszolt arra, amit a user állított (10 $ arra, hogy az AMD-nél is csak paper launch lesz), ami nekem annyit jelent, hogy akkor hard launchra készülnek. Ha most azt jelentenék be, hogy - a te példáddal élve - márciusban lesz elérhető, az volna akkor a paper launch... :R

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#116) edward2 válasza Gibo (#115) üzenetére


edward2
addikt

Kevered a fogalmakat: a paper launch az az amit most az nvidia véghez vitt. Azt mondja, hogy ettől a dátumtól elérhető a kártya, de aztán mégsem.

Ha egy későbbi dátumot adnak meg launchnak az ugyanúgy hard launch.

(#117) Locutus válasza #32839680 (#114) üzenetére


Locutus
veterán

Tegnap néztem pont a Buildzoid új videóját, és abban rámutat, hogy igaz hogy az ASUS full MLCC-t használ, de a körülöttük lévő aprókból kevesebb van. A Gigabyte meg más irányba megy, full POSCAP, de körülöttük rengeteg apró van. Ő igazából arra jutott, hogy egyik sem rossz megoldás, és a Gigabyte-é sem "olcsó". Ettől még valószínűleg az ASUS full MLCC megoldása valszeg jobb eredményt hoz, de az egész "ügy" kb 10Mhz-en belüli OC headroomról szól, nem többről. (pontosabban az ehhez tartozó alacsonyabb névleges feszültség szükségletről)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#118) CPT.Pirk válasza #32839680 (#114) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na pont ezt nem értettem én se. Igaz én csak tervezői oldalról ismerem ezt a történetet, de melegedéstől tönkrement MLCC-vel még nem találkoztam, pedig nagyobb cégnél is dolgoztam ahol országos szinten is sok terméket gyártottunk, rajtuk sok MLCC-vel.

Olyannal viszont találkoztam, a hogy 2512-es ellenállás eltört mert hajlott a nyák alatta a kialakítása miatt, így el kellett forgatni 90 fokkal az alkatrészt, utána már nem törtek. Meg olyannal is találkoztam, hogy már gyárilag repedten érkeztek meg a szintén 2512-es ellenállások...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#121) CPT.Pirk válasza #32839680 (#119) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Robbanásbiztos területre is fejlesztünk hardvereket. Hidd el, kénytelenek vagyunk a 2-3wattos 2512-es ellenállásokkal is dolgozni, különösen zenerek környékén. :D Mikroelektronika... :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#123) CPT.Pirk válasza #32839680 (#122) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az derék... :) Mi amúgy 0402-t használunk pc alaplap jellegű kész termékben géppel ültetve, azt még tudjuk cserélni a fejlesztés alatt kézzel is. A kisebb dolgokat már nem mindenki látja. :D
A nem gépi ültetésű nyákoknál meg 0603 a legkisebb cucc, azt kényelmesen ültetik a lányok a soron. Kis szériás, de drága cuccokat csinálunk.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#125) edward2 válasza #32839680 (#120) üzenetére


edward2
addikt

Így van az a soft launch. És ez most hogy került ide?

A témához pedig: [link] érdemes megnézni amit a srác művelt a kondikkal.

(#127) edward2 válasza #32839680 (#126) üzenetére


edward2
addikt

Tesztelőknek mindig küldenek előre darabot. Akkor minden launch soft launch? Nem, mert az NDA köti őket tehát hivatalosan a megjelenési napig 'nem rendelkeznek' a kártyával. Akkor lenne soft launch ha tesztelők közölhetnék az eredményeket és így várná a vásárló a dátumot.

(#129) #06658560 válasza edward2 (#127) üzenetére


#06658560
törölt tag

Volt már olyan, amikor adott termék a bejelentés pillanatától kezdve elérhető volt, akkor járt le az NDA is.

(#130) boogie84 válasza #32839680 (#114) üzenetére


boogie84
veterán

És ott a pont! Aki dolgozott vagy dolgozik SMT területen az tudja, hogy ezek a kondenzátor témák akkora parasztvakítás mint egy ház. Jó látni, hogy valaki hasonló területen dolgozott/dolgozik. Jó móka volt anno számomra. Én annó a Nokia Komárom Kft-nél dolgoztam. Napi szinten mentek az ilyen alkatrészek cseréi sérült beültetett alkatrész vagy épp rosszul , vagy nem beültetett alkatrész miatt. Aki meg olyat ír, hogy a MLCC drága alaktrész, te tudod, hogy kb 0 Ft-os tétel. Annó én az asztalomról szemétként söpörtem le, vagy szívattam el az elszívóval.

Pont Abu cikkében olvasható, hogy ezt az nV nem most szúrta el, hanem a tervezési fázisban.

Az sem kizárt, hogy két éve azt hitték, hogy elég lesz majd az 1,5 GHz környéki órajelcsúcs. És itt a fő probléma az idő, mert ezeket a döntéseket sok-sok, akár 20-22 hónappal korábban hozták meg, ami mutatja a chiptervezés nehézségét: mozgó célpontra kell lőni egy nagyon korán elsütött puskából.

Szvsz, most az megy, hogy kisajtolják a meglévő legyártott példányokból gyári kürölmények között a maximumot, hogy hozzák a beígért 2020-as teljesítményt. Na persze a hardver gyártásából és tervezéséből adódóan nem erre a teljesítményre készültek és ahogy Abu is írja nem mindegyik, sőt, talán 90%-uk sem képes arra amit most próbálnak szoftveresen (órajelmaximalizálás) , vagy utólagosan ha van értelme hardvereden (kondicsere).

#22 Abu85
Ami a hőterhelést illeti: az sem lehet igaz! Annó hőmérsékletszabályzós forrasztóállomásokkal cseréltük vagy illsztettük vissza helyükre az alkatrészeket 300 fokon melegítve a pasztát/forraszást panelt és a környezetét. Nem lehet probléma, abból hogy az alkatrész felmelegszik és lehül. Az tény, hogy mi csak egyszer foglalkoztunk az alkatrészcserével. Utána nem került hevítésre a panel. VGA-nál ugye játékok alatt felkúszhat a panel 60-80 fokra, de az nem hőmérséklet az ilyen alkatrészeknek.

Hasonlóképp készülhetnek ezek a nyákok is mint mobilok.
Tiszta, szírmentesített nyákot be a pasztázógépbe.
Pasztanyomás.
Panelek mennek a beültetőgépekhez, alaktrészek beültetve.
AOI (ez egy gép ami fényképez, és összehaonslítja a beültetett panelről készített képet egy betanított képpel)
Majd egy kemence (megfelelő hőprofillal beállítva, fütő-forrasztó (300 fok felett)-hűtő zónákkal ellátva.
Panelek szétdarabolása (teelfonok esetében 4db teló nyákja volt együtt)

Nem szabad, hogy a hőmérséklet problémát okozzon, ha mégis, akkor ott valami durva tervezési hiba van a folyamatban.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#131) raus


raus
aktív tag

Most november végére már összeállt a kép és az új driver gyakorlatilag kiküszöböli a crash to desktop jelenségét a kondik vs magas boost (2.0GHz) miatt. Illetve a custom karik a megemelt TDP-vel is jól szerepelnek. De mindent összevetve inkább mégiscsak a referencia design a 3080 Founders Edition mellett döntöttem. Megkövezhettek de az FE kártyákkal az előző driver esetén is a legkevesebb gond volt.
Viszont erősen melegednek a Founders Edition-ök amit egy full cover vízhűtéssel lehet teljesen kiküszöbölni. Alig várom hogy az EKWB kiadja a blokkjait az FE karikhoz. Azt hiszem még novemberben jönnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.