Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Ezek a címek :B
Ha robban, talán átmegy lassú csökkenésbe egy [drasztikusan zuhanhat a VGA-piac] után.

bocs :D

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#2) Chp


Chp
őstag

Nyáron szeretnék konfigot cserélni. Nagy bajban vagyok. Nem tom, talán inkább GCN...Pascal...izé...megint kezdődik. ;] Kiderül.

(#3) #06658560 válasza Chp (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Jó lesz neked az Iris Pro. :P

(#4) Füleske16 válasza Chp (#2) üzenetére


Füleske16
csendes tag

S3 Trio. Az a tuti... :)

(#5) kriszpontaz válasza Füleske16 (#4) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Trident. ;]

(#6) Bici válasza kriszpontaz (#5) üzenetére


Bici
félisten

A Trident az jó. Az ISA-s 8900D tudja már a truecolor-t is. :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7) #20655360


#20655360
törölt tag

Az állítólagos 470 nagyon megfogott az 50W alatti fogyasztással. Ha hoz egy gtx950/60 szintet, simán ezt választom a nagyobbak helyett. Kiegészítve egy i3-mal, 100W körüli fogyasztással lehet tolni a legújabb gameket. +Így már nyugodt szívvel építenék itx masinát.

[ Szerkesztve ]

(#8) arn


arn
félisten

vegre hatekonyabbak lesznek :) varom mar oket... mire fejezodik be az elso kor, mire mindenki kiteritette a lapjait?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) pengwin


pengwin
addikt

Szerintem pont itt lesz az ideje, hogy az AMD optimalizálja kicsit a termék-portfóliót!
1. Tessék felhagyni az átnevezésekkel! Ameddig nem éri meg alsó, vagy középkategóriás Polaris-t kiadni, addig maradjon a 300-as, vagy akár 200-as széria megfelelő modellje, a mostani nevén.
2. R5 430-től R9 490X-ig legyen ugyanaz az architektúra a kártyákon!
3. Tessék kevesebb féle lapkát gyártani!
Egyszerűbb lenne az AMD élete, a logisztikai lánc is talán kevésbé bonyolult lehetne, ha nem csak 2 kártya épülne azonos lapkára. Tessék csak megnézni az NVidia portfólióját, és azt, hogy hány féle lapkát gyártanak...

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#10) kriszpontaz válasza Bici (#6) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Wow! Na ez már innováció! :DDD.

(#11) Sondi1986 válasza pengwin (#9) üzenetére


Sondi1986
addikt

Igaz ez az nvidiára is csak néz vissza jobban a múltba!

De amúgy egyet értek avval hogy a 200-ról 300-ra nem kellett volna az AMD-nek váltania.

[ Szerkesztve ]

(#12) Goblin12


Goblin12
őstag

Hali.

Tetszenek az újitások kiváncsian várom

AMD's Polaris GPUs will support 1080p and 1440p displays at up to 240Hz refresh rates and 4K displays at up to 120Hz with DisplayPort 1.3.

cikk

Ez mennyire igaz arra is kiváncsi lennék. :U

[ Szerkesztve ]

(#13) SLacus válasza Bici (#6) üzenetére


SLacus
csendes tag

Truecolor, és 4K-ban? :)

[ Szerkesztve ]

(#14) ukornel válasza pengwin (#9) üzenetére


ukornel
aktív tag

"R5 430-től R9 490X-ig legyen ugyanaz az architektúra a kártyákon!"
Nem tudom, hogy milyen néven, de az biztos, hogy a csúcskategóriába már nem Polaris, hanem Vega architektúrájú csip jön a következő év elején.

(#15) pengwin válasza Sondi1986 (#11) üzenetére


pengwin
addikt

Tudom, hogy korábban az NV is az átnevezés-business-ben utazott, viszont jelenleg az NV termékpalettája jobban átlátható, mint az AMD-é... Van egy HD7870-em, aminek a visszavágott verziója kijött még R7 370 néven? GCN1.0-val? Komolyan?
A 200-ról 300-ra váltás is nagyrészt felesleges volt, de én inkább a 300-ról 400-ra váltás miatt aggódok, hogy a 400-as szériába már ne vigyen át az AMD 28nm-es kártyákat, amik akár 4-5 éves architektúrát tartalmazhatnak...
Én nagyon kedvelem az AMD-t és nagyon drukkolok nekik CPU, APU és dVGA fronton is, de eszméletlenül rossz a kommunikációja a vállalatnak... :(

(#14) ukornel
A 490X szerintem már nem lesz csúcskártya, ahogy a 390X és a 980Ti sem az a jelenlegi kártyák között. Szerintem mindkét gyártó fent fog tartani továbbra is egy "számozott" vonalat a földi halandóknak és egy igazán prémium VGA kategóriát 1-1 termékkel, amik akár techdemók is lehetnek, álá Fury X és Titan X.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#16) AxBattler


AxBattler
félisten

Akkor addig marad a 750Ti, Karácsonyra meg meglepem magam egy új kártyával :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#17) #20655360 válasza AxBattler (#16) üzenetére


#20655360
törölt tag

A klasszik jelenet. Anakin átigazol az AMD-hez. :))

(#18) Puma K válasza #20655360 (#17) üzenetére


Puma K
veterán

"Alig" nevetek :DDD

A hírhez:

Nagyon várom már a következő szériát :))
Remélem a "GTX1070"-es kártyát ki tudja hozni az Nvidia gyárilag 1db 8pin-es csatival és 8GB VRAM-al :)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#19) Ijk válasza pengwin (#15) üzenetére


Ijk
nagyúr

980Ti mióta nem csúcskártya a jelenlegiek között? :F

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#20) ukornel válasza pengwin (#15) üzenetére


ukornel
aktív tag

Ja, így már értem, mit mondtál.

[ Szerkesztve ]

(#21) Cifu válasza ukornel (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

A csúcskártyában most is ott van a különálló Fury család, ahogy az nVidia esetében is volt über-szuper-csúcskártya Titan / Titan X néven...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#22) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Várós, és valóban izgalmas lesz ez a nyár (vagy év), mivel még cpu frontos is jön egy két újítás.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23) tailor74


tailor74
őstag

Nagyon úgy tűnik, hogy lesz miből válogatni, engem az árcédulák is érdekelnek majd.

A "kiszemeltem" egy 980Ti/fury-x teljesítményű kártya lenne, 130watt körüli fogyasztással. De szerintem a gddrx 5 memória megjelenéséig kivárok.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#24) rambustibi válasza Ijk (#19) üzenetére


rambustibi
őstag

Mióta van Titan X ;)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#25) Vesa


Vesa
veterán

CGA rulez!

Egyébként, mi lesz az nVidia számozásával? Elértük a 9-et, vajon kezdik előről megtoldva egy nullával?

A tudomány a valóság költészete!

(#26) #31600896 válasza #20655360 (#7) üzenetére


#31600896
törölt tag

Pont abból nincs tolongás...a legújabb gamekből. :D

(#27) #44630784


#44630784
törölt tag

A következő két hónapban kellene gépet vennem 3D és videó munkára, gondoltam megvárom a következő generációt, de ha csak nyáron jelennek meg és kb. őszre lesz reális választék normális áron, akkor maradok egy sima 980-nál, aztán ha lejjeb megy a csúcskártyák ára, akkor frissítek, ha van értelme.

(#28) keIdor válasza Vesa (#25) üzenetére


keIdor
titán

1060, 1070, 1080 lesz valószínűleg... akkor lehet a Volta már 2000-es lesz, fene tudja.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

szerencsenkre, hogy meg van verseny!! ;)

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#30) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Én már akkor is elégedett lennék, ha a Polaris fogyasztási adatok csak a GPU-ra vonatkoznának és még erre jönne rá a memória. Az azt jelenthetné, hogy a felső kategória 200W környéke, a közép pedig maximum 100W körül. Ez utóbbi érdekelne is, ha hozná a 380X teljesítményét hasonló áron.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#31) Tanisz


Tanisz
senior tag

A 14 és 16 nm gondolom a két hyártastechnológia között nem jelent nagy különbséget, vagy igen?
Értem itt, hogy az Nvidia nagyobb fogyasztasú lesz?

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#32) R9DEON válasza Tanisz (#31) üzenetére


R9DEON
senior tag

Nem ezen fog múlni melyik fogyaszt többet hanem az architektúrán.

(#33) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Mostantól lavor is dukál a játék mellé :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#34) gbors


gbors
nagyúr

Az AMD oldalán más változások lesznek, mivel azok az újítások, amelyeket az NVIDIA beépít Pascal architektúrába már egy ideje ott vannak az egyes GCN verzióktól kezdve, tehát a vállalat olyan gyakorlati problémákon megoldásán dolgozik, amelyeket már megláttak a Mantle API fejlesztésének idején, vagyis pár évvel ezelőtt.

Mint például a teljesítmény / fogyasztás javítása, ami már pár éve jelen van az nVidiánál? ;)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#35) R9DEON válasza gbors (#34) üzenetére


R9DEON
senior tag

Mint például a teljesítmény / fogyasztás javítása,

A maxwel óta mert azelőtt pariban voltak de ugye ugrott a dupla pontosság amit most vissza kell tegyenek.

(#36) füles_ válasza R9DEON (#35) üzenetére


füles_
őstag

Azért a Maxwell előtt is előnyük volt teljesítmény/fogyasztásban

(#37) Geri Bátyó válasza gbors (#34) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Például azt is. :K
Ugyanakkor a nVidia már nem teheti meg, hogy kiheréli a GPU-t, mert az már nem tudják tolerálni a játékfejlesztők sem.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#38) Puma K válasza R9DEON (#35) üzenetére


Puma K
veterán

Kepler architektúrába tartozó kártyákkal találtak újra magukra fogyasztás/teljesítmény szempontjából, azaz a GTX6xx szériával. [link]

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#39) Tanisz válasza R9DEON (#32) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi :) :R

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#40) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Bár ne szárnyalt volna ilyen magasra egy jó kártya ára, vagy ne lennének a játékok ilyen nagy éhséggel megáldva?
Mindegy is csak váltani keljen viszonylag rövid időintervallumonként.

(#41) Ijk válasza rolkaDb (#40) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem kell váltani. Visszaveszed a grafikát és kész.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#42) R9DEON válasza rolkaDb (#40) üzenetére


R9DEON
senior tag

Nem feltétlen, vettem egy Nanot biztos nem fogom lecserélni 3 éven belül mert minden Maxon megy FullHD most csak azért hogy a legújabb legyen nem érdemes cserélgetni.

(#43) Egon válasza füles_ (#36) üzenetére


Egon
nagyúr

A jobb teljesítmény/fogyasztás arány folyamatosan változott gyártónként. A Fermi előtt (ha jól emlékszem) szintén a zöldeknél volt az előny. A Fermi esetében (a 400-as szériánál) az AMD volt a jobb. Az 500-as szériára csiszoltak annyit a zöldeknél, hogy nagyon fej-fej mellett volt ez az érték a két gyártó esetében. Talán a Kepler óta vagy előnye az nV-nek, ami a Maxwell esetében ugyebár jelentős előnnyé fokozódott.
Az idei generációknál jó eséllyel kiegyenlített lesz ez a paraméter.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#44) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Robbanás csak akkor lesz a VGA piacon, ha a VR megoldások megfelelően teljesítenek majd...ami azért nem lesz egyszerű. Nagyon jó élményt kell nyújtaniuk hogy elég sokan beleöljenek egy nagy zsák pénz VR képes PC építésébe, vásárlásába. Ha mondjuk az első review-ekből az jön majd le, hogy "so-so, még bőven vannak gyerekbetegségei", akkor nem lesz semmilyen robbanás. (amúgy is csak a felső és prémium kategóriában várható növekedés, amik kiszolgálják majd a VR igényeit)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#45) deathsoft válasza rambustibi (#24) üzenetére


deathsoft
tag

980ti erősebb nem? :) legalábbis amit láttam tesztet annál kicsit erősebb volt mint a titan x... Meg sli ben is erősebb a 980ti

(#46) gbors válasza R9DEON (#35) üzenetére


gbors
nagyúr

Keplertől kezdett az nVidia erre komolyan optimalizálni, ezzel párhuzamosan dobta el ezt a szempontot az AMD. Abban a generációban is általános volt az nVidia előny, csak nem ennyire markánsan és minden szegmensben.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#47) Geri Bátyó válasza Tigerclaw (#44) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem biztos, hogy a VR fog számítani. Ha tényleg ennyire drasztikus lesz a fogyasztás csökkenése azonos teljesítmény mellett (és talán azonos áron), az is sokakat vásárlásra ösztökélhet.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#48) Abu85 válasza gbors (#34) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Úgy hallottam, hogy nem ez volt a fő fejlesztési szempont, hanem a Mantle-lel gyűjtött tapasztalatok szerint a limitek megszüntetése. Nyilván ugyanezek a limitek a DX12 és a Vulkan API-ban, tehát az, hogy ezt az AMD négy éve már látta olyan hardveres megoldásokra sarkalta őket, amelyek már itt lesznek a GCN4-ben. Ebből a szempontból az AMD csak mázlista, hogy már 2012-ben futtathatott ilyen teszteket és nem kellett 2015-ig várni vele.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#49) oAcido válasza Tigerclaw (#44) üzenetére


oAcido
aktív tag

Majd pont a VR fogja "beindítani" a VGA eladásokat... :U

Aki akart, az már beruházott a VR-re, meg a megfelelő hardverekre. Én sehol nem láttam (eddig) olyat, hogy egyik vagy másik gyártó közép vagy felső kategóriájából milliók fogytak volna a VR "őrület" miatt.

Ahol nagy eladás/bevétel van az a alsó és közép (közép-felső) kategória. Ameddig egy ilyen kártyával szerelt komplett gépet mindkét oldalról olcsóbban/egy árban össze rakok egy VR szemüveggel, addig utóbbi nem lesz tömegtermék és elenyésző lesz a beleszólása bármilyen VGA eladásba.

(#50) Peat;)


Peat;)
veterán

Kíváncsi vagyok hogyan heréli ki a két gyártó a korábbi modelljeiket. Érezhető most egy komolyabb fejlesztési verseny, mindkét gyártónak a célja a magasabb eladások produkálása. A VR is teljesítményigényes, meg a 4k is, az új modellek, azokból is az erősebbek ezeket célozzák meg. De pl aki fhd-n játszogat és nem érdekli a VR azzal mit csinálnak hogy vegyen új modellt...? A "gagyi" maxwell és a "több éve túlfejlett" GCN kártyák továbbra is könnyedén elbírják az új címeket jelenleg. Grafikai bumm nem várható, hiszen a konzol erősen visszafogja a kiadókat hogy elszakadjanak attól a szinttől. Lesznek itt sírásra görbülő szájak ahogy ugyanazon külalak mellett a gépigény felfele fog szaladni hirtelen....de ne legyen igazam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.