Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Jövő héten a sarki büfé tejes kifli kínálatáról lesz cikk? :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) Fecogame


Fecogame
veterán

A cikk elolvasása után gyorsan ellenőriztem az évszámot. Tényleg 2016 van.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3) .LnB válasza schawo (#1) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

:DDD Jó a kommented is, de jó kis retro feeling cikk ez. :) Nekem tetszett.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#4) aelod


aelod
veterán

Akkor már inkább ez:

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#5) draco31


draco31
veterán

Szerintem van ilyenekre manapság is szükség. De inkább 4000Ft környéke, bár már az is sok. Lehetett volna ennyi pénzért digitális a keresője egy nagy egyszerű kijelzővel.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#6) Forestal


Forestal
tag

Totálra a nyolcvanas évek végét idézi. Akkor volt is egy nagyon hasonlóm, Grundig márkájú.

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#7) gyiku válasza Forestal (#6) üzenetére


gyiku
nagyúr

ezt az alairast :DDD

hüllő

(#8) zizidor válasza draco31 (#5) üzenetére


zizidor
senior tag

Mondjuk ezt én sem értem, az Easy Tuning hogy jön össze a tekerős-mechanikus tuninggal?
Vagy a képen valami más szerepel?
Esetleg ez valami kandi kamera?

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#9) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Szerintem akinek kellett már van valami hasonló és jó is lesz élete végéig ;], ha csak le nem ejti, a többieknek meg ott a telefonon a rádió.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#10) Janaboy


Janaboy
veterán

Háát ez azért elég drága igy..ennyi pénzért ha lenne benne egy egyszerű grafikus kijelző (nem kell, hogy szines legyen), wifi és tudna netes rádiókat tolni, akkor azt mondanám, hogy simán bármikor..

Janaboy

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Mi ez a szar? A muzsika tv-t ugy se tudja lenyomi, akkor meg minek. :D

(#12) Forestal válasza gyiku (#7) üzenetére


Forestal
tag

Örülök, hogy jó kedvre derített. A könnyem kicsordult a röhögéstől amikor hallottam :)

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#13) RudiSZT3 válasza aelod (#4) üzenetére


RudiSZT3
csendes tag

Ilyen rádió nekünk is VAN otthon a szülői házban, és még a mai napig is működik!

(#14) aelod válasza RudiSZT3 (#13) üzenetére


aelod
veterán

Nálunk is megy még :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#15) #65675776


#65675776
törölt tag

Ha rá lehet szigszalagozni két laposelemet, akkor tuti vétel.

Alternatív felhasználási módnak pedig:

(#16) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Ilyen árért azért mondjuk valami extra beleférhetett volna, pl. DAB

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#17) aelod válasza #65675776 (#15) üzenetére


aelod
veterán

A fülpárna nagyon praktikus :D

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#18) BatchMan


BatchMan
senior tag

Nem, nincs április elseje. Öööö izé, csókolom, ez itt a Prohardver? :F

(#19) paperboy válasza zizidor (#8) üzenetére


paperboy
senior tag

Motoros potméter... :D

(#20) osztraksajt válasza zizidor (#8) üzenetére


osztraksajt
őstag

Nem, attól hogy analóg tekerős a kereső belül már elég komoly digitális technika dolgozik ezekben, akár fél Mhz eltérést is képes kikompenzálni, könnyebb keresni, és nem mászik el mint régi rádiók ha kicsit hidegebb melegebb lesz vagy éppen kicsit hozzáérsz és a poti értéke változik. Ráadásul ezekben már digitális erősítő van, sokszorosát elmennek elemről mint a régebbi rádiók.

A japán listaárakat pedig nyugodtan lehet osztani kettővel, valami érthetetlen oknál fogva ott ez a divat. :Y

(#21) zizidor válasza osztraksajt (#20) üzenetére


zizidor
senior tag

Eddig rendben is van, nekem is volt digitális tekerős, de a posztban írt legközelebbi állomás megkeresése viszi a mutatót is? ;)

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#22) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Jó ez konyharádiónak.

Wasabi...

(#23) Zanik


Zanik
addikt

Egyértelműen nem a PH! olvasótábora az elsődleges célcsoport. Viszont hogy a japán öregek ölni tudnának egy ilyenért, az is tuti! :P

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#24) osztraksajt válasza zizidor (#21) üzenetére


osztraksajt
őstag

Minek vinné? Ezen nem fogsz pár tized eltérést úgyse látni.

(#25) Benőke


Benőke
őstag

Hát Nagymamámnak vettem kb 2 éve (nem most) pont ilyet... 10k környéke volt...
Tök jó kis rádió...

(#26) mirci18


mirci18
addikt

Ebben most mi a hír?
Azon kívül hogy rohadt drága.
Ma is vesznek rádiót az emberek.
De nem ennyiért egy ilyen alap modellt.
Nekem is van egy rádió a konyhában.
Dizájnos és mégis csak ennek az összegnek a negyedébe került:

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#27) jerry311 válasza draco31 (#5) üzenetére


jerry311
nagyúr

4000 az inkább az olcsó szar, amiből évente kell újat vásárolni, de abban az egy évben sem működik jól.
Egy tartós darab kb. a duplája, de az tényleg elmegy amíg össze nem törik vagy bele nem folyik valami olcsó elem sava.

(#28) mirci18 válasza jerry311 (#27) üzenetére


mirci18
addikt

Manapság 4000 ft-ból lehet tartós cuccot összerakni és még neve is van neki.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#29) DaveJr válasza zizidor (#8) üzenetére


DaveJr
őstag

Gondolom nem mechanikus a kereső, hanem egy egyszerű digitális poti van. A többi csak látszat. A poti meg simán lehet motoros is.
Valaminek drágának kell lennie benne:)

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#30) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Az év leginnovatívabb ... terméke: a hordozható rádió" - he? Beütött az y2k balhé és 1916-ot írunk :F? Pucolok valamelyik semleges országba, nehogy vigyenek az Isonzóhoz...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) caprine válasza mirci18 (#26) üzenetére


caprine
aktív tag

Anyáméknál is van a konyhában, méghozzá autó rádió fejegység, mert azt könnyen be lehetett építeni a konyhabutorba :DDD

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#32) kalifa777


kalifa777
tag

Ha már fejleszt egy ilyet akkor miért nem más márkanév alatt dobja a piacra, hogy a Panasonicot ne kapcsolják hozzá egy ilyen termékhez?

(#33) snake1977


snake1977
őstag

Maximum 8 pénzért tök reális lenne, mégiscsak megbízhatóságot és jó minőséget feltételez a márkanév, csak azt nem értem mi ebben az innovatív, még nem gyártottak hordozható rádiót a panasonicnál? :))

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#34) kormoskandur válasza aelod (#4) üzenetére


kormoskandur
tag

ilyenünk volt nekünk is, igazi világvevő

(#35) mirci18 válasza caprine (#31) üzenetére


mirci18
addikt

Beépített rádió nem is hülyeség.
Jó gondolat.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#36) tserrof77


tserrof77
senior tag

...lehet, hogy az lett volna innovatív, ha NEM hordozhatót csinálnak. Vagy csináltak volna tölthető belső akkust, vagy mittudomén. Az a 600mW hangkeltő meg kicsit röhejesnek érződik benne. Vagy lehetne érintős. Akármi... :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#37) DaveJr válasza tserrof77 (#36) üzenetére


DaveJr
őstag

Ha erre van igény a szigeten akkor ezt kell csinálni:) Gondolom főleg az idősebb korosztálynak szól.
Nem hinném, hogy valaha is kis hazánkban árulni fogják:)

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#38) #65675776 válasza tserrof77 (#36) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért röhelyes a 600 mW? A Szokolok kimeneti teljesítménye 140 mW volt, de azzal is egészen jól be lehetett hangosítani a környéket.

(#39) #81187072


#81187072
törölt tag

Ennyi ökörséget összehordani - a cikkben és a hozzszólásokban még inkább...

Biztosat nem lehet mondani, mert nincs róla info, csak egy RF-2400-as elődjét találni a rádiónak, de minden ilyen állítás, hogy "automatikusan megtalálja a legközelebbi állomást" a látottak alapján parasztvakítás. Tekered a gombot - megy a skála, vagyis analóg eszköz.

A Panasonic ezt hívja Easy Tuningnak: "Easy Tuning (FM/AM Separate Dial Scale and Large Band Indicator with Tuning LED)" :))

Az AFC már az analóg világban is többnyire észrevétlenül és jól működött, de fél megahertzeket nem lehet vele áthidalni - egyrészt mert akkor a jel gyengülésével simán átránthatna egy másik, közeli állomásra, de főleg műszaki okokból. :-) Ha többet tudna, nem ilyen lenne a megjelenése.

A végfok esetleg lehet E-osztályú (nem D), de a hatásfoktól függetlenül energia azért még kell hozzá, így a két ceruzaelem elég soványnak tűnik. Szerény hangja lehet, nem ez fog a telken üvölteni.

Szerintem fogtak egy teljesen hagyományos vevő IC-t és köréépítettek egy hagyományos rádiót, amit vagy a külföldi sajtó kapott fel ilyen kontár és nevetséges módon, vagy a fordítás lett ilyen buta - ennek már nem nézek utána.

(#40) tserrof77 válasza #65675776 (#38) üzenetére


tserrof77
senior tag

AZZAL igen! Volt nekem is, imádtam. De ez... nem tudok vele azonosulni. Meg tényleg hiányzik az innováció, ha már ezzel hirdetik. Nem akartam trollkodni (lehet, mégis sikerült) csak a véleményemet mondtam el. Nekem nem kellene, főleg nem ennyiért. Bár az árazós hozzászólásokat nézve ha kapható lenne, lehet, nem lenne itthon annyira drága. :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#41) #06658560 válasza zizidor (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Gombnyomásra nagyfelni, nagyhifi, ültetés, nelásskirács, vasalódeszka, plüsskocka és bólogatós kutya. A csatornákat tekerni kell. De közben úg fekszik az úton!

(#42) #81187072


#81187072
törölt tag

Egyébként, hogy ne csak a levegőbe beszéljek, a modern vevő IC-k is nagyon olcsók, szerintem gyártással, beállítással, ami itt nem kell, és mindennel együtt is az analóg eszközök árának a töredéke, valamint érzékenyek és jól szólnak.

Itt van egy aprólék, amit pár éve kipróbáltam. Ha jól emlékszem, a Galaxy S-ekben is ilyen van. A szoftvert nem kell kiröhögni - főleg az RDS hiányzik belőle, de a fel-le scan is csak egy első próba volt. Viszont jó nagy kijelzőt raktam rá, hogy lássam. :-)

http://www.ha3flt.org/photos/HAM/Si4735_Test_001.mpg

(A jobb oldali IC gyakorlatilag külső alkatrészek nélkül.)

Szerintem pont ezt akarták elkerülni: hogy modernnek nézzen ki...

[ Szerkesztve ]

(#43) tserrof77 válasza #81187072 (#42) üzenetére


tserrof77
senior tag

Szép munka :C

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#44) kalifa777 válasza caprine (#31) üzenetére


kalifa777
tag

Van fenn róla valahol kép?

(#45) kalifa777 válasza #81187072 (#42) üzenetére


kalifa777
tag

Tényleg jó és viszonylag szépen szól.

(#46) Lacok válasza kalifa777 (#45) üzenetére


Lacok
őstag

Bocsi de nem Neked akartam írni.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#47) Lacok válasza Benőke (#25) üzenetére


Lacok
őstag

Valóban jó kis rádió de nem 15.000Ft-ért.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#48) Scholes9 válasza t72killer (#30) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Inkább az év vicce :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#49) #81187072


#81187072
törölt tag

Köszi, mármint a válaszokat a fenti hozzászólásomra. Kicsit ügyetlenül írtam, de itt amúgy is off topic lenne folytatni. Amúgy még az alapzaj is a tabletből jött - csak egy nagyon olcsó darab volt kéznél. :-)

(#50) xmaas


xmaas
őstag

Kell ilyen is ,sajnos nem olyan vilagban elunk (meg) ahol 100% internet meg aram lefedetseg van ezer millio hely ahogy kilepsz a varosbol ahol meg aram sincs nem hogy internet szoval igenis van letjogosultsaga egy ilyen radionak is ,

De persze a"belvarosi dzungel harcosok" akiket a wi-fi router potyantot a vilagra ezt nemtudjak felfogni es remelhetoleg sosem fog kelleni szembesulniuk ezzel a tenyel hacsak nem fogjak elhagyni a varost es kimennek "5 meterrel arebb a 4-6 vilamos vonalatol "

Az arazasa szerintem nem annyira rossz elmegy kategoria ici picit draga de eleg biztos vagyok benne hogy kicsit jobb alkatreszeket meg muanyagot pakolnak belejuk mint a zsokasos 5-6 ezer forintos kinai dzsunka tarsaikban amik tonkremennek eleg hamar na meg a minoseg is kifogasolhato

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.