Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) muveszur


muveszur
addikt

Grat! Megvan a 10es letöltölistám!:D amugy a kedvencem a Bourne Ultimate!

(#2) djtoomi


djtoomi
addikt

Hut Fuzz rohadt nagy, de az I Am legendet megszerezzük, ígéretesnek hat. :K

Bár pár képnek még örülnénk. :K

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#3) bLL^


bLL^
senior tag

Épp tegnap gondolkoztam el azon, hogy beszerezzem a Bábelt dvd-n és ezzel a rövid leírással meggyőztél. Kösz! :)

(#4) padavanBP


padavanBP
csendes tag

Remek összeállítás, még remekebb írásmóddal.

A Eastern Promises-hez, és a Atonement-hez meghoztad a kedvemet.

És üdv itt. Remélem, huzamosabb ideig maradsz. :)

[ Szerkesztve ]

www.gamedroid.hu

(#5) Shim


Shim
őstag

Hot Fuzz üt, jó kis trash film (hasonló jó dolgokra számítok Black Sheep-nél is). Die Hardot és Im am Legendet meg kéne nézni, viszont Bourne harmadik része számomra nagy csalódás volt. Én is azok közé tartozom, akik szerint az első volt a legjobb, onnan hanyatlás. Kapkodós, fárasztó történet, nem kiemelkedő akciójelenetekkel :(.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#6) Gyusz


Gyusz
őstag

A Dreamgirls nekem nagyon nem tetszett, ahogyan A boldogság nyomában sem, pedig nem voltak nagy elvárásaim. A fene tudja mi bajom volt velük, de untam mindkettőt. Egyébként a Stardust volt számomra az év meglepetése, a trailer alapján abszolút nem győzött meg, a sok pozitív véleményt is kétkedve olvastam, mindezek ellenére nálam ott lenne a képzeletbeli listám elején.

(#7) Vandit.


Vandit.
addikt

Nálam a Shooter is ütött. :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#8) anjani182


anjani182
őstag

Én ebből csak egyet láttam, a Faun labirintusát. Inkább a horror filmekre megyek rá ;]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#9) Napster válasza djtoomi (#2) üzenetére


Napster
tag

Én épp a minap láttam az I Am Legend -et !
Engem meggyőzött... nagyon tetszik a film :)

...N@PsTeR***

(#10) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Pont ma olvastam egy top 10-es listát [link].

Az Eastern Promises filmet pont most láttam pár napja. A Die hard 4.0 kötelező :) , a Bourne ultimatum is jóra sikeredett :K .
I am Legend-et tegnap láttam, nekem kicsit sablonos, de emelett jó kis mozi volt.
A többit meg azt hiszem itt az ideje, hogy bepótoljam :) .

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#11) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Inland empire? :)

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#12) McCl@ne


McCl@ne
csendes tag

Köszönöm a visszajelzéseket!
Egy-két megjegyzés: a Shooter-t láttam, szerintem végtelenül gyenge, pláne hogy politikai akcióthriller akar lenni a Bourne Ultimátummal egy évben. Sokkal többet vártam tőle, de olyan szinten felejtős, hogy gyak. semmi nem is rémlik már belőle.

Az Inland Empire-t nem láttam még, pedig itt pihen a gépemen, de kissé nehezen szánom rá magam erre a 3 órára, kíváncsi vagyok azért, hogy mennyire tudta Lynch ezt a rá nem igazán jellemző játékidőt kitölteni.

Sok film van természetesen, ami nem fért fel a listára, ennek több oka is lehet, de a legvalószínűbb, hogy nem láttam őket. Ha mindent megnéztem volna, valószínűleg egy top 25 is összejöhetett volna, de sok minden kimaradt, például a már említett Stardust, vagy a valószínűleg dobogóesélyes No Country for Old Men, ill. az Across the Universe c. musical, de persze még sorolhatnám.
Mindenesetre ha van rá igény, még jelentkezem kicsit velősebb kritikákkal is, bár igyekszem általában a nagyközönség számára kevésbé elérhető, kisebb reklámfelülettel megáldott darabokat kivesézni, mint amilyen az első helyezett This is England is, abban a reményben, hogy talán páran megnézik. (pont ugyanannyi ideig tart letölteni, mint egy Fűrész IV-et)...

"A régi álmok hasznos álmok voltak. Nem váltak valóra, de örülök, hogy megadattak." Clint Eastwood: A szív hídjai

(#13) maskimx válasza McCl@ne (#12) üzenetére


maskimx
őstag

Jó kis írás, jó filmekkel. A shooter viszont egyáltalán nem politikai akcióthriller, hanem paródia, úgy is kell hozzáállni. This is england tényleg zseniális volt, sokkal hihetőbb, mint pl a história x.

www.tacticalgamer.com

(#14) maross válasza McCl@ne (#12) üzenetére


maross
veterán

annyira politikai akciothriller, mint a 300 tortenelmi film

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#15) McCl@ne


McCl@ne
csendes tag

"politikai akcióthriller akar lenni"

de nem jön össze neki.
így jó? :K

amúgy a citromdíjasok top 10-én kívül sehova nem tenném, kb. annyira fogott meg, mint a Charlie angyalai 2.

"A régi álmok hasznos álmok voltak. Nem váltak valóra, de örülök, hogy megadattak." Clint Eastwood: A szív hídjai

(#16) Gyusz válasza McCl@ne (#15) üzenetére


Gyusz
őstag

A Charlie angyalai 2 pedig szórakoztató kis film (mély mondanivalót persze ne keressen senki), csak az első résznél is több hihetetlen mozdulattal és akciójelenettel szerintem mellényúltak.

(#17) dragonfx


dragonfx
veterán

die hard 4 tényleg jó.
A faun labirintusa unalmas szerintem.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#18) lapa válasza maross (#14) üzenetére


lapa
veterán

ja, kábé. a shooterben az egyetlen említésre méltó a fegyverek hangja.

(#19) Biaggio válasza Napster (#9) üzenetére


Biaggio
őstag

Aki nekiáll a filmnek ("Legenda vagyok"), ne horrorként vagy sci-fiként nézze. Sokkal inkább dráma szerintem, hatásos "díszletek" között...

(#20) peterszky válasza Shim (#5) üzenetére


peterszky
őstag

Nekem az eredeti Bourne-rejtély volt a csúcs, a mostaniak annyira nem tetszettek.
Nekem csak top3-as listám van, ennyi 2007-es filmet láttam :)

Die Hard 4.0
Hitman
Macskafogó 2

Nagyjából ennyi érdekelt a felhozatalból, mindegyik nagyon tetszett.

What else you gonna do on a Saturday?

(#21) Eagle16


Eagle16
addikt

Ebből 8-at láttam :)

Az I am Legend és a This is England nagyon jó szerintem.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#22) eddie17 válasza Eagle16 (#21) üzenetére


eddie17
addikt

Így van az Legenda vagyok szerintem is jó lett. (Moziban főleg, ennyiszer még nem rázkodtam össze egy film alatt sem, a sok teljes csönd aztán bumm, bár lehet rossz a lelkiismeretem:D)

(#23) BloodRay


BloodRay
veterán

Érdekes összeállítás, csak ez a sok letöltésrebuzdítás... :U :B

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#24) McCl@ne válasza BloodRay (#23) üzenetére


McCl@ne
csendes tag

elárulod, hogy mi benne az érdekes?

"A régi álmok hasznos álmok voltak. Nem váltak valóra, de örülök, hogy megadattak." Clint Eastwood: A szív hídjai

(#25) Alg


Alg
veterán

Érdekes, hogy a 23-as szám-ot még nem említettétek... pedig szvsz nem rossz...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26) biga válasza BloodRay (#23) üzenetére


biga
senior tag

Mi a baj vele? Töltsd le. Jogodban áll. Le is fogom tölteni amit még nem láttam belőlük, mert én is kedvet kaptam hozzá.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#27) BloodRay válasza McCl@ne (#24) üzenetére


BloodRay
veterán

Ízlések és pofonok. ;)
biga -> Hát ez így nem tudom mennyire helytálló, hogy jogom van letölteni a filmeket a netről, de legyen neked igazad. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#28) biga válasza BloodRay (#27) üzenetére


biga
senior tag

Annyira helytálló, hogy pl ez az egyik legértelmesebb kivétel az egész szerzői jogi tv. alól. Azért fizetsz jogdíjat minden darab lemezen (tudod, az a kis Artisjus matrica minden adathordozón manapság. Ja, nem! A sima A4-es papíron még nincs :D ) Szóval - bár tudom, hogy a média az ASVA nyílvánvaló közbenjárására szeret simán ilyet hazudni az embereknek - Mo-on a film és zeneletöltés legális tevékenység, bárki bármennyit letölthet és saját céljára használhat. (Fontos itt a saját felhasználás! El nem adhatod, másnak oda nem adhatod stb). De csak gondolj bele: a TV-röl is szabadon felvehetsz bármit mondjuk egy VHS-re, vagy a rádióból is felvehetsz amit akarsz, ezt is ugyanez a tv. engedi meg. És lényegében nem sok (semmi) különbség van a letöltés és pl a TV-böl felvétel között... ;)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#29) cousin333


cousin333
addikt

Hmmm. Amit én láttam ezek közül, az Die Hard 4 volt. Akciófilmnek so-so, Die Hard-nak aligha... Ezen kívül ami most eszembe jut, az a Transformers, és a Stardust. Egyik sem hatott meg igazán, utóbbi sem hozta teljesen azt, amire számítottam... Más filmre idén nem is nagyon emlékszem, a sok Dr. House-on kívül :).

"Minden musical-re nehezen sikerül ráhangolódnom, valahogy alapból idegennek éreztem a műfajt korábban,"

A lista alapján nem feltétlenül a kommersz kategóriában mozogsz. Esetleg tudom ajánlani a Hegedűs a háztetőn című remekművet kedvcsinálónak.

"We spared no expense"

(#30) McCl@ne válasza cousin333 (#29) üzenetére


McCl@ne
csendes tag

hegedűs a háztetőnhöz még nem volt szerencsém, majd ráállítom a musicalőrült barátnőmet, bár lehet, hogy meg is van neki DVD-n, mindenesetre köszi az ajánlást.
ha már musical: már csak egy magyar feliratra várok -nem, nem akarok itt warez témájú dolgokba belebonyolódni, csak vannak dolgok, amikhez elég nehéz máshogy hozzájutni, mint pl. a This is England- az Across the Universe c. filmhez, ami érdekes újragondolása és keresztezése a Hair-nek és néhány Beatles számnak :)

plusz elolvastam ezt a Die Hard 4.0 kritikát, vajon mennyire problémás, ha ennyi idővel a filmbemutató után hozok össze egyet én is? talán nem, szóval lehet, hogy nekiállok.
amúgy szerintem a 4. rész sokkal inkább Die Hard, mint pl. a 3., pláne ha az említett unrated verziót nézzük.

"A régi álmok hasznos álmok voltak. Nem váltak valóra, de örülök, hogy megadattak." Clint Eastwood: A szív hídjai

(#31) cousin333 válasza McCl@ne (#30) üzenetére


cousin333
addikt

"hegedűs a háztetőnhöz még nem volt szerencsém,"

Nagy hiba...:)

"plusz elolvastam ezt a Die Hard 4.0 kritikát, vajon mennyire problémás, ha ennyi idővel a filmbemutató után hozok össze egyet én is? talán nem, szóval lehet, hogy nekiállok."

Talán furcsa, de szerintem nem problémás. Hajrá...

"amúgy szerintem a 4. rész sokkal inkább Die Hard, mint pl. a 3., pláne ha az említett unrated verziót nézzük."

...pláne, hogy úgy tűnik, sokban fog különbözni a kritikánk. :) Szerintem meg éppen a 3-as volt a legjobb rész, nyomában az 1 majd a 2. A 4. hátul kullog. Az unrated verziót azért majd megsasolom...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#32) ktmt


ktmt
aktív tag

+ The hoax (2006), bár a This is England is. K. Costner élete legjobbját nyújtja
+ Red Road, ha egy kis dán dogma nem áll távol tőled.
+ A mighty heart, Brad Pitt cégétől.
+ No country for old man, Coen testvérek remekelnek.
Amúgy kb. egyetértek.
+ ja és a Napfény Dany Boyle-tól.

[ Szerkesztve ]

(#33) sztyui2


sztyui2
őstag

Az I am legend jó volt így év végére.
A Hot Fuzz is nagyon király volt. Tényleg nagyon jó film.
A Dreamgirls-t nem láttam, de annyi jót írtok róla, hogy mostmár meg kell néznem(régóta szándékomban áll, csak mindig volt más film).
A Die Hard 4.0 az év legjobb filmje szvsz. Imádom Bruce Willist, hogy már megnt megmenti a világot tök egyedül és mindezt hihetetlenül látványosan teszi.
Most a Bourne ultimátum következik a listámon, amit még nem láttam, pedig 3x kezdtem el nézni, de mindig ráuntam. Valahogy nem jött be a többi rész sem, de azért kívánsiságból meg fogom nézni.

Nagy hiba sztem, hogy a Transformers kimaradt a listából, mert a Die Hard 4.0 után szvsz az év leglátványosabb mozija. Nagyon ütnek a részletesen kidolgozott gyönyörű 3D-s részek. Nem értem miért nem tetted bele. Simán belefért volna a 10-be. Még az 5-be is.

(#34) McCl@ne


McCl@ne
csendes tag

Írtam egy kicsit bővebben a Die Hard 4.0-ról is, ahogy ígértem, akit érdekel, erre tessék:

[link]

"A régi álmok hasznos álmok voltak. Nem váltak valóra, de örülök, hogy megadattak." Clint Eastwood: A szív hídjai

(#35) fabika


fabika
tag

Majdnem teljesen korrekt a cikked, de ha olyan film is felkerülhet a listádra, ami nem 2007ben, de mondjuk 2006 vége felé jelent meg, akkor szerintem A tégla is befért volna a top10be.
Nekem még A tökéletes trükk is tetszett, de talán én se raktam volna 2007 legjobb 10 filme közé.

Visszabeszél, mint nyugdíjas a tv-nek.

(#36) McCl@ne válasza fabika (#35) üzenetére


McCl@ne
csendes tag

A tégla nálam 20-as listára sem kerülhet fel, lévén az eredetije köröket ver a remake-re, ráadásul ez az Oscar dolog is rossz szájízzel tölt el, ha rá gondolok (bár a film értékeiből ez nem sokat von le). Szóval semmi plusz, akkor már inkább a Tökéletes trükk, de nem jutott eszembe, meg nem is igazán fért volna bele. Először akartam egy 25-ös listát, de aztán meggondoltam magam, nem akartam túl hosszúra nyújtani a bemutatkozásomat.

"A régi álmok hasznos álmok voltak. Nem váltak valóra, de örülök, hogy megadattak." Clint Eastwood: A szív hídjai

(#37) szol_i


szol_i
csendes tag

Sci-fi rajongóknak: Stargate.The Ark Of Truth
Elég jó. Bár nekem a sorozat érdekesebb, de ez ugye csak másfél óra :D

A Hot Fuzz tényleg király.

(#38) szol_i


szol_i
csendes tag

A tégla nálam nem kap helyezést, de az ilyen című film király...

(#39) szol_i válasza McCl@ne (#36) üzenetére


szol_i
csendes tag

A tökéletes trükk a legjobbak közé való (Tesla rajongó vagyok). Elég elgondolkoztató, és csattanós is.

(#40) Huma


Huma
addikt

Pan's Labyrinth az egyik kedvenc filmem.
A Stardust is tetszett, bár voltak benne klisék.
A tökéletes trükk is jó kis film.

Szerencsére minden évben van egy-két jó film. A látványosabb filmeket rendre elk*rják valami gagyi/ellentmondásos történettel, de a drámákat és a meseszerű filmeket valahogy jobban megcsinálják. Illetve a meseszerű filmeknél azért nem veszi olyan szigorúan az ember a fizika törvényszerűségeit. A Die Hard 4 is olyan film volt ami nagyon tetszett, de rengeteg hiba van benne. A Transformersről ne is beszéljünk. Nagy anime fan vagyok, de a film nem egy helyen erősen sántít. Ennek ellenére tetszett mert nagyon látványos volt. De azokat a hibákat könnyen ki lehetett volna küszöbölni. Nem értem, hogy miért csinálják ezt amikor sz@rt csinálni sem sokkal könnyebb mint jót. Nem volt pénzük forgatókönyvíróra vagy mi?

Az alábbi szösszenet nem kifejezetten a transformersre fog vonatkozni.

Igazán nem értem, hogy miért nem ültetnek oda egy normális embert aki megmondja a rendezőnek, producernek, akárkinek, hogy ez nem így működik, a való világban ilyen nincs. Létezik gravitáció. Ha valakit 200-al elütnek, repül 25 métert az nem éli túl. Egy autó nem robban fel azért mert egy szúnyog szétkenődött a szélvédőn. Stb. Tudom én, hogy kell a sok effekt meg robbanás a jónépnek, de azért meglehetne oldani normálisan is (mint ahogy van is rá példa). Valami olyan tévedésben vannak a rendezők, forgatókönyvírók, hogy ha nics elég robbanás, egymás fejébe csákányállítás és azt túlélés akkor nem lesz 200 milliós bevétele a filmnek. Pedig épp a hiteles, fordulatos, jól eltalált filmek azok amik igazán nagy sikert arathatnak és még sok évvel az első vetítés után is nagy kedvencek lesznek.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#41) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Szerintem [EZ] a best of! :R

(#42) KrAt


KrAt
veterán

Hot Fuzz nagyon nagy film volt :D Die Hard 4 is tetszett, meg még jópár film..

Ami még nekem nagyon bejött a Mr. Brooks. Az sztem vmi kurvajó volt..

(#43) venember83


venember83
nagyúr

Die Hard 4? Ugyan... Ezen kivul kosz a listat!

(#44) sztyui2 válasza fabika (#35) üzenetére


sztyui2
őstag

Jaja. A tökéletes trükk is jó volt, bár lehet nálam se lenne benne a 10-es listában

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.