Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) feliks válasza -Skylake- (#38) üzenetére


feliks
senior tag

Erős túlzás ez a lightning sokkal kevesebbet tud - maradjunk a realitás talaján: mást tud.
Lightning nyer USBC-vel szemben:
- Vékonyabb kialakítás (ezért adott vastagságú telefon masszívabb lehet)
- sokkal stabilabb érintkezés
- egységes működés (Honor usbc-vel nem megy a oneplus gyorstöltése stb)

[Be Happy]

(#52) Trolee


Trolee
aktív tag

Lehetne opcionális a kiegészítő vásárlása új készülékhez, kinek mi kell.

[ Szerkesztve ]

(#53) Trolee válasza K82 (#30) üzenetére


Trolee
aktív tag

Jogos, bár pl. bnőm mindig éjszaka tölti, neki mindegy, ill. a gyári töltő is lassú a legtöbb Iphone-nál

[ Szerkesztve ]

(#54) K82 válasza feliks (#51) üzenetére


K82
őstag

A Lightning is csak akkor tudja a gyorstöltést, ha USB-C a másik fele.
Az USB-C egységes lenne töltés szempontjából, ha a power delivery szabványt használnák. Mindegy h iPhone, iPad Pro, Google Pixel, ugyanazzal a töltőfejjel menni fog a gyorstöltés USB-C-n. Az h a Huawei vagy a OnePlus más utat jár, már más téma sajnos.

Pixel / OnePlus Pad

(#55) NumberGuy válasza janeszgol (#24) üzenetére


NumberGuy
tag

Milyen felmérés alapján lehet kijelenti, hogy mi zavarja pontosan össze felhasználókat?

[ Szerkesztve ]

(#56) Hopkins95 válasza Trolee (#52) üzenetére


Hopkins95
addikt

Végülis logikus, fizessünk ugyanannyit az eszközökért, cserébe ne kapjuk hozzá töltőt a gyártótól :N Az meg, hogy cserébe a gyártó majd arányosan kevesebbért adja a készüléket, az csak vágyálom marad.

Meglátjátok, ha ezt kihozzák, megint csak a felhasználó zsebét terheli majd, mert bizonyos készülékekhez nem fognak majd adni töltőt. Aztán vedd meg magad.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#57) Noukoum válasza Hopkins95 (#56) üzenetére


Noukoum
veterán

Az apple enélkül is ezt csinálja. Vedd meg külön a gyorstöltőt.

Abban egyetértek hogy nem adnák olcsóbban, de akkor nem kéne megvenni a telefonokat. Persze tudom ez nem így működik.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#58) mad823 válasza K82 (#54) üzenetére


mad823
őstag

A power delivery-t az USB A/B is tudja, ergo nem az számít, hogy milyen csatlakozó van a falnál. Amúgy egyetértek, a PD-t kéne kőbe vésni.

(#59) mad823 válasza Hopkins95 (#56) üzenetére


mad823
őstag

Egyébként kinek nincs otthon legalább n+1 töltője? Minek mindig új? Ha az USB-PD lenne a szabvány, akkor az sem lenne kifogás, hogy a régi nem tölt gyorsan.

Egybként pedig elejét lehet venni az egésznek a vezeték nélküli töltéssel - persze nyilván ott is jópár típus létezik, előtte ezt is szabványosítani kellene.

(#60) Noukoum válasza mad823 (#59) üzenetére


Noukoum
veterán

Csak a szabványosítás senkinek sem az érdeke úgy tűnik.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#61) Hopkins95 válasza Noukoum (#57) üzenetére


Hopkins95
addikt

Igen, az Apple már elkezdte ezt a spórolást meg még pár gyártó a felső kategóriában... :U Nem szeretném, ha a hülyeség még tovább terjedne.

(#59) mad823 Most nem elfér az új? Töltőre azért mindig szükség van, jó ha van tartalékban. Miután az én LG töltőfejem tönkrement, én rendeltem 2 újat az Amazonról, a régi kábelét meg autóstöltőként használom. Amúgy Android fronton a középkategóriától kezdve a felsőig már eléggé szabványosodott a csatlakozó, szerintem ezt felesleges tovább szabályozni.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#62) Trolee válasza Hopkins95 (#56) üzenetére


Trolee
aktív tag

Igen, az a baj hogy a az ésszerű döntés nem lenne a cégeknek kifizetődő, vagyis minket vevőket akkor azzal is lehúznának..

(#63) omlosz válasza mad823 (#59) üzenetére


omlosz
csendes tag

Nekem most jött el az, hogy kell rendelnem 2-3 töltőt, amiért semmihez sem adnak, miközben már egy asztali óra is usbről megy. És még így is annyi készülék jut 1 töltőre, hogy egy utazás előtt kb logisztikázni kell, hogy minden fel legyen töltve. Van, hogy már a settopbox usbjét is befogom töltésre. Úgyhogy egyáltalán nem baj, ha legalább telefonhoz, tablethez adnak töltőt. Főleg úgy, hogy samsung pl nem hajlandó gyorstölteni huawei töltővel.

(#64) K82 válasza mad823 (#58) üzenetére


K82
őstag

Szerk ( [link]) :
Kizárólag a C csati tudja a PD-t, az A-ban nincs annyi pin ami az extra információhoz kell (a C-ben pedig az érintkező lábakat is át lehet konfigurálni pl.).

Van esély egyébként arra h a PD legyen kőbe vésve, a Google már elvárja h az új készülékek ismerjék ezt a szabványt. A QualComm Quick Charge 4 töltése is gyakorlatilag "megtanult" PD-ül.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#65) MaCS_70 válasza omlosz (#63) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én is támogatom, hogy ne legyen a készülékek alaptartozéka a töltő és a kábel -- viszont készülékvásárláskor lehessen azt komoly kedvezménnyel megvenni.

Nekem 97 óta megvan az összes tápegységem és kábelem, és még egyik sem ment tönkre. Ergo van egy halom tök felesleges, kifogástalanul működő potenciális elektronikus hulladékom.

Ennél csak a fülhallgatók rosszabbak, amelyeket általában személyes preferenciák alapján választanánk, ami nem feltétlenül esik egybe a telefongyártó elképzelésével.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66) Noukoum válasza MaCS_70 (#65) üzenetére


Noukoum
veterán

Töltőnél is ez lehetne. Akinek kisebb teljesítményű elég az azt veszi, akinek kell a nagyobb az azt veszi.
Viszont a kedvezmény nem tűnik reálisnak.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#67) MaCS_70 válasza Noukoum (#66) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez ügyben egyébként a kiváló XXL GSM végzett úttörőmunkát.

Megcsinálták azt, hogy a meghirdetett áron adott telefonok gyári csomagolásából kivették a tartozékokat, és külön kellett fizetni értük. :W

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#68) joey04 válasza omlosz (#63) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#69) Zanik


Zanik
addikt

Többen is leírták, hogy a gyárilag a telefonok mellé csomagolt töltők és kábelek gyenge minőségűek, és sokkal jobb minőségűeket lehet venni utólag. Akkor mégis miért jó, hogy minden egyes termékhez csomagolnak egyet?!

Azt én is megerősítem, hogy javultak az Apple töltőkábelek idővel. A régi 30 pinesek katasztrófák voltak, ahhoz képest a lightning sokat javult, bár még mindig elég filigrán. Nálam ennek ellenére egy se ment tönkre, sógorom (aki tudom mennyire nem vigyáz rájuk) többet elfogyasztott.

Viszont magam is inkább a külön vásárolt (Ozaki, Anker) harisnyázott kábeleket és töltőket (Anker, Aukey) használom, így a gyári kábelekre és töltőkre nincs szükségem.

A lightning vs. Type-C vitában meg úgy vagyok, hogy nekem teljesen mindegy mi lesz. Ha az Apple hajlandó Type-C-re váltani, akkor max. váltok én is a következő készüléknél. Bár akkor ugye rögtön 4db kábel feleslegessé válik a háztartásban.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#70) vicze válasza Zanik (#69) üzenetére


vicze
félisten

"telefonok mellé csomagolt töltők és kábelek gyenge minőségűek"
Ez egy nagyon rossz általánosítás és nagyon nem igaz. Nagyon sok gyártó gyorstöltőt és kifejezetten jó minőségű kábelt csomagol a telefon mellé, legalább felső de néha még közép kategóriában is.
Ez alól természetesen kivétel az Apple aki csak is kizárólag 11 Pro mellé csomagol gyorstöltőt bár a kábel ott is gyenge minőségű. Minden máshoz a 5W töltőt csomagolja 11éve változatlanul kritikán aluli kábelekkel.

(#71) ollie válasza Zanik (#69) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Apple-nél lehet, hogy gyengébb minőségűek, a többi gyártó jókat ad közép és belső kategóriában.

***

(#72) noezmegmi válasza Ixion77 (#7) üzenetére


noezmegmi
tag

Cserélhető és egységes akkumulátor, második lehetne az egységes vezeték nélküli töltés.

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#73) vicze válasza noezmegmi (#72) üzenetére


vicze
félisten

"egységes vezeték nélküli töltés"
Az egyetlenegy mindenki által használt standardon mit kell egységesíteni?

[ Szerkesztve ]

(#74) Zanik válasza ollie (#71) üzenetére


Zanik
addikt

Láttam én már OnePlus töltőt szétszakadni...
Nyilván nem reprezentatív egy példából kiindulni, de akkor mégis miért és kiknek gyártanak ugyanezek a gyártók prémium micro-USB és Type-C kábeleket?! :F

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#75) mad823 válasza vicze (#73) üzenetére


mad823
őstag

Valóban Qi a szabvány, de nagyobb teljesítményre már nem minden gyártó a EPP vagy PDDE profilt használja, hanem vannak egyedi megoldások is.

(#76) vicze válasza mad823 (#75) üzenetére


vicze
félisten

Nincsenek egyedi megoldások, ezért szabvány a Qi. A PDDE(Proprietary Power Delivery Extension) lenne az "egyedi megoldás".
BEP, EEP és aki akarja PDDE van.
PDDE esetében is támogatnod kell a másik kettőből az egyiket kötelezően.

Google használt PDDE-t kizárólag a Pixel 3-ban, azóta megszüntették, Apple nem csinált sajátot max. csak akart Qi-t támogat 7,5W-ig ez SW korlátozás, Huawei-nek van még PDDE, de szintén nem használják semmiben, amennyire tudom.
Samsung használja egyedül, de támogatják a EEP-t és a BEP-et is, illetve a PDDE-t kiadják 3rd Patry gyártóknak is.

[ Szerkesztve ]

(#77) mad823 válasza vicze (#76) üzenetére


mad823
őstag

Igen, akkor lehet hogy csak az Airpower szertefoszló emlékei kavartak be... :)

(#78) joey04 válasza Zanik (#69) üzenetére


joey04
titán

Többen is leírták, hogy a gyárilag a telefonok mellé csomagolt töltők és kábelek gyenge minőségűek, és sokkal jobb minőségűeket lehet venni utólag.

ez hülyeség.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#79) Noukoum


Noukoum
veterán

Gyártófüggő hogy ki milyen minőségű kábelt csomagol a telefonja mellé. Szerintem elmondható hogy ha vigyázunk a kábelre akkor nem lesz baja

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#80) asdf_


asdf_
veterán

Nem csak ezt kene, hanem azt is, hogy a fali toltok kotelezoen USB aljzatban vegzodjenek, ergo jelenjen meg kesobb barmilyen csatlakozo/torjon el a kabel, egy uj kabellel tovabbra is hasznalhato a tolto. En jelenleg is a tabletem toltojevel toltom a tabletem, es a C-s csatlakozoju telefonomat is, csak a kabelt cserelem meg a toltofejben.
(a telefonohoz adott gyorstoltot kizarolag vesz eseten, amikor tenyleg szukseg van a gyrostoltesre, csak akkor hasznalom, koszonhetoen a felhasznalo altal nem cserelheto akkumulatornak, amit nem kivanok kinyirni a gyostoltessel).

(#81) Tikakukac válasza joey04 (#78) üzenetére


Tikakukac
titán

:DDD
Nálunk a kocsiból is ki van szedve a vontatókötél és csak Lightninggal vontatunk. Nyáron mikor akácfákat vágtam ki és csonkoltam, 5 darabot megcsomóztam és azzal engedtem le a rönköket is. Vannak ezek a szutyok noname Alin kapható szövettel burkolt kábelek, dzsunka gyártóktól, de azok egyfelől olcsók, másfelől még akár tempós adatátvitelre is képesek, nem utolsó sorban még színesben is vannak. Hogy kiszolgál több generációnyi eszközt mielőtt eltörne, az meg elfogadhatatlan. Ilyet normális ember nem akarhat, ez szembe megy minden józan döntéssel. Jó kis fehér mocskolódó, morzsálódós, szakadós, retek drága kábel. Ez kell a népnek. :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#82) Giovan!


Giovan!
addikt

No, the EU isn’t asking Apple to kill the Lightning cable

First, this statement wasn’t even about phone cables or connector ports, unlike in previous years. (At the behest of the Commission in previous years, Apple complied by making a Micro USB to 30-pin adapter for phones predating the iPhone 5, and for more recent phones, it made a Micro USB to Lightning adapter). This time, it’s about wall chargers. Vice president of the European Commission Maroš Šefčovič shared that when its quest for the common charger began in 2009, there were over 30 proprietary charging methods in use. Now, there are apparently just three. Even so, he shares that old, discarded chargers make up for 51,000 metric tons of e-waste per year.

Ez a cikk egészen más állít, mint a Mobilarénás. Most akkor ki tévedett?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#83) joey04 válasza Tikakukac (#81) üzenetére


joey04
titán

vannak olyan jó kis alis szövetkábeleim, rakász szar mind, hogy a te stílusban írjak. soha többet. De azt már megszoktuk, hogy általában minden témában teljesen más a véleményünk és tapasztalataink, valamint én kulturáltabb módon vezetem fel és jobban elfogadom, hogy neked mások a tapasztalataid. lásd következő, lenéző, pocskondiázós részét a kommentednek: Jó kis fehér mocskolódó, morzsálódós, szakadós, retek drága kábel. Ez kell a népnek. :K

Itt gondolom egy márkára gondoltál, holott az összesről volt szó. De sebaj.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#84) Zanik válasza joey04 (#78) üzenetére


Zanik
addikt

Akkor magyarázd már meg nekem, hogy miért látok annyi embernél nem gyári töltőkábelt?!
Vagy hogy miből élnek meg a kábelgyártó cégek, ha mindenki boldog a telefonhoz adott gyári kábellel?! Miért van egyáltalán ekkora kínálat kábelekből, ha nincs rá kereslet, hisz soha senkinek eszébe se jutna lecserélni a remek gyári töltőkábelt?!

Nem egy rokonomnak rendeltem minőségi harisnyázott kábelt (nem alis dzsunka szart!), mert a telefonjaik mellé adott fillérekét legyártatott szarok fél-egy éven belül a megtörtek, kiszakadtak (főleg a csatlakozók közelében). Volt köztük Samsung, Sony, Xiaomi és OnePlus is. Előbb-utóbb mind megadta magát. Szerinted nem gyengék? Akkor mégis minek hívjak egy olyan tartozékot, ami a készülék élettartamának harmadát-negyedét bírja csak?!

7 éve vettem egy Ozaki L100-as lightning kábelt, napi használatban van, nem kíméltem, mai napig semmi baja. Jah, hogy 6.000 Ft volt?! Így is töredéke volt a telefon árának, és már a harmadik iPhone-t szolgálja ki, tehát most már lenne 3db gyári kábelem, ha a készülékek eladásakor nem adtam volna oda őket a telefonnal együtt, kibontatlanul!

Van helyettük az Ozaki, meg most még egy gyorstöltőhöz való Type-C Anker, és nekem ez a kettő bőven elég, így köszönöm, de nem kérem a “minőségi” tartozékot a telefon mellé.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#85) Kasya válasza Zanik (#84) üzenetére


Kasya
nagyúr

Akkor magyarázd már meg nekem, hogy miért látok annyi embernél nem gyári töltőkábelt?!

Mert egy nem eleg. Otthon log a falba a gyari, de kell a power bankba, kell a taskaba, utazahoz, irodaba, stb... Mert a nyul elragta, ajto/fiok megtorte, az emberfia nem vigyazott ra, elhagyta, stb... Esetleg nem eleg hosszu a gyari kabel. Tenyleg csak rajtad mulik, hogy vegiggondold, miert kellhet valakinek a gyarinal olcsobb plusz kabel.
Nem latok osszefuggest a gyari kabel minosege és a kinai kabelek mennyisege kozott az aron kivul.

Szemelyes tapasztalatom alapjan egy gyari kabelem se ment eddig tonkre. Az S3mini kabele (7+éves) ket honapja a cvsatlakozonal "kibuggyant", de mukodik. Mondjuk nekem a Suntaiho Alis kabelek is jol birjak.

(#86) Tikakukac válasza joey04 (#83) üzenetére


Tikakukac
titán

vannak olyan jó kis alis szövetkábeleim, rakász szar mind, hogy a te stílusban írjak. soha többet.

Több marad másnak. Gondolom micsoda kutatómunka előzte meg a vásárlást. De nincs hibáztatás, gondolom eltelik 5 másodperc is a hibás kábel megemlítése és moderálás között azokon a bizonyos fórumokon. Így nem sok esély van az információk behúzására.

De azt már megszoktuk, hogy általában minden témában teljesen más a véleményünk és tapasztalataink, valamint én kulturáltabb módon vezetem fel és jobban elfogadom, hogy neked mások a tapasztalataid.

Egy igazi kifinomult angol lord módjára szoktad ezt megtenni, szinte érezni a hsz.-eken az átáramló dohányfüstöt, amit az ezer éves kastély szivarszobájából ránt magával az a sok igényes hozzászólás.

lásd következő, lenéző, pocskondiázós részét a kommentednek: Jó kis fehér mocskolódó, morzsálódós, szakadós, retek drága kábel. Ez kell a népnek. :K

Ilyen az amikor őszintén leírod azt a sok-sok-sok tapasztalatod összegzését. Nincs mindenféle csoportoknak való megfelelési kényszer, skatulyában tokozódás és társaik. Amit keresel az a safe space.

Itt gondolom egy márkára gondoltál, holott az összesről volt szó. De sebaj.

Arra gondoltam, hogy... jellegű dolgokba már nem megyek bele, bocsi. Mindig mindenki jobban tudja, mire gondoltam és mikor és hogyan, mint én. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#87) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Milyen az a szar alis kábel? Az Aliexpress direkt rongálná az általa árult drágább, minőségi eszközöket? Biztosan az egységes arculat miatt fontos nekik, hogy a komolyabb cuccokat is a náluk szintén megvehető gagyi minőségére vigyék le. Gondolom...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#88) CharlieDrop válasza Zanik (#84) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nekem még napi használatban van a Galaxy S-hez kapott micro USB kábelem :)

Nem S8, S9, vagy S10, sima S :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#89) joey04 válasza Zanik (#84) üzenetére


joey04
titán

Akkor magyarázd már meg nekem, hogy miért látok annyi embernél nem gyári töltőkábelt?!

Mert az emberek nem vigyáznak a cuccaikra és olcsóbb mint a gyári.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#90) joey04 válasza Tikakukac (#86) üzenetére


joey04
titán

Gondolom micsoda kutatómunka előzte meg a vásárlást.

Bizony, a topikokban ajánlott darabokból vásároltam be.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#91) Tikakukac válasza joey04 (#90) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor nincs mit tenni. Tényleg egy inverz világ épült köréd, ahol minden pont fordítva működik. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#92) joey04 válasza Tikakukac (#91) üzenetére


joey04
titán

vagy köréd. ez ugye nézőpont kérdése.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#93) Tikakukac válasza joey04 (#92) üzenetére


Tikakukac
titán

Érted te ezt a csíziót. Kicsi probléma azért van. Ha nem arról az emberről lenne szó, aki a hivatalos, gyártói kommunikált problémákra is azt mondja, hogy nem léteznek vagy nem úgy léteznek, még simán át is menne a dolog nekem. Így azért na. Kicsit érezzük ezt a kellemetlen utóízt :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#94) shiftac válasza CharlieDrop (#88) üzenetére


shiftac
aktív tag

Én a Galaxy Ace 2 gyári kábelét használom a telómhoz. Rövid és kissé merev, de jó minőségű (nem hiába Made in Vietnam és nem Kína ;]). A telóhoz kapott gyári Xiaomi kábel egy év után kontakthibás lett a micro-s végénél (de nem lett belőle így sem e-waste, beépítettem egy ledszalaghoz). A töltő mondjuk bírja és kínai csatlakozó révén a hozzá szükséges eu adapter is.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 20 - Android 13), Jabra Elite 3

(#95) joey04 válasza Tikakukac (#93) üzenetére


joey04
titán

keversz valakivel.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#96) Tikakukac válasza joey04 (#95) üzenetére


Tikakukac
titán

A gonosz ikertestvéred lesz az, gondolom ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97) joey04 válasza Tikakukac (#96) üzenetére


joey04
titán

Túl sok filmet nézel.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#98) Tikakukac válasza joey04 (#97) üzenetére


Tikakukac
titán

Vagy csak jobban emlékszem rá, hogy hol és mit írsz le ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99) joey04 válasza Tikakukac (#98) üzenetére


joey04
titán

Elbíztad magad

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#100) Tikakukac válasza joey04 (#99) üzenetére


Tikakukac
titán

Így is mondhatjuk :K

Na a legjobbakat addig is :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101) joey04


joey04
titán

:R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#102) laci_csk válasza feliks (#51) üzenetére


laci_csk
senior tag

a leirt "elonyok" mind nulla

amugy en sem vettem soha eletemben masik kabelt mint az ami a teloimmal jott, en is furalom hogy a legtobbnek itt mas kabele van, es abbol is a legtobb ifonos, akkor szerintem nyugodtan tunjon a lighting

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.