Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sinisi


Sinisi
senior tag

Hajrá EU?!

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A német Lidl, francia Auchan, angol Tesco, horribile dictu magyar CBA hol is adóznak/milyen konstrukcióban üzemeltetik a magyar bérekkel nyugati árakon dolgozó boltjaikat?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) clyvejhamma válasza Sinisi (#1) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

+1

Nevetséges, hogy ezekkel a trükkökkel olyan gigavállalatok tollasodnak tovább amik nevetve ki tudnák fizetni a normál mértékű adót is. Egy szavam se lenne ha rendszeresen olvashatnám, hogy a rekord bevétel mellett x milliárd dollárt fordítanak esőerdő mentésre, vagy szegényebb régiók felzárkóztatásának segítésére, vagy környezetvédelemre.

(#4) dajkopali válasza t72killer (#2) üzenetére


dajkopali
addikt

az elsődleges célpontok az amerikai multik, de ez az irányelv az európai multikra is vonatkozni fog (ha jól értem...)

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#5) t72killer válasza dajkopali (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, gondoltam, hogy a VW-ért próbálnak visszavágni, de ebből még baj lehet. Az EU kisebb kutya mint az USA.

Persze nettó p@fátlanság, hogy egy gugli-apple-M$ kevesebb adót fizet be sokmilliárd €-s tiszta profit után, mint Mancika a takarítónéni...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) Sinisi válasza clyvejhamma (#3) üzenetére


Sinisi
senior tag

:K
Én már csak attól félek, hogy az adóterheket végül a széles, végfelhasználó réteg fizeti majd meg...

(#7) MaCS_70 válasza t72killer (#2) üzenetére


MaCS_70
félisten

Teljesen igazad van, de azt tegyük hozzá, hogy az on-line szolgáltatások országhatáron átnyúló folyamatait sokkal nehezebb megfogni, nagyságrendileg összetettebb és nagyon eltérő szabályozást, ellenőrzést igényel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8) clyvejhamma válasza Sinisi (#6) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Igen, sajna.
De amíg viszik az 1000 USD-s telefonokat mint a cukrot, addig így is lesz. :)

(#9) Snoop-y válasza t72killer (#2) üzenetére


Snoop-y
veterán

El vagy tevedve. Nalunk rengeteg minden olcsobb a Tescoban mint Mo-n :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10) MaCS_70 válasza Snoop-y (#9) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálunk - hol?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11) t72killer válasza Snoop-y (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1x voltam londoni tecsóban, őszintén nem írtam fel az árakat, de el tudom képzelni :B

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) velizare válasza t72killer (#5) üzenetére


velizare
nagyúr

annyival nem nagyobb kutya, hogy ő ne szenvedne súlyos károkat egy ilyen trump-féle agyatlan védővámolgatással, még akkor is, ha a briteket nem számoljuk.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#13) Fred23


Fred23
nagyúr

Szegény írek! ;] Bár mintha ott már megkezdték volna a változtatásokat, csak lassan haladnak.

(#14) sh4d0w válasza t72killer (#5) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

"...Az EU kisebb kutya mint az USA..."

Valójában nem, csak megosztott. Nem véletlen, hogy az USA és a Szovjetunió is állandóan a széthúzást erőlteti az EU-n belül, különben legalább olyan erős gazdaság lehetne, mint az USA. De hát ki akar erős konkurrenciát?

https://www.coreinfinity.tech

(#15) Snoop-y válasza MaCS_70 (#10) üzenetére


Snoop-y
veterán

UK

Peldaul olyan dolgok (magyar szalami) is ami jozan paraszti esszel logikatlannak tunik bar ugye a mennyiseg is hordozhatja magaban a rezsit vagy akar az hogy barterben tortent az arumozgatas.

De ha csak a tabla csokik arat nezem mar elgondolkodtato. A termeloi dolgok (hus,gyumolcs nyilvan dragabb itt viszont minden mas egyeb jellemzoen olcsobb (corn flakes,csoki,Uncle Ben`s szoszok) szoval szinte minden ami valami brandelt dobozos konnyen szallithato cucc.

Az is erdekes hogy sokkal tobb zsetont csorgatnak vissza a vevoknek a klubkartyan keresztul. (egy evben altalaban £100-120 visszajon)

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#16) borg25


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Nem azért de a Holland szendvics névnek nem az a sablonja, hogy
<Bármely ország ahol adóparadicsom van,nem kell, hogy Eu-n belül legyen> + "szendvics"

Ha az EU bekeményít, akkor nem fogják azt mondani ezek a cégek, hogy az Eszkimók szervezik a reklámot, illetve a know how utáni licenc díjat is oda kell fizetni, odamegy a bevétel nagy része, mint ahogy ezt eddig tették Írország és Hollandia kapcsán?

[ Szerkesztve ]

(#17) t72killer válasza sh4d0w (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valljuk meg, nagyon nem kell erőltetni a széthúzást amikor a kontinens két világháborút is ki tudott robbantani az elmúlt 120évben. Még egy nyavajás közös nyelvben se tudtunk megegyezni, pedig ez az amcsiknak már ez elég hamar sikerült.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) Raymond válasza Snoop-y (#15) üzenetére


Raymond
félisten

Ugyanez van a kontinensen is, Mo-rol vagy CZ-bol nem olyan szemebetuno, de peldaul SK baratok/ismerosok meselhetnek sokat arrol hogy ha bemennek egy AT vagy DE elelmiszeruzletbe akkor mennyire szembetuno a sok 0-val es 1-el kezdodo ar a polcokon SK-hoz hasonlitva.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19) Bluesummers válasza MaCS_70 (#7) üzenetére


Bluesummers
őstag

Lásd a magyar Prezi. Láttam már számlájukat...

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#20) xmaas


xmaas
őstag

Mar csak arra vagyok kivancsi hogy mikor fogjak vegre kikenyszeriteni a tagallamoktol hogy egyseges fizetes meg eletszinvonal legyen meg egyseges adofizetes?

Mert az arak az uzletben mar elegge egy szinvonalon vannak , ugyan azt a munkat elvarjak mindehol ugyebar csak "sznak" megfizetni az embert egyik orszagban fizetnek annyit hogy nem eleg sokszor meg a havi kifizetni valokat se kiegyenliteni meg havonta kajat rakni az asztalra , masik orszagban meg ugyan azert a munkaert meg fizetnek dupla-tripla annyi penzt .

(#21) Khelben válasza xmaas (#20) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mert az arak az uzletben mar elegge egy szinvonalon vannak

Ez nem igaz. Se az üzletben, se a szolgáltatásokban. Az a pár kiragadott példa, ami néha körbefut a (közösségi) médiában, ne tévesszen meg.

(#22) ibenny válasza xmaas (#20) üzenetére


ibenny
senior tag

Ez nem fog bekövetkezni, akármilyen szépen is hangzik.

A nagyobb európai cégek azért dolgoztatnak Mo-n, mert a gazdasági uniot ki- és felhasználva közel azonos áron tudnak szolgáltatni, míg a költségek a legtöbb esetben lényegesen alacsonyabbak, ugyanakkor ezzel együtt számos magyar embernek munkát adnak.

Ha ez a származtatott előny elvész, vagy erővel elveszik tőlük, egyszerűen nem éri meg nekik itt foglalkoztani, tehát a legtöbb ilyen cég kivonul (ugyanakkor butaság lenne azt gondolni, hogy a helyükre magyar cégek jönnének), így azt a kevés bevételt is elveszítené az ország, amit most megkapnak a náluk dolgozók.
Nagyon egyszerűen fogalmazva, azért termelnek/dolgoztatnak itt, mert olcsó, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#23) dabadab válasza Khelben (#21) üzenetére


dabadab
titán

"Ez nem igaz. Se az üzletben, se a szolgáltatásokban. Az a pár kiragadott példa, ami néha körbefut a (közösségi) médiában, ne tévesszen meg."

Ja, ez így van. Én is ismerek olyat, aki komolyan elhitte, hogy Magyarországon nyugati árak vannak, aztán amikor kiköltözött, akkor jött a hidegzuhany, hogy hát nem, Magyarország az viszonylag olcsó hely.

DRM is theft

(#24) bambano válasza t72killer (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Az EU kisebb kutya mint az USA.": helyesen: az eu nagyobb kutya, mint az usa: [link]

a poszthoz: az eu eljutott arra a szintre, hogy már saját maga sem támogatja a saját elveit?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) Dare2Live válasza t72killer (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Felsorolt Tesco/Auchan/Lidl/CBA esetekben a bérkötség forgalomnak nem éri el a 2%át.

Ha harmad annyiból dolgozik a Magyar tehát pld LIDL dolgozó MOi átlagfizuja 270.000Ft brutto (~900eur) a Német meg 810.000Ft bruttot (~2700eur). Van 2% amivel olcsobban adhatja.

A probléma evvel a Magyarországi adók. Könnyű pld az ÁFA. MOon az 27%, Németoban 19%. Ezért van az, hogy egy Német Lidlben uaz a termék még olcsobb is lehet mint Magyarban. Miközben a fizetések ugye 3*osak.

Márha ez volt a problémád.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#26) cog777 válasza MaCS_70 (#10) üzenetére


cog777
senior tag

A***l Color mosogel 2.6 literes, arukeresoben 2400ft. Daniaban kicsit dragabb (70dkk) viszont kb minden masodik honapban felaron adjak akcio kereteben. 35 dkk.. ja, es a hirekkel ellentetben minosege sokkal jobb mint a magyare. Kb legtobb fogy. cikkre igaz amit irtam.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#27) Raymond válasza dabadab (#23) üzenetére


Raymond
félisten

Nem mindegy hol vagy, mar ami az elelmiszert illeti. AT/DE olcsobb, de IE/UK viszont inkabb dragabb.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28) dabadab válasza Raymond (#27) üzenetére


dabadab
titán

"Nem mindegy hol vagy, mar ami az elelmiszert illeti. AT/DE olcsobb"

Itt élek Sopronban, Magyarország és Ausztia határán, folyamatosan látom egymás mellett az árakat: az osztrák élelmiszerárakra egyáltalán nem lehet azt mondani, hogy általában olcsóbb lenne.
És persze az élelmiszer a havi kiadások csak egy tört része, a maradék (szolgáltatások, ingatlanok) lényegesen drágábbak.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#29) Raymond válasza dabadab (#28) üzenetére


Raymond
félisten

Nalam az elelmiszer araknal a leirtak a tapasztalataim. Szolgaltatasok/ingatlanok mas teszta, de itt a nem azokrol volt szo eredetileg.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#30) borg25 válasza xmaas (#20) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Nem olyan egyszerű a fizetéseket egy szintre hozni, mert gazdasági szempontból szerintem többféle munka van:
- Exportra termelő
- Belső piacra termelő (pl. élelmiszer)
- Elosztó (pl kereskedő)
- Profitot nem termelő (pl hivatalnok, tanár, tudós, orvos, rendőr, katona)
- Passzív (pl nyugdíjas, beteg, munkanélküli, gyerek)

Az utolsó két csoportot nem akarom lekicsinyelni, mert fontos a munkájuk, nélkülük az első kettő nem létezhetne, de sajnos tény, ők akkor jutnak fizetéshez, ha az első kettő megtermeli, és azt megosztja velük, vagy adóként, vagy mert szüksége van az orvosi ellátásra, vagy jószívűségből stb.
Fontos az egyes csoportok aránya, ha a népesség nagy része csak orvos és tanár lenne, akkor roppant okosak és egészségesek lennénk, de tuti nem lenne élelmünk, és nemhogy iphonra de kávéra se telne.
Utána ott van még a termelékenység. Nagyon nem mindegy mennyire van gépesítve, s ugyanazon időegység alatt 2x többet termelnek, vagy fele annyit. Ha mondjuk a gépesítésnek hála 2x annyi élelmet tudnak megtermelni, akkor 2x annyian ehetnek, bőven jut étel a profitot nem termelőknek.

Szóval mikor lesz itt is nyugati fizetés? Ha az első kettő csoportba tartozók annyi értéket állítanak elő, hogy az elég legyen arra, hogy ne csak az ő fizetésük legyen nyugati, hanem a többieké is.
Az árak azok globalizáltak, egyrészt, mert az import iphonet valamiért nem adja nekünk olcsóbban senki se, ha másnak is el tudja adni ennyiért, másrészt, ha a belső piacra (is) termelt áru drágább lenne, akkor amilyen a magyar egyből cserélné import termékre, ha pedig olcsóbb, akkor lehetne exportálni, és külföldön nyomnánk le az árat, hogy elérje a mienkét.

Tudom a modell eléggé egyszerűsített, és vannak benne hibák, de igyekeztem rövid és érthető lenni.

(#33) t72killer válasza Dare2Live (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, tehát masszív 2-3%-nyit kellene árat emelni ahhoz, hogy egy elég széles dolgozói réteg bérét megduplázzák?

Ezesetben az a problémám, hogy ezt nem teszik meg...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) cog777 válasza borg25 (#30) üzenetére


cog777
senior tag

Lehet hogy csak keves mintam volt de en azt tapasztaltam (10 evet dolgoztam M.o-n kulonbozo cegeknel es hatot kulfoldon - latom mit alkot a kulfoldi munkaero bizonyos cegeknel..., mindamellett itt a forumokon is megerositettek) hogy a magyarok vilagviszonylatban egeszen jol es sokat dolgoznak. A munkaeronek hatekonynak kell lennie, hiszen 2 ember 3 masiket is vegzi...
A problema - szerintem - a gazdasagi kornyezet. Gyakorlatilag minden biznisz iszonyatosan kockazatos M.o.-n a korrupcionak koszonhetoen aminek egyik jele a tulzott birokracia. (Gyakorlatilag ugyanarrol a dologrol homlokegyenest kepes allitani a hatosag) Ha nincs megfelelo kapcsolat akkor barmikor barmit ellehetetlenitenek. A befolyt ado pedig nem a gazdasag verkeringesebe van visszavezetve hanem a tudjukik zsebebe landol.

Igy ha az ossz hatekonysagot nezed (es nem pedig csak az adott ceget) akkor rendkivul rossz aranyok jonnek ki.

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#35) Dare2Live válasza t72killer (#33) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Lidl/Aldi/Tesco/CBA... vonalon kb ez a 3% kéne.

Mért tennék? Kapitalizmus van annyiért vesznek feldolgozó amennyiért van, amennyiért megéri... Emellett 3% nyi éves marzsuk nincs. És így is baromi nagy probléma, hogy egy Lidl/Aldiban 10év meló után érettségivel megkeresnek 300+t, míg egy diplomás ápoló 10év után nem 8 hanem 10-12ht melózva ~200at.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36) totron válasza t72killer (#2) üzenetére


totron
addikt

Gyeh. Hát nem ezt olvastam? milyen konstrukcióban üzemeltetik a magyar héberekkel nyugati árakon dolgozó boltjaikat?
:D

(#37) alexandrakis


alexandrakis
újonc

hiszem ha látom, az EU egy döglött hulla... :(((

http://kerdesek.hu - Ahol bármit megkérdezhetsz

(#38) emelhu válasza alexandrakis (#37) üzenetére


emelhu
aktív tag

Ahhoz képest vidám és virgonc.

(#39) #79335424 válasza dabadab (#28) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem kérdés, hogy mi a teendő. Ausztriában megkeresni, és Magyarországon elkölteni. Sajnos, nekem Németországig kellett jönnöm ehhez, de még így is bőven megéri az ingázás.

[ Szerkesztve ]

(#40) kymera válasza t72killer (#5) üzenetére


kymera
senior tag

Igazad van de ugye tudod hogy ettől még egyik tengeren túli multi sem fog változtatni az adózási (adó-elkerülési) szokásain

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.