Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jeni


jeni
félisten

Az Apple nem szeretne további jogdijakat kifizetni. Az pedig, hogy kétféle csatlakozó lenne egy huzamban ez nem kell, hogy para legyen a gyártónak.

(#2) akaszajanos


akaszajanos
tag

Nekem az a bajom ezzel, hogy jobban szeretem a Lightning portot (nevezzétek hisztinek nyugodtan, de az, hogy nincs a készülékben egy lap a töltőport közepén, nekem könnyebben tisztíthatóvá teszi az esetleges porosodástól - de ez csak egy példa).

Nekem már ilyen kábeleim vannak (amúgy type-c to lightning szinte mind), és én, mint fogyasztó, szeretnék választani. Nekem ez bejön így, sosem volt vele gondom.

Ami viszont vicc, hogy az Apple elkezdte átvariálni a palettát, és már az iPad Miniben is type-c van. Akkor már tényleg több értelme lett volna egyszerre mindenen lecserélni.

M1 MacBook Air / iPad Air M1 2022 Celluar /iPhone 13 Mini / Watch 7 45 mm / AirPods Pro 2 (USB-C)

(#3) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Nekem az kicsit ellentmondásos, hogy csatlakozó nélküliségre váltás és lightning csatlakozó mellett kardoskodás.
Bár ugye előbbi csak rumor.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#4) #16820480


#16820480
törölt tag

Nekem pozitív változás lenne a Type-C, eggyel kevesebb indok, amiért nem akarok iPhone-t.

(#5) joey04


joey04
titán

ha lesz új szabvány, ami jobb, mint az USB-C, akkor alakíthatnak a szabályokon, ahhoz igazodva.

ja, akkor minden rendben :D

szerintem ipaden is azért váltottak, mert ott meg fogják hagyni a vezetékes töltőt, szifonon meg azért nem, mert csak wireless töltés lesz, addig meg marad a mostani...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) nuke7 válasza joey04 (#5) üzenetére


nuke7
veterán

ezt néztem én is... :D "... jobb" ja oké...

"...de ő nem ért egyet vele..." - tééényleg..? :))

https://youtube.com/user/nuke7

(#7) xZer0kidx


xZer0kidx
senior tag

Az kimaradt, hogy annyiban rugalmas az eu-s szabályozás, hogy van/lesz lehetőség csak vezetékmentes töltés használatára is. (Gyanítom az Apple élni fog ezzel)

Az usb-c egyesítése amúgy tényleg nagyon fontos tett. Mert mi is van most. Kapnak a userek egy lighting to usb-c vezetéket, amit minden usb-c adapterrel lehet használni. Tudják tölteni a készüléküket? Tudják.
Mi a helyzet a szolgáltatásaikkal? Fitness+, News, Fordító és talán kicsit a Siri is. Ezeket a szolgáltatásokat (a töltéssel ellentétben) nem tudjuk használni kedves EU, nem kellene ezeket "egységesíteni" előbb?

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#8) vicze


vicze
félisten

Nem fél indokolatlanul az Apple, hisz elesnek 6,5milliárd$ tiszta IP bevételtől, amiért egy kisujjukat nem kell mozdítani. Szóval nagyon valósan fél az Apple semmi indokolatlan nincs benne.

(#9) lo_jo


lo_jo
senior tag

Az EU döntéshozók nem igazán vannak képben azzal, hogyan működik a piac. A C sem egyik pillanatról a másikra lett minden gyártónál. Először elkezdték páran, aztán a többiek szép lassan beálltak a sorba. Ha most jön egy új, szebb-jobb-kényelmesebb-gyorsabb megoldás, akkor vagy egyszerre áll át mindenki vagy senki? Mi lett volna a Type-C-vel, ha már 10 évvel ezelőtt átment volna a javaslat? Hány gyártó léphette volna meg a micro helyett?

Aki jártas security témában, az nem csak ismeretlen USB portba nem dugja be a készülékét, de csak és kizárólag saját kábelt használ. Se a telefonomat nem dugom be olyan portba, ami nem az én eszközömön van, se más kütyümet, legyen rajtuk akármilyen lehetőség. Nem megerőltető a töltőfej és a kábel "cipelése", akárhány féle eszközről is van szó, még ha mind különböző is.

@joey04 Csak saját következtetés: Az iPadből még a mini is nagyon kevés embernek fér a zsebébe, a telefont viszont nagyon sokan hordják ott. A lightning csatlakozójából egy fa fogpiszkálóval másodpercek alatt kijön a hónapok alatt felgyűlt szösz, a Type-C esetén a pöcök miatt már jóval macerásabb a "turkálás". Én sem vagyok egyébként Type-C rajongó: ha a pöcök törik (láttam már ilyet, nem sajátot), jóval költségesebb a javítás/csere, mintha csak egy kábel kéne. (Max még egy csipesz, amivel a beletört maradékot kiszedem)

(#10) aprokaroka87 válasza lo_jo (#9) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az a helyzet hogy jelenleg ott tartunk hogy a telefonon vagy bármilyen más eszközön szükséges lehet fizikai töltő csatlakozó.

Ha ennek a feltétele egy kézben van, az veszélyes lehet.

Egyébként meg lehet hogy az Apple csatlakozója lett volna a győztes, ha annak idején szabadon elérhetővé teszik a köz számára.

Az Eu meg tudja hogy az Apple is egy profit orientált cég, és ezért cserébe lehet bármikor képes lenne olyan változtatásokra amik miatt a gyártóknak is plusz költsége keletkezne.

Pl 2 évente új fajta csatlakozás.... stb...

(#11) vicze válasza lo_jo (#9) üzenetére


vicze
félisten

"Az EU döntéshozók nem igazán vannak képben"
Te nem vagy képben a javaslattal.
A javaslatban benne vannak a jövőbeni lehetőségek, ahogy már a microUSB-re való megegyezés esetében is benne volt az USB-C mint jövőbeni alternatíva, és pont azért történt arra a váltás.

Vagy az én zsebem nagyon tiszta, de lassan 6éve vannak USB-C eszközeim, portot törtem már el, de koszt még soha egyetlen egyszer se kellett tisztítani semmilyen oknál fogva.

Lightning pedig egy lassan 10éves iszonyatosan elavult csatlakozó, aminek jelenleg semmi értelme nincs. Nem véletlen, hogy iPad-eken már leváltották.

[ Szerkesztve ]

(#12) Armagedown


Armagedown
őstag

Az Apple akkor kezdene félni, ha arra köteleznék, hogy bárki megjavíthassa a mobiljaikat, mert amit most csinálnak, az egy vicc.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#13) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Milyen innovációt bénítana meg ez a lépés?
A lightning egy elavult port. Próbáljon meg valaki másolni lightning-en keresztül memória kártyára. Csiga tempóban megy a fájlok ido-oda mozgatása. SSD-t meg fel sem ismeri mert nem elég hozzá a kraft.
Eljárt felette az idő már nagyon.
De ugye ismét az Apple bevételi forrására tipos rá az EU és naná hogy nem tetszik neki.

[ Szerkesztve ]

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#14) fornettisuti válasza GreenGoblin (#13) üzenetére


fornettisuti
veterán

"De ugye ismét az Apple bevételi forrására tipos rá az EU és naná hogy nem tetszik neki."

Gyakorlatilag ennyiről van szó.
EU, ha burkoltan is, de azt mondja, ha tudtok jobbat a Type C-nél, mutassátok meg, azt is elfogadjuk."

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#15) Yeffy válasza vicze (#11) üzenetére


Yeffy
veterán

+1.

szinten zenesz, evek ota Type C-s eszkozeim vannak, "utom-vagom" oket, kaptak port is boszen, de soha semmi bajuk nem lett. muhiszti az IP loveert.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#16) hallador válasza lo_jo (#9) üzenetére


hallador
addikt

Nekem van sok USB C eszközöm de nálam még nem sikerült előidéznem amit írsz. Arról nem beszélve hogy az apple is átállt USB C-re. A Macbook air-m is USB C-s.
A másik, hogy az apple elég nagy görény mert nyilván mi lesz otthon USB C tóltőfej vagy sima USB. Csak meg kell venni, mert a kábelt miért nem tudom megválasztani milyen legyen? Vagy adjon mindkettőt ha már.
Amúgy a ligthingt csati másik fele is USB C szóval a biztonság ott ugrott.

Igaza van az EUnak.nekem van Iphonom Macbook Airem is de húzzon az apple a jó anyjába ezzel az üzletpolitikával.

Gyakorlatilag a kicseszésen felül senki nem mond értelmes magyarázatot az apple "egyediségére".

Még ezzel sem lenne baj, ha nem lenne pofájuk ennyit elkérni az kiegészítőként.

Az kevés, hogy ha majmod van akkor legyen banánra is pénzed. De azért ehhez kell a pofa.

Előbb kellett volna helyre rakni az Apple-t.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#17) GreenGoblin válasza hallador (#16) üzenetére


GreenGoblin
tag

Na most mindjárt megkapod a szokásos választ: Akkor vegyél mást.
:DDD
Ja a majmos példa is tipikus válasz Apple topikokban.
:C
Az új Mac próval meg visszahozták a mágneses töltőt. Éljen az egységesítés.

[ Szerkesztve ]

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#18) joey04 válasza lo_jo (#9) üzenetére


joey04
titán

Nekem nem voltak ilyen gondjaim type c-vel, de az sem érdekel, hogy a lightning mennyire lassú. Nekem személy szerint teljesen mindegy, hogy mi van a telefonon. Én az elvvel nem értek egyet, hogy az eu megszabja. Ha ez ennyire rossz a usereknek, akkor majd vesznek a másik 100 márkától valamit és kész.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) petymeg


petymeg
addikt

"Az Apple álláspontja szerint az EU lépése megbénítja az innovációt."
Tegyenek rá USB-C-t meg Lighting-ot is. Problem solved.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#20) Necroman_Mk2 válasza jeni (#1) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Az USB Type-C használatáért jogdíjat kell fizetni?

#18 joey04 Gondolom csak el akarják kerülni a 10-20 évvel ezelőtti állapotokat, amikor minden egyes gyártó más-más töltőfejet használt. Arról nem beszélve, hogy a sok gép mellé csomagolt kábel bizony jelentős elektronikus szemetet is generál.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#21) joey04 válasza Necroman_Mk2 (#20) üzenetére


joey04
titán

ne akarják.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) jeni válasza Necroman_Mk2 (#20) üzenetére


jeni
félisten

passz

(#23) nuke7 válasza Necroman_Mk2 (#20) üzenetére


nuke7
veterán

Majd a User eldönti h milyen töltőt szeretne, köszöni szépen.

https://youtube.com/user/nuke7

(#24) vicze válasza nuke7 (#23) üzenetére


vicze
félisten

A user aztán az ég világon nem dönt el semmit, azt használod amkt a cégwk letolnak a torkodon, pontosan 0 választásod van.

Megmagyaráznád, hogy miért és kinek jó, hogy Apple épp 3 különböző töltő portot használ a termékein teljesen össze vissza?

(#25) nuke7 válasza vicze (#24) üzenetére


nuke7
veterán

:))
Nekem aztán semmit nem nyomnak le a torkomon amibe nem egyeztem bele - neked lehet, hogy a gyámod (Vagy el se tudom képzelni, hogy ki) megmondja, hogy mit vegyél, de nekem ilyenem szerencsére nincs.

https://youtube.com/user/nuke7

(#26) GreenGoblin válasza nuke7 (#25) üzenetére


GreenGoblin
tag

Jól van, látom gondolsz a jövőre. Pont az ilyen emberek miatt fulladunk majd bele a sok szemétbe. Brávó!

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#27) nuke7 válasza GreenGoblin (#26) üzenetére


nuke7
veterán

nem hiszem, az én carbon footprintem valsz. sokkal kisebb mint az átlag magyarnak... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#28) Necroman_Mk2 válasza nuke7 (#23) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Ahogy vincze1 is utalt rá, ezt nem felhasználók, hanem a gyártó és forgalmazó cégek döntik el. Ami akár káoszt is eredményezhet, mint az volt.
Ellenben egységes töltő esetében nem lesz kötelező mellékelni egyet, mert nagy valószínűséggel már van otthon egy korábbról, ami szintén kompatibilis lesz a régi készülékekkel. Ha meg nem, akkor vesz egyet az ember fillérekért, és pont.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#29) nuke7 válasza Necroman_Mk2 (#28) üzenetére


nuke7
veterán

Káosz :DD
szabad piac és választás - ROSSZ!

allamilag szabályozott piac - JÓ!

kosz, de kosz nem.

https://youtube.com/user/nuke7

(#30) Necroman_Mk2 válasza nuke7 (#29) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Nem tudom, Ön hány éves, de ha visszemlékszik a 10-20 évvel ezelőtti állapotokra, amikor lemerülő telefon esetében kérdezni kellett, hogy kinek milyen töltője van, akkor bizony baj volt, ha a közelben senkinek se volt megfelelő. Na, ez ma már szerencsére nem így van, de azt hiszem a nyomás az egységesítésre is felülről jött, nem a gyártóktól. (Hogy Kína vagy az EU kezdte, már nem emlékszem.)
Az EU-nak meg tényleg voltak és vannak bürokratikus túlkapásai, de ez pont nem az. Legfeljebb az Applenek, akik nem tudnak 6000 forintért eladni Lightning fejes töltőkábeleket.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#31) nuke7 válasza Necroman_Mk2 (#30) üzenetére


nuke7
veterán

:DDD igen, emlékszem, hatalmas baj volt... vagy vittem magammal töltőt, vagy lemerültem.
És nagyon nem felülről jött a nyomás az egységesítésre - SZERENCSÉRE!

Ha felülről jött volna, nem működött volna, az mindig a választék rovására megy, az egy rossz dolog.

nevetséges ez a hozzáállás, nem tudom sajnos értelmezni. Ha a piacon van kereslet az ugyanolyan kábelre akkor lesz (ahogy láttuk ezt) ha nincs akkor a felülről való erőltetés csak rontani fog a fogyasztók helyzetén.

https://youtube.com/user/nuke7

(#32) vicze válasza nuke7 (#31) üzenetére


vicze
félisten

"És nagyon nem felülről jött a nyomás az egységesítésre - SZERENCSÉRE!"
Te miről beszélsz? :F
Konkrétan az EU kényszerítette ki a microUSB-t(és az USB-C-t, mivel az is benne van a megbélyegezésben), csak akkor nem kellett konkrét rendeletet hozni, mert Apple is beleegyezett akkor, csak éppen út közben bemutatták a középső ujjukat, mert a profit fontosabb volt, ahogy a töltő elhagyásnál is az az első számú szempont.

Nem tudom milyen álomvilágban élsz... :U

[ Szerkesztve ]

(#33) GreenGoblin válasza vicze (#32) üzenetére


GreenGoblin
tag

És most is majd röpül a középső ujj mert tuti nem tesznek bele USB C-t, inkább portless-re mennek rá. Mindent magsafe-re építenek.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#34) nuke7 válasza vicze (#32) üzenetére


nuke7
veterán

Te miről beszélsz..? :F
2009-ben aláírták a cégek, de nem volt kényszer.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#35) #16820480 válasza nuke7 (#34) üzenetére


#16820480
törölt tag

[link]

"In a bid to harmonize standards, the EC negotiated a 2009 Memorandum of Understanding that was signed by 14 tech companies including Apple, Samsung, Nokia, and other prominent smartphone manufacturers.

According to the MoU, phone makers agreed to adopt a micro-USB connector standard for smartphone chargers in the European Union that would allow full charging compatibility with mobile phones to be placed on the market."

(#36) nuke7 válasza #16820480 (#35) üzenetére


nuke7
veterán

áhh, igen. így már emlékszem.
Azért nem volt kötelező akkor mert beleszámították az átalakítót... :K

Ettől függetlenül teljesen baromság, hogy ezt központilag próbálják szabályozni.

https://www.copenhageneconomics.com/publications/publication/eu-consumers-evidence-shows-innovation-and-environmental-impacts-with-possible-common-charger-regulation

https://youtube.com/user/nuke7

(#37) #16820480 válasza nuke7 (#36) üzenetére


#16820480
törölt tag

"The study is commissioned by Apple." :DDD :DDD :DDD
Hiteles, mindenképpen hiteles.

(#38) vicze válasza nuke7 (#34) üzenetére


vicze
félisten

LOL, ha nem írják alá akkor kikényszerítették volna, pont ezért írták alá, hogy ne legyen valós kényszer.

Tehát te írogatod itt a baromságokat, mikor elég egyértelmű, hogy a piac csak akkor hajlandó egységes szabványokra, ha kényszerítve vannak rá.

(#39) Necroman_Mk2 válasza GreenGoblin (#33) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Itt csupán a hatékonyság lesz a kérdés, azaz mennyivel lassabban tölt fel a készülék portless módon a kábeleshez képest. Ha a különbség elhanyagolható, az jó az Applenek, ellenkező esetben... :U

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#40) nuke7 válasza vicze (#38) üzenetére


nuke7
veterán

ez nagyon nem így van :N higgy amit szeretnél, nem értünk egyet.

#37 sheratan : miért ha valaki más fizeti akkor szerinted más az eredmény..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#41) GreenGoblin válasza Necroman_Mk2 (#39) üzenetére


GreenGoblin
tag

A vezetékmentes töltés hőt generál ami nem jó a készüléknek és az akkunak. Minél gyorsabban tölt annál több hő generálódik.
A magsafe helye látszik a tokokon, a készüléken mert nyomot hagy. Nem valami jó megoldás szerintem. Aztán a fájlmozgatást meg sem említem amire így nem marad sok lehetősége a usernek. cloud vagy wifin keresztül. Nem jó az irány.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#42) Ribi válasza nuke7 (#36) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én a mostani USB-c telómat a 10 éves HTC teló töltőjével töltöm. Mekkora innovációs zsákutca volt már akkor is, hogy nem kellett kidobni amint másik telóm lett. Ja nem... :W

(#43) aprokaroka87 válasza nuke7 (#29) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azért azt be kell látni, hogy igazából most sincs teljesen szabad választásod.

Hiszen jelenleg egy iPhone csak lightning kábelel tölhető egy Samsung meg mondjuk csak usb-c vel.

Szabad választás akkor lenne ha te döntheted el vásárlás után hogy melyiket akarod használni.

(#44) vicze válasza aprokaroka87 (#43) üzenetére


vicze
félisten

Az ő szabad akaratából döntött úgy az Apple, hogy lightingot fog használni.

(#45) nuke7 válasza Ribi (#42) üzenetére


nuke7
veterán

:F micsoda volt micsoda?

#43 aprokaroka87 : dehogynem, eldöntheted, hogy melyiket akarod vásárolni :K Ennél több nem is kell.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#46) GreenGoblin válasza nuke7 (#45) üzenetére


GreenGoblin
tag

Ja akkor ennyi erővel semmit se vegyél.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#47) nuke7 válasza GreenGoblin (#46) üzenetére


nuke7
veterán

Az is egy jó választás :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#48) #16820480 válasza nuke7 (#40) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tehát a szabályozás kb egyetlen ellenérdekeltje által fizetett tanulmány, amiből kiderül, hogy jajj világvége és innovációs zsákutca lenne a szabályozás miatt, az egyáltalán nem gyanús, hanem hihető és hiteles? :D Ezek szerint amikor a dohányipar fizetett tanulmányokat meg hirdetéseket, hogy nem káros a dohányzás az egészségre, az is hiteles és tényeken alapuló volt? Vagy ahogy az olajlobbi tanulmányai szerint nincs klímaváltozás?

Egyébként meg ha szabad piac és szabad választás, akkor kérek egy i13-at USB-C csatlakozóval :K Majd lehet fizetek is egy tanulmányt, amiben leírják, hogy mennyivel olcsóbban kijövök, ha USB van rajta :D

(#49) GreenGoblin válasza #16820480 (#48) üzenetére


GreenGoblin
tag

Ha olyan iphonet tudsz szereszni szóljál már. Engem is érdekelne. Ha külső forrásból lehetne rá telepíteni appokat csak hab a tortán lenne. :DDD

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#50) #16820480 válasza GreenGoblin (#49) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, az első lépések már megvannak :)) [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.