Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Dragon3000 válasza Szabi® (#200) üzenetére


Dragon3000
veterán

több hulladékot ad, hamarabb válik fogyóeszközzé, mint egy 500 ezer forintba kerülő telefon

Legtöbb esetben pont azok cserélik indokolatlanul hamar a telefont, akik 500e-ret költenek rá, mert mindig a legújabb legjobb kell, nagyon sok ilyen ember félévente cseréli a telefont. Az általad említett sok kis szir szart, meg évekig használják az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#202) Polllen válasza Szabi® (#200) üzenetére


Polllen
nagyúr

Abban igazad van, hogy kellene még máshol is szabványosítani.

De itt a kapcsolat nem vagy, hanem és. Szóval ez remek, jöhet a többi.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#203) Szabi® válasza Dragon3000 (#201) üzenetére


Szabi®
addikt

Nem tudom... Én ismerek olyan felhasználókat akik évekig nyúzzák a telefonjaikat. De nézz be az iPhone 7 topikba ...
Én egy 6-8000 forintos borotovát 2 évnél többet még nem tudtam használni, de volt olyan is ami eltört, sőt volt olyan is, aminek elhagytam a töltőjét, és vettem kompletten egy másik készletet...Ilyen árú tételeknél az ember nem hezitál.

[ Szerkesztve ]

(#204) Dragon3000 válasza Szabi® (#203) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az te vagy, más meg évekig használja max pengét vesz hozzá. Van egy remington hajvágóm, micro usb csatlakozással érdekes, hogy a töltője 3,2V 1,5A, de van hozzá egy külön kábel is és gépre is lehet kötni, ami ügye 5V 0,5A.
Sok embert ismerek, akik felső kategóriában vásárolnak telefont, nem használják egy évig sem, mert addigra kijön egy jobb újabb és egyből cserélik. Akik max közép kategóiában nézelődnek, azok meg 2-3 év vagy amíg meg nem döglik a készülék....

[ Szerkesztve ]

(#205) Szabi® válasza Dragon3000 (#204) üzenetére


Szabi®
addikt

Az sem mindegy, hogy mi számít hulladéknak, az a kábel(ek) ami a fiókban van, vagy ami ki van dobva ? Mert nagyon nem ugyan az a kettő. És az milyen üzletpolitika, hogy nekem úgy is van itthon ? :F Nah mindegy, majd látni fogjuk egyébként, hogy ennek a környezetvédelemhez semmi köze, csak egy erőfitogtatás. Az más kérdés, hogy vannak olyanok is, akik pont usb c-t szeretnének a készülék alján látni, de sok itt a sallang a megfogalmazásban. Az apple meg egy megakapitalista maximálisan profitorientált cég, tehát neki az csak jó, hogy még törvénykezés is lesz arra, hogy nehogy adjon véletlenül is töltőt.
"- Nem adunk tanksapkát az autóhoz, mert az előzőn, úgyis volt..." ;]

[ Szerkesztve ]

(#206) Dragon3000 válasza Szabi® (#205) üzenetére


Dragon3000
veterán

az a kábel(ek) ami a fiókban van, vagy ami ki van dobva ? Mert nagyon nem ugyan az a kettő. És az milyen üzletpolitika, hogy nekem úgy is van itthon ?

Csak a töltőt szeretnék, ha nem lenne csomagolva, a kábelről nem volt szó, így azt ugyanúgy csomagolnák utána is. Ezért is írtam korábban, hogy a készülékek mellé csomagolt kábelek miatt nem sokat változna a helyzet.

Az apple egy megakapitalista maximálisan profitorientált cég, tehát neki az csak jó, hogy még törvénykezés is lesz arra, hogy nehogy adjon véletlenül is töltőt.

A telefonjaihoz már egy vagy két éve úgy sem ad, így ez nem változna.

(#207) Szabi® válasza Dragon3000 (#206) üzenetére


Szabi®
addikt

"A telefonjaihoz már egy vagy két éve úgy sem ad, így ez nem változna."

Persze, hát az kb. ezen a részén már csak röhög, eleve sem adna, környezetvédelmi okból ;]
Nagyon elkezdték védeni a környezetet ..

[ Szerkesztve ]

(#208) Szabi® válasza Szabi® (#207) üzenetére


Szabi®
addikt

Ez érdekes, ezt sem tudtam ......

(#209) dabadab válasza Szabi® (#205) üzenetére


dabadab
titán

Az sem mindegy, hogy mi számít hulladéknak, az a kábel(ek) ami a fiókban van, vagy ami ki van dobva ? Mert nagyon nem ugyan az a kettő.

Arról, ami le van gyártva. Az teljesen mindegy, hogy aztán egy-két évig a fiókban van, vagy aktívan használod és töltesz vele, vagy az első napon kidobod - hosszabb távon mindenképpen szemét lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#210) Reggie0


Reggie0
félisten

Ha annyira hulladek lenne a hozzaadott tolto, akkor olcson kiszornak az emberek az aprohirdetesi oldalakon, de ezt valahogy megsem latni.

(#211) Hieronymus válasza Reggie0 (#210) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

De ki akarna használ töltőt venni, amikor van neki elég?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#212) Reggie0 válasza Hieronymus (#211) üzenetére


Reggie0
félisten

Pont az, akinek nincs eleg. Nekem pl. allandoan hianyom van usb toltokbol.

(#213) Hieronymus válasza Reggie0 (#212) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A eljössz hozzám adok szívesen pár darabot.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#214) joey04


joey04
titán

[link] :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#215) DraXoN válasza Dragon3000 (#16) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

8db tölő van itthon 2 telefonra ... persze a legtöbb ilyen 0.5A-2A jelzésű gyorstöltő nélkül ... csak 3db töltő gyorstöltés képes.. bár abból 1 egy általam vett többportos, akár laptopot is tölteni tudó (ha PD szabványos) Baseus 60W-os (vagy 65W?) töltő... Jah és az egyik konektorunkon is van USB csatlakozó töltésre...

Tényleg felesleges minden készülék mellé egy újabb töltő (idővel, valakinél "ottmarad")... Pedig ennél több tölőnk is volt, csak rokonok elhordtak már párat mert sajátjukat elhagyták vagy tönkrement (bár inkább elhagyják)...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#216) Dragon3000 válasza DraXoN (#215) üzenetére


Dragon3000
veterán

Jah és az egyik konektorunkon is van USB csatlakozó töltésre...

Az ilyen szarokra biztos nem bíznám a 100e-res készülékem töltését, amikor egy ilyen konnektor nem kerül annyiba, mint egy normális töltő, akkor el kellene gondolkodni, hogy vajon min spóroltak. Ugyanez igaz az usb-s résszel ellátott hosszabbítókra is.

A másik van 8db töltőd, amiből a többség nem jó semmire sem, ha nem sok-sok órán keresztül szeretnéd tölteni a telefonod.

(#217) DraXoN válasza Dragon3000 (#216) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

De miért van ennyi töltőm? Hát mert minden telefonhoz/tablethez/elemlámpához (van olyan is, akkus, de az is usb-s) adtak (az elmúlt 10-15 évben)... ha nem adtak volna nem is lett volna ennyi. (pedig volt amit szétbontottam egyébb felhasználási célból, hogy legyen 5V-os tápom ebben-abban, pl. ledes világításhoz, stb)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#218) Szabi® válasza DraXoN (#217) üzenetére


Szabi®
addikt

""De miért van ennyi töltőm? Hát mert minden telefonhoz/tablethez/elemlámpához (van olyan is, akkus, de az is usb-s) adtak (az elmúlt 10-15 évben)""

Érdekes a logikád am. vagy hívjuk "jelenségnek", ugyanis nálam a töltő mindig ment tovább az új gazdához készülékkel együtt, így akkora mennyiség soha nem halmozódott fel.
Azt viszont megcsinálhatná az apple, hogy akinek viszont nincs, és vett egy 400~ ezres telefont, akkor annak a számlájával adna töltőt, akár ingyen/akár jóárasítva.
Gondolom te nem fogsz meglepődni, de az apple újfent a nagy környezettudatosság hevében a mezei 50cm hosszú lightning kábel árát felvitte 8 ezer forintra, ehhez egy 20 wattos töltőfej szintén 8 ezer forint. Vagyis szállítással együtt közel 20 ezer forint, hogy tölteni tudd a készüléket, de ha kábelt ad is az apple (mert ezzel érvelnél) akkor számolhatod a szintén mezei headsetet, ami szintén 8! ezer forint :) :N


[ Szerkesztve ]

(#219) DraXoN válasza Szabi® (#218) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Többnyire a készülékek amiké a töltő volt vagy már elromlottak (vagy csak totál megbízhatattlanul működtek, sz*rt meg nem adok el másnak), vagy annyira régivé váltak az évek alatt, hogy már senkinek nem kellett.
Apple pont azért nem cseréli le a lighting kábelt mert pénze van belőle.. de nem is én vagyok az apple célcsoportja... ismerősöm apple fan, de a kábelét utálja amióta megrázta.. aminek oka meg, hogy vizesen ráült és jól s*gg*n csapta.. azt mondta úgy 2 hétig megvolt a nyoma :DDD
Részemről, hogy akár csak hajlandó legyek elgondolkodni iphone vételén a minimum a type-c.
De volt telefonom amit eladtam és a gyári töltőjével ... amit ki se vettem a dobozból (mert volt ithon bőven másik), így 2-3 év után adtam el a telefonom 0 percet használt gyári töltővel. Így tényleg felesleges (nekem), hogy minden készülékhez adjanak töltőt.. De az táp/adat kábelre is vonatkozik ez..

Egyébként a tápot és kábelt jó eséllyel 1x kell megvenni, és több készüléken át elkísérhet (jó a kábel nem biztos, de az eddig se volt garantált, hogy sokáig jó).. Ami változik, hogy ha valaki eddig azzal adta el a készüléket, most már majd nem fogja.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#220) Dragon3000 válasza DraXoN (#217) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szinte minden töltöm ment tovább a készülékkel, ami maradt az meg szart sem ér a mostani telefonomnál, mert a gyári töltővel 2 óra az egyik megmaradttal 4 óra a másikkal kb 8 óra a töltés. Köszi inkább kérem a telefon mellé a normális töltőt, főleg, hogy az apple kivételével eddig a többiek gyorstöltőt csomagoltak a készülék mellé. Most lehet majd örülni, hogy változatlan áron jutsz a készülékhez és ha szeretnéd kihasználni a gyorstöltést, akkor pluszba költhetsz rá.

(#221) DraXoN válasza Dragon3000 (#220) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nekem annyira mind1 van-e gyorstöltés vagy sincs (nem érdekel igazán).

A mostani telefonom gyári töltője a dobozában pihen... az adatkábelével együtt (ha a telefon nem megy tönkre valamiért használat közben, akkor valószínű 0 percesen mennek tovább a készülékkel, ja és a fejhallgatója is).
De az ok az, hogy van egy töltőm ami többportos és azzal töltöm.. az meg tud gyorstöltést és nem csak az én telefonommal, hanem kb. minden szabványt ismer PD-t is, így laptopot is képes tölteni (még ha utóbbit talán nem teljes tempóval ha nagyobb a laptop teljesítményigénye), akár egyszerre is (mert 3 portos.. 2 USB A és 1 Type-C). Ilyet egy gyári töltő se támogat.. Később mondjuk kevésbé lesz érdekes ez, hogy a PD-t kvázi kötelezővé tették, ha már valami gyorstöltést is támogatni akarnak (ami szintén jó, de ezt senki se említette még fel a történy mellett).

Lényegében viszont a töltőfej tudna akár 40W-al gyorstölteni, de a dokkoló amit használok nem tudja azt, így csak 20W-al gyorstölt a telefon és panaszkodik, hogy "rossz a kábel minősége"... megértem a gondját de nem a kábel a gond hanem a dokkolón belül levő kábelszakasz minősége... bár biztos szét tudnám szedni és kicserélni azt a 2cm-nyi kábelt :DDD (de annyira nem érdekel, hogy megpróbáljam).. De a vezetéknélküli töltésről is ennyit... dokkolóba az asztalomon "beleállítom" és elvan a telefon (meg én is). Ehhez képest "valami korong" amit a telefon hátuljára kéne rakni kényelmetlenebb (szerintem).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#222) Dragon3000 válasza DraXoN (#221) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az a gond, hogy most csak magadat nézed, egy több tagú család esetében a több portos töltő nem segítség, vagy abból kell több. Így nálunk mindenki a készülékek gyári töltőjét használja.

(#223) DraXoN válasza Dragon3000 (#222) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Magamat nézem igen, de pont azért van ennyi töltő mert a család többtagú ... csak magam esetén sose lett volna itt ennyi.
Az én álláspontom a témában az, hogy tényleg felesleges a töltő minden készülékhez.. mondjuk nálunk sokszor nem is egyszerre tölt mindenki, így van, hogy azonos töltő tölt kb. mindent is... Ha ez most mind más gyártó lenne és mindenki gyorstöltene, jelenleg ez problémás lenne mert mindenki használhatná a sajátját ... vagy valami univerzális amit gyártó nem ad... oké szerencsére ez megoldódni látszik, hogy a PD lett a szabvány de a jelenlegi telefon generációk között csak pár használja még csak azt, a többi "valami mást" (mondjuk jelenleg csak Huawei készülék van a családban... minden más "kihalt", a kora vagy sérülés miatt).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#224) Szabi® válasza DraXoN (#219) üzenetére


Szabi®
addikt

Önellentmondásos a hozzászólásod, egyszer azt írod : ""Többnyire a készülékek amiké a töltő volt vagy már elromlottak (vagy csak totál megbízhatattlanul működtek, sz*rt meg nem adok el másnak), """
Utána meg ezt : ""Egyébként a tápot és kábelt jó eséllyel 1x kell megvenni, és több készüléken át elkísérhet (jó a kábel nem biztos, de az eddig se volt garantált, hogy sokáig jó)""

De oké,ha te így látod, akkor így látod.

(#225) DraXoN válasza Szabi® (#224) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Mi ön ellentmondás?

Ha a készülék elromlik nem adjuk tovább, ha mégis továbbadjuk akkor a tartozékokkal és dobozával.
Ha nem járna hozzá gyárilag töltő és kábel akkor ha tovább adnám akkor azok nélkül adnám tovább.
Viszont pont amiatt van sok töltő itthon mert több olyan készülék is volt ami nem lett továbbadva mert:
1. elromlott (eséstől, beázástól)
2. el lett hagyva,
3. túl régi, hogy értelme lenne túladni rajta, és/vagy mellette fura lassulásokat produkál (valószínű belső amortizáció miatt a memóriát illetőleg)

Az, hogy régebben a készülékhez adtak töltőt és egy csomó rajtunkmaradt teljesen más dolog mint, hogy azt mondom ne legyen töltő és vegyen egy jó egyszer magának inkább valaki.. Mert igen, hiába maradt sok régi töltő azért az még mindig számomra kényelmetlen mert minden eszközhöz külön töltő kéne, így meg egy adapter fejről töltöm a telefonom, a switch-et és a laptopom (akár egyszerre).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#226) Szabi® válasza DraXoN (#225) üzenetére


Szabi®
addikt

Legalább olvasd el, amit idéztem tőled :)

(#227) #72042496 válasza Szabi® (#218) üzenetére


#72042496
törölt tag

Több is lesz az, ha valaki a linkelt USB-C adaptert és Lightning-USB-A kábelt akarja összehozni. :D

(#228) #72042496 válasza DraXoN (#223) üzenetére


#72042496
törölt tag

Itt is ez van, kb. 10 USB-C eszközre jut 4 töltőkábel és 1 (!) adapter mert van fali aljzat, a többi már a megvétel pillanatában szemét volt.

Emellett van 1 darab Garmin órám, amihez önmagában tartok 2 töltőkábelt.

[ Szerkesztve ]

(#229) Szabi® válasza #72042496 (#227) üzenetére


Szabi®
addikt

Nem írtam ki hogy a "gyengébbek kedvéért" ezek egységesített árak. De igazad van, majd kifogom, nehogy "valakik" a hozzászólásom alapján válasszanak töltőfejet+ kábelt, mert a kép csak szemléltető illusztráció és a termék a valóságban eltérhet az ár viszont adott. :) :R

(#230) DraXoN válasza Szabi® (#226) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

továbbra is 2 külön dolgot mosol, össze

mint montam, hiába van ténylegesen több töltőfej, attól még vettem másikat mert nem ideálisak.. vélhetőleg azonos sors várt volna későbbi "modern" töltőkre is, pl. a mostani telefonom gyári töltője a dobozában pihen mert nem is használom.

nincs ellentmondás, én legalábbis nem értem mire gondolsz akkor

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#231) Szabi® válasza DraXoN (#230) üzenetére


Szabi®
addikt

Én ezzel indítottam:
"""Azt viszont megcsinálhatná az apple, hogy akinek viszont nincs, és vett egy 400~ ezres telefont, akkor annak a számlájával adna töltőt, akár ingyen/akár jóárasítva.""

....És akkor happy lenne mindenkinek, és a környezetünk is ugyan olyan ütemben romlana, mintha adna töltőt, ugyanis attól a hadiiparok soha nem látott mértékben dübörögnek és szennyezik a földet :)

#232 Balika911 Azt a szót ismered hogy szemléltetés ? További kellemes napot :R
Csak hogy megnyugodj .....

[ Szerkesztve ]

(#232) #72042496 válasza Szabi® (#229) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kár bármit is kiírnod a "gyengébbek kedvéért", amikor itt épp te voltál a gyengébb azzal, hogy elcseszted a képeket. :)

Előfordul, nem a világ, csak a topikba görgetve ez volt, ami rögtön feltűnt.

[ Szerkesztve ]

(#233) Szabi® válasza #72042496 (#232) üzenetére


Szabi®
addikt

Egységes árat képez az 5wattos usb-s és a 20 wattos Usb c-s töltő. Aki képben van ezzel nem akad fent rajta, valahol igazad van. De érthető volt sztem.

(#234) sityuka89


sityuka89
tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy mennyire teszi tönkre az akksit az, ha nem a gyári iPhone usb-c fejjel töltöm az iPhone-t esetleg maga a kábel befolyásol valamit?

Valaki tudna ebben segíteni?🙂

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.