Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Somatom válasza Szabi® (#100) üzenetére


Somatom
veterán

Szerencsére van olyan szolgáltató, amelyiknek a rendszere nem alkalmas a roamingban töltött idő automatikus szűrésére. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#102) szkaroly válasza Hieronymus (#90) üzenetére


szkaroly
senior tag

Ez mind szép, de:

1. Sokan eladják vagy odaadják a telefonjukat, töltővel.
2. Sokat érek az előző töltővel, nem tudott gyorstöltést, használjam a mostani 5160-as aksihoz? Kb. 3 óra vagy több 0-ról 100-ra.
3. Közismert, hogy pár kivételtől eltekintve különböző gyártók különböző töltői nem kompatibilisek egymással.
4.Nyílván aki fél milláért vesz telót az akár 10-et is tud venni, de én ha 80-ért veszek egyet, nem mindegy hogy még 5-10 rugót rá kell költeném arra ami eddig ingyen volt. És nem hiszem hogy én egyedül vagyok így ezzel. Mert a telefon 1000 százalék hogy nem lesz olcsóbb emiatt.

Poco X3 Pro

(#103) szkaroly válasza Dragon3000 (#94) üzenetére


szkaroly
senior tag

Tudtommal a Xiaomi csak Kínában nem ad töltőt.

Poco X3 Pro

(#104) fornettisuti válasza szkaroly (#102) üzenetére


fornettisuti
veterán

"még 5-10 rugót rá kell költeném arra ami eddig ingyen volt"
Nem volt az ingyen, ahogy a csomagolóanyag sem, benne volt az árban.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#105) Reggie0 válasza Somatom (#85) üzenetére


Reggie0
félisten

Trukkozessel. 2x4 vezetekkel kevesebb van a kabelben.

[ Szerkesztve ]

(#106) Somatom válasza Reggie0 (#105) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem a lőtéri kutyát nem érdekli, hogy hogyan oldja meg. Csak működjön.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#107) Kaiku válasza Szabi® (#75) üzenetére


Kaiku
senior tag

Azt is tegyük hozzá, hogy a Sötétzöldek által erőltetett gyorstöltés az ami a hulladékot gyártja! Rengeteg akkumulátor, töltésvezérlő megy e miatt idő előtt tönkre. A normál töltéshez képest jelentősen megnövekedett áramfelvétel károsítja a telefont. A Sötétzöldek miért nem tiltatják be a vezetéknélküli töltést? Sokkal rosszabb a hatásfoka mint a normál vezetékes töltésnek! Ilyenkor nem számít a plusz energia felhasználás, hulladék termelés? Az sem számít, hogy egy jó állapotú használt telefont, hogy adom el jóminőségű töltő nélkül? Inkább azt kellene megakadályozni, hogy évenként hozzanak ki új telefonokat!!! Én max 3 évenként engedném! Persze a Sötétzöldek képtelenek komplexen dolgozni, gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

(#108) D1Rect válasza Kaiku (#107) üzenetére


D1Rect
félisten

Sötétzöld = felhasználó? :F

(#109) arnyekxxx válasza Kaiku (#107) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ne igazán értem a grenpeace kiadott közleményt hogy legyen mindenhol gyorstöltés vagy hogy erőltetik (és miért) a sötétzöldek?

(#110) arnyekxxx válasza szkaroly (#102) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Kb. 3 óra vagy több 0-ról 100-ra.

mindig irigyeltem az embereket akik soha nem alszanak.

(#111) Soma01 válasza szkaroly (#102) üzenetére


Soma01
veterán

1. "Sokan eladják vagy odaadják a telefonjukat, töltővel"
Majd innentől kezdve nem fogják oda adni annyian. Ha nem tartozik eredetileg sem a töltő a telefonhoz, nem is kell oda adni.
2. Gyorstöltö...
Nem akar mindenki olyat. Van akinek jó a régi is, mert kímélni akarja az aksit. Vagy nem akar erre is költeni. Amíg van annyira gyors egy töltő, hogy reggelre fel tudja tölteni a telefont, addig a legtöbb embernek jó lesz a régebbi is.
3. Szerintem csak a gyorstöltés nem kompatibilis. Az alap, töltő funkció működik. Aztán majd eldóntöd, hogy kell e neked a gyors.
4. Ez megoldható lenne, ha pl. lenne a dobozban egy kupon egy új gyári töltőhöz, kedvezményes áron, vagy ingyen.

Hosszabb élettartama kellene tervezni a telefonokat. A szoftveres támogatást is ki lehetne tolni mondjuk 5 évre kötelező jelleggel. Ebben meg azért az Apple jól áll a többi gyártóhoz képest. A kábel dologban viszont nincs igaza az Apple-nek. Innovatív? Tegyen ő is c-s csatit, nem azt a régi lightningot! :)

(#112) Ezekiell válasza Kaiku (#107) üzenetére


Ezekiell
veterán

A normál töltéshez képest jelentősen megnövekedett áramfelvétel károsítja a telefont.

És ezt onnan veszed, hogy...?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#113) hemaka


hemaka
nagyúr

Kár, hogy az USB-C csati hamarabb össze fossa magát, mint a lightning... De ja, ez az EU már megint fontos dolgokkal foglalkozik, csak a szokásos. :DDD

(#114) D1Rect válasza hemaka (#113) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez nem igaz.

(#115) aprokaroka87 válasza hemaka (#113) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nyilván usb-c és usb-c közt is van különbség, azt pl simán el tudom képzelni, hogy egy Zs kategóriás Android telefon gyártó, valami Zs kategóriás beszállítót választ, na ott lehetnek gondok.

(#116) szkaroly válasza Soma01 (#111) üzenetére


szkaroly
senior tag

Pontosan ezért degradálódik sok aksi, mert rengetegen egész éjszaka töltik feleslegesen. Amúgy a kuponnal egyetértek, de ez így úgyse fog megvalósulni, mert bonyolultabb lenne. Egyszerűbb kivenni a töltőt és hazudozni arról hogy miért.

Poco X3 Pro

(#117) aprokaroka87 válasza szkaroly (#116) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az ugye megvan, hogy firmware szinten ezzel lehetne kezdeni valamit.

Pl hogy ha eléri a teljes feltöltöttség szintet, akkor kapcsolja le a töltést.

Nyilván valamennyit merülni fog, de nem lesz jelentős.

De tudomásom szerint ez sok telefonban nincs benne.

(#118) Somatom válasza aprokaroka87 (#117) üzenetére


Somatom
veterán

Androidon ez megoldható. Az iPhone nem tud automatizáltan kezelni okoskonnektort (X töltöttségnél bekapcsolja, Y töltöttségnél kikapcsolja)?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#119) aprokaroka87 válasza Somatom (#118) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ezt nem tudom, nem iPhone-om van. :)

(#120) D1Rect válasza Somatom (#118) üzenetére


D1Rect
félisten

Az iPhone is le tudja lőni a töltést, ha ismeri a felhasználói szokásokat.
80% fölé nem tölt.
Állítólag, én a gyakorlatban ezt soha nem láttam, ha véletlenül rajtamarad, akkor telerakja mint a túlbuzgó kutasgyerek.

(#121) Somatom válasza D1Rect (#120) üzenetére


Somatom
veterán

Biztosan telerakja? Samsungokon is feature ez a 80% -os opció. Aktiválva mindíg 80% -ig tölt, de azt 100% -nak mutatja. Nem lehet, hogy az iPhone is?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#122) szkaroly válasza Somatom (#118) üzenetére


szkaroly
senior tag

Gondolkozunk inkább nagyvonalakban. Nem csak 1000 eurós készülékek vannak. Android vonalon is csak drágább modellekben van benne szerintem. A nagy átlag telók ezt nem hiszem hogy tudják.

Poco X3 Pro

(#123) Szabi® válasza Kaiku (#107) üzenetére


Szabi®
addikt

Akkor válik komolytalanná ennek a hitvitának a témázása, ha megnézed a profilokat, és 10 hozzászólóból 8 androidot használ/és szeretné hogy az apple kukázza a lightningot ...
Hát kik mások is erőltetnék ezt ? Nem igaz ? :D ;]

#112 Ezekiell
Onnan veszi hogy az iPhone 8/x/xs-eknek nem tett jót az akksiuknak a gyors töltés.Sajnos volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#125) Somatom válasza szkaroly (#122) üzenetére


Somatom
veterán

A gyári 80% -os beállítás nem Android, hanem gyártói feature. Az okoskonnektor kezelés viszont bármelyik Androidos telóval megoldható és mivel a töltöttségi szintet lehet eseményként kezelni, ezért bármelyik droid olyan töltöttségek között tudja szabályozni a saját töltését, amilyeneket a user beállít. Természetesen ezt cifrázni is lehet időintervallumokkal, helyekkel, eszközcsatlakozásokkal, stb., stb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#126) Dragon3000 válasza Szabi® (#123) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor válik komolytalanná ennek a hitvitának a témázása, ha megnézed a profilokat, és 10 hozzászólóból 8 androidot használ/és szeretné hogy az apple kukázza a lightningot ...

Ha végig olvastad, akkor láthatnád, hogy aki több apple terméket is használ van akinek kényelmetlen a több kábel, mert minden más esetben már usb-c-t használ az apple is.

Androidos telefont használok, számomra lényegtelen, hogy usb-c vagy lightning van az iphone-on.

[ Szerkesztve ]

(#127) Szabi® válasza Dragon3000 (#126) üzenetére


Szabi®
addikt

""aki több apple terméket is használ kényelmetlen a számára a több kábel""

Hatalmas probléma .... Mert ha Usb c lesz megszűnnek a kábelek ? vagy egy kábelt dugdosol ki/be minden készülékbe :F Köszi :R

(#128) Ezekiell válasza Szabi® (#123) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát arról igazán nem tehet a nagyvilág, hogy szarok voltak az Apple ezen szériájának akksijai/töltése :)

Az én telómat 50W-al töltöm fél óra alatt 100%-ra. Csak így töltöm. 1.5 éves, akksikapacitása 96%os. Szóval lehet ezt jól is csinálni, majd megtanulja az Apple is ;]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#129) Syl válasza #20749568 (#124) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam ilyet még soha nem csinált. Feldugom a töltőre és kérdés nélkül teletolja, és 100-on tartja, amíg le nem szedem a tyúkbélről. Pedig az optimalizált akkutöltés be van kapcsolva.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#131) Szabi® válasza Ezekiell (#128) üzenetére


Szabi®
addikt

""Az én telómat 50W-al töltöm fél óra alatt 100%-ra. Csak így töltöm. 1.5 éves, akksikapacitása 96%os. Szóval lehet ezt jól is csinálni, majd megtanulja az Apple is""

Sztem elírtad....98%-os a telód akksija ... ;] ;]

(#132) dabadab válasza szkaroly (#122) üzenetére


dabadab
titán

Töltésvezérlés minden telefonban van. Muszáj, mert különben kigyulladna az akku.
A kérdés csak az, hogy ebből a user mit lát és mire van befolyása.

DRM is theft

(#133) D1Rect válasza Szabi® (#127) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen az.
Pláne, ha nem otthon alszik az ember.
USB-C mindenhol van, ez a szar lightning meg akkor van biztosan, ha viszek magammal.

(#134) Szabi® válasza D1Rect (#133) üzenetére


Szabi®
addikt

Ezt gondolom tudtad a termék megvásárlásakor is .... A lightning 9 éves, ha ennyi idő alatt még nem tudtál "összeszokni" vele, akkor válts micro usb-s/c-s androidra.
Ha tudom, hogy esélyesen "folyni" fog az orrom, akkor viszek magammal zsebkendőt (és most figyelj) mert sokszor az sincs másoknál/máshol ...Úgy gondolom önnön felelősséged vinni a saját terméked -> saját kábeljét amivel megvásároltad, hogy tölteni tudd. Lesz olyan usb c-nél is, hogy pont nem lesz máshol, vagy másnál, mivel ez nem más felelőssége .....
Braun/Babyliss borotva töltő szokott lenni máshol :F :R
Bekkeld még ki egy pár évig ... :)

[ Szerkesztve ]

(#135) Dragon3000 válasza Szabi® (#127) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ne nekem írd, apple tulaj írta itt a topikban is, igen nekik gond lehet, ha kimarad egy kábel és igen az apple hülyesége, hogy a telefonokon kívül mindenhol átállt már usb-c-re.

(#136) Szabi® válasza Dragon3000 (#135) üzenetére


Szabi®
addikt

"", ha kimarad egy kábel és igen az apple hülyesége, hogy a telefonokon kívül mindenhol átállt már usb-c-re.""

Most egyeseknek ez a problémájuk, aztán ha usb c lesz, akkor meg majd más lesz a problémájuk ... Te úgy gondolod minden egyes probléma, mindegy egyes felhasználótól releváns ? Mert sztem nagyon nem ...Linkeljem ide be, milyen sírások, rívások mentek 2011-ben a széles csatis töltő miatt, ugyanígy a Ph-n ? :)

[ Szerkesztve ]

(#137) Juhaszatti válasza Szabi® (#136) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Akkor soha ne oldjunk meg semmilyen problémát, mert úgyis lesz másik, ami miatt lehet sírni?

(#138) Szabi® válasza Juhaszatti (#137) üzenetére


Szabi®
addikt

Ez nem megoldás kérdése, lesznek mindig elégedetlenkedők. Ősi genetikus probléma.
Bárhová/bármilyen terméknek benézel a topikjában, és látni fogod hogy egyesek nem tudnak túllépni saját maguk elvárásain, és csak mantrázzák a hülyeségeket.
A kérdés mindig az,. hogy milyen arányban oszlik ez el. Úgy fog viszonyulni hozzá a vállalat.
Ha kis arányú a sírás, akkor megáll ezen kis topikokban, és előbb-utóbb az elégedetlenkedők felhagynak ezen "tevékenységükkel" és megbarátkoznak azzal, amit vettek ... :)

[ Szerkesztve ]

(#139) thiclyoon válasza Syl (#23) üzenetére


thiclyoon
aktív tag

Látszik is, amennyi hulladék USB-vel rendelkező eszköz van (akár kábel, töltő, vagy telefon stb.). Sok előnye van a free dolgoknak, így a szabványnak is, viszont hátránya is akad: míg egy Lightning csatlakozós eszköz eddig nálam mindig úgy működött, ahogy kellett neki (és biztos van kivétel, amikor hozzá se nyúlt valaki a cucchoz, aztán felrobbant pl.), addig USB-ből annyi fajta van, mint a nyavaja, nem működnek együtt, egyiken csak adat megy át, vagy csak töltés, vagy épp egyik se :) a kedvencem az USB 3 (vagy 3.1, vagy 3.2, össze-vissza nevezik már), amikor az ilyen microUSB kábelt nem lehet bedugni az USB 2-es microUSB portba. Király, innováció, szép munka :D
Nekem teljesen mindegy, melyik csatlakozót tartják meg (mondjuk a microUSB hibaaránya kiemelkedő, úgyhogy azt inkább ne), de ha kötelezővé akarják tenni, akkor:
- működjön minden mindennel, tehát tudjam fizikailag bedugni, ismerjék fel egymást,
- bedugom, és menjen rajta annak, aminek kell: ha nyomtatót teszek rá, akkor az, ha HDD, akkor az, ha meg telefon, akkor adatot is küldjön már át. Ha ezeket betartják, akkor király lesz, ha nem, akkor csak a jelenlegi USB-s helyzetet (lásd fent) folytatják, amit nem tudok támogatni sajnos. Vagy írják elő, hogy kötelező legyen ráírni a dobozra, hogy "ez a kábel max 60W-ot enged át, USB x.y szabványú, így a macbookot nem tudod vele tölteni. Ja, és amúgy adatot se visz, de az órádat tölteni tök jó", mert ez is rendben van, amennyiben tisztán van kezelve a dolog, és nem sunnyogva annyit mondanak róla, hogy "ez itt egy USB C kábel."

[ Szerkesztve ]

(#140) D1Rect válasza Szabi® (#134) üzenetére


D1Rect
félisten

Tulajdonképpen az én hibám, hogy az Apple minden más eszközére képes USB-C-t tenni kivéve a telefont.
Oké.

(#141) Szabi® válasza D1Rect (#140) üzenetére


Szabi®
addikt

"Tulajdonképpen az én hibám"

Ha a termék megvásárlásakor erről tudtál, akkor igen.
Én Macbookon még Magsafe-t használok, és tudok teljes értékű életet élni :)

[ Szerkesztve ]

(#143) aprokaroka87 válasza D1Rect (#140) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Persze hogy a tied :D

Az Apple marketing is azt javasolja hogy igazad van...

(#144) joey04


joey04
titán

Nekem mindegy mi van rajta, de a sok hisztiző miatt remélem nem lesz usb-c.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#146) aprokaroka87 válasza joey04 (#144) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Majd az Apple be perel mindenkit, aki usb-c t használ.

Probléma megoldva kérem kapcsolja ki...

(#147) Dragon3000 válasza Szabi® (#136) üzenetére


Dragon3000
veterán

Értem téged nem érdekel, akkor mást se, ha neked nem gond, akkor másnak se legyen......

#146 aprokaroka87
Akkor magát is, mert minden más termékén usb-c van :D

[ Szerkesztve ]

(#148) Szabi® válasza Dragon3000 (#147) üzenetére


Szabi®
addikt

Ahogy írtam fentebb is, ez még csak törvényi szintre is emelve, tehát jogilag egyenlőre csak spekuláció, fórumi szinten meg csak egy vitaindító, semmi több.
Lehet hogy te nem voltál felkészülve arra, hogy jön olyan felhasználó is, akinek nem probléma maga lightning kábel, de bármennyire is meglepő, vannak, akiket nem zavar.
Tőlem mehet az esztelen fika a lightning miatt, de nem itt fog ez eldőlni, hogy lesz-e usb c vagy sem. Nem rajtad, a Józsikán, meg a Ferikén fog múlni, hogy akkor az apple beadja-e a derekát, vagy sem. Én meg az elégedett felhasználók táborát erősítem , van ilyen :) (voltam már én is elégedetlen, csak más miatt)

[ Szerkesztve ]

(#149) Kaiku válasza arnyekxxx (#109) üzenetére


Kaiku
senior tag

Azért Sötétzöldek, mert olyan "környezetvédőkről" beszélünk akik ahelyett, hogy a teljesen felesleges túlfogyasztást akadályoznák, olyan látszat intézkedéseket vezetnek be ami valójában csak kellemetlenséget, kárt okoznak a felhasználóknak. Tönkrement akkumulátorok, töltésvezérlők. A gyorstöltés miatti extra villany felhasználást. Azoknak akiknek nem világos, elmondom, hogy a gyorstöltéskor keletkező melegedés a plusz villanyfelhasználásból kell finanszírozni. A melegedés pedig nyírja az akkumulátort, elektronikát.

(#150) Hieronymus válasza szkaroly (#102) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"1. Sokan eladják vagy odaadják a telefonjukat, töltővel."
Ezek után töltő nélkül fogják eladni. Ha nem az aktuális eladónál halmozódik a töltő, akkor következő tulajdonosnál fog. Az esköz hamarabb szokott tönkremenni, mint a töltője.

"2. Sokat érek az előző töltővel, nem tudott gyorstöltést, használjam a mostani 5160-as aksihoz? Kb. 3 óra vagy több 0-ról 100-ra."
Nincs összefüggés a két dolog között. Veszel egy gyors töltőt, ami vélhetóen több telefont tud majd kiszolgálni.
Én nem erőltetem a gyors töltést, csak az akkumulátor élettartamát kurtítja.

"3. Közismert, hogy pár kivételtől eltekintve különböző gyártók különböző töltői nem kompatibilisek egymással."
Városi legenda. Az alaptöltés esetében kompatibilitást meg kell tartania a gyártóknak. A kocsi töltőforrása minden telefonnal kompatibilis. Akkor hogyan is állunk a közismert tény valóság tartalmával?
Annyira nem, hogy mind a három csatlakozó fajta (TYPE C, Micro, Lightning interface) használható egyetlen kábelről és töltőről. A jobbak adatátvitelre használhatóak.) [link]

"4.Nyílván aki fél milláért vesz telót az akár 10-et is tud venni, de én ha 80-ért veszek egyet, nem mindegy hogy még 5-10 rugót rá kell költeném arra ami eddig ingyen volt."

Nincs ingyen semmi. Az árba bele van kalkulálva a kiegészítők ára is. De, ha nem lenne, akkor sem elfogadható, hogy azért gyártsanak kiegészítőket, hogy használat nélkül kerüljenek szemétbe.

"És nem hiszem hogy én egyedül vagyok így ezzel. Mert a telefon 1000 százalék hogy nem lesz olcsóbb emiatt."

De a szemét és környezetszennyezés csökken. Amit nem gyártanak le teljesen feleslegesen, azzal csak nyerünk hosszútávon. A nyomtatókhoz sem adnak már USB kábelt kb 20 éve. A szeméttermelést sikerült csökkenteni vele. Senki sem tiltakozik a hiánya miatt. A töltőért sem fog.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.