Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ladybug


ladybug
őstag

Uhh. Ügyes írás, izgatottan olvastam végig.

Viszont annyit szabad megjegyeznem, hogy jobban figyelj az igeidőkre. Egyszer jelen, egyszer múlt időt használsz. Ha jelenben kezded, akkor abban is maradj, így még izgalmasabb lesz.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2) feel good


feel good
aktív tag

Önéletrajzi ihletésű a mű?

(#3) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

16 éves, lány, öngyilkosság jellegű gondolatok. EMO (vagy IMO, mittomén)... Felejtős.

Élj, élvezd a napot, a szelet, a létet, hogy szerelmes vagy, még ha viszonzatlanul is. Akármit.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4) Thunderzolee

Minek idekeverni az igeidőket, életrajzokat, EMO csajokat?

Ez nagyon jó lett így, és kész. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5) legiaap válasza Thunderzolee (#4) üzenetére


legiaap
nagyúr

Mert talán nagyon is hasonló az emo stílushoz az írás. Nem szeretem az ilyen depis sztorikat...

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6) Bengio válasza legiaap (#5) üzenetére


Bengio
tag

hát elég lehangolók az ilyen (rém)történetek. Azt sem értem, hogy ennek mi értelme van?
Sok kis EMO-s nemmondomkik azon sanyargatják magukat, hogy milyen szar az élet, semmi értelme, felvágom az erem, öngyi leszek, mer mindenki útál, holott a legtöbb ilyennek ki van nyalva a s.gge otthon, mindent megkap, amit akar, tele vannak lóvéval. Vajon az EMO-s fiataloknak honnan vannak olyan cuccaik, amikben járnak? Semmiféle stílusban nem olcsó az öltözködés, de amiket ők hordanak....
szoval érdekes.... :U

mod: 04ahgy! osztom a véleményed, meg kell látni az élet szépségeit, élvezni minden pillanatát. :K

[ Szerkesztve ]

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#7) Tomics válasza Bengio (#6) üzenetére


Tomics
addikt

ott a pont%!

PH! addikt since 2004

(#8) Móci válasza Bengio (#6) üzenetére


Móci
addikt

Szintén osztom a véleményt...

Hát de komolyan. Egy tizenpár éves lány/fiú mi a fenét talál olyan szarnak?
Majd ha keres, fent kell tartania magát, esetleg akar egy autót, stb, na akkor lehet sírni kérem havi 60-80 ezer forintból. Vagy amikor nem talál munkát ebben a csodajó országban. De amíg szülők nyomják lével, ráadásul normális a családi háttere, addig vajon mi az a hatalmas negatív életérzés? Anno az általános sulis/szakközepes napjainkba mindig sikerült valami jókedvet bevinni, barátok ugye. Nemhinném, hogy ez most is olyan nehéz lenne.
Én még egy nagyon közeli családtag halála után sem 'depiztem', sajnáltattam magam, akkor ezek mire fel teszik ezt? LOL
Buzi egy stílus (inkább divat), gyermekeknek. :F

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#9) Kareszovics válasza Bengio (#6) üzenetére


Kareszovics
addikt

+1 :K

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#10) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Én konkrétan zizis voltam ifjabb koromban, de sose jutott eszembe divatmajmot csinálni magamból. Igaz, eme flancolásra soha nem is volt pénzem. Ziziségem ellenére utáltam a Rómeó és Júliát, mert idegesítőnek találtam a fiatalok szerencsétlenkedését.
Hányingerem van az ilyesfajta nyálas érzelgőségtől. Jól indul az írás, ifjabb koromban imádtam nézni az ébredező városokat. Mai napig szeretem a hajnalokat. De sosem éreztem pont reggel lehangoltnak magamat. Aztán a szövegelés átmegy undormányba.
Az ilyen fiatal miért akar puhány maradni?
Nem szeretem a puhányokat, mert évekig hagytam magamat bokszzsáknak használni. Hát, hülye vagyok én, hogy önkéntes céltáblája legyek mások rosszkedvének???

Az élet fantasztikus. Sokkal jobban érzem magamat, amióta élek. :DDD

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#11) PPeter


PPeter
addikt

Hát ez olyan... olyan semmise. A fogalmazási, stilisztikai problémáktól eltekintve sem jó. Teljesen értelmetlen a világtól elforduló, MP3-lejátszós, reggelente kocogós, születésnapos lány misztifikált öngyilkossága. Egy bánatról, önpusztításról szóló rövid - akár befejezetlen - történet nem a következetlenül leírt környezettől és a szürreális(nak erőlködő) ábrázolástól jó, hanem attól, hogy kíváncsivá teszi az olvasót, hogy mi lehet a háttérben, mi a mondanivaló. Ez meg itt nagyon nem működik - nem igazán kíváncsi rá az ember, hogy mi miért is történt. Divatvilágfájdalom.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#12) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Ah, nem kell azert keresztben lenyelni itt senkit sem... mikor en 16 eves voltam, joforman csak a halalrol meg a maganyrol tudtam irni, holott soha meg nem fordult volna a fejemben az öngyi es maganyos sem voltam.
Masreszt a kritikanak epitö jelleg nelkül nincs sok ertelme szerintem.
Az iras maga valoban kicsit üres, de közepetajt erezni benne valamit, a kepek helyenkent jol sikerültek, talan a versformaba jobban illenenek.
Ott, ahol a vert mossa, ott jöhetne az, hogy miert is aztan pedig a miert nem. A mostani formaban az a legnygyobb baj, hogy nem kesztet gondolkodasra.

[ Szerkesztve ]

(#13) PPeter válasza CimbiX (#12) üzenetére


PPeter
addikt

Szerintem én sem írtam túl durvát neki. Csak amikor egy ilyen furán leírt öngyilokról más nem jut eszembe azon kívül, hogy de kár azért az MP3-lejátszóért, ami a lánnyal együtt a vízbe veszett, akkor ott gondok vannak a tálalással... :D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#14) Vamp válasza CimbiX (#12) üzenetére


Vamp
senior tag

Jobb azért, mintha kiforduló belekről, meg vérben tocsogó utcákat nagytestvérként figyelő fekete gyémántok gyűrűjében kékesen izzó obszidián koponyáról írna, nem? Vagy jobb, mintha azt feszegetné, hogy a tőből kettészelt négy liter trágyahalom alól agydaganatos erdei mókusként előtörő húszéves világfájdalom hogyan kebelezi be a setét világot?

:D

[ Szerkesztve ]

(#15) legiaap válasza Vamp (#14) üzenetére


legiaap
nagyúr

Azért ne túlozzunk már kérem...

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#16) feel good válasza PPeter (#13) üzenetére


feel good
aktív tag

Ez inkább szakmai ártalomnak tűnik, részedről. :)

-Mi volt a legkomolyabb kapcsolatod eddig?
- Tíz megabites bérelt vonal

kb :D

(#17) Crystalheart válasza Vamp (#14) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Te most engem cikizel? :DDD:DDD:DDD

(#18) Vamp válasza Crystalheart (#17) üzenetére


Vamp
senior tag

Dehogy:d. Csak eszembejutott erről a búvalb*szott írásról, hogy mégiscsak jobb, mintha ilyeneket írna:D

(#19) Crystalheart válasza Vamp (#18) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Csak mert az én feltöltött írásaim közt van bélkiömlős is meg apokalipszises is :DDD
(Jólvan, persze én is csak vicceltem :) )

(#20) Vamp válasza Crystalheart (#19) üzenetére


Vamp
senior tag

Tudod, értem én a tréfát, csak nem szeretem:D:D

(#21) Chaser


Chaser
titán

Tavasszal ilyeneket írogatni:D :U ...anyám Neked C vitamin hiányod van, napi 500-1000mg és elmúlik minden bajod, a kockázatokról és mellékhatásokról kérdezd meg Dr. Háuszt ha nekem nem hiszel...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) Bonyi96


Bonyi96
csendes tag

Csak egy kérdés: Miért 'Az Érzés' a címe?
Egyébként jó a cikk, remélem a te nem készülsz hasonlóra :)

EEE-> Erő, Erkölcs, Egyetértés. Since 1899...

(#23) Crystalheart válasza Bonyi96 (#22) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Nekem speciel az EDDA-szám jutott eszembe először, mikor megláttam a címet :DDD)

(#24) celeron


celeron
senior tag

Elekzdtem olvasni, már már szinte a számban éreztem a tavaszt. De ahogy bekavart ez az EMO beütés valahogy beborult az ég.. annyit mondok kár érte.
Nem is tudom mit csináltam volna azzal az emberrel aki kitalálta ezt az idióta EMO-t. :F

Hogy "jajj megakarok halni meg ilyenek" Az ayja p*csáját azt...

[ Szerkesztve ]

(#25) CimbiX válasza celeron (#24) üzenetére


CimbiX
aktív tag

Talan Goethe? :R

(#26) Zsofiaanna


Zsofiaanna
csendes tag

Köszi a hozzászólásokat :) ...a műben tényleg van egy kis önélatrajzi ihletés,de nem szántam EMO-nak...inkább csak az érzéseimet akartam írott formába önteni.Egyébként a csaj nem lett öngyilkos :)) ...ez egy folytatásos novella lesz.

(#27) joghurt válasza Zsofiaanna (#26) üzenetére


joghurt
addikt

Szándékos az igeidőváltás a közepén? :U

A tej élet, erő, egészség.

(#28) celeron válasza CimbiX (#25) üzenetére


celeron
senior tag

Akkor az sem volt tiszta... :)

(#29) Csoky


Csoky
csendes tag

lehangoloak vagytok fiuk,lanyok..nekem nagyon tetszett,es nem nagyon zavar az igeidovaltas...ez van :R koszi :K

Legalábbis én így gondolom.

(#30) Crystalheart válasza Csoky (#29) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Nem csak az igeidőváltás az egyetlen ormai hibája :) De nem nagyon akarok kritizálni, mert nekem is van még bőven hová fejlődnöm.)

(#31) twollah


twollah
nagyúr

Aki 16 evesen az ongyilkossagra gondol, arrol ir az nem melto arra, hogy eljen.

(#32) CimbiX válasza twollah (#31) üzenetére


CimbiX
aktív tag

Aki ennyi alapjan iteletet mond, raadasul ilyet, az nem melto arra, hogy itt megnyilvanuljon. Irjal inkabb privit es adj tippeket, tanacsokat - a szimpla bunko lehuzasnak mi ertelme van?

A te filtered alapjan par ember, aki kiesik: Poe, Schliller, Baudelaire, Puskin- igy hirtelen ök ugranak be.

[ Szerkesztve ]

(#33) amargo


amargo
addikt

[OFF]Igazán én azt nem tudom megérteni, aki.. tehát azokat akik a divat majolás majmolás csapdájába esnek és divat lehúzásból lehúznak mindenkit, aki kicsit is más mint a többi, mert az biztos divatolásból teszi.

Gondolom, akik képtelenek értelmezni, keveset is olvasnak, csak erre tudok gondolni, tévedek? Vagy az álltaluk vélt rossz írásba is belekeverik, hogy ezt a balek divatmajmolost, tényleg letépte azt a rózsaszirmot..[/OFF]

A műben a gondolatok tagolt csapongását (amikor erőltettek a váltások) kicsit számomra is nehéz volt, de összevetve várom a folytatást! :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#34) twollah válasza CimbiX (#32) üzenetére


twollah
nagyúr

Az eletet ajandekba kaptad a sorstol arra, hogy beteljesitsd az erre az eletedre rendelt dolgokat.
Ha ongyilkos leszel akkor ezzel csak sajat magaddal szursz ki, mert a kovetkezo eletedre hat a mostani ongyilkossagod es azok a dolgok amiket ebben az eletedben nem vegeztel el.

Ongyilkossag a jelenlegi eletedben = rossz karma a kovetkezo eletedben.

[ Szerkesztve ]

(#35) Crystalheart válasza twollah (#34) üzenetére


Crystalheart
senior tag

1 - ebben nem mindenki hisz, ugye megérted :) (tőlem függetlenül...)
2 - aki öngyilkosságra gondol, nem feltétlen lesz öngyilkos, hanem pl alkot valami szépet az irodalomnak. Aztán néha bejön, mint Juhász Gyulának... de attól még szép versek születtek belőle. :D

[ Szerkesztve ]

(#36) CimbiX válasza Crystalheart (#35) üzenetére


CimbiX
aktív tag

Olleee, na valami ilyesmit reagaltam voltna en is, most megsporoltal nekem egy kör fogalmazast :D
:R

Annyit meg hozzatennek, hogy olyasmi, hogy "gondolatbün" tudtommal egyik vallasban sincs...

[ Szerkesztve ]

(#37) Vakegérke


Vakegérke
veterán

"Egyszer csak megtorpan, hirtelen szúró fájdalmat érez a mellkasában, lába összecsuklik alatta."
Számomra ez inkább szervi probléma, mint öngyilkosságra utaló jel.

A továbbiakban tényleg sötétek a gondolatok, bár én inkább reménytelennek nevezném.
"Nincs benne semmi különleges és nincs kiért életben maradni."

Itt már érdekesebb a dolog.
"Úgy gondolta egész életében, hogy nem erre a Földre született."
Kinek nem jutott még eszébe ilyesmi?

"...egy villanás megrémisztette , és előre bukott a vízbe..."
Ez öngyilkosság(i kísérlet) lenne?

Tény, hogy az írás megérdemel némi kritikát.
Részemről várom a folytatást.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38) Zsofiaanna


Zsofiaanna
csendes tag

Elöször is köszi a kritikákat :) ...az igeidőkkel kapcsolatan magam is bajban voltam,nem szándékosak a váltások inkább csak nagyon csapongóak voltak a gondolataim mikor írtam. Tudom,hogy a szerkezetén is még sokat kell javítanom, és mélyebb tartalmakat belevinni...de igyekszem. :))
Mégegyszer leszögezném, a csaj tényleg nem lett öngyilkos ...inkább vmiféle földöntúli erő hatására történt ami történt....de ezt majd a folytatásban. :D

(#39) Crystalheart válasza Vakegérke (#37) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Itt már érdekesebb a dolog.
"Úgy gondolta egész életében, hogy nem erre a Földre született."
Kinek nem jutott még eszébe ilyesmi?"

Nekem, legalábis nem emléxem :DDD

(#40) celeron válasza Zsofiaanna (#38) üzenetére


celeron
senior tag

Várjuk a folytatást :))

(#41) Vakegérke válasza Crystalheart (#39) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha csak ennyiben tér el a véleményünk, akkor nem is tévedtem sokat. Bár megjegyezném, hogy nekem bizony volt olyan korszakom, amikor azt éreztem, amit a szerző ebben a mondatában közölt.

Sokakkal ellentétben úgy vélem, a lánynak nincs öngyilkossági szándéka.
Jön a folytatás, kapunk támpontot.

Zsofiaanna: Ami az igeidőket illeti, jó hatást lehet elérni a váltással. Én is váltok, ha úgy látom jónak.
Csitítsd le csapongó gondolataid, kristályosodjon ki a fejecskédben a történet, úgy írd meg. Olvasd át egyszer, sokszor, és ha még mindíg úgy érzed, hogy jó, akkor publikáld.
Sok sikert.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.