Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Richard!


Richard!
addikt

Kérdés, hogy mi számít nagyon réginek... :U

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#2) Locutus


Locutus
veterán

Inkább az a nagy kérdés, hogy megint mit csesznek majd el, ami eddig jól működött.

A rendszeresen megdöglő start menüt (shell experience ui) pl a Novemberi update óta nem tudták rendbehozni... Előtte meg semmi baja nem volt.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3) Dilikutya válasza Richard! (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Bármelyik PC 2 Gb memóriával.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4) Gford válasza Locutus (#2) üzenetére


Gford
tag

Vagy amikor egy update utan eldobja az osszes drivert es utanna meg csak lecserelni se engedi.

Olyan mintha az MS neha nekifutasbol szeretne magat labonloni...

"You can hide a semi truck in 300 lines of code"

(#5) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"ugyanis eddig 7,9 hüvely volt a választóvonal" - Ühöm:)), ez a hír jutott eszembe

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

32bites Windowsra nagy szükség lehet.
Hmm androidos telefonokhoz drivert írni Windows XP-re már nincs erő... pff még frissíteni se kéne.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#7) Dilikutya válasza --HARDCORE-- (#6) üzenetére


Dilikutya
félisten

Sok tableten az fut. Meg az milyen lett volna, hogy csak a 64 biteseket lehet ingyen Windows 10-re frissíteni? Nyilván új licencet elég keveset adnak el belőle.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8) AxBattler


AxBattler
félisten

"Mostantól a Windows Mobile egésze 9 hüvelykes képátlóig használható..."

RT reborn. :)
Egyébként a mobil változathoz is használható BT billentyűzet?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#9) Hiftu válasza Gford (#4) üzenetére


Hiftu
senior tag

... de csak azért nem sikerül lábon lőni magukat, mert közben belesétálnak az általuk kihelyezett medvecsapdába.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#10) MrPetya19 válasza Locutus (#2) üzenetére


MrPetya19
addikt

Ja, elég sok a stabilitási probléma. Érződik, hogy nincsenek tesztelőik.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#11) Locutus válasza MrPetya19 (#10) üzenetére


Locutus
veterán

Stabilitási gondom nekem nincs, úgy egészében nézve a rendszert. A shell experience host lehalása csak egy feladatkezelős kilövést igényel, és máris megy tovább a start menü meg a windows appok is..

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#12) Воланд válasza AxBattler (#8) üzenetére


Воланд
titán

Igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13) Courage_7


Courage_7
aktív tag

Most akkor a Sandy Bridge-es asztali CPU-kban megvan ez a TPM 2.0, vagy nincs?
Nem mintha zavarna, ha nincs, csak emiatt nem akarnám lecserélni a jól bevált PC-met, mert a Win 10 nem támogatja...

(#14) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Haveromnak Q8400+HD5850-e van, TPM2.0-ával kompatible? :F

(#15) Воланд válasza Courage_7 (#13) üzenetére


Воланд
titán

Ezek a HW követelmények az új pc-kre vonatkoznak, amik előtelepített OS-el érkeznek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16) Courage_7 válasza Воланд (#15) üzenetére


Courage_7
aktív tag

Tehát akkor ha majd újra akarom húzni a gépemen a Win 10-et, de már az új lemezképpel, nem ütközhetek problémába? :)

(#17) Воланд válasza Courage_7 (#16) üzenetére


Воланд
titán

Nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18) scyllafren


scyllafren
senior tag

Fincsi friss eset: win 7 auto frissult win 10-re, gajravagva az antivirust, es bekapcsolodott a hirhedt windows defender es smartscreen, kilove a programot amit a ceges gepek supportolasara hasznalunk.Es csak orulhetunk, hogy a helyileg hasznalt SQL szerver tulelte. Persze a LAN-on levo tobbi geppel nem hajlando szoba allni, ezert kicsit dolgoznom kell rajta, hogy engedje :)

(#19) idegen lény


idegen lény
őstag

Na végre! Erre várok már egy hete! Nem találtam erről a Google-ban semmit!
:R Abu

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#20) apatyas válasza Воланд (#15) üzenetére


apatyas
Korrektor

Pont erre akartam rakerdezni, hogy a cikk alapjan nekem ugy jott at, hogy tiszta telepitest nem lehet vegrehajtani TPM2.0 elotti gepen. vagyis nem csak az oem gepeket erinti, hanem a sajatokat is.
TPM2.0 nelkuli gepeket csak masik windozrol frissitve lehet 10-esiteni?
Mert ezt jelenti:
"Azokkal a PC-kkel sem lesz gond, amelyek nem az említett lapkákat használják, ugyanis a Microsoft számos dedikált TPM 2.0-s megoldást támogat (Infineon, Nuvoton, Atmel, NationZ és ST Micro), így a gyártók számára igen szabad a választás."
Ebbol kovetkezett, hogy NEM telepul fel uj win, ha nincs TPM,

"Fontos kiemelni, hogy a TPM 2.0-ra vonatkozó követelmény csak az új eszközökre vonatkozik, így a régebbi eszközök esetében az Anniversary Update természetesen telepíthető a Windows Update szolgáltatáson keresztül."
Ebbol pedig kovetkezik, hogy csak a frissites (regi <10 winrol uj 10-re) megy fel rajuk.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#21) Courage_7 válasza Воланд (#17) üzenetére


Courage_7
aktív tag

Köszönöm a segítséget :)

(#22) Courage_7 válasza apatyas (#20) üzenetére


Courage_7
aktív tag

Nem csak úgy, dobozos változat is felmegy rájuk gond nélkül.

(#23) Воланд válasza apatyas (#20) üzenetére


Воланд
titán

Forrás szokás szerint nincs, de sebaj....

"This specification defines the minimum hardware requirements for Windows 10 and all types of devices or computers designed for this release (Windows 10, version 1607). "

"As of July 28, 2016, all new device models, lines or series must implement and be in compliance" [link]

A legtöbb PC-ben nem hogy TPM2.0, de TPM1.0 sincs, mégis fel lehet rájuk rakni a Win10-et. Gyártótól viszont nem jelenhet meg olyan Win10-es gép, amiben ez a HW nincs benne.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24) idegen lény válasza Courage_7 (#22) üzenetére


idegen lény
őstag

Van már dobozos változat? Hol? :Y Azt hittem, már nem is lesz.

(#23) woland_y2k válasza apatyas (#20) üzenetére
Csak Abu írásából idézett.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#25) AxBattler válasza Воланд (#12) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor tényleg RT 2.0 lesz ebből... ami persze nem baj, jöjjenek csak, LTE kapcsolattal, stb. Kéne egy 6.8"-os W10 phablet! :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#26) Воланд válasza idegen lény (#24) üzenetére


Воланд
titán

Mindig is volt dobozos változat.

Szerk.: Tudom, hogy honnan idézett, csak éppen a cikkben nincs forrás megjelölve (szokás szerint) és egy katyvasz a cikk (szokás szerint).

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#27) #20655360 válasza scyllafren (#18) üzenetére


#20655360
törölt tag

Az ilyeneket olvasni is rossz. Rohadék egy banda, az biztos.

Ellehet ítélni meg minden, de én win-ért soha többet nem adok pénzt, az biztos. Fizetek már így is a személyes adataimmal/felhasználói szokásommal stb.

(#28) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Az se mindegy, hogy az uj verzio allitolag 4GB-tal tobb hattertar-helyet fog elfoglalni. Nekunk ket kis laptopunk van, amiben fixen beepitett 32GB-os eMMC szoglal hattertarnak, es nem bovitheto, ezeken jelenleg 9-10GB hely van. Ez lemehet 5-6GB-ra :-( Remelem betesznek egy olyan opciot, hogy nem kritikus oprendszer reszeket memoriakartyara is lehessen tenni (mindkettobe belenyomtunk egy-egy 64GB-os, 130MB/sec olvasasi es 90MB/sec irasi sebessegu micro SDXC kartyat, azokon van hely boven).

(#29) Courage_7 válasza idegen lény (#24) üzenetére


Courage_7
aktív tag

Bocs...
Úgy értettem, hogy a megvásárolt Win 10 is felmegy jelenleg az ilyen gépekre, tehát azok a változatok, amik nem a régi frissítése révén keletkeztek. Így helyes már az állítás? :)

(#30) Abu85 válasza apatyas (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Eleve nincs a piacon olyan dobozos Windows 10, ami 1607-es verziójú. Úgy tudod ezt telepíteni, hogy feltelepíted a korábban vásárolt Windows 10-et, és azt frissíted 1607-esre. Ez megengedett akármilyen DIY, vagy előtelepített Windows nélkül vásárolt gépen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) apatyas válasza Воланд (#26) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ok, koszonom.
#30 is

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#32) FollowTheORI válasza Abu85 (#30) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Vagy csinál egy új telepítőt a MS tool-al. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#33) idegen lény válasza Воланд (#26) üzenetére


idegen lény
őstag

Jé, tényleg vannak már! És egész olcsók (29 ezer forint)! :Y

(#32) NetTom válasza Abu85 (#30) üzenetére
Ahhoz már kell egy működő operációs rendszer. És fizetős, ha nincs W7 vagy W8 a gépen.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#34) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

milyen disznóságra készül már megint a microsoft, amihez tpm2.0 kell?
miért csörög nállam a szarjelző, mint állat?

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) saelin válasza scyllafren (#18) üzenetére


saelin
veterán

A smartscreen-t nem ajánlom használni... Tök megbízható alkalmazásokat sem enged feltelepíteni.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#36) idegen lény válasza bambano (#34) üzenetére


idegen lény
őstag

Biztos kell az új kémprogramokhoz, kamerás és mikrofonos lehallgatókhoz, adatbányászokhoz, az illegális programok (például Windows, játékok, filmek) észleléséhez, és azok azonnali letiltásához, na és persze a HAARP sugárzás felerősítéséhez. :) És ki tudja, lehet, hogy tényleg így van. :(((

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#37) Dr.FantastiK válasza bambano (#34) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

:C

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#38) Viktor77 válasza scyllafren (#18) üzenetére


Viktor77
titán

"win 7 auto frissult win 10-re" Te vagy a rendszergazda? Már nem sokáig. :)

bambano: Mert nálad állandóan csörög?

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#39) vlevi válasza apatyas (#20) üzenetére


vlevi
nagyúr

Beszabna.

"TPM alapvető fontosságú a BitLocker, a Hello és a Passport... "

A cikkben nem említik pl. az Ivy Bridge-t. Az intel pedig csak TPM-t ír az Ivyhez, és nem TPM-2-t.
Mostakkorhogyvan?
Szokásomtól eltérően, ezt most tényleg komolyan kérdezem.
Igaz, hogy a mostani gépem egy sokéves darab, de marhára nem hinném, hogy egy i5 3470 proci elavult darab lenne. Jó, tudom, elavult, mert ilyen dolgokat, mint a TPM2 talán nem is támogat, de mivel a felsoroltakból egyiket sem használom, így köszönöm nem kérem.
Még a végén felb****nak idegileg, és visszamegy a hetes :(

(#40) Воланд válasza vlevi (#39) üzenetére


Воланд
titán

Nem sok hsz-t kellene visszaolvasni.....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41) nemmegy0


nemmegy0
újonc

Érdekes olvasmány.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#42) idegen lény válasza nemmegy0 (#41) üzenetére


idegen lény
őstag

"lezárhatatlan hátsó kaput (backdoor) tartalmaz a szoftver, mely lehetővé teszi, hogy a Microsoft képes legyen az operációs rendszert futtató gépeket távolról is ellenőrizni"

Máskülönben hogyan tudnák ellenőrizni, hogy vannak-e illegális forrásból származó szoftverek a gépeden? Hogy legális Windowst, játékot, office-t használsz-e? Erről szól ez a biztonsági duma is. Ha ellenőrizhetetlen, kétes forrásból származó szoftverek vannak a gépeden, akkor hogyan tudnák garantálni a biztonságot? Az igazi hátsó kapuk pont ezek. De baj esetén nem ezeket fogják okolni, hanem a Windowst. És nyilván azt is szeretnék tudni, hogy kik használják illegálisan a szoftvereiket. Hiszen benne van a Windows 10 szabályzatában, hogy a kétes forrású alkalmazásokat letilthatja a rendszer. Szerintem ezt építik ki most. Én örülnék neki, hogyha a sok tolvaj magyart jól megbüntetnék. A letorrentezett játékok miatt nincsenek például magyar nyelvű játékok. De miért is kapnánk ilyet? Csak úgy, ingyen?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43) Akula


Akula
őstag

32 bites Win10? :Y
Én "szerencsére" nem álltam át, de ez az infó mellbevert.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#44) Воланд válasza idegen lény (#42) üzenetére


Воланд
titán

"Hiszen benne van a Windows 10 szabályzatában, hogy a kétes forrású alkalmazásokat letilthatja a rendszer."

Hát, ilyen pont nincs benne.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#45) idegen lény válasza Воланд (#44) üzenetére


idegen lény
őstag

[link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#46) Kékes525 válasza idegen lény (#45) üzenetére


Kékes525
félisten

Blokkolja a Windows 10 a kalóz programokat? Baromság!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47) icp1970


icp1970
senior tag

Ez várható volt.csak majd a gyakorlatban lévő tesztekre leszek kíváncsi.Mert eddig is ez a minimum hardver igény főleg a ram téren baromság volt a valós helyzetben.1Gb ram win 10 hez eddig?elindulni talán elindult te használhatatlan.Még 2gb rammal is szerintem.Kíváncsi leszek hogy a valós helyzetben elég lessz e a 8gb.vagy bovitsek 16 ra.mert elég sokat konvertalok.

(#48) saelin válasza icp1970 (#47) üzenetére


saelin
veterán

Most direkt megnéztem a leggyengébb notinkon, hogy mennyi ramot eszik csak a win és szolgáltatásai (szóval minden más bezárva), 4 GB-ból csak 1,2 GB-ot. Az i7-es szörnyetegnél, amiben van 8 GB meg 1,6 GB-ot... Nem kell ezt túlizgulni, a 4-6 GB ram játékon kívül "mindenre" elég lesz. Ez inkább a kevés memóriával rendelkezőket érinti, akiknek 1-2 GB van a gépében.

Slussz-passz:
A ram azért van hogy használva legyen. Mit ér egy 1000m²-es lakás, ha csak egyedül élsz benne, ahelyett hogy kiadnád a szabad szobákat.

(#50) idegen lény
Természetesen 64bites. Idejét nem tudom, mikor használtam 32bites rendszert.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#49) idegen lény válasza Kékes525 (#46) üzenetére


idegen lény
őstag

Ha csak a Microsoft termékeire vonatkozik, az se kis szám. De szerintem a gyakorlatban ezt még senki sem tapasztalta meg, mert eddig ezt még nem tudták megoldani. De talán most sikerült nekik kitalálniuk valamit rá, amit a rendszer biztonságosabbá tételével igazolnak. Ami igaz is, ettől tényleg biztonságosabb lenne.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#50) idegen lény válasza saelin (#48) üzenetére


idegen lény
őstag

Csak éppen azt nem írjátok, hogy 32 vagy 64 bitesek.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.