Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

Egyszerűnek biztos egyszerű, de kb. semmi nem esne rajta kézre.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) Domonkos válasza snecy20 (#1) üzenetére


Domonkos
Ármester

Pedig ha jo a szoftveres konfiguraciod, marpedig QMK-val nagyonis jokat ossze lehet hozni, akkor egy alom. En sem allitom, hogy nem igenyel nemi megszokast, de a staggered qwerty igazan kikophatna mar. Annal majdnem minden jobb. :U

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#3) syberia


syberia
veterán

https://howbad.info/

(#4) dqdb


dqdb
nagyúr

Lusta vagyok megkeresni, hogy hány évvel az első Planck/Preonic után találták fel a marketingeseik spanyolviaszt :U

az egyébként Tai-Ho típusú
Tai-Hao lesz az.

snecy20: Egyszerűnek biztos egyszerű, de kb. semmi nem esne rajta kézre.
4×12 mérettel gyakorlati nincsen tapasztalatom, de az 5×15-ös ortolineáris kiosztás maga az álom (nem a képen látható split felállásban, azt nem bírtam megszokni, hanem a középső három oszlopot jobb szélre tolva némi átrendezéssel).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Akkor gépeljenek csak rajta, nekem jó lesz a mostani is.

(#6) Alchemist


Alchemist
addikt

A billentyűzetek színjátszó trabantja... :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#7) Lenry válasza Domonkos (#2) üzenetére


Lenry
félisten

a címet elolvasva rögtön te jutottál eszembe :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) koby11h


koby11h
aktív tag

Nincs numerikus? A jelszónak kis betűt, nagy betűt és számot kell tartalmaznia -> Sajnáljuk, a jelszó hibás :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9) AAAgold


AAAgold
senior tag

kiegészítő billentyűzetnek jó lehet...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#10) dqdb válasza koby11h (#8) üzenetére


dqdb
nagyúr

40%-os kiosztásban hagyományosan a Space két oldalán lévő Lower és Raise billentyűkkel lehet két további réteget előhozni, a Raise-re vannak a számok konfigurálva, valahogyan így. Aztán persze QMK firmware-ből (vagy itt a konfigurátorból) azt varázsol magának az ember, amit akar.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11) Domonkos válasza koby11h (#8) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ezzel a billentyuzettel pedig kizarolag space-t lehet irni.

A foobar-omrol irva.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#12) Lenry válasza Domonkos (#11) üzenetére


Lenry
félisten

ezt már a múltkori cikkednél is meg akartam kérdezni, de ezzel hogy lehet írni?
miért van öt + billentyű? meg négy 'jobbra'? miért van külön F8, semmi más meg nincs?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) Domonkos válasza Lenry (#12) üzenetére


Domonkos
Ármester

A kupakokon a felirat azert olyan amilyen, mert omlesztve, kilora vettem oket. Ha az ember sok billentyuzetet epit, akkor hamar azon kaphatja magat, hogy egy csomo penzt elkolt esztetikus kupakokra. Bar az esztetikat en sem az utolso helyen tartom, viszont a kiosztasom mar evekkel ezelott eltert minden ma kaphato kupakszettol (es kb. hetente valtozik ahogy jonnek az uj otletek), igy egy ideje teljesen nem erdekel, hogy milyen szinu vagy hogy milyen feliratu billentyuket nyomkodok. (igen, nagyon jol es gyorsan tudok vakon gepelni)
f8, aka. 'fate' billentyu meg csak egy poen.

Gepelni meg ugy lehet, hogy a leggyakrabban hasznalt billentyuk (a-z, space, ;, ,, .) vannak a 30 dedikalt billentyun, az osszes tobbit meg kombokba (akkordokban) utom. Nem sajat otlet, de az implementacio egyedi. Most eppen kuzdok meg egy kicsit hogy qmk core feature lehessen.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#14) Fandango válasza Lenry (#12) üzenetére


Fandango
veterán

Tippre ömlesztett kupak csomagból válogatta hozzá a gombokat, a kiosztást meg fejből vágja, az hogy mivan a gombra írva, annak nincs jelentősége nála.

szerk: megelőzött :))

[ Szerkesztve ]

(#15) Lenry válasza Domonkos (#13) üzenetére


Lenry
félisten

nah erre nem gondoltam volna, azt hittem van valami jelentősége :R

viszont így akkor nem volna egyszerűbb blank kupakokat venni?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) Domonkos válasza Lenry (#15) üzenetére


Domonkos
Ármester

Tapasztalat azt mutatja, hogy olcsobb omlesztve venni, mint adott mennyisegu blank-et. Valogatott (szettet alkoto) kupakokert tobbszoros arat kell fizetni. A valogatas nem olcso, es nekem sem volt eddig sok kedvem ilyennel szorakozni :D
Nekem is nagyon tetszenek a blank-ek, de ilyen szimmetrikus bilentyuzetnel nem sok elonyet latnam. :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#17) troviko


troviko
senior tag

Ez semmire nem jó, ellenben nagyon drága. :W

https://www.oldtech.hu/

(#18) koby11h válasza dqdb (#10) üzenetére


koby11h
aktív tag

Szerintem meg a billentyűzet gépelésre való, nem konfigurálásra. Ha nekem kellene állítgatni hogy melyik kiosztást akarom használni akkor gépelhetnék akár mobilon is...

(#11) Domonkos: láttam már programozható, konfigurálható bill-t, nem volt nehéz lemondani róla :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#19) D1Rect válasza Domonkos (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

"En sem allitom, hogy nem igenyel nemi megszokast, de a staggered qwerty igazan kikophatna mar. Annal majdnem minden jobb."

Viszont annyira elterjedt, hogy lehetetlen megszabadulni tőle.

(#20) Domonkos válasza koby11h (#18) üzenetére


Domonkos
Ármester

Izlesek es pofonok kulonboznek. En mar nem mondanek le roluk :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#21) koby11h válasza Domonkos (#20) üzenetére


koby11h
aktív tag

Igen, egyetértünk :) Nekem munkából adódóan van hogy napi 5-10 különböző gép előtt ülök, különböző laptopok és asztali billentyűzetek váltakoznak akár 10 percenként vagy néha 3-4 órát is azonos gépen. Nem tudok megszokni mást ami nem átlagos, mert akkor percek múlva egy másikon nem haladok...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#22) Domonkos válasza koby11h (#21) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha ez egy kifogas szeretett volna lenni, akkor annak gyonge, mert attol, hogy megtanulsz es jol elsajatitasz egy kiosztast (vagy billentyuzetet), meg nem fogod a tobbit elfelejteni. Persze azokat is gyakorolni kell, de ha ennyiszer valtasz a kulonbozo gepek kozt, akkor kulonosebben oda se kell a gyakorlasra figyelj. Ha meg elfelejted valamelyiket, akkor tenyleg nem volt ertelme azt hasznalni/tudni.
Maradisagnak tartom ha valaki ilyesmi indokkal zarja ki magat.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#23) nyunyu


nyunyu
félisten

Ebben a billzeten mi az ErgoDox?

Mármint nem sok köze van az eredeti, "shareware", szabadon építs magadnak valami hasonlót ErgoDox dizájnhoz.
Amin alapul pár kereskedelmi forgalomban kapható, tömeggyártott billentyűzet is, pl. a cikkben emlegetett ErgoDox EZ, aminek a GYÁRTÓJA dobta piacra a Planck EZ-t. (Weblapjuk alján apróbetűvel: ZSA Technology Labs, Inc)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24) koby11h válasza Domonkos (#22) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nem maradiság, csak nem érdekel, nem pazarlok rá időt hogy egy gépnél megszokjak egy fajtát, mivel nem az az általános nem tartom célszerűnek... Ahogy írtad Izlesek es pofonok kulonboznek :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#25) D1Rect válasza Domonkos (#22) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem is választani kellett, hogy a hagyományos vagy a dvorak kiosztást tanuljam meg, de sokkal hasznosabb a mindennapokban a hagyományos.
Bőven elég csak azt szokni, hogy laptopokon milyen szutyok billentyűzetek vannak.

(#26) macman507


macman507
aktív tag

Ez annyira egyszerű, hogy teljesen használhatatlannak néz ki.

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#27) Fandango


Fandango
veterán

Aki erre azt írja, hogy ez minek, meg felesleges, az tegye hozzá, hogy számára. De ne legyünk már ennyire szemellenzősek. :U

(#28) efi99


efi99
senior tag

"a 234 x 82 milliméteres alapterületen, ezzel elérve, hogy minimális csukló- és ujjmozgással gépelhessünk"
Pont annyi, mint egy normál billentyűzeten az a mező, ami ugyanezeket a gombokat tartalmazza. Úgyhogy nem kisebb a mozgás, csak a fele gomb eltűnt...

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#29) dqdb válasza efi99 (#28) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egy normál billentyűzet fő blokkja 286 mm széles (15u szélesség 19,05 mm-es szélességgel billentyűnként), ennél csak 228 mm (12u szélesség, és a Plancknál 19 mm-es szélesség szokott lenni billentyűnként), valamint ez alacsonyabb is egy sorral, azaz 20%-kal, szóval de, kisebb a mozgás, cserébe több billentyű plusz egy ujjat igényel.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30) koby11h válasza Fandango (#27) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nem a mérete a baj, az még tetszene, a szín sem gond, de pl. Ctrl-Alt-) ez ugye simán négy gomb egy hagyományos QWERTY billentyűzeten (Ctrl-Alt-Shift-9), ezen viszont alapból nincs ) és nincs 9-es - ez csak egy példa - konfiguráljam, de erre én nem szánok időt. Nyomom a gombot - oda sem nézve - az ott van ahol lennie kell és működik. Nem azt mondom hogy nem jó, csak azt hogy nem kellene, és hogy ez szubjektív :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#31) dqdb válasza koby11h (#30) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha sűrűn használ az ember ilyen kombinációkat (és nem tudja átkonfigurálni, mint te), akkor tényleg nem ez az ő billentyűzete., ahhoz legalább 60%-os méret kell, hogy minden meglegyen relatíve kényelmesen rövid vagy nulla átszokási idővel.

Ha válogatott hulladékokat kell használnod az egyes gépeken (ami vállalati környezetben nem ritka a pár hónap alatt kőkeményre öregedő membrános és gépelés közben behorpadó laptopbillentyűzetek korában), akkor lehet, hogy megérné a kényelmed érdekében egy jó minőségű saját billentyűzetet hordozni, és érkezéskor azonnal csatlakoztatni a felhasználó gépére. Cserébe ufó lennél sokak szemében ezzel :)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32) nyunyu válasza dqdb (#31) üzenetére


nyunyu
félisten

De legalább szívhat azzal, ha a domainba léptetett gépről le van tiltva az USB. :DDD

(Tegnap szoptam fél napot egy hálózati nyomtató telepítéssel *, mint kiderült a Win7 nyomtató alrendszere nem kér domain+jelszót a telepítéskor, így folyamatosan azt kaptam, hogy nem találja a nyomtatót, akár WiFin, akár kábelen, akár VPNen belépve próbáltam.
Végül intézőből kézzel megnyitva a céges nyomtató intranetes oldalát sikerült júzer+passzvörd megadása után bejutnom, és nyomtatni.
Erre supportunktól megkaptam, hogy nem foglalkoznak ilyen archaikus oprendszerrel, használjak Win10-et. :W

*: Ami egy hónapja már működött egyszer, csak azóta lejárt a domain jelszavam...)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33) koby11h válasza nyunyu (#32) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az a legkevesebb, az érintőképernyőktől jobban kivagyok...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#34) nyunyu válasza koby11h (#33) üzenetére


nyunyu
félisten

Hajaj, előző évtizedben tapiképernyős pénztárgép rendszerekkel foglalkoztam...

Akkor még nem volt kapacitív multitouch, 15" LCD rezisztív touchcsal került 300k+ÁFÁba, de még a 15" CRT elé akasztható panelért is elkértek 100+ÁFÁt. :DDD

Persze szakmai ártalom, hogy minden hónapban újra akarom kalibrálni a sarki BKV bérlet automatát, mert a gazdái fél éve képtelenek rá. ;]

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35) D1Rect válasza dqdb (#31) üzenetére


D1Rect
félisten

"kényelmed érdekében egy jó minőségű saját billentyűzetet hordozni,"
Ezen már én is komolyan elgondolkoztam, alig nehezebb mint egy laptop.

(#36) nyunyu válasza D1Rect (#35) üzenetére


nyunyu
félisten

Én meg lecseréltem a minden nap becipelt 75%-os XD84-et egy melóban felejthető 1800-ra.

Így melóból hazajövet elfér +2 doboz sör a laptoptáskámban, ráadásul numpad is van rajta a VPN jelszóhoz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37) nyunyu


nyunyu
félisten

Random kínzó kérdés: vajon áttértek az imperialista szabvány gombtávolságra (3/4"), vagy ennek is metrikusan el van szabva (19mm), mint az eredeti billzeten, amit klónoztak?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#38) dseres


dseres
tag

Olvasgattam Domonkos írását a tökéletes billentyűzet kereséséről, és megakadt a szemem ezen a típuson. 200$+vám áron rendelhető Taiwanból.

Olyan kérdésem van, hogy használja valaki magyar nyelvű írásra, és hogy magyar ékezetes betűket lehet-e vele gyorsan gépelni? Használ valaki egyáltalán ilyen billentyűzetet, vagy kis hazánkban még senki?

(#39) Domonkos válasza dseres (#38) üzenetére


Domonkos
Ármester

Mivel teljesen programozhato, igy ennek semmi akadalya, de jol ki kell talalni, hogy mit hova rak az ember.
Akarhogy is nezzuk, mindenkepp nagy elorelepes a hagyomanyoshoz kepest.
A billentyuzetes topikban szerintem talalsz olyat is, aki a sima planck-en gepel magyarul. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#40) dseres


dseres
tag

Köszi! Ott is rákérdezek.

Közben megtaláltam az online konfigurátort a plank-ez-hez. Van kb. egy tucat dvorak-hun változat a billentyűzethez. Első ránézésre elég nehéz lehet megtanulni gépelni vele, de még az egeret is emulálja. Valószínűleg gyorsan lehet vele dolgozni.

(#41) zseko


zseko
veterán

Ez tök jó, ha angolul akarsz pöntyörögni. De nem tudom elképzelni, hogy gyorsabb lenne, ha az ékezetekhez, számokhoz, normál betűkhöz oda-vissza kell kapcsolgatni a layerek között, ráadásul még memorizálni is kell mellé, mert ugyan az alap kiosztást látod, de a többit nem, de kinek mi. Nekem alap elvárás lenne, hogy layerváltással változzon a gombok felirata is.
Nyilván ha a számológépnél hozzászoktam az RPN módhoz és nem is akarok már hagyományos megoldást használni, akkor ehhez is hozzá lehetne, de továbbra sem tartom átlag ember számára értelmesnek és szükségesnek.

HR24.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.