Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) smc


smc
addikt

Arról nem esik szó, hogy magasságban mi a minimális vetítési távolság. Ez hogy működik ezen gép esetében?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#2) Márton


Márton
nagyúr

"emiatt véli úgy az Epson, hogy ez a készülék alkalmas lehet arra, hogy kiváltsa a hagyományos tévéket"

őőő, mi lesz nappali fényben a kontraszttal, ami egy tv esetén korrekt? :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3) hypno skate válasza Márton (#2) üzenetére


hypno skate
senior tag

Ez majd akkor lesz alkalmas arra, hogy kiváltsa a TV-ket, ha egy középkategóriás tv áráért adják.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#4) #06658560


#06658560
törölt tag

Ahhoz, hogy kiváltson egy tévét, nem kéne bele valami tuner is? Meg egy minimum sztereó hangrendszer.

(#5) tecsu


tecsu
addikt

A 6 cm nem tűnik bíztatónak. :DD

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#6) Ijk


Ijk
nagyúr

Gyanítom olyasmi lesz mint anno a projektoros tv-k voltak. Kíváncsi vagyok mit produkál, 100"-ban jobb lenne, ennyiért már szoktak lenni alap tudású 75"-os kifutó tv-k lenni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7) Márton válasza hypno skate (#3) üzenetére


Márton
nagyúr

az is.
de pont hogy nem csak az árról van szó, hanem hogy a tv fényes napsütésben is látható.
A "tv gyilkos" jelzőhöz ezt is tudnia kéne minimum..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#8) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Olyan mintha a projektoros cégek egy alternatív valóságban élnének. Sosem fogják leváltani a "klasszikus" TV-t. Ezt mondjuk 150-200 körül el lehetne adni pár embernek a TV mellé a moziszobába, de a többség még annyiért is TV-t venne. Túl sok a nehezen tolerálható hátránya.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Szerintem is bukott az egész.
Ha bejönnének a gamer projektorok én lennék az első aki venne egyet.

(#10) mekker válasza hypno skate (#3) üzenetére


mekker
őstag

Egy középkategóriás 70"-os tévé is ennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#11) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Csak úgy általánosságban, lehet ezeket a projektorokat is fejjel lefelé a mennyezetre rakni?
Úgy jobban el tudnám képzelni egy motoros vászonnal, nincs útban nem porosodik. :)

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#12) Ijk válasza Márton (#7) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hogy tudná egy projektor azt amit egy tv amikor teljesen más eljárással alkot képet?
Projektor előnye a nagy képátló a tv-vel szemben, fajlagosan jóval olcsóbban, egy 65"-os tv áráért 120"-os vetített képet kapsz, már nem is olyan rossz minőségben. Itt a maga szerény 70"-jával ezt bukta, cserébe egy fokkal egyszerűbb telepíteni mint egy projektort, ami önmagában kevés. 400k körül elgondolkoztató lenne ha tényleg jó a képe.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#13) fartfun


fartfun
tag

Nekem gyerekkoromban azt tanították, ne nézzek bele e lézerbe. Na már most ez lézer vagy nem lézer? Ha visszaverődik a falról már szelídlézer? :P

(#14) Dark Archon


Dark Archon
addikt

1 misiért 2017 végén mono hangrendszer. Aha :W :C :DDD

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#15) D.Va válasza Steve_Brown (#9) üzenetére


D.Va
senior tag

És mitől lesz "GAMER" egy projektor? Hogy az optika köré RGB led szalagot raknak???

Én 6 éve használom GAMING-re az (olcsó) EH-TW2900-as (full hd) projektoromat...

Nem értem a gamer projektor dolgot... tényleg nem... Én válaszidőben sem tapasztaltam egetrengető ptoblémát... Elsősorban szimulátorozom (assetto, Dirt Rally, stb...) De sok FPS-t is toltam már rajta, köztük CS:GO-t.

De te várjál csak tovább a gémer projektorokra... :P Én addig is gémelek tovább a 6 éves nem gémer projektoromon... :))

(#16) D.Va válasza Dark Archon (#14) üzenetére


D.Va
senior tag

Szerintem meg aki 1 milláért vesz projektort az valszeg nem a beépített sztereó sokol prüntyögőn fog élvezkedni, hanem valami komolyabb hangkeltőn, de minimum egy soundbar-on... :U

[ Szerkesztve ]

(#17) atike


atike
nagyúr

Ha fele annyiba kerülne mint amennyit elkérnek érte még akkor is kérdéses lenne a gyilkolás. :) Amúgy nem rossz irány, tény. De ehhez kell még egy jó vászon is ha jól sejtem... ...és mi van nappali fénynél a képével? :)

(#18) Vikthor


Vikthor
nagyúr

"normál módban 39, ECO módban pedig 30 dB zajszintet produkál." LOL. 40 dBA az már zavaróan hangos.

1 misi az ára. LOL Ez a termék instant harakiri, ki se kellett volna adniuk az Epsonnak. Ennyiért kap az ember minőségi terméket is.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#19) Gave válasza Vikthor (#18) üzenetére


Gave
addikt

Ezt olyanoknak készítették akik helyett dolgoznak,.. tutod :)

[ Szerkesztve ]

(#20) tothbe


tothbe
addikt

Ehelyett már rég ott van az LG PF1000U és a nemrég kijött PF1500G. szinte mindenben kenterbe verik ezt az Epsont, így elég gyenge kezdésenek mondanám ezt a projektort részükről. :(

By(e) Tothbe

(#21) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Ez egy nyilván elbaszott marketing duma, de képátló/hordozhatóság/ár tekintetében még jó pár évig velünk lesznek.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#22) Gave válasza atike (#17) üzenetére


Gave
addikt

A 20k óra is irány érték szerintem, ha 60-75% felett cserélni kell benne a fényforrást gondolom annak is jó ára lesz. 12 000 üzemóra garancia sem azt mutatja, hogy annyira bíznának ebben az értékben (mondjuk lehet, hogy a többi komponens miatt.).

(#23) punisher1 válasza -=MrLF=- (#11) üzenetére


punisher1
aktív tag

Igen lehet,nekünk is fejjel lefelé van az epson projector a mennyezeten.A menüjében be lehet állítani hol és hogyan helyezkedik el a projector.

(#24) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Egy guriga... Aha egyből leváltotta a TV-t... :U

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#25) Lacok


Lacok
őstag

"alig foglal több helyet, mint egy televízió, így pontosan emiatt véli úgy az Epson, hogy ez a készülék alkalmas lehet arra, hogy kiváltsa a hagyományos tévéket."

Teljesen reális elképzelés csak az ár végéről egy nullát előbb el kellene tüntetni. :W

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#26) #54625216 válasza Ijk (#12) üzenetére


#54625216
törölt tag

Elég félreérthetően fogalmaz a cikk, de a 70" a minimális képméret, a max. 130" azaz kb. 330cm.

(#27) Tufa_ válasza tothbe (#20) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Egeszen pontosan miben veri oda az LG az EH-LS100at?
Az PF1500G eleve nem short throw.. Az egyetlen "minden" az az ar...

(#28) #56573440 válasza Lacok (#25) üzenetére


#56573440
törölt tag

Miért? vetít ez is olyan feketét mint az oled panel ;]

Egyébként valóban nem drága, egy 130-140 cm-es oled tv árát kérik csak el érte. Akkorát ez is vetít jobb napjain. Gyilkos cucc ez, csak picit talán szuicid ;]

(#29) atiska007


atiska007
senior tag

Valahogy hamarabb venném meg már akkor ezt

150 inch picit ütősebb [link]

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#30) Márton válasza Ijk (#12) üzenetére


Márton
nagyúr

ki mondta, hogy tudja? ők állítják, ebbe kötök épp bele
én már csak tudom, épp 3 db proji van a szobában :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#31) Dark Archon válasza D.Va (#16) üzenetére


Dark Archon
addikt

Há' ez az, hogy mi a bánatnak van benne, teljesen felesleges.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#32) tothbe válasza Tufa_ (#27) üzenetére


tothbe
addikt

pl kisebb, halkabb. De az 1500-ban igazad volt, azt benéztem. A HF85JA-t akartam helyette javasolni opciónak.

By(e) Tothbe

(#33) --ka


--ka
senior tag

Projektor Mészáros Edisön - először lehenteli a pénztárcákat, aztán a tévéket is. ;]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#34) Tufa_ válasza tothbe (#32) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Az lg normal modban is kb feleakkora fenyerot produkal mint az epson eco modban.. ott ugyanolyan hangos a ketto..
Ugye a meretet meg nem hasonlitjuk, ezzel az erovel egy zsebprojector jobb mindegyiknel mert kisebb..?

[ Szerkesztve ]

(#35) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"tv-gyilkos"
Olcsóbb lesz mint egy tévé? Nahát... :)

(#36) #16939776


#16939776
törölt tag

yt-s videókat megnézve nincs olyan gyenge képe, az +120 sor is imponál. :)

(#37) bteebi válasza D.Va (#15) üzenetére


bteebi
veterán

"És mitől lesz "GAMER" egy projektor?"

Az árától meg az RGB LED-ektől. Ez még túl olcsó, és így nem lesz tőle +4% FPS meg +7,5% heccsat :U.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#38) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Nagyszülőknek ideális a régi crt tv lecserélésére. Papa, hát akciós, csak 99.6000 :DD

[ Szerkesztve ]

(#39) Rick4 válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


Rick4
félisten

Nem mindenki olcsójános...

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#40) Rick4 válasza atiska007 (#29) üzenetére


Rick4
félisten

Frankót linkeltél... A faltól 50 centire a 150" az szerinted bármivel is jobb érték, mint a faltól 6 centire a 70"? :D utóbbit hátrahúzod, nem is 50 centire, csak 25-re, és ha hiszed, ha nem, ezzel egyenes arányban növekszik a képátló...

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#41) Dark Archon válasza atiska007 (#29) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hamarabb vennél Sziamiáút, mint Epson-t? "the default language is Chinese. It can be partially changed to English after installing the APP attached." - kalandvágyóknak tökéletes, tipikus kínai fos, akárcsak az egész márka.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#42) meci77


meci77
tag

Hogyan tegyük tönkre a PH!-t? Hát az ilyen című/tartalmú cikkekkel. Teljesen hiteltelenné válik a lap. Valóban tv-gyilkos a termék? A fórumból derül ki, hogy nem is olyan fényes a tudása. Az Epson elhozta hazánkba Mekkát. Áldassék a neve! Ja-nem. :W

(#43) goli11


goli11
tag

Hogy is van az a faltól 6 cm ???
"kompakt modellről van szó, hiszen 49,4 centiméteres szélességéhez 43,7 centiméteres mélység"
Mert ha a készülék hátulja és a fal között van a 6 cm, akkor az eleje majd 50 cm-re van a faltól ....

Ez ám a lapos TV ... :D

[ Szerkesztve ]

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#44) Auratech


Auratech
őstag

Ha mondjuk 4K lenne, akkor se.. 165cm-es jó 4K tv-t kábé feléért vehetnék.. Az azért már nézhető..
Nálunk az a helyzet, hogy az épülő házban lesz egy vászon méretű akusztikai panel, amiben benn csücsül majd a jelenlegi öreg fHD tv. Ha mozi kell, eléhúzom a vásznat és megy a fHD mozi is..
A zajszintje ennek az Epsonnak kifejezetten magas. Főként normál módban..
Ennyiért ez felesleges innováció volt volt.
Az nagyon rövid vetítési távolság előnye leginkább prezentációs céloknál jelentkezik. Otthon installálva megoldható egy normál távolságból, szögből vetítő projektorral is a dolog, olcsóbban. Az optika számára azért kihívás nem, hogy a homogén fénysűrűséget, vonalrajzot 15 c-m-ről a kép alján és a tetején másfél méterre azonos minőséggel produkálja?
Ez olyan, mintha egy elemlámpa közelre ugyanolyan fényt adna, mint messzebre..
A tv-k méretének növekedése szerintem megöli a projektorpiac egy részét. Már most átfedés van a nagy képernyős tv-k és a szobai projektorok tulajdonságaiban.
A projektor eredetileg akkor volt brutális előnnyel csábító, mikor méter alatti tv-k voltak többségében a piacon.
A laser led diódás projikkal pont azt várta volna az ember (mondjuk én), hogy kisebb hőtermelés mellett nagyobb fényerőt, halkabban, vagy akár némán produkáljon. Egy jó hatásfokú led Wattonként 100-150lm fényt bocsájt ki, de 200lm/W körül is van fejlesztés..
A 4000lm-hez (kimenő), mondjuk biztosan 8-10e lm feletti nyers fényteljesítmény kell. Az 100-150W, vagy egyre inkább kevesebb. A bibi ott van, hogy a ledek sokkal érzékenyebbek a magas hőmérsékletre, mint a halogén izzók.. amennyivel takarékosabbak, annyival hűsebben is kell tartani őket..
Az 4-6e órás halogén lámpa élettartam 4-6 év mindennapi háromórás használat mellett fut ki..
Ötévente az ember vesz újabbat, max egyszer cserél 50-60e pénzért..

Auratech Field Recording

(#45) MineFox54 válasza Dark Archon (#41) üzenetére


MineFox54
őstag

Láttál te már legalább távolról Xiaomit?
De nem valami gányt, normális helyről, hivatalos rommal..
Átfutottam a Global Dev ( péntekenként frissít ) 3 perc alatt nem futottam bele angol feliratba, kínaiba főleg nem... A changelog angol csak, azon kívül semmi.
(Redmi 2 Pro, 2 év 2 hónapos modell, amúgy továbbra is jön 1-2 péntekenként a frissítés)
Úgyhogy ne szarozd le... Köszi.

(#46) Auratech


Auratech
őstag

Szóval mi az, amit ez a kütyü tud..?
Jó fényerő és szép kép fHD-ben. Hosszú üzemeltetési ciklus.
Közelről vetít, és elég hangos hangszórója van. Irodai, üzleti célra akár príma is lehet, ha nem akarja valaki elrondítani a falát egy tv készülékkel. Ha például az asztallap síkja alá süllyeszti és csak az asztali fényrésen lő ki a fény, nagyon elegáns prezentációs eszköz lehet.
Az ultrarövid vetítési távolságú projektorok terén van némi tapasztalatom. csak a kezem alatt 7 db üzemel. többféle típus.
Ezt a csodát szépen feltenném az e-táblákra kicserélendő a féltucat w460-at. Azok sem voltak olcsók és túl jók se..

Auratech Field Recording

(#47) atiska007 válasza Rick4 (#40) üzenetére


atiska007
senior tag

Árat is összehasonlítottad?

És miért is jobb egy Epson? És miért is szarabb egy Xiaomi?

6 centire amúgy sem lehet berakni ezt lásd be, az 50 centi meg még mindig nem vészes...

Felejtsük el a sztereotípiákat, hogy kínai gagyi szar. btw mindent kínában gyártanak, szóval kis túlzással az Epson is kínai :)

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#48) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Majdnem 1 misiért még a natív kontraszt értékét se adják meg? Már zártam is befelé a cikket! :W

[ Szerkesztve ]

(#49) dealerman


dealerman
senior tag

Azért nem veszünk "nagy tévét" Epson,mert túl sok helyet foglal :W

De jó,hogy Ti adtok 70 colos képet 1 miskáért :Y

What ? jobb lett volna ezt a hírt el sem olvasni............................

underground techno will never die

(#50) #56573440 válasza MineFox54 (#45) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mi mix tulajkent a global dev ágon maradjunk abban, hogy nem esek hasra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.