Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nihill


nihill
őstag

Codegen táp kell alá, az nem fog lekapcsolni emiatt :D meg más miatt sem...

(#2) Meridian válasza nihill (#1) üzenetére


Meridian
senior tag

az vígan tolja tovább az ampert, még akkor is, amikor már az egész ház lángol... :P

(#3) ViZion válasza nihill (#1) üzenetére


ViZion
félisten

:R ...és még nincs szakértő rangod? :N

Így is macera volt nem cicergős, jó hatásfokú, ilyen-olyan extrás de azért ócó tápot találni... most már erre is figyelni kell. Találhattak volna valami egyértelműbb nevet ezeknek :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4) Gabás


Gabás
addikt

C6 már régóta van az Intel procikban, nem?

(#5) Integra


Integra
titán

a kifutó tápok ezek szerint nem támogatják az új energiamenedzsmentet?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6) seolwon


seolwon
tag

De ez nyilván csak azoknál a tápoknál probléma ahol több 12 voltos ág van. Az egybe 12 voltos tápoknál fél amper terhelés csak összejön valahonnan.

(#7) djculture válasza ViZion (#3) üzenetére


djculture
félisten

Lassan kitalálják hogy kijön egy új proci és dobható minden a szemétbe még a szünetmentes meg a monitor is mert nem felel meg az új intel apu igényének. ;]

(#9) Henkei válasza Enszuke (#8) üzenetére


Henkei
tag

ha a tudatlansag es a trollkodas fajna te egesz nap csak visitanal. :(

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#10) djculture válasza Enszuke (#8) üzenetére


djculture
félisten

Tönkretétel az hülyeség ezzel csak riogatnak hogy mindenki vegyen új tápot, de a táp védelmének aktiválása az valós probléma. Minden esetre az biztos hogy az ajánlott tápokat majd jó drágán mérik, mivel eleve komolyabb félépítést követel meg.

(#11) RobRoy 33


RobRoy 33
csendes tag

Inteléket se kell félteni fogyasztásilag csak ép ők máshogy mérik.De reklámnak nem rossz egyik cégnek sem,ezzel van tele minden milyen vérérzékenyek :Y ezek a prockók,azé psycho dokihoz reméljük nem kell majd hordani :D

(#12) Retekegér válasza djculture (#7) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Eddig "csak" alaplapot kellett cserélni, esetleg memóriát, bővül a kör. :))

sajnos ma az a realitás, hogy a vásárló főleg a tápegységen spórol, így rossz esetben nem túl korrekt megoldást választ az adott géphez - ez sajnos tök igaz, pedig a gépvásárlás első lépésének kellene legyen, hogy kiválasszuk az adott igényekhez méretezett, márkás tápegységet.

<< Heimdal >>

(#14) djculture válasza Retekegér (#12) üzenetére


djculture
félisten

Az a baj hogy nagyon sok istenített márkás tápegység kerül a kezeim közé meg más kollégákhoz is meghibásodva úgy hogy még 1-2 évet se bírt ki. Régen csak a legolcsóbb 4-6ezres tápokba láttam fujihu meg egyéb kókány minőségű kondit ma meg már chieftec fsp corsair stb 20-30-40 ezres tápokba is. Kínában gyártódik az összes és a prémium minőségű tápok kivételével az kerül bele ami épp raktáron van.

[ Szerkesztve ]

(#15) Retekegér válasza djculture (#14) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Akkor úgy mondanám, hogy ajánlott márkás táp. Csak sajna nem mindenki jár a tápos topikba, és bizony a nagy nevű gyártók is rakatnak néha gagyi belet egy-egy sorozatba.

<< Heimdal >>

(#16) djculture válasza Enszuke (#13) üzenetére


djculture
félisten

PSU120W-os paneltápról megy nálam egy 0,1A 12 voltos venti egy rendes pc táp már nem indulna el így.

(#17) boeing


boeing
senior tag

Long live Pc csak igy tovább.Szerintem ezzel a Cpuval valamit el csesztek. :K

[ Szerkesztve ]

(#18) Narasim válasza Integra (#5) üzenetére


Narasim
aktív tag

de, azok is támogatják, csak nem akarták összekeverni őket az új szériával.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#19) Integra válasza Narasim (#18) üzenetére


Integra
titán

thx, hirtelen azt hittem, hogy cpu lap ram cserénél még a tápot is cserélnem kéne.. kicsit luxus lenne

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20) Narasim válasza Integra (#19) üzenetére


Narasim
aktív tag

manapság már sajnos egyre jobban úgy működik, hogy vagy fost veszel olcsón, vagy normálisat méregdrágán. a top kategória is pillanatok alatt értékét veszti, mert kitalálnak valami 20 forintos újítást, amitől használhatalan lesz. :K

kíváncsi vagyok én is, hogy a seasonic x650 tápom, amiért kiadtam anno 46e ft-ot, az viszi-e. lehet, hogy bosszús leszek ha nem! majd utánanézek.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#21) Integra válasza Narasim (#20) üzenetére


Integra
titán

így vettem én is 3 éve a modu 87+-t.. és mérges lennék, ha nem lenne jó..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Lehet nem rossz okosság, viszont az jó pont, hogy BIOS-ban bent hagyják a lehetőségeket.

Csak a BIOS nem az átlag-user területe....

Viszont majd arra leszek kíváncsi, hogy fogják eladni majd a Haswell alá a HKC és társai tápokat...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) KAMELOT válasza djculture (#7) üzenetére


KAMELOT
titán

Elég fura, hogy már ilyen is van. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#24) #97716736 válasza Meridian (#2) üzenetére


#97716736
törölt tag

Kb :DDD +1 :K

(#25) Borgi válasza Graphics (#22) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi, nagyon egyszerüen: ahogy a cikkben is írták alapból ki van kapcsolva a c6/c7...

Resistance is Futile!!

(#26) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Van az alkalmas tápoknak gyűjtőoldala?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#27) Graphics válasza Borgi (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igaz, de szerintem lesz ebből még kavarodás... sőt igazából több munkájuk lesz a szervizeseknek

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) #16939776


#16939776
törölt tag

Á semmi gond újra divatba fog jönni a 12V-ággal keresztbe kötött 12...25Ohm-os ellenállás.

Voltak már korábban is olyan lapok és tápok amik "nem szerették egymást"

;]

(#29) TTomax


TTomax
nagyúr

Corsair HX850el remélem nem lesz gond...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#30) tlac válasza seolwon (#6) üzenetére


tlac
nagyúr

jah, ez így logikusnak tűnik, főleg ha a videokártyára is rá van nyomva egy kanóc

(#31) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Azért biztos lesz nem neves gyártónak is ZERO Load dizájnos tápja, sajna.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#32) Graphics válasza zoltanz (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jah, papíron, mint Rubycon kondija a kis Sharkoon SHA350M-nek....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) flash-


flash-
veterán

ő megfelelő?

melyik sor melyik oszlopát kell néznem?:)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#34) Graphics válasza flash- (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha nincs a listan akkor ez nem lesz megfelelo. De passz

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) kromatika


kromatika
veterán

"Ezek működéséhez olyan tápegység szükséges, mely 0,05 A is képes stabil feszültség mellett leadni" Ezt mennyire kell komolyan venni?Chieftec 500W CTG tápom akkor már nem is lesz jó hozzá?

(#36) Graphics válasza kromatika (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Allapvetoen nem lesz jo hozza, de a biosban kikapcaolhato lesz a c6/c7 mod

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Mindegyik táp használható lesz mivel az alaplapgyártók a BIOS/UEFI-ben letiltják a C6/C7 állapotot.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#38) kromatika válasza Graphics (#36) üzenetére


kromatika
veterán

köszönöm a válaszokat. :Rmegnyugtató hogy akkor nem kell cserélnem a fél éve vett tápomat.

[ Szerkesztve ]

(#39) radi8tor válasza TTomax (#29) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Remény hal meg utoljára. :K

⭐ Stella

(#40) Kapszaicin


Kapszaicin
tag

Az fps oldalán találtam a 650W-os Raider táp leírásában, ezt a két részt, ami engem arra enged következtetni, mivel nem vagy jó angolos, hogy ez a táp is megfelel a fenti előírásoknak. a Zero Load kompatibilitásnak.
Tévedek?

-Zero-Current Switch on PFC ensures minimal energy wasted on switching, Low EMI and low ripple noise contribute to High Efficiency.

Optimized the 3.3V/5V/12V start-up setting, with ZCS PFC benefits, it may avoid the switching loss and strengthen the effiency significantly.

Ha nem, akkor viszont megnézve a jelenlegi gépemet, itt kikapcsolhatóak az energiatakarékossági beállítások. Az új alaplapoknál is ki lehet majd kapcsolni ezt a C6/c7 energiatakarékossági funkciót? Mert akkor lehet nem is kéne ilyen táp, megfelelne a jelenlegi is. Szerintetek?

Ez a cikk lenne
http://www.fsplifestyle.com/news.php?LID=1&SN=60

Tápegység oldala.
http://www.fsplifestyle.com/product.php?LID=1&PSN=382#Specification

Intel i7 3770K, Gigabyte 7970, A-data sp900 128GB, 1TB WD BLACK, Fsp Raider 650W

(#41) seolwon válasza Kapszaicin (#40) üzenetére


seolwon
tag

ZCS mód az teljesen másról szól, a tranzisztoron lecsökken az áram nullára, vagy nagyon kis értékre mielőtt az kikapcsolna így nem nagy áramot szakít meg, kisebb lesz a veszteség stb stb nem ide tartozik.

Eleve a cikkben írja hogy az új lapoknál alapból ki lesz kapcsolva ez a dolog, tehát benne van a válasz.
De amúgymeg nem osztott a raider 650 12V-ja így semmiféle gond nem lehet a haswellre váltásból.

(#42) Kapszaicin válasza seolwon (#41) üzenetére


Kapszaicin
tag

Akkor tehát, nyugodtan vehetek ilyen fsp Raider tápot?:)

Intel i7 3770K, Gigabyte 7970, A-data sp900 128GB, 1TB WD BLACK, Fsp Raider 650W

(#43) TTomax válasza radi8tor (#39) üzenetére


TTomax
nagyúr

Azaz... a lepény hal meg utoljára.. :))

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#44) tornas


tornas
őstag

Reméljük, hogy úgy tervezik meg ezt a szabványt és vele együtt a tápokat, hogy a C6 és a C7 bekapcsolása után a tápegység nem kezd el jól hallhatóan ciripelni! A tápegység ciripelő hangja legtöbbször (nagyon) alacsony terhelés alatt szokott hallható lenni. A Valami baja van a tápomnak topikban elég sokszor szóba kerül ez a téma.

A tápegység ciripelése a legtöbb user-t megijeszti és/vagy zavarja. Ilyenkor legtöbbször az energiatakarékossági funkciók kikapcsolása megoldhatja a problémát. Az "energiatakarékosság", mint funkció, már elég régóta jelen van az asztali PC világában, mégis a legtöbben kikapcsolják pont emiatt.

A tápegység és az alaplap (PC) közötti energiatakarékossági együttműködés nem tekinthető teljesen jól összehangoltnak ezidáig. Mindegyik gyártó (alaplap és tápegység) más és más fajta technikát gondol ki erre a célra.

Ha ez is ilyen összehangolatlan lesz, akkor nem lesz értelme igazán vele foglalkozni. Szerintem...
...és akkor még ott van az is, hogy ehhez a CPU-hoz is lesznek különféle alaplapok és különféle (ajánlott) tápok is.

Talán lesz a HKC-nak, meg az Akyga-nak és társainak is ilyen tápjai... ;]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#45) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Enermax-nál egy kicsitt könnyeb ennek megállapítása, így látszik, hogy a Liberty ECO II-met kukázhatom!

Aki fenti mondattal nem ért egyet, az ugyan azon a véleményen van mint én - lófaszt!

Megnéztem a BIOS-t Z68 chipkészlet mellett, csak C3/C6 -ot találtam, ezért pazarlom az energiát továbbra is ;]

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#46) jaszy91


jaszy91
aktív tag

HASWELL APU READY!

Ez a felirat fog díszelegni, minden PSU dobozán, amely "hászvell redi" :D :S

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#47) Graphics válasza Kapszaicin (#42) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vehetsz, de YL ventis táp, szóval én abban az ársávban inkább Seasonic belsős tápot vennék :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) pakriksz


pakriksz
őstag

mekkora marhaság, egy készenléti mód miatt új táp... mindegyik gyártóval kötött marketingszerződést az intel vagy csak az enermaxxal? :D

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#49) Graphics válasza pakriksz (#48) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem kell új táp, csak ajánlott tápegységek vannak, a régiekkel is fog menni, mivel BIOS-ban kapcsolható lesz ez a mód.

Jó ,akinek alapból Codegen, meg Mercury tápja volt, az már szemezgessen valami friss darabbal / HKC-seknek is szól ;]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50) MM


MM
őstag

Végigolvasva az eddigi hozzászólásokat, úgy látom két ok miatt akartok egyből új tápot:

1. nem olvastátok el rendesen a cikket
2. ha meglesz az új gép, az alaplapon, a CPU-n, a memórián, és egy SSD-n kívül más nem is lesz a gépben (ebben az esetben lásd 1. pont). Egyéb esetben 0,5A-nél kevesebb fogyasztást (amit egy mai, "normális" táp le tud kezelni) nem látok reálisnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.