Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

A cím alapján valami komolyabbra számítottam... így ez gyakorlatilag a CPU meg GPU terhelés alapján egy tippnek tűnik, amit eddig is meg lehetett mondani.

(#2) Tyrel


Tyrel
őstag

...és akkor minden játékra piros szirénával fog ordítani, hogy figyejjémá-hallod nagyon gazdaságtalan a futtatása, hagyd abba!?... :))

Turenkarn

(#3) Televan74 válasza Tyrel (#2) üzenetére


Televan74
nagyúr

És mi lesz a bányászattal?!? ;] :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) strogov


strogov
senior tag

Eddig is volt usage diagram, de a laptop nem telefon. Nem azért használok rajta egy-egy alkalmazást mert leszedtem valami szart a store-ból, hanem azért mert dolgozom. Hiába virít pirosan, a használata nem opcionális ... akkor sem ha akkuról megy.
Céges gépeken előre leteszem a voksom, hogy a vírusirtó lesz a legnagyobb gyökér.

(#5) Patice


Patice
nagyúr

Remek, még egy szolgáltatás, még egy feladat, amit a gép erőforrásait használja. Úgyis olyan kevés háttérfolyamat megy egy Win10-en, egy már nem oszt nem szoroz. A fogyasztásmérő fogja mérni a saját fogyasztását? ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6) turbuczn válasza Patice (#5) üzenetére


turbuczn
tag

Miért kell ennyit panaszkodni? Nem fog fogyasztani szinte semmit, mert egyetlen művelettel elintézi a számítást, ez nem jelent többlet fogyasztást.
Inkább örüljünk, hogy újabb információt kapunk a gépünkről!
Lehet valakinek hasznos, ha Neked nem is.

(#7) Patice válasza turbuczn (#6) üzenetére


Patice
nagyúr

OK, örüljünk.
Jobban örülnék egy olyan szolgáltatásnak, vagy módnak, amiben lehetne választani, hogy adott szolgáltatást igényelem-e, vagy kell-e az összes gyári App Store-os alkalmazás, aminek nagy része tök fölöslegesen fut egy gépen. Win10-zel csak ennyi a bajom, hogy annyi kénylemi szolgáltatás alapértelmezett, hogy egy frissen felrakott rendszer is már tele van mindenféle kiegészítővel, holott nem biztos, hogy mindegyikre, mindenkinek szüksége van.

Linuxnál legalább vannak olyan disztrók, amiknél lehet választani az elején: minimál install, vagy "kényelmes".

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#8) #71043776 válasza Patice (#5) üzenetére


#71043776
törölt tag

Ez most kicsit olyan volt, mint anno sok éve a "jujj de giccses ez a karikás egérmutató, állítsuk vissza az XP-set, ne fogja vissza a gépet a Crysis alatt" :D
Most is figyeli a gépet a rendszer, csak ezentúl ezt is írni fogja. Ez nem egy külön optimalizáló csodaprogram.

Tableten például tök hasznos tud lenni, amit ugye nem kapcsolgat ki az ember állandóan. Vagy esetleg felhívja a figyelmet, hogy egy folyamat beragadt, és meríti az aksit. Ilyen is elő tud fordulni, és nem feltétlenül tűnik fel a teljesítményen. Aztán majd kiderül, hogy mennyire megbízható.

(#7): Az appok nem futnak, ha nem indítod el őket. Ha valamiért mégis futnak, akkor a rendszer felfüggeszti őket, így nem fogyasztanak semmit.

[ Szerkesztve ]

(#9) turbuczn válasza Patice (#7) üzenetére


turbuczn
tag

Sok szolgáltatást kikapcsolhatsz a felügyeleti eszközökben, így megspórolhatsz energiaforrásokat.
De lehetséges, hogy elférne a piacon egy Windows Go oprendszer is.

(#10) Béééla válasza strogov (#4) üzenetére


Béééla
őstag

Azért arra kíváncsi lennék, hogy a HP Assistant, Lenovo Superhelper és az összes gyártói szemét, ami egy szűz laptoppal jön, mennyit is eszik.
Vagy egy app, ami a háttérben akkor is dolgozik, amikor nem kéne. Szerintem hasznos.

Bélabá

(#11) macilaci78 válasza turbuczn (#6) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha ez is olyan pontos lesz, mint a VW dízelek károsanyag-kibocsátása, már nyertünk! ;]

Szoftveres mérésről lévén szó - ez egyáltalán mérés? Mindenféle szenzor nélkül? Szerintem inkább csak becslés. Vagy fából vaskarika, mint a sündisznóval való időmérés: kiteszed a napra fél órára és az pont 30 perc.

A cím mérést említ, a cikk már csak nagyságrendi besorolást. Nincs ezzel gond, de minek kellenek a megtévesztő címek?

Tyrel: mindezt persze akkor, amikor már a map is betöltődött, mert a menüben még minek? :W

Béééla: szerintem a háttérben dolgozó appokat ezután sem fogja megjeleníteni, nem lesz róla infód. Ki tudja, mennyi energiát pocsékolnak a személyes adataid, használati szokásaid továbbítására Richmondba, vagy a google, faceobbok, de akár a bankok, vagy üzletek appjai?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12) Patice válasza turbuczn (#9) üzenetére


Patice
nagyúr

Ki szoktam kapcsolni. Így gyengébb gépeken is egész jól elvan a Win10.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13) #71043776 válasza macilaci78 (#11) üzenetére


#71043776
törölt tag

"Ki tudja, mennyi energiát pocsékolnak a személyes adataid, használati szokásaid továbbítására Richmondba"

Rengeteget. Mire összetömöríti a sok gigányi személyes fotót, meg nyers játékvideót, méretes böngészőprofilokat, addigra már 95 fokos a proci, aztán még fel is kell tölteni valahogy a csiganeten keresztül. Másnap meg kell ismételni az új fájlok miatt.

:DDD

De amúgy komolyan. Egyrészt az összes folyamat erőforrás-használatát látod most is a feladatkezelőben. Ők hozzácsapnak két oszlopot, amit nem kell figyelembe venni, mert csak szoftveres becslés, de még akár működhet is. Viszont ha valami visszafogja a gépedet, azt most is látod.
Egyébként a nyilatkozatban benne van, hogy alapszinten miket küld el a rendszer, van alkalmazás a telemetriai adatok olvasására is, esetleg van már bizonyíték arra, hogy hazudik az MS, vagy ez csak a szokásos volt? :)

(#14) ddaydome válasza Patice (#5) üzenetére


ddaydome
senior tag

Hello!

A azolgàltatàsok a felhasznàlókat segíti, még akkor is, ha te így reagàlsz. Ha kicsit elgondolkodsz, akkor meàtod benne a jót, mert ez hasznos funkció!:)

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#15) bteebi válasza Male (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Na ja. Power usage: Very low. Ez így egy hatalmas kalap kaka. Pedig amúgy jó fícsör lenne...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#16) Béééla válasza macilaci78 (#11) üzenetére


Béééla
őstag

Szoftveres mérés, lehet, de már az is elég lenne, ha összesítené a procihasználatot. Abból látszik, hogy egyszer-egyszer okoz tüskét vagy konstans eleszi az erőforrások X százalékát.

Bélabá

(#17) djyuri válasza Patice (#7) üzenetére


djyuri
őstag

+1

(#18) Fred23


Fred23
nagyúr

Ez nem valami nagy dolog. Inkább csinálták volna meg az eddigi monitoring lehetőségeket játékokban is kijelzőre tehetőre!

(#19) tibaimp válasza Béééla (#10) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ezen szemét szarok uninstallal kezdése az alap, mikor eladsz egy új lapost, mert ezek a "programok" lelassítják oly módon, hogy konkrétan használhatatlan a pc.

szerk: (#18) Fred23 : +1

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) Tyrel válasza tibaimp (#19) üzenetére


Tyrel
őstag

Már amelyiket le lehet törölni, pl. van egy kis Lenovo netbook a családban amiről a cég saját sz*rjának a felét lehet kb. letörölni, a másik fele ott marad... mondjuk látszólag nem csinál semmit, de hogy a gyakorlatban is így van-e az már egy érdekes kérdés + vicc hogy nincs normális uninstallere...

Turenkarn

(#21) Male válasza Béééla (#16) üzenetére


Male
nagyúr

Ezt már a Win7 feladatkezelője is tudta... CPU Time néven fut, és minden programnál látod az összesített prociidőt amit megevett.

bteebi: Igen, a cím alapján én is valami olyanra számítottam, mint pl az AIDA-ban amikor írja, hogy mennyit eszik épp a proci, a memória, stb... és ebből lehetne valami becsült W vagy Wh érték mondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#22) 5150 válasza Patice (#7) üzenetére


5150
aktív tag

Ezek az "extrák" manapság csak az üzleti felhasználókat "illetik meg" az enterprise vonallal (főleg a LTSB) nekünk, mezei felhasználóknak nem járnak :( És többek között éppen azért nyomhatja le ilyen formában torkunkon a MS, mert a linux csak az emberek elhanyagolható töredékét érdekli és érinti, mivel nem nyújt alternativát 20+ év erőlködés után sem...

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#23) Silεncε válasza Tyrel (#20) üzenetére


Silεncε
őstag

Ilyenkor driverek kimentése (ilyet már a windows beépítetten is tud) után teljes windows reinstall. Hidd el, megéri

(#24) #71043776 válasza Fred23 (#18) üzenetére


#71043776
törölt tag

(#25) Fred23 válasza #71043776 (#24) üzenetére


Fred23
nagyúr

Minimum. Jó lenne ha tudná helyettesíteni az MSI Afterburnert!

[ Szerkesztve ]

(#26) #71043776 válasza Fred23 (#25) üzenetére


#71043776
törölt tag

Szerintem ha elég visszajelzést kapnak, akkor "kitűzhetőek" lesznek az adatok. Az is jó, hogy fejlődik a game bar.

(#27) macilaci78 válasza #71043776 (#13) üzenetére


macilaci78
nagyúr

van már bizonyíték arra, hogy hazudik az MS - egy példa, hogy a marketing szerint a skype p2p alkalmazás, viszont a tény, hogy minden egyes gondolat Richmondon keresztül megy.

Béééla: de ez akkor sem mérés, hanem saccolás, szemmérték. Például van egy 100 W-os proci és egy 150 W-os GPU, meg a sallang. 50%-on van terhelve a proci és 2%-on a GPU, mert mondjuk, csak tömörítek. Akkor saccol 50+3 W-ot, plusz a sallangot (memória, HDD)? Persze, értem én, hogy egy gyakorlott hentestől kérek 60 deka karajt, akkor azt jó eséllyel 58-62 deka közt le is tudja vágni, de méréshez a mérleget használja, nem szemre üti a kasszába.

Mérés az lenne, amit a hőmérőszenzorokból is kiolvas. De ehhez ugye hardvert is alá kéne tolni, mondjuk az alaplapon, lenne egy szenzor, meg a VGA-hoz menő 6-8 tűs csatlakozók és a VGA közé.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28) ddekany válasza macilaci78 (#27) üzenetére


ddekany
veterán

Elég trükkös még hardverrel is (amúgy a felvett teljesítményt eleve messze nem ideális hőmérséklet alapján megmondani), mert egyszerre több dolog fut. De mondjuk ha "mezei user" szomorú mert lefogy túl hamar az akkuja, akkor rá tud nézni, hátha valami olyan is eszi, ami nem is fontos neki... a mindenféle ugráló százalékokból ezt sokaknak nem triviális levonni. Amúgy valószínűleg az MS ezzel jobban sarkalni akarja az alkalmazás fejlesztőket, hogy figyeljenek oda a fogyasztásra. Ez a Windows platform érdeke, mert itt pl. van hogy versenyzik Andorid tabletekkel vagy Chrome bookal... ha valaki leginkább csak böngészik. Csak aztán majd nehogy kiderüljön, hogy az Edge-nek kedvez a kijelzés, Chrome-nak meg... ;]

[ Szerkesztve ]

(#29) #71043776 válasza macilaci78 (#27) üzenetére


#71043776
törölt tag

Ez sajnos nem válasz a kérdésemre. Egyrészt az MS szerint sem p2p, másrészt az volt a kérdés, hogy milyen módon élnek vissza a felhasználók adataival, és hogy mely adatvédelmi irányelvet sértik meg bizonyított módon? Mert ugye adatszippantásról beszéltél. Maradjunk a Windowsnál, ha már ott kezdtük.
Richmond, CA pedig ~1300 km-re van a Microsofttól, csak nem tévednek el az adatok :)

(#30) FlashLed


FlashLed
senior tag

Kezdetneknez nem rossz. Aztan lehetne rajta csiszolni, boviteni de az elkepzeles nem rossz.

The Mechanic

(#31) HDR123


HDR123
tag

Ez nem fejlesztés csak egy kis móka.
Fejlesztés lenne, hogy hány Watt-ot fogyasztott az adott eszköz/folyamat.
Ha meg tudnám még azt is állítani hogy nálam mennyibe fáj 1KW óra és még a pénznemet is be tudnám állítani akkor azt tudom mondani hogy végre kijött egy hasznos fejlesztés. Amúgy meg... szóra sem érdemes.

(#32) Purple_46 válasza Televan74 (#3) üzenetére


Purple_46
tag

Az már egy másik téma. :N :U

(#33) pengwin válasza Televan74 (#3) üzenetére


pengwin
addikt

Azzal nem lesz gond!
Hát nem tudtad, hogy kevésbé terheli a hardvert, mint a játék? ;]

Üdv, pengwin

(#34) csontfox


csontfox
kezdő

egyel több dolgot kell letiltani telepítés után remek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.