Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viszlát


Viszlát
addikt

Nem tudom mi történt, első körben félig jelent csak meg az írás, s utána is darabokban... De úgy tűnik most végre úgy jelenik meg, ahogy beírtam. Elnézést.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#2) Grizzly79


Grizzly79
tag

Szeretem az amerikai focis filmeket. Köszi az ajánlást, meg fogom nézni.

Csak egy javítás:
Az "Any Given Sunday", minden idők legjobb amerikai focis filmje! Ridley Scott, Al Pacino, Cameron Diaz, Dennis Quaid, James Woods. Annó moziban láttam és nem nagyon jött be, de pár hónapja újra néztem és nagyon tetszett. Ajánlom mindenkinek, akit egy kicsit is érdekel az amerikai foci világa.

Ja és Magyarországon nem "Minden héten vasárnap", hanem "Minden héten háború" címmen ment.

/Védjük a fákat! Együnk hódot!/

(#3) Viszlát válasza Grizzly79 (#2) üzenetére


Viszlát
addikt

Köszi, javítottam a címet. De nem értem miért javításként írod, hogy nagy film volt az Any Given Sunday, csupán annyit írtam, hogy egy egész más stílus. Arra akartam felhívni a figyelmet, hogy aki azt látta, az készüljön fel, hogy ez a film teljesen más, szerintem nem is lehet igazából összehasonlítani a két filmet.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#4) dchard


dchard
veterán

Csak annyit fűznék hozzá, hogy talán most nincs gazdasági világválság, de talán nagyobb szüksége van az embereknek egy ilyen filmre, mint valaha.

Egyébként teljesen egy véleményen vagyunk. ;)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5) Grizzly79 válasza Viszlát (#3) üzenetére


Grizzly79
tag

"Nem értem miért javításként írod, hogy nagy film volt..."
Csak a cím akart javítás lenni, de utána picit elszaladt a billentyűzetem és bentmaradt a sor. Bocsi.

/Védjük a fákat! Együnk hódot!/

(#6) Viszlát válasza dchard (#4) üzenetére


Viszlát
addikt

Én pedig teljesen egyetértek a hozzáfűzött gondolatoddal :K

Grizzly: Áá, értem, semmi gond, csak fura volt :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#7) cherockee


cherockee
aktív tag

Ha már foci, és érdekeset akartok látni, akkor a Remember the Titans is egész jó, bár nagyon elkanyarodott a valóságtól (utánaolvastam, az eredeti sztori szinte nem is hasonlít a filmre, főleg a szereplők), és a Gridiron Gang meg kötelező, na az a valóságon alapuló (feliratozás végéig nézzétek, akkor látni fogjátok mennyire meg lehet csinálni dokumentarista realizmussal egy filmet)...

(#8) kai_sehmet


kai_sehmet
csendes tag

A magyar címét megkérdezhetem a szóban forgó filmnek?

(ps: Viszlát: most olvasgatom az én mozim írásaidat nagyon jók! :R Grat!
Annyit szeretnék csak jelezni/kérni, hogy ha megemlítesz egy filmet vmelyik írásban ha van magyar címe írd oda azt is... mert ha nem láttam még és kiváncsivá teszel úgy könnyebben rábukkanok hogy melyik filmről is van szó! )

[ Szerkesztve ]

csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

(#9) Viszlát válasza kai_sehmet (#8) üzenetére


Viszlát
addikt

A magyar címe: Legyőzhetetlen (a port.hu-n egyébként a külföldi címre is tudsz keresni a mozi szekcióban).

Általában egyébként azért használom az angol címet, mert a fordítások legtöbbször rettenetesek és ez engem bosszant. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#10) Viszlát válasza Viszlát (#9) üzenetére


Viszlát
addikt

Bár legutóbb az volt az ok, hogy nem fért ki a magyar cím, mivel 37 karakternyi lehet maximum.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11) kai_sehmet válasza Viszlát (#9) üzenetére


kai_sehmet
csendes tag

"Általában egyébként azért használom az angol címet, mert a fordítások legtöbbször rettenetesek és ez engem bosszant. :)"

Mondjuk ez tényleg így van. :K Amilyen jól le tudnakl szinkronizálni egyes filmeket (mondjuk néha azt is jól elrontják :U ) a címeket olyan bénán fordítják le.
Csak a legtöbb más fórumon (újság stb) a magyar címet használják és így nem mindig tom beazonosítani...azért írtam. :))

Már várom "Az én mozim" következő részét!!!!

[ Szerkesztve ]

csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

(#12) Viszlát válasza kai_sehmet (#11) üzenetére


Viszlát
addikt

Ezután volt két másik, ezek, ha esetleg nem láttad volna:

http://logout.hu/iras/az_en_mozim_s02e01_office_space.html

http://logout.hu/iras/az_en_mozim_s02e02_before_sunset.html

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.