Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mcray


Mcray
senior tag

Igen összeszedetlen, de legalább nem egy mátrix féle hülyeséget magyarázás, hanem tök érdekes. Nekem tetszik! Grat

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#2) waccamár


waccamár
senior tag

nekem is tetszik a hasonlat, de magára a kérdésre nem adtál választ ;)

(#3) raczger válasza waccamár (#2) üzenetére


raczger
őstag

a hasonlatban benne van a válasz!

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4) Unique girl


Unique girl
csendes tag

Tényleg kicsit rendszertelen, de érdekes gondolatokat fogalmaztál meg, hasonló véleményem van. :) Tetszett.

(#5) Hakudoshi


Hakudoshi
tag

Azt nem tudom, mit szedtél be, de adhatsz belőle nekem is. :DDD

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#6) raczger válasza Hakudoshi (#5) üzenetére


raczger
őstag

mondjuk az igaz, hogy nem normális körülmények közt jöttem erre rá, de nem kell senkinek sem rosszra gondolnia, mert ez mindenkivel sokszor megesett már, csak egyszerűen nem tudtam mit csinálni, csak gondolkozni:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#7) Hakudoshi válasza raczger (#6) üzenetére


Hakudoshi
tag

Milyen "rosszra" "kellett volna" gondolnom? Nem értem :F

Jah és mi számít "normális" körülménynek? :)

És ha már ilyeneken gondolkozol ilyen sokat, akkor nem lehet, hogy túl sok a kihasználatlan szabadidőd?? :U :P :D

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#8) raczger válasza Hakudoshi (#7) üzenetére


raczger
őstag

hidd el, kihasználatlan szabadidőmből kevés van:) mondjuk úgy, hogy elég unalmasak az órák az iskolában!

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#9) h-yle


h-yle
addikt

Szerintem az élet értelme saját maga reprodukálása.
Ha csak egyén szintre bontjuk le az elméletet, akkor is megfigyelhető, hogy a papucsállatkától az emberig a gyakorlatilag az egyetlen közös vonás a fajfenntartás. Alacsonyabbrendű élőlényeknél ez csak reprodukcióra korlátozódik, de a magasabbrendűeknél már nem csak az utódnemzésre terjed ki. Sokszor hajlandóak saját életüket feláldozni állatok, emberek, hogy a populáció fejlődhessen, a családjuk, falkájuk tovább élhessen.

Itt jön a futurisztikusabb, vallásibb része a dolognak (Mátrix fikázóknak kevésbé ajánlott... :D ).

A fent említett dolog, maximum egyéni motivációt biztosíthat fajoknak, az embernek, de nem ad választ "a nagy kérdésre". Én úgy gondolom, hogy mivel egyedenként a reprodukcióra való törekvés a legfontosabb, ezért mint faj szintén ez a célunk. Önmagunk, az életünk, a világ reprodukálása. Virtuális világok, MI, cyber tér... Minden e felé halad. A mi programunk írói, az alkotók pedig úgy ismertek számunkra mint Isten, istenek, kinek mi tetszik. Közvetlenül nem érzékeljük őket, lehet, hogy már magára is hagyták ezt a világot, de régen sokat látogattak ide. És ezt nem feltétlen (sőt!) úgy kell elképzelni, hogy mi most valami PC-ben, vagy szuperszámítógépben szaladgáló elektronok vagyunk, hiszen ki tudja a "felettünk álló világ" milyen technológiával teremtett életet. Lehet, hogy teljesen megegyező a technika, de az is lehet, hogy felfoghatatlan a számunkra.

Valahol ide kapcsolódik az a kérdés is ami bennem megfogalmazódott ennek kapcsán. Ugyebár a mai tudásunkkal el sem tudnánk képzelni, hogy mi is képesek lennénk egy ilyen, hagy hasonló világ megalkotására. Óriási a világegyetem, millió kérdéssel, és millió válasszal. Itt jön előtérbe az elmélet másik fele, az önfejlesztés. Kérdéseket teszünk fel, ami-re előbb vagy utóbb megkapjuk a választ. De ha a történelmet nézzük, olyan ez az egész, mintha a világunk folyamatosan tágulna. Anno az emberek, csak a saját környéküket vélték valósnak, csak pár kilóméteren élt mindenki (minden "törzs" a saját pár kilóméterén ugye) aztán szigeteken, kontinenseken, a földön (ami lapos volt) egy bolygón, a naprendszerben, és az egész univerzumban. Tágult az élettér, mert a kérdésekre, csak ez adhatott racionális választ. Csak így sarkalható fajunk az élet reprodukciójára. És mindezt saját "programunk teszi elénk" hiszen mi is csak a "nagy terv" részei vagyunk. Mi tesszük fel a kérdéseket, amire a legracionálisabb választ kalkulálja ki a fő program, és így haladunk létünk megértése, és reprodukálása felé.

Leírni ezt teljesen érthetően kicsit hosszú lenne, úgyhogy most lehetnek benne necc részek, majd max én is blogolok egyet róla, ha lesz kedvem :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#10) raczger válasza h-yle (#9) üzenetére


raczger
őstag

úgy érzem körülbelül megértettem, és tetszik:) bár én egy kicsit talán másképpen képzelném el a dolgot, de tetszenek a gondolataid!

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#11) SystemRoot válasza h-yle (#9) üzenetére


SystemRoot
őstag

Nem, sztem a reprodukció nem lehet az élet értelme, senem a célja. Mivel az csak egy okozat lánc eredménye, ami tovább "okoz". Sztem egész egyszerűen nincs cél.:)
Bár erről majd én is írok egy Logoutot.

Üdv: Systemroot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#12) SystemRoot válasza raczger (#10) üzenetére


SystemRoot
őstag

A témád releváns. Létjogosultsága van. De őszinte leszek, nem értek veled egyet kb semmiben. Ráadásul nagyon összeszedetlen az egész. A metafóra aranyos, egy közepes versben jól mutatna, de semmi több. Bocs, de gondoltam őszinteséget vársz tőlem.
A kedvedet nem akarom elvenni, én nagyon helyeslem hogy ilyesmin gondolkozol.

Üdv: SystemRoot

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#13) Amoroso


Amoroso
aktív tag

Jó kis írás lett, bár a felsőbbrendű léttel nem igazán értek egyet.
Gratu hozzá, és így tovább.
ui.: csak nem filozófiai vonalon nyomulsz? :D

(#14) finest


finest
őstag

Akkor most nindenki építsen egy hajót? :DDD

Vajon Istennek csak egy terve van, vagy lehet több is?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#15) Hakudoshi válasza finest (#14) üzenetére


Hakudoshi
tag

...vagy talán egy sincs, csak folyamatosan rajtunk visít, hogy mit össze-szerencsétlenkedünk... :DD :C

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#16) tildy


tildy
nagyúr

Tehát egy olyan dolgot kell találnia az életében, amit élvez, képes is csinálni, és amikor véghez viszi ezt a folyamatot, a lelkében amolyan lelki béke következik be, tehát egy olyan nyugalom, illetve lelki élvezet... ,hogy is mondjam, talán ez leírhatatlan élmény, mikor az ember ilyet érez, de ettől lesz igazán az ember élete boldog, derűs, és ez képes minden gondot, stresszt elfelejtetni. Szerintem, aki már érzett ilyet, tudja, hogy miről is lehet szó.

Találtam ilyen dolgot, tettem is ilyen dolgot, éreztem is a lelki nyugalmat . Mégis sok esetben még midnig kevésnek éreztem magam. Tehát hiába van olyan dolog amit szeret az ember, az még nem a teljes út a boldogsághoz, az csak egy építőkocka.Talán.
Nekem egyelőre még ez sem törölte ki a múlt mocskát, és nem múlt el minden gond és ború, változott , de nem tűnt el teljesen.
Omm. Bocsánat kicsit elkalandoztam.
---------------------------------------------------------
Írásról:

Az emberi lét célja? Nekem ebből nem derült ki. Talán egyet-kettőt mégis tudok mondani, és az pedig az, hogy boldognak érezze magát, ne keljen félni, vagy megszégyenülnie, szeretet vegye körül.azt hiszem talán ez az igazi cél.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Minden embernek az az életcélja, amit ad neki :C

All Black...

(#18) erdoke


erdoke
titán

Furcsa, én nem érzem magam jobban akkor, ha arra gondolok, nem egy "véletlen folyamat" szereplője vagyok. Talán azért, mert nagyobb esélyt látok egy ilyen folyamat megértésére és esetleges befolyásolására, mint a titokzatos felsőbbrendű lény(ek) ténykedése okainak és céljainak felfogására.
Mindennapi tevékenységünk során nem kell, hogy alapvetően meghatározó legyen minden ok-okozati összefüggés megértése. Természetesen ha korábban még nem gondoltuk át, miért végezzük a "rabszolgamunkát", meglehetősen frusztráló lehet a céltalanság akár a napi melóban vagy éppen tanulásban.
Számomra ez végtelenül egyszerű. Azért jöttem a világra, mert a szüleim gyerekeket szerettek volna x évvel ezelőtt, és azon ügyködök, hogy a gyerekeim ugyanezt érezzék majd 20-30 év múlva, illetve a pszichés mellett az (idő és a jelen társadalmi rendszer metszetében) ennek megvalósításához alapvető materiális keretrendszert is jó lenne számukra biztosítani. Nem a teljes anyagi vonzat megteremtésére gondolok itt, hanem ami ahhoz szükséges, hogy a lehetőségeik megfelelőek legyenek.

A legjobb aláírás a héten

(#19) Hakudoshi válasza Stalker-2572 (#17) üzenetére


Hakudoshi
tag

...Ennyi. :DDD

erdoke: :R

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#20) babacsillag


babacsillag
csendes tag

Na ez jo volt!
Kell lennie valaminek, ami iranyitja az egeszet. Ha nem is konkret szemely, de egy elv, vagy hasonlo. Ahhoz tul sok a veletlen, hogy ez kontroll nelkul tortenjen.
Nem hiszek abban, hogy Isten segitene nekunk. Vagyis inkabb a beavatkozasaban nem hiszek.
En azt hiszem mi vagyunk az Istenek, es ugyan akkora hatalmunk van, mint amekkorat neki tulajdonitunk. Ha nem nevelnek ki belolunk, es tudnank hinni magunkban, akkor barmire kepesek lennenk.
Igy is azok vagyunk, de megijedunk es masnak tudjuk be, ha valamit teremtunk...
Volt mar olyan, hogy sokszor mondtatok valamit, hogy ez es ez igy es igy fog tortenni?...Es bumm, ugy is lett. Az en felfogasomban ez teremtes. Masokeban veletlen, vagy eszre sem veszik a dolgot.

(#21) Hakudoshi válasza babacsillag (#20) üzenetére


Hakudoshi
tag

"Kell lennie valaminek, ami iranyitja az egeszet"
És az irányítót vajon mi irányítja? :U

mod: "Ahhoz tul sok a veletlen, hogy ez kontroll nelkul tortenjen"
Mondanál esetleg példákat is?

[ Szerkesztve ]

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#22) Crystalheart válasza babacsillag (#20) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Volt mar olyan, hogy sokszor mondtatok valamit, hogy ez es ez igy es igy fog tortenni?...Es bumm, ugy is lett."

Sajnos az ellenkezője sokkal gyakrabban esik meg :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.