Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bubu79


Bubu79
addikt

Hangulatos írás, rengeteg olyan momentummal, ami emlékeztet a saját Bársonytalpúink viselkedésére.

Az ajtóban várás előfordul nálunk is - noha a lift zaja nekem mindig egyformának tűnik, ők valahogy mindig tudják hogy én érkezem, mert máskor hiába áll meg a mi szintünkön ( amikor nem vagyok otthon ) , rá sem hederítenek...

Meg kellett tapasztalnom, hogy a harmonikaajtó nem kihívás egy kíváncsi macskának, mert addig képes piszkálni, dörömbölni rajta, míg a mágnes nem enged és be nem tud nézni az éppen tusoló emberkéhez pár pillanatra ( természetesen miután a vizit megvolt, nem csukja vissza maga után, úgyhogy egészen kellemes huzat tudatja ottjártát :U )...

Jól szórakoztam soraidon - köszi :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2) Solten


Solten
addikt

Ezek a macskák nagyon önérzetes jószágok, ha a sajátomat valami aprósággal megsértem, 3 napig felém se szagol... :DDD

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#3) venember83


venember83
nagyúr

(#5) 7


7
addikt

Gyánke. Sosem voltam cicás, nem tudom, az leszek-e valaha is (bár szeretem őket), de azért jó ilyeneket olvasni. :)

(#6) dokar


dokar
addikt

ejha, tudtam, hogy nagy macska-fan vagy, de hogy ennyire? :F

Életem legmeghatározóbb macskája

ezen 5x röhögtem, most jön a 6. :DDD

extra - SEXRay

(#7) Unique girl


Unique girl
csendes tag

Én is rajongok a macskákért, perpill öt van itthon... A Főnök nálunk egy fekete (volt) kandúr, és ha arról van szó, ő is odapofoz a (szintén pointer) kutyusnak. :) Nagyon tetszett az írás :)

(#8) Thrawn


Thrawn
félisten

Jó írás, feldobta a napom :)

ps: Szeretem a titákat, de sajna sem otthon, sem itt az albiban nem díjazzák az ötletet :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

Köszönöm, h elolvastátok, és köszönöm a dícsérő szavakat is! :R :B :K

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#10) dokar válasza bolondember (#9) üzenetére


dokar
addikt

hát én az összes állat közül a macskákat és a békákat utálom a legjobban, jobb lesz, ha inkább most hallgatok :B

extra - SEXRay

(#11) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Jó volt, tetszett. :K

Én nem tartanék macsekot. Túl erős jellem, és mivel a kínai horoszkóp szerint én is macsek (avagy nyúl) vagyok, hatalmi harc alakulhatna ki.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

Felénk úgy tartják, h aki gyűlöli a macskákat, az előző életében egér lehetett... :U
:P

Mondjuk erős jellem, ez igaz - de ott, ahol Párom, Anyja, saját Anyum, SŐT, még én is ritka makacsoka vagyunk.. Ott, egy macska még fasorban sincsen... :DDD

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#13) Gave válasza Bubu79 (#1) üzenetére


Gave
addikt

de rájöttek, h ez „nem bug, ez feature!”…

Hát ezen majdnem felfordultam a pörgősszékkel :DD

(#14) nike_


nike_
addikt

Jó kis írás, én is majd fogok írni egyet a hörcsögömről. :DDD

(#15) bolondember válasza nike_ (#14) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

"kedvenc állatom a hörcsög - ha rálépek: Szörcsög!"

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#16) Unique girl válasza bolondember (#12) üzenetére


Unique girl
csendes tag

Felénk meg úgy, hogy nem lesz szép felesége annak, aki nem szereti a macskákat... :D

[ Szerkesztve ]

(#17) ladybug válasza Kalandor (#4) üzenetére


ladybug
őstag

Ezek pontosan így vannak nálunk is, továbbá hozzátenném, hogy a legjobb hely aludni a gazdi által felmelegített ágy, szék avagy fotel. Illetve akkor a legjobb, ha a gazdinak fontos dolga lenne ott.

Mod: Még vmi. A frissen vasalt ruha a legkényelmesebb alvóhelyek egyike. A vetett ágynál nincs puhább.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#18) Vakegérke válasza bolondember (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem gyűlölöm őket. Szeretem őket símogatni, becézgetni, és zokszó nélkül elviselem, ha váratlanul megharapnak "játszásiból".
Más macskájára vonatkoznak a megállapítások.

A macsek nem tűr uralmat maga fölött. Én sem. Erre mondtam, hogy nem kívánok hatalmi harcot folytatni. Az én fotelem az enyém, nem akarok érte harcolni.

Egy röpke történet.
A baleseti kórházban dolgoztunk a feleségemmel. Macsek túlburjánzás volt, a nejem meg kiszúrt egy szerencsétlenke szürkét. A keblére ölelve hozta, és könyörgött, hogy vigyük haza.
Nem.
Aztán megenyhült a szívem, de feltételeim is voltak. Most péntek, hétfőn visszahozod. Nejem virult, hát persze, de szerintem remélte, hogy megtartjuk. Nem bántom a cicust, de engem nem zavarhat. Nem fog, mondta a nejem, és boldogan mászott be a Trabiba a macsekkal.

Első meglepi.
Anyucim megfürdette a macsekot. Nem volt egyszerű művelet, de nem segítettem neki. És lőn csoda. Nem is szürke a lelkem, hanem fekete.

Második meglepi.
Kapásból jól bezabált abból, amit anyucim elé rakott. Másnap már finnyáskodott, válogatott. Megszaglászta a kaját, aztán vernyogva jelezte, hogy ő másra gondolt. Mi meg nem gondoltunk másra, így elfogyott a kaja.

Harmadik meglepi.
Ez pozitív. Láttam, hogy dolga van, így kivittem a fürdőszobába. Ott volt egy műanyag lavór homokkal, neki szántuk. Megértette, megtette. Legközelebb szaglászva keresgélt, és csak irányítani kellett, megtalálta. Innen kezdve gond egy szál se.

Negyedik meglepi.
Eljött a lefekvés ideje. Macsek kibélelt kosárba, mi meg hitvesi ágyba. Mocorgásra ébredtem, és örültem, mint mindig, amikor nem én kezdeményezek. Tévedés volt, mert a macsek kívánt közénk feküdni. Na, ezt már nem, vissza a kosárba. Ő márpedig közénk. Azért se, kosarastól irány a fürdőszoba, ajtó becsuk. Fogalmam se volt, hogy mekkora hangerő rejtezik egy pici torokban, de negyed óra vernyákolás után szóltam anyucimnak, hogy persze, csináld csak, ha akarod. Hogy mit csinált? Keblén a macskával aludt a fotelben.

Hétfőre kerítettünk neki gazdát, nem kellett vissza mennie a poros akták közé.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nagyon érdekes dolog, de a macska, bár nagyon független, azért a kutyánál kevésbé intelligens állat. Sokan ezt intelligenciának tartják, de a macska is jól idomítható következetes neveléssel. Sokkal kevésbé tesz különbséget emberek között a kutyánál, de azért általában a körém keveredő macskák elfogadnak főnöknek maguk fölé, szót is fogadnak a maguk módján. A titkom, ha lehet így nevezni, az, hogy nem hagyom őket megsértődni, nem megyek utánuk, nem hízelgek nekik, inkább én szoktam megsértődni, ha vétenek a közölt szabályok ellen szándékosan. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#20) greeneye166


greeneye166
aktív tag

[OFF]A lány cicánk (Panda) kiskorában mindig éhen maradt, mert a nagyfejű kandúrtesó (Pamacs) elfoglalta az egész tálat a fejével. Továbbá utóbbi olyan gyorsan eszik, hogy azt valami Slowmotion felvétel rögzíthetné. Mentségére szóljon, hogy soha nem lökte odébb a lányt, csak egyszerűen nem adott neki helyet.
A lánycica egyszer rámordulhatott valamiért és az hatásos lehetett. A fiú ugyanis egyszerűen megbénul a morgástól és nem mer oda menni. Olyan hangosra és alattomosra fejlődött a morgás, hogy aki nem hallotta nem tudta elképzelni (egy nagyobb kutyának a becsületére válna). A bemutató után viszont minden kétség eloszlik.

Bemutató menete: Virslidarab le a lány elé, fiúmacska ölbe és indulás a kajáló kisasszony felé. Kipróbáltam! A mozgásérzékelő nem aktív ha csak én megyek (ki is vehetem a szájából, mert egyébként isznyatosan szelíd - emelett betoji is), de ha a fiú a kezemben van, akkor végtelen köröket moroghatunk végig a lakásban.

Alapszitu: Teljes virsli ellopása, majd felűnő football a folyosón, addig amíg ez a fiúnak fel nem tűnik. Ekkor harsogó morgás és díszfelvonulás a virslivel. Miután a kandúr elkalandozik (mert ez tényleg fárasztó egy idő után), akkor kedődik a második félidős meccs. Nem ritkán 2-3 hosszabítás is bejátszik. Amikor már kellően dzsuvás a virsli és a fáradtság is eléri Pandát, akkor a virsli elfogyasztásra kerül.[/OFF]

Isteni volt a cikk! Az ember meglepődik magán, hogy ennyire szereti ezeket a dögöket (jó értelemben dög). Annyi bosszúság van velük, hogy ezt már egy embernek el sem nézném, de cserébe rengeteg szeretetet adnak. Nem öntörvényűbbek mint az ember.
A legtöbben akik nem szeretik őket azt mondják, hogy öncélúak, önzőek stb.
De ugye nagy igazság, hogy pont azt utáljuk a másikban, amit magunkban is. Erről ennyit. ;]

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#21) dokar válasza bolondember (#12) üzenetére


dokar
addikt

Felénk úgy tartják, h aki gyűlöli a macskákat, az előző életében egér lehetett...

vagy kutya ;]

extra - SEXRay

(#22) Solten


Solten
addikt

Hehh, macskám beugrott az ablakom, én meredek a monitorra, 10 percig vernyákolt: figyeljé' má' baz+, bejöttem és simogass! :DDD

(ha néha túllő a célon, ráuszítom a fehér felföldi terrierünket) :)

Saor Alba

(#23) Cathfaern válasza philoxenia (#19) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Egy macskának megtaníthatsz mindent ... amit ő akar!" ;]

[ Szerkesztve ]

(#24) bolondember válasza Vakegérke (#18) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

két dudás egy csárdában? :DDD

Pocak macskánk volt ilyen - kandúr létére rajongott értem, sokszor aludta a lábamon. Egyszer volt menyasszonyom is ott aludt, Poccak se szó, se beszéd, bejött, befeküdt a takaró alá, a lábamhoz. Csakhát, nem egy, hanem két pár láb volt ott, és abból az egyik fele (nem, nem az enyém, én megszoktam :)) rátevődött az éjszaka során a macskuszra.
Aki mindezt nem tolerálta, és egy harapással jutalmazta... ;)

Amúgy a macskák valahogy érzékenyebbek a "rossz" emberekre... Nem tudom miért.. :F

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#25) philoxenia válasza Cathfaern (#23) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem pitizni taníthatod, de például nem kunyizni, nem nyúlni ahhoz amit nem ő kapott, nem menni fel az asztalra.... Ilyesmit. Főleg a nem engedélyezett dolgoktól való óvakodásra. Macskát meg simogatni? :Y Úgy a legkönnyebb elrontani. Kap enni oszt jóvan.... :DDD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26) Unique girl


Unique girl
csendes tag

Ha úgy bánsz a macskával, ahogy kell, ergo nem bántod, és következetes vagy, akkor nevelhető. :)

(#27) waccamár


waccamár
senior tag

Hát ez nagyon jó írás volt! Jólesett most ilyet olvasni. Hazajöttem melóból fáradtan, útközben már kitaláltam hogy lezuhanyzok, tömök egy vizipipát, berakok egy kis chill-out zenét, és olvasgatok logout-ot, híreket, stb... Így is lett, és most ez az írás télleg nagyon feldobott, köszi szépen ;)

Nekem mamámnál volt macskánk mindig. Mivel mamám ugye nyugdíjas, mindig otthon van, van aki mindig enni adjon neki, stb. Mi meg mamámmal szemben lakunk, tehát ott is otthon volt a macska. A helyzet a következő volt: reggel mikor anyum kiment kinyitni az ajtót, a macska/macskák ott sorakoztak, és egyből csörtettek befelé. Azért írok múltidőbe, mert 1, már elköltöztem, 2, most csak 1 macska van ott, és az sem olyan szelíd mint régen a többi macsek, mert jött a rokonság, kisgyerekek, vagyis inkább a kislányok, és szegény macskát nyúzták, és elvadultak. Én mikor kicsi voltam, mindig dédelgettem őket, nagyon szeretem a mai napig őket, az utcán is ha látok egy macskát, mindig elkezdem hívni, de 100-ból egyszer ha odajönnek XD Amúgy meg kiskoromban is állandóan macskával a kezemben ettem, stb., és sosem volt tőlük semmi bajom.
Ez egy kicsit csapongós bekezdés lett, bocsi, nincs agyam most értelmesen fogalmazni, fáradt vagyok :)

Volt egyszer egy macskánk, egyszercsak eltűnt. Ha eltűnnek 4-5 napra, vagy egy hétre, még semmi gond, el szoktak kóborolni. Mikor egy hónap után sem jött vissza, már búcsút mondtunk neki. Aztán egyszercsak több mint 2 hónap után, mamám este ajtókaparásra ébred, és nyávogásra. Kiment, és a cica volt az , csontsoványan, a bal hátsó lába lenyúzva! Szerintünk belelépett valami csapdába, és eddig tartott kiszabadítani magát. De hazajött! Ápolgattuk, stb., és felépült szerencsére.

Most Szegeden vagyok egyetemista barátnőmmel albérletbe, nagyon szeretnénk cicát, de mivel egy kb 45m^2-es albiban vagyunk, én most dolgozok, párom suliba jár, nem tudnánk rá vigyázni, meg én úgy vagyo kvele, hogy macska kertesházba való....

(#28) Angrov válasza bolondember (#24) üzenetére


Angrov
csendes tag

Nálunk is van egy félsziámi nőstény. A feleségem erősködött, hogy legyen, amikor anyámék sziámi macskáját elkapta egy helyi bika, vagyis inkább fordítva történt a dolog. Hihetetlen vadász ez a a fajta, de nemcsak az élő kaját, hanem a törődést és a szexet is hajszolják. (Az utóbbit a miénk csak hajszolná a panellakásban.)

A 4 kölyök közül ez volt a legagresszívebb, még akkor is morgott eleinte, amikor elhozván hozzánk, mi közelítettünk hozzá evés közben. Persze jót nevettünk. Amikor megérkezett, letettük otthon, ő pedig spuri be a tűzhely mögé. Korgó gyomra csak fél nap múlva hozta elő. :)

Rengeteg rosszat is csinált, mint minden macs, és néha, amikor nem értett a sokadik szóból, meg kellett reguláznom. A huncutság szerencsére benne maradt, de mostmár az első hangos szavamra hallgat. Feleségem sosem bántotta, ezért nem is zavartatja magát nevelési próbálkozásaira. :) Viszont érdekes módon nemcsak jobban tisztel, de jobban szeret is, bár nem hiszem, hogy szeretetben többet kapott volna tőlem. Állandóan az ölemben aludna, ha tehetné.

Egyszer feleségemmel ment a szokásos csiklandozás-birkózás, amikor szorult helyzetében félig nevetve nyüszített az asszony. A macska eddig figyelt, de ekkor odajött és megtámadott engem. Nagyon meglepődtünk, soha nem láttunk még ilyet, fel sem tételeztünk volna egy állattól ilyen viselkedést. Mondtam asszonynak, próbáljuk ki fordítva. Én kezdtem vinnyogni, eljátszva, hogy ver a feleségem, erre a macska őt akarta megharapni. :) (persze mindezt csak figyelmeztető módban művelte)

Másik érdekes dolog, hogy nemcsak utána szalad az összegyúrt alufólia-golyónak, hanem vissza is hozza, újabb dobást követelve.

A "rossz" emberre érzékenység nálunk is működik.

Értem én, hogy gőzgép. De mi hajcsa?

(#29) Unique girl válasza Angrov (#28) üzenetére


Unique girl
csendes tag

Nálunk is ez volt az egyik macskával. Hihetetlen, de tudta, hogy mennyire nem kedvelek egy embert, aki rendszeresen járt hozzánk. Egyszer jött be a házba ez az illető, a macska aludt a konyhában (ritka alkalmak egyike, hogy anya megengedte). Mikor belépett a fent nevezett, a cica felkapta a fejét, leugrott a székről és beleharapott az illető térdébe... hihetetlen volt! Azóta ritkábban jár az illető. :D

(#30) psn


psn
tag

de rájöttek, h ez „nem bug, ez feature!”…

:C

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#31) tbs


tbs
addikt

[link]

Kobak for prezident! :D

(#32) #64791808 válasza Unique girl (#29) üzenetére


#64791808
törölt tag

A térdharapás macskaszokás, a mieink is ezt csinálják!

Most otthon 5 macska van, a rangidőssel, a feketével annyi történet van, hogy asszem én is fogok írni egy cikket róla :)

(#33) Unique girl válasza #64791808 (#32) üzenetére


Unique girl
csendes tag

Ugye nem baj, ha szólok, hogy ugyanazok a macskáink? :D

(#34) tbs válasza Unique girl (#33) üzenetére


tbs
addikt

:C

(#35) #64791808 válasza Unique girl (#33) üzenetére


#64791808
törölt tag

LOOOOOOOOOOOOL

Kedves mindenki, örömmel mutatom be egy szem húgomat!

(#36) venember83 válasza #64791808 (#35) üzenetére


venember83
nagyúr

Komoly? :U

(#37) Wolverine válasza #64791808 (#35) üzenetére


Wolverine
félisten

Azért az kemény, hogy csak így derül ki számodra :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#39) #64791808


#64791808
törölt tag

Igen, ez teljesen komoly, és azért csak így esett le, mert nem tudtam, hogy regisztrált.

Egyébként itt emelnék ki 3 dolgot:

1., 16 alatt van
2., Sportlövészetre jár, és jól csinálja
3., Én is sportlövészetre járok, és én is jól csinálom

:DDD

(#40) venember83 válasza bolondember (#24) üzenetére


venember83
nagyúr

Utolsó sorra: már harapott meg macska. Levontam a tanulságot. :DDD

(#41) Unique girl válasza #64791808 (#39) üzenetére


Unique girl
csendes tag

Szia! :D Sorry, hogy nem szóltam, csak olvastam azt a cikkedet, ami nagy port kavart, meg ott volt egy olyan hsz, hogy "de rég volt már olyan cikk, hogy mindenki hülye csak én vagyok helikopter", aztán gondoltam ehhez hozzászólok. Persze utána rájöttem, hogy jó ideje nem írt oda a világon senki. :D De már nem sokáig vagyok 16 alatt. :D

(#42) #64791808 válasza Unique girl (#41) üzenetére


#64791808
törölt tag

De nem égettél be, áááá :B

A cikk egyébként nem nagy port kavart, hanem egyszerűen nem fogták fel, amit el akartam vele mondani. Van ilyen, méghozzá sűrűn :)

Egyébként ha már úgyis erre jársz, akkor írhatnál egy cikket a mi macskáinkról, vagy zenéről.

Végül: hát igen, már nem sokáig vagy 16 alatt, de a másik két pont az idő múlásával egyre inkább igaz :DD

(#43) Unique girl válasza #64791808 (#42) üzenetére


Unique girl
csendes tag

Nem nagyon van időm cikket írni, bejött a zenesuli... de majd összehozok valamit, ígérem! Amúgy is van egy barátom, aki cikkírásra bíztat, szóval lassan tényleg bele kellene vágnom. :)
A "pontokhoz": léteznek hatásos védekezések, amik akkor is működnek, ha nincs kéznél egy pisztoly se. :)
Még valami off: gyere fel msn-re, ha van időd!!! :)

(#44) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

"egy macskát bármire meg lehet tanítani, feltéve ha ő is akarja"

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#45) Kistigrincs


Kistigrincs
csendes tag

Én sosem tanítottam egyik macskámat sem, mégis mindkettő kinyitja az ajtót :) Kár hogy becsukni nem tudják... Mindegy, szellőztetés garantálva :)

(#46) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Azt hiszem kell egy cikket csinálnom hogy megosszak pár képet néhai dögjeinkről :DDD

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#47) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Összedobtam, mulassatok jól. [link]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#48) shtml


shtml
őstag

Ő is kicsit harapós:

Edit: És legjobban az ágyamon szeret aludni.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.