Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Morden24


Morden24
nagyúr

Gyönyörű ez a Wind.

Ha az ár reális és valóban Vista kerül rá, amit jól ki is tud tekerni, akkor husthave darab - nagyon tetszik.

Sectumsempra - For Enemies

(#2) Apicius


Apicius
tag

Még 1-2 hasonló gép, és tényleg eltűnik a netbook-ok és az ultrahordozható laptop-ok közötti határ. Maximum az ár lesz, ami elválasztja őket egymástól. Egy 13 colos Sony VAIO-t azért bevállalnék...

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#3) hzcs válasza Apicius (#2) üzenetére


hzcs
senior tag

meg a minőség, meg a kijelzőfelbontás, meg még sorolhatnánk...

(#4) Magnum_


Magnum_
nagyúr

csak 1"-al lenne nagyobb a display...

I humbly and respectfully decline™

(#5) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Az ára ugyanúgy 100K körül fog majd mozogni? Mert akkor ez nagyon jó vételnek tűnik.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#6) FPéter válasza Mr.Grincs (#5) üzenetére


FPéter
aktív tag

Hát nem tudom, én 75 ezerért vettem amerikában a Wind U100-at. Ezek után itthon semmi sem tűnik jó vételnek...

(#7) mephi666


mephi666
nagyúr

ez már alakul... az eee a 7collal kicsinek tűnik nagyon :S ez már használható szerintem... "köszönjük szépen, emesi" :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) Integra válasza mephi666 (#7) üzenetére


Integra
titán

pont a múltkor láttam egy eee-t, mikor jöttek bekötni az internetem.
arra a feladatra tökéletesen jó, mert picike és becsatlakozások regisztrálásához ideális, de saját használatra buzerálni azon a nudli képernyőn... agyrém.

egyébként nem tudom, hogy feltűnt e valakinek is, hogy a lelkes júzerek egyre kevesebb szolgáltatásért cserébe fizetnek ugyanannyit, vagy többet, mintha egy teljes értékű noteszt vennének...
ki van ez nagyon találva...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9) spln


spln
tag

Nem rossz, nem rossz. A 2magos atommal már nem is lenne gyenge ;]
Remélem ebbe már nem az az "ultra tükröződő" kijelző kerül mint az MSI notebookokba általában.

"Danger! Avoid death!"

(#10) Raymond


Raymond
félisten

Ideje lenne mar errol a 1024x600 felbontastol feljebb lepni. Az uj "csicsas" netbook verziok lassan az eredeti HP 2133-as araban vannak es az ileyn Wind meretu gepbe beleferne egy 1280-as kijelzo.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#11) arty


arty
veterán

beférne, csak nem látnád a betüket

12" alatt felesleges 1024-ről felfelé lépni. Esetleg a 4:3 kijelző visszatérhetne ezekbe a modellekbe...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#12) Raymond válasza Integra (#8) üzenetére


Raymond
félisten

"a lelkes júzerek egyre kevesebb szolgáltatásért cserébe fizetnek ugyanannyit, vagy többet, mintha egy teljes értékű noteszt vennének..."

ja, volt most itt nemreg egy kis 12" Acer akcio az uzletben €699. Meretben es sulyban ez mar nem nagy difi egy ilyen 10.2" 6-cellas Asus vagy MSI-hoz kepest de azert a +100 EUR-ert egy ketmagos C2D, 160GB HDD, beepitett ODD es normalisabb chipset jar.

Egy €400-nal dragabb netbook rohej.

MOD: arty - hat nem tudom, az egyes Sony modellekben talalhato 11.1"-es 1366x768-as nem rossz.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13) Pompi válasza Raymond (#12) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"ja, volt most itt nemreg egy kis 12" Acer akcio az uzletben €699."

Azért ennek az ára és a netbookok ára között azért nem kis difi van, kis túlzással mondhatnám azt is, hogy ez az akciós Acer még így is majd' kétszer annyiba kerül.

"de azert a +100 EUR"

Több az. A Wind és az 1000H 400-450 euro körüli áron megy, a hírben szereplő U120-ra pedig 600 dollárt mondanak és nem eurot.

" Meretben es sulyban ez mar nem nagy difi"

Ez az a terület, ahol akár pár deka vagy félcenti is számíthat.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#14) Raymond válasza Pompi (#13) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor te onnan biztosan jobban lattad onnan mint en itt ( ;) ), de egy Wind vagy egy 1000H itt €499 es akkor meg nem is biztos hogy a 6 cellas aksi van benne (alltalaban nem). Ezek az uj highend meg business-nek jelolt netbookok ettol dragabbak lesznek es azert 550-600-rol mar egy kopes a 700 foleg annak fenyeben mekkora difi van a ket gep kozott.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#15) Pompi válasza Raymond (#14) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

500 és 700 között majd' másfélszeres a szorzó még mindig azt mondom. Ez számíthat. De abban igazad van, hogy ha ennél feljebb tornásszák a netbookok árát, akkor valóban el lehet majd gondolkozni ezen, főleg azoknak akiknek kell annál több, amit egy ilyen nyújt. Mert hiába van benne C2D meg ODD stb. ha nincs kihasználva.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#16) #56573440


#56573440
törölt tag

az integrált vga lesz még érdekes számomra, ha az is rendben van akkor lehet hogy érdemes lesz beruházni és kiváltani az asztali gépet...

OFF olyan laptop még mindig nincs amin két aktív vga kimenet is van?

(#17) Raymond válasza Pompi (#15) üzenetére


Raymond
félisten

Egy aminek mondjuk ertelmes ara van az az Advent markanev alatt arusitott Wind (ugyanaz a gep csak ezust szinu) kb. €350-360 arban. A tobbi ilyen meretu el van szallva.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18) Pompi válasza Raymond (#17) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Kicsit nehéz most számolgatni, mert percről percre változik az euro :DDD de 360 euro mondjuk durván ~90 ezer forint, itthon a Wind nettó 80e - tehát bruttó 96. Ez az a különbség amit én pl. kifizetnék azért, hogy MSI brandelt legyen és ne más.

Feel Good Inc.

(#19) rudi válasza Raymond (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Gondolom, addig lesz ilyen az ára a netbookoknak, amíg minden legyártott darabért hárman állnak sorba.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) Peat;)


Peat;)
veterán

Egy másik hírben az állt, hogy nem lesz kétmagos atom benne, mert intel a netbookok elől visszatartja az és csak 2009 második felétől válik elérhetővé.

Mondjuk lehet nem az lesz a legnagyobb baj elnézve a válság kibontakozását...részvétem annak akinek van devizahitele.

(#21) Raymond válasza Pompi (#18) üzenetére


Raymond
félisten

Az a gond hogy a szinen kivul semmi difi nincs koztuk (tele van MSI jelolesekkel a belseje) es a Wind it lazan 400 folott van az ugyanolyan 3 cellas aksival. Ja, es ehez nem adjak azta a kis tokot ami a Wind-hez jar, ez dealbreaker is lehet egyeseknek :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#22) Pompi válasza Raymond (#21) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igen, tudom, hogy nincs különbség. Egyébként az Adventen kívül létezik jópár másik klón is.

Feel Good Inc.

(#23) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Én már nem is merek számolni lassan semmivel se
Link
Amúgy meg szép gép csak felesleges 200féle netbook :U

...

(#24) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sajnos kétmagos atom nem hiszem, hogy bele fog kerülni. Baromi jól néz ki az U120! Végre lesz n-es wifi, és sim-kártya hely. Remélem, hogy ez már 6 cellás akksival fog érkezni!

(#25) paix


paix
tag

jól tudom, hogy ebben is sentellic touchpad lesz normál scrollfunkció nélkül? :U

(#26) DarkByte válasza ^Clown (#24) üzenetére


DarkByte
addikt

Épp azon tűnődtem én is hogy nem úgy volt nem lesz Atom 330 -as kétmagos CPU netbook -ba ? Érdekes. Nem ártana mondjuk, kétmagos Atom -al már pl. a legtöbb 1080p videó is elszaladgálna. Leginkább az a 3.5G modem tetszik, csak félek ez nem a 100k -s árban lévő változatban lesz benne, pedig akkor még azt is mondhatnánk olcsóbb lesz mint az egymagos. (feltéve ha tényleg kétmagos lesz persze)

[ Szerkesztve ]

(#27) dchard válasza DarkByte (#26) üzenetére


dchard
veterán

"kétmagos Atom -al már pl. a legtöbb 1080p videó is elszaladgálna."

Ezt mégis miből gondolod? Ezek a procik nem gyengén meg vannak butítva ám. Szerintem ebben a szegmensben inkább a hw decodingra kéne helyezni a hangsúlyt. Úgy az akku idő és a teljesítmény egyensúlya megmaradna.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#28) DarkByte válasza dchard (#27) üzenetére


DarkByte
addikt

Előbb nézd meg ezt: [link] Nagyjából a 10Mbps alatti videók gond nélkül mennek, illetve aminél nem kell titkosítást feloldani (HD-DVD, Bluray forrás anyagok kilőve). Továbbá Atom Klub -ban nyunyu is tesztelt: [link]

(#29) Cyrin


Cyrin
addikt

meg az is kérdés, hogy milyen minőségűek ezek a beépített 3G modemek...

(#30) Thrawn válasza paix (#25) üzenetére


Thrawn
félisten

Állítólag igen, aztán majd kiderül.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#31) Zanik


Zanik
addikt

Csak engem emlékeztet ennek az MSI-nek a dizájnja az új Fujitsu-Siemens notikéra?

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#32) ^Clown válasza Zanik (#31) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Igen :)

(#33) paix válasza Thrawn (#30) üzenetére


paix
tag

nagy kár.. :( szépen lassan meg lehet szokni, de nagyságrendekkel kényelmesebb a normál scroll.. :U

(#34) Mr.Grincs válasza FPéter (#6) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Hát most az eu-t nézve magyarországon majdnem a legolcsóbb az xbox 360...
A 2. legolcsóbb az euban ami azért nem sámli. Persze ami amcsiföldön kimegy a piacról az nállunk hatalmas szenzáció:( Remélem jó áron lehet majd megkaparintani.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#35) ClaydovE


ClaydovE
tag

A minap vettem egyet és nagyon kellemeset csalódtam benne. Előtte volt pár napig nálam egy asus 904HD, ami szintén tetszett de ez a gép valami fantasztikus. :R Nagy gombok, szép kijelző, külsőre is elegáns, halk és alig melegszik. Az akkujáról nem tudok még sokat nyilatkozni épp most formázom, szerintem 2-2.5 órát ki kellene birnia, majd meglátjuk (a 904HD ebben verhetetlen volt, 5-6 óra üzemidővel persze az 6 cellás akkuval van ez meg csak 3 és 8.9" colos kijelzővel).

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: ClaydovE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.