Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Chaser válasza vm93hun (#49) üzenetére


Chaser
titán

az euronicsos az pont jó
fh4-gyel 220e ft, a gép msrp-je 185e ft
tehát 35e ft a fh4... :)
non plus ultraként:
Gyári garancia 12 HÓNAP
A TERMÉKET HIVATALOS MAGYAR GARANCIÁVAL SZÁLLÍTJUK
lol ( : az ms két évet ad, a sávos gar miatt is két év a gar, de náluk azért egy év
mondjuk a play it-es x is hatalmas dela a gers-szel + 3 hó ultival +30e-ért..nekik mindenképp, pláne hogy az ultiban minden gears benne is van

maradjunk annyiban, a legtöbb kisker bőven "scalper", te linkeltél néhányat, én sokkal többet tudok ahol az alap kiépítés jóval drágább mint az msrp, köztük nagy multik is vannak - az euronicos csomagos dolgot meg tényleg hagyjuk, fh5-tel is 15e-rel drágább lenne mint az msrp -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52) oriic válasza Chaser (#51) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"tehát 35e ft a fh4... :)"

Jó hát ezen már röhögni sem lehet amúgy :D

Live-Die-Respawn

(#53) Chaser válasza oriic (#52) üzenetére


Chaser
titán

jah, ennyit a scalperekről:) és az egy euronics, nem is sarki zöldséges kategória
ha az amd meghagyta legalább a tavalyi kpacitást 7nm-en a tsmc-nél és ősztől/téltől átállnak 5/6nm-re új cpu és vga-nál, akkor talán lesznek konzolok sok helyen és normál áron..majd jövőre
a "scalperek" meg az emelt bolti árak csak egy okozat, amíg az ok nem szűnik meg maradnak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54) AxBattler válasza vm93hun (#48) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez mondjuk nem rossz csomag:
PS5 Bundle - Death Stranding Director's Cut + Marvel's Spider-Man Miles Morales - 219k HUF

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#55) Chaser válasza AxBattler (#54) üzenetére


Chaser
titán

ez már elmegy, de amikor ennyi vagy drágább a gép kiskerben alapkiépítésben, akkor kár a "scalperekre" köpködni
akinek kell msrp áron gép megrendeli alzától oszt' vár, ha meg nagyon viszket akkor fizet némi felárat ha azonnal kell, na bumm

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Üdv!

Nekem az a véleményem, hogy a ps5 tuti jobban fogy, már csak azért is, mert warez x One-ra se volt, csak ps4-re. Valószínűleg ebben a generációban is így lesz a dolog.

PS5 az Alza és a Telekom kivételével máshol nincs alap kiszerelésben árulva, max emelt áron sufni mobilboltból stb.

Illetve az is érdekes hogy a Jófogás csak PlayStation 5 konzollal van tele, Xbox-szal miért nem foglalkoznak a scalperek? Valószínűleg azért mert azt annyira nem keresik az emberek, és ebből azért valamelyest lehet asszociálni az eladási számokra.

Egyébként én is alzától vettem a ps5-t, viszonylag hamar megjött, október közepén rendeltem, dec 23-án karácsonyi ajándéknak meg is jött.

A scalperekre pedig ráengedném a navot, legyen magánszemély vagy mobilbolt tök mindegy. Én azt nem értem miért nem lép valaki ez ügyben? Manapság már mindenki mindenkit feljelent minden marhaságért, de ezt hagyja mindenki?

[ Szerkesztve ]

(#57) Wesder válasza dredjudge84 (#56) üzenetére


Wesder
félisten

A warez max csak az ilyen posztkomcsi orszàgokban döntő ok, mint Magyarorszàg. Màshol ilyen indokkal kb kiröhögnek.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#58) Szabi® válasza dredjudge84 (#56) üzenetére


Szabi®
addikt

Nem tudod ráengedni a navot, törvénymódosítás volt 2016-ban, 2017-ben módosult, pont a kedves elnökünk vagyoni átvilágítása után történt. Újfent csak a rendőrség kérhet magánszemélyre vagyonosodási/átvilágítási vizsgálatot, és ők is megkapták azt a kitételt, miszerint "bűncselekmény megalapozott gyanúja" tehát ha ez nem áll fent, ők sem kérhetnek.

Üdv az adócsalók paradicsomában ...

[ Szerkesztve ]

(#59) arty válasza Szabi® (#58) üzenetére


arty
veterán

pegazushoz bezzeg nem kell :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#60) Szabi® válasza arty (#59) üzenetére


Szabi®
addikt

Szép világ lesz .. Akik ott élnek ... :N

(#61) dredjudge84 válasza Szabi® (#58) üzenetére


dredjudge84
őstag

Az adócsalás azért más mint a vagyonosodás. A scalperek nem hiszem hogy ebből húznak majd fel új családi házat. Szerintem inkább csak fizetés kiegészítés nekik, egy kis könnyen jött plusz úgymond. Amúgy van bejelentő oldal a nav honlapján. Szóval simán fel lehet nyomni bárkit elvileg.

(#62) Szabi® válasza dredjudge84 (#61) üzenetére


Szabi®
addikt

De egy scalper vagyonosodni tud, adót csalni nem, erre írtam, hogy vagyonosodásit meg nem indítanak, hiába jelented be. Magánszemélyként, semmi ilyesmit nem tudsz tenni. Csakis és kizárólag rendőrségi nyomozás keretein belül működik, de ha rákeresel a témára látni fogod, hogy az elmúlt 1-2 évben példa sem volt arra hogy indult volna ilyen. Maga a nav feje nyilatkozza. Egy navos rokonomtól tudtam meg én is ezt, hogy teljesen megkötötték a kezüket, nyilván nem véletlenül.
Az egyik scalperrel egyébként beszélgettem itt az oldalon, neki ok-sok milliója lett ebből, ő is kezdte legelőször hirdetni a túlárazott gépeket. Akkor még 1 gépen 150-170 ezer forintot fogott. :)

[ Szerkesztve ]

(#63) Baltazár123 válasza Szabi® (#62) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Egy időben nagyon nézték, még a vatera is azért szüntette meg az aukciók visszanézhetőségét, mert több kereskedőt elkapot a nav. Valószínűleg a konkurrencia szűkítését próbálták így sokan megoldani :)
Pedig nagyon hasznos dolog volt, ha kerestem valamit, visszanéztem a leütött, licitált hirdetéseket, egészen jó támpont volt árazásnál is. Nagy kár érte.

Én örülök az Xbox sikereinek és egyébként a verseny csak jót tesz ennek a két (három) konzol cégnek is. Soha nem értettem egyik hőzöngő fan oldalt se. Miért is lenne jó, ha megszűnne a verseny adott esetben? Látható volt pl az intelen, mit csinál, amikor nem volt konkurrens. Akarja a rossebb ezt megismétlődni a játékiparban. Egyébként meg nagyon könnyen lehet, hogy a cloud gaming annyira előretör, hogy érteleme se lesz vitakozni a konzolkról, hogy a jobb meg, hogy kinek hosszabb :)

Én ezeket a scalpereket ki nem állhatom egyébként. Ha belegondolunk ezek az emberek csak elvesznek, semmi, az égvilágon semmi hasznos, hozzáadott értékük nincs a folyamatban, csak visszaélnek egy lehetőséggel és egy eleve nehéz helyzetet még nehezebbé tesznek.

(#64) Szabi® válasza Baltazár123 (#63) üzenetére


Szabi®
addikt

Én sem csípem őket, de sajnos most nagyon az ő koruk van. Nézz meg egy zug gsm mobil boltot. A 300ft-os szilikon tokot 3500 ért adja, és ebből nulla az adó. Mellette pult alóli termékek, egy kis pénzmosás... A minimumot (korlátolt felelősségű társaságnak) havi 50000ft-ot beüti, és él mint Marci a hevesen. Jár-kell a 20 millás autóval ... :)

[ Szerkesztve ]

(#65) mike1334 válasza Szabi® (#62) üzenetére


mike1334
veterán

Vagyonosodni tud, adót csalni nem....hogy a viharba ne tudna. Ha gazdasági tevékenységet folytat, ahhoz kell adószám, vállalkozás, bevallások, miegymás. Ha ez elmarad, ugyanúgy megállapítja neki a NAV az adókülönbözetet, mintha rendes cég lenne (plusz bírság és mulbírság).

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#66) Szabi® válasza mike1334 (#65) üzenetére


Szabi®
addikt

De a scalperekről volt szó, akik itt árulnak fent, ők nem tartoznak az adócsalás kategóriába, mivel azzal a számlával, blokkal adják tovább, amivel hozzájuk is került. Az más tészta, hogy a vételi ár, amivel ők hozzájutottak, sokkal többért adják. De viszont az már egyéni preferencia. Akik itt árulnak fent, és túlárazott termékekből gazdagszanak meg, nincs semmi kötelességük a nav felé. Mivel magánemberként árulnak, nem vállalkozóként.Ergo áfás számlát sem tudnak és akarnak adni. Te hiába vettél meg egy ps5-öt tőlük 300 ezerért, ő azzal a 186 ezres blokkal fogja adni, amivel "ismeretlen helyről" hozzájutott.
A gazdasági tevékenység meg elég nehezen bizonyítható egy scalper esetében. A limit is kérdéses, hogy mennyit, és milyen időközönként adhat el, ugyanazon tárgyból.
Túl sok a kiskapu sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#67) mcwolf79 válasza Szabi® (#66) üzenetére


mcwolf79
veterán

Sok embert fogok most megbántani , de azok voltak a barmok , akik 300-400 eFt-ot (vagy akár többet ) kifizettek a sok retek parazitának .

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#68) Szabi® válasza mcwolf79 (#67) üzenetére


Szabi®
addikt

Sajnos szomorú világot élünk, az emberek bármilyen tárgyban a "presztízst" látják. Legyen az konzol, vagy videokártya, telefon ...
Eltorzultak az értékrendek, nemsokára 6-700 ezer forintos telefonokért fognak sátrazni boltok előtt akár mínusz 10-ben is, mert az menő, meg geek, és lesznek youtuberek, akik ebben megerősítenek.
Rohadt beteg az egész.

[ Szerkesztve ]

(#69) mike1334 válasza Szabi® (#66) üzenetére


mike1334
veterán

De. Ha megfelel az áfa tv szerinti követelményeknek a tevékenysége, akkor az gazdasági tevékenyseg lesz, adószám nélkül is. És ilyenkor a bírság mellett az elmaradt adót (áfa, tarsasági adó, stb.) is megállalítja a NAV.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#70) arty válasza Szabi® (#66) üzenetére


arty
veterán

elvileg magánszemélyként kb 1 milláig adhatsz el "dolgokat", utána adóköteles, de persze ezzel szinte lehetetlen megbukni (hacsak ki nem pécézett diretkben a NAV, mert valami nagykutyának bököd a csőrét)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#71) mike1334 válasza arty (#70) üzenetére


mike1334
veterán

Nem kell hozzá "nagykutya", közérdekű bejelentést bárki tehet.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#72) Polllen válasza Szabi® (#66) üzenetére


Polllen
nagyúr

Itt egy jó összefoglaló.

A lényeg röviden, nem úgy van, ahogy gondolod. Magánszemélynek is kell adót fizetnie, ha hasznot realizál, a linken a részletes feltételek. Nem bonyolult.

A NAV amúgy ha ellenőriz valakit, nem nagyon fog lamentálni azon, hogy gazdasági tevékenység-e vagy sem. Ha valaki folyamatosan új terméket árul haszonnal, az oda lesz sorolva.

arty
Ha ez így lenne, akkor az autó eladás után is fizetnél adót?

Limit összegek vannak, hogy mikor kell bevallani és mikor nem. Adót pedig csak haszon után kell. Ha a 10 millióért vásárold autót eladod 5 millióért, nem lesz miből adózni. 200 forint haszon után kell adót fizetni.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#73) Szabi® válasza mike1334 (#71) üzenetére


Szabi®
addikt

Nem tehetsz közérdekűt, már a híradó is lehozta. Csak a rendőrség tehet, de nem általad, hanem ha ők nyomoznak az illető után, és az illető ha nem egyezik bele vizsgálatba, nem csinálják meg. Ez katasztrofális lesz 10-20 éven belül, mert még az is csibészkedni fog, akinek előtte esze ágában sem volt.


2020-ban 184 ilyen vizsgálat volt ...

#70 arty Az egyik telefonboltos akit ismerek 66 millióért vett házat, 20-ért meg kocsit, fel is jelentették, mert voltak jóakarói, semmit nem tudtak ráhúzni, pedig a havi beütése a telefonboltban csupán 50 ezer forint - + 1-2 ezer. De a navnak a rendőrségre kellett adnia az ügyet, mivel a tag azt vallotta bűnözésből is szerzett pénzt, iylen esetben a nav át kell hogy adja az ügyet a rendőrségnek, ezzel a figura nyert majd fél évet, addig szépen mindent leíratott magáról ... :)

[ Szerkesztve ]

(#74) mike1334 válasza Szabi® (#73) üzenetére


mike1334
veterán

Vagyonosodásin szigorítottak. Ha valaki gazdasági tevékenységet végez bejelentés nélkül az "kontár". Hidd el tudom a különbséget, 5 évig dolgoztam a NAV-nál jogászként.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#75) Szabi® válasza mike1334 (#74) üzenetére


Szabi®
addikt

Akkor nem szóltam :R Csak rendre, egyre több olyan hír látott napvilágot, hogy a nav nagyon jogfosztott lett.

(#76) mike1334 válasza Szabi® (#75) üzenetére


mike1334
veterán

Azóta lehet, de ez sztem nem változott az elmúlt 5 évben.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#77) dredjudge84 válasza Szabi® (#66) üzenetére


dredjudge84
őstag

Ez nettó marhaság. Évi 600 000ft amit magánszemély eladhat, felette már gazadasági tevékenység, ami adóköteles, és magánszemély nem csinálhatja. A dolognak köze sincs a vagyonosodás hoz.

[ Szerkesztve ]

(#78) Polllen válasza dredjudge84 (#77) üzenetére


Polllen
nagyúr

600e felett is adhat el magánszemély. Nem az összegtől lesz gazdasági tevékenység.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#79) dredjudge84 válasza Polllen (#78) üzenetére


dredjudge84
őstag

Adhat, de szja-t kell fizetnie a 600 feletti részre.

(#80) Szabi® válasza Polllen (#78) üzenetére


Szabi®
addikt

Pontosan, eladhatok én egy 200 ezer forintos Trabantot is kétmillióért, és ráírhatunk az adásvételire akár 500 ezret. Attól a 2 millió létezését nav még nem tudná bizonyítani.
Ennek kell lennie egy "üzemszerűségnek" folyamatosságnak sztem. De nincs ezzel tapasztalatom. Azt tudom, hogy egyszer egy motorom eladásánál, megkért a vevő, hogy "- nem-e lehetne kevesebbet ráírni" ...Hirtelen nem is értettem a miértjét.

[ Szerkesztve ]

(#81) Polllen válasza dredjudge84 (#77) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nézd meg a korábbi linkem... ha bizonyítottan buksz rajta, nem kell fizetni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#82) dredjudge84 válasza Polllen (#81) üzenetére


dredjudge84
őstag

És ezt ki tudja bizonyítani? Elég lenni annyit tudni a navnak, hogy a ps5 hirdetések 90%-a haszonleső scalper, így ezen már el tudnának indulni.

Amúgy egyszer megkérdeztem egy céges hirdetőt mert kíváncsi voltam. Mikortól indul a gari, és van-e 72 órás csere, illetve 14 napos elállás? Azt mondta, a gari onnantól ketyeg, hogy ő megkapta, elállás nincs. Innentől már fogyasztóvédelem is játszik. Plusz ha magánszemély hirdet ÚJ terméket, már az eleve gyanús kell legyen, ha mellette még 50 hirdetés is fut a profilon. Nem lenne nehéz megszüntetni a ps5 hiányt, csak a hatóság sajnos nem foglalkozik vele.

(#83) Chaser válasza dredjudge84 (#82) üzenetére


Chaser
titán

fergetegesen naivak itt még mindig fergetegesen sokan
mit gondolsz, ha holnaptól nem árulják aprón, akkor holnap után megszűnik a hiány?
lol
mert lenne +50-100 gép bolti áron, amire több ezer vevő vár?
meg kellene érteni, azért vannak "scalperek" mert nincs egy termékből
ha lenne elég nem lenne aki businesst lát benne, ennyire egyszerű

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#84) Szabi® válasza dredjudge84 (#82) üzenetére


Szabi®
addikt

Aki akart, már tudott rég szerezni többször is ps5-öt. Ez nem a scalpereken múlik. Napi jelleggel jönnek tagok a ps5 csoportba hogy a kaptak innen-onnan gépet, és nem is drasztikus várakozási idővel.
Egyébként Switch Oled verzióból is hiány volt.

(#85) dredjudge84 válasza Chaser (#83) üzenetére


dredjudge84
őstag

Azért én megnézném hogy az valóban 50-100 gép-e. Engem nem érint én tudtam várni, csak a véleményemet írtam le. Van a kereskedés és az üzérkedés, utóbbi undorító.

(#86) Chaser válasza dredjudge84 (#85) üzenetére


Chaser
titán

kapitalizmus van, abból is vad, ezzel jár
mert szerinted mennyi ps5 van "scalpereknél"? pont azért lehet ezekkel seftelni mert alig van belőlük
series s-sel mért nem seftel senki? csak mert nem abból annyi van mint a szemét? :)
sztem senkinek nem kötelező megvenni, de ha nem tud várni akkor nem tud és fizet felárat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#87) dredjudge84 válasza Chaser (#86) üzenetére


dredjudge84
őstag

A series s pont rossz példa. Abból sem biztos hogy lenne a boltokban csak az nem kell senkinek, így nem seftel vele senki. És mint ahogy az első hozzászólásomban írtam azért a PlayStation 5 a nagy sláger, mert az valószínűleg fel lesz törve nem is olyan sokára.

Igen igen tudom. Tehetősebb országokban ez nem szempont, bár azért megjegyzem, kb minden országban ez megy, és a warezt se a magyarok vagy más posztkomcsi országokban fejlesztik ki.

(#88) Chaser válasza dredjudge84 (#87) üzenetére


Chaser
titán

pont jó példa
nagyon egyszerű ám ez:
kereslet és kínálat
az s-nél a kínálat nagyobb mint a kereslet, xsx/ps5-nél pedig a kereslet nagyobb mint amit a kínálat adni tud
emiatt hiány lesz belőle, és ezért jönnek a "scalperek", ők mindig csak egy okozat az okra
amennyiben a ps5-öt feltörik akkor lesz igazán drága ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#89) arty válasza Chaser (#88) üzenetére


arty
veterán

+1
(szerintem ha fel is törik, marginális "probléma" lesz sony számára, ahogyan a ps4 se volt soha a "feltört konzol"....)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#90) Chaser válasza arty (#89) üzenetére


Chaser
titán

ha azt megoldanák hogy wint lehessen feltolni rájuk, 300e alatt sztem xsx se lenne aprón :) és legalább dupla akkora kereslet lenne a konzolokra

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91) libit


libit
tag

csak azt nem ertem, miert most aktualis ez, ha:
"...2020-as esztendő vége óta egyáltalán nem gyártják egyik Xbox One modellt sem..."

nem 1 eve lett volna erdekes ezt lehozni??

(#92) hogabesz válasza Chaser (#90) üzenetére


hogabesz
aktív tag

És akkor inkább megveszik legalább dupla áron, csak mert ingyen van a játék? Sok észre vall, hogy azt pénzt amennyivel többet kiadnak rá mint a gyári, nem lemezes játékra költik amit később el is adhatnak majd vesznek egy másikat. Abból a plusz 150-ből pedig el lehet így szórakozni egy darabig... :U

(#93) Busterftw válasza libit (#91) üzenetére


Busterftw
veterán

Lehet csak most derult ki :)

(#94) libit válasza Busterftw (#93) üzenetére


libit
tag

akkor ezt csak kacsa volt? :D
https://prohardver.hu/hir/microsoft_leallitja_jelenlegi_konzol_gyartas.html

(jol emlekeztem, hogy annak idejen olvastam hasonlot...)

(#95) Polllen válasza libit (#91) üzenetére


Polllen
nagyúr

Most az a hír, hogy a Sony mit csinál, e mellett került megemlítésre, hogy az Ms meg nem, hogy teljes legyen a kép.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#96) Chaser válasza hogabesz (#92) üzenetére


Chaser
titán

nem azért mert ingyen van a játék, hanem mert aki pc-hez szokott vagy át tud váltani konzolra vagy nem
az a hw ami bennük van az elég komoly, ha wint rá lehet húzni ezekre a gépekre ütősek lennének nagyon

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97) Polllen válasza Chaser (#96) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az xbox-n most is windows fut. ;]

Amúgy az új edge elég komoly előrelépés ms-nél konzolokon, beépülő nélküli webalkalmazásokra már alkalmas.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#98) Chaser válasza Polllen (#97) üzenetére


Chaser
titán

csak nem oJan ami kellene ;] mekkora ütős mini pc lenne belőle
anno számolgattam, valami 400e ft jött ki még elszállt vga árak előtt, ilyen kis méretben inkább 500e környéke
ha jól rémlik még ott sem kezeli az egeret defaulton, amit azért engedhetnének ha szinte minden játékban offos is az egér

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99) libit válasza Polllen (#95) üzenetére


libit
tag

Erdekes, a cikk cime, alcime, kepek (szoveg) alapjan nekem ugy tunik, hogy az MS-rol szol es a sony lett megemlitve...

[ Szerkesztve ]

(#100) Chaser


Chaser
titán

100
zárható ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.