Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adrian360


adrian360
őstag

nem védem a Kubatovot, mert szerintem is sok baromságot csinál, de azt megértem miért aszisztál a MLSZ-nek, mert tele a f@sza azzal hogy az elmúlt 3 évben 89254677652875628 millió forint büntetés fizetett be a barom MLSZ kasszájába, hulla feleslegesen. mivel az hülye MLSZ-szel nem tud egyezkedni nyilván meg kell oldania valahogy hogy ne kelljen még több büntetést fizetnie.

A szurkolók meg trollfoci segédletével hiszitis bölcsödés módjára játszák a sértődöttet. túltolták ők is hisztit nagyon.

Nézők nem azért nincsenek a stadionokban mert nincs szinvonal, hanem mert egyszerüen ma nem divat a meccsrejárás. vizilabda, kézilabda jégkorong meccsen világszinvonal van, ennek ellenére ami nem nemzetközi meccs, ott 90%-ban csak rokonok vannak kint a meccsen. a néhány európai topligát kivéve mindenhol üresek a stadionok.

(#2) viking19


viking19
tag

Én is FRADIsta vagyok.
Az új stadion előtt szezononként 10-14 meccsre mentem el idényenként. Abból 10-12-re az Albert-ba, vagy a Népstadionba. Engem nem zavarna a drágább jegy. Elhanyagolható az az ár a feljutáshoz képest.

Mindig B-középben voltam. Ott éreztem jól magam. Szurkolni szeretek, nem színházba járni...

Azok zavarnak amiket leírtál, de azért még kitérnék 1 dologra. Ilyen a fradi secu. Nem írnám le az összes tapasztalatomat. Én spec gyűlölöm őket, de elsősorban a vidéki megnyilvánulásaik miatt. Engem ők jobban zavarnak minta véna-scanner

Olyan szinten hiányzik a meccs feeling, hogy nagyon - nem találtam ide jobb kifejezést. Aki ismeri ezt, az tudja miről beszélek.

Kitartok, nem megyek meccsre. Itt ebből még csúnya dolgok lehetnek. Mindig pirkadat előtt van a legsötétebb.

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#3) viking19 válasza adrian360 (#1) üzenetére


viking19
tag

Azért eltávolodtunk attól nagyon, hogy a sport a szurkolókért van. Ez nem helyes irány. Nem lehet minden a szurkolót bűnözőként kezelni.

Egyébként a lengyel bajnokság messze van a topligáktól, de az átlag nézőszám alsó hangon a magyar négyszerese.

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#4) f(x)=exp(x) válasza adrian360 (#1) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Igen, valóban az MLSZ se normális, de akkor se kellene ezt így tovább csinálni. Az, hogy egész egyszerűen nincs kint szinte senki a meccseken, a hangulat 0, az már egy kicsit gond.
Az Újpest és DVTK vezetősége kiállt a szurkolók mellett, akik ezt meg is hálálták (járnak a meccsekre).
Bár sok büntetést kell fizetni, de ha minden meccsen, ami a Fradi otthonában van, 3000 fővel többen lennének, akkor az kb. 3 000 000 Ft többletbevétele lenne...abból már lehet büntetést fizetni!
És itt a divatnak semmi köze a meccsrejáráshoz, a régi stadionba (és a Puskásban) is sokkalta többen voltak 1-1 meccsen.

(#5) adrian360 válasza viking19 (#3) üzenetére


adrian360
őstag

tavalyi átalag nézőszám :

magyar : 2.486
lengyel : 7.384
arány 2.97

magyar lakosság : 9.9 millió
lengyel lakosság : 38.5 millió
arány : 3,89

míg a magyar lakosság 0,025%-a jár meccsre, a lengyeleknél 0,019%.

(#6) adrian360 válasza f(x)=exp(x) (#4) üzenetére


adrian360
őstag

hivatalos fradi nézőszámok

2015-16 eddig : 7 679
2014-15 : 8 532
2013-14 : 8 447
2012-13 : 6 202
2011-12 : 5 973
2010-11 : 5 323

kizárás elötti fradi, amikor bajnok lett :
2003 - 04 : 6 385
2000 - 01: 8 150

bajnokok ligás fradi:
1996-1997 : 10 382
1995-1996 : 10 233

azt a sokkalta többet nem mondanám.

nyilván más a hangulat ha 8000 ember petárdázik és más ha 8000 ember "csendben" nézi a meccset. ez tény.

(#7) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"A zsidózás, négerezés, az ellenfél gyalázása... mindenhol van külföldön, ezt ne mondja senki, hogy nem, mert de. Ez sajnos vagy nem sajnos, de hozzá tartozik egy focimeccs szurkolásához.": tévedés, nem tartozik hozzá.

"Minden intézkedés arrafelé megy, hogy kiöljék a fanatizmust, az igazi szurkolást amiért a Ferencváros Ferencváros lett.": akkor mégiscsak jól csinálja.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) f(x)=exp(x) válasza adrian360 (#6) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Jó, de ebből mennyi a fizetett jegy? Mert ugye a vidékről felbuszosztatás, meg a bejuttatás ingyen az megy erősen. Nem azt mondom, hogy eddig nem voltak olyanok, akik ingyen jártak a meccsekre, de ilyen szintű megmozdulások nem voltak.
Az már egy másik dolog, hogy ebben az évben sokkalta nagyobb presztízsű, magasabb szinvonalú meccsek voltak, mint tavaly, valamint a 12 csapatos rendszerrel, a budapesti csapatok kerültek előtérbe, amit jobban kedvelnek a nézők.
8000 ember nem petárdázott soha, max. 20, akik a látvány miatt csináltak, a hangulatot a 8000 ember betanult rigmusokkal való buzdítása adta/adná.

(#9) f(x)=exp(x) válasza bambano (#7) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Nem azt gondolom, hogy a náci karlendítés és a Zieghail bekiabálás elfogadható. De ha pl.: átkiabálja az egyik szurkolótábor a másiknak, hogy cigányok, akkor nem szó szerint kell értelmezni, hanem átvitt értelembe. A négerezés már rég nem téma (szerencsére), a zsidózás a rohamrendőrök ellen szokott lenni. És de, hozzátartozik, már évtizedek óta, és nem csak nálunk, mindenhol.
A második bejegyzésedet nem tudom értelmezni.

[ Szerkesztve ]

(#10) bambano válasza f(x)=exp(x) (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ennek a viselkedésnek nincs olyan értelmezése, ami tolerálható.

a magam részéről azt láttam, hogy fradi meccsek idején praktikus volt kerülni az üllői út-hungária kereszteződés környékét és a metrót. hogy finoman fogalmazzak. örülök, hogy a szurkolói huliganizmus ellen fellép végre valaki.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) f(x)=exp(x) válasza bambano (#10) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

2010-2014 első félévéig volt egy fanatikus szurkolás, szinte 0 balhéval. Ez azt jelentette, hogy az idióta, agyilag sérült delikvensek kiszorultak ebből a körből. Ezért érthetetlen, hogy miért vezették be ezt a rendszert. Ha 2002-6 között vezetik ezt be, senkinek egy szava nem lehetett volna, de így...
Az álláspontod a "csúnya" rigmusok ellen meg érdekes...

(#12) FIREBLADE78 válasza f(x)=exp(x) (#8) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Milyen vidékről felutaztatás ingyen? 2000 a return jegy,ami kva jó dolog,ha szeretném látni a kedvenc csapatom. Leszarom a szkennert,aki akar kimegy. Szar,hogy nincs olyan hangulat,de ha ez kell h ne keljen milliárdos büntetéseket fizetni, ám legyen. Sok gyökér,meg játsza a sértődött kislányt,hogy nem regelek. Igen,nem regelsz,mert egy mocskos bűnöző vagy,aki eddig törhetett-zúzhatott büntetlenül.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#13) f(x)=exp(x) válasza FIREBLADE78 (#12) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

"Milyen vidékről felutaztatás ingyen?"
Nem igaz, hogy még nem hallottál róla...na mindegy.
A szkennernek őszintén, mi köze van ahhoz, hogy megbüntetnek vagy nem? Eddig is felelősségre tudták volna vonni a balhézókat.
Hangulat olyan szinten nincs, hogy az örőkrangadón az MTK "keménymagját" (kb. 30 ember) hosszú percekig lehetett hallani.

[ Szerkesztve ]

(#14) viking19 válasza FIREBLADE78 (#12) üzenetére


viking19
tag

Milliárdos büntetések????? Miről beszélsz?

Jah... Most csak scanner-esek voltak kint:
"
...az FTC-t, mint visszaesőt, szurkolóinak másokat megbotránkoztató magatartásáért (az ellenfél sportszervezet és játékosainak szidalmazása) 150.000 Ft pénzbüntetés megfizetésére kötelezi.
"

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#15) f(x)=exp(x) válasza viking19 (#14) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Mondjuk mit várunk? Az MLSZ a szar szó kimondásáért is pénzbüntetést szab ki...

[ Szerkesztve ]

(#16) tope


tope
addikt

Petárdázás, tüzijáték nem része a szurkolásnak, legalábbis intelligens ember nem csinál ilyet.
Szurkolás alatt biztatni kell a csapatot, és nem "cigányozni, zsídózni ..." a másikat (fütyülés, egyéb belefér kb.).

(#17) viking19 válasza adrian360 (#5) üzenetére


viking19
tag

Igazad van, csak 3x

[link]

OTP Bank Liga: 136 meccs, 373 600 össznézőszám, 2747 átlagnézőszám, 29,5 % kihasználtság
Ukrán Premier Liga: 139/ 1 662 965/11 964/ 53,8%
Lengyel Ekstraklasa: 164/ 1 378 250/ 8 404/ 39,6%
Osztrák Bundesliga: 105/ 655 630/ 6244/ 47%
Cseh Gambrinus Liga: 128/ 637 847/ 4983/ 41%
Román Liga 1: 169/ 638 898/ 3780/ 19, 7%
Szerb Superliga: 120/ 444 573/ 3705/ 22%
Horvát 1. HNL: 100/ 351 575/ 3516/ 23, 8%
Szlovák Corgon Liga: 114/ 242 008/ 2123/ 22,9%
Szlovén Prva Liga: 99/ 79 687/ 805/ 13,1%

A cikk alapján sztem ez a 2012/13-as statisztika. Sztem felesleges belemenni olyan dolgokba, hogy melyik országban menyien laknak. Száraz tények: 373600 eladott legy 13 csapatra / 13782500 eladott jegy 16 csapatra. 1 000 000 eladott jegy a különbség. És ez a reklámpénzeket is húzza magával.

Visszatérve a meccshangulatra. Én soha nem fogok kiadni egy fillért se' olyan meccsért, ahol ülnöm kell, és max tapsolhatok. Akkor otthon megnézem. Csak a hangulat hozhatja vissza a szurkolókat a meccsre Magyarországon. Sajnos nincs olyan focink mint a spanyoloknak, angoloknak, németeknek, olaszoknak. Csak a hangulat. A piszkosul jó tudott lenni még 3 évvel ezelőtt is.

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#18) viking19 válasza f(x)=exp(x) (#15) üzenetére


viking19
tag

Vagy az UEFA amikor az MTK-t akarta megbírságolni náci jelkép használata miatt :)

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#19) 8th válasza FIREBLADE78 (#12) üzenetére


8th
addikt

"Sok gyökér,meg játsza a sértődött kislányt,hogy nem regelek. Igen,nem regelsz,mert egy mocskos bűnöző vagy,aki eddig törhetett-zúzhatott büntetlenül."

Még az a szerencse, hogy Kubatov elvtárs bizalmasai egytől egyig földre szállt angyalok... :U

[link]
[link]

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#20) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Komolyan,miért nem csináltatod meg a szkenneres reget? Mitől félsz? Csak annak van félnivalója,akinek nincs rendben valami a háza táján. Spec. örülök,ha meccset nézhetek élőben,sok pesti meg sír,mint a fürdős qva. Mondjátok már kubinak,hogy Szegedről is indítson ingyen utaztatást,köszi :D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#21) f(x)=exp(x) válasza FIREBLADE78 (#20) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

A kérdésed benne van a blogban...
Ahogy az is, hogy miért "sírnak", mint egy "fürdős qrva".

(#22) FIREBLADE78 válasza f(x)=exp(x) (#21) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem rémlik,hogy benne lenne. Tudjátok mi a bajoktok nektek. A JÓ LÉT! Gyertek megye 1-et nézni,mocskos "stadionba" és majd örültök,ha kimehettek egy ilyen létesítménybe,kulturált körülmények közé.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#23) f(x)=exp(x) válasza FIREBLADE78 (#22) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

"Nem rémlik,hogy benne lenne."
Kár, mert az egész erről szól!
Nem a jó lét a bajunk, hanem az, amit leírtam (jó lenne, ha végre elolvasnád).

(#24) meszi85 válasza FIREBLADE78 (#22) üzenetére


meszi85
csendes tag

A jó létről annyit, hogy régen kijártam zuhogó esőbe álló részre most pedig a fedett lelátó székekkel sem hoz lázba. (A régi stadionoknak valahogy, jobb volt a hangulata.)

A nézőszám csökkenés okai szerintem leginkább a foci színvonalában keresendő, attól hogy új stadionokat építenek még a siralmas színvonal marad.

[ Szerkesztve ]

(#25) bambano válasza meszi85 (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a jó létről annyit, hogy egy szó :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) f(x)=exp(x) válasza bambano (#25) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

:P

meszi85: egyetértek!

[ Szerkesztve ]

(#27) FIREBLADE78 válasza f(x)=exp(x) (#26) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ph a hibás,mert nem húzta alá pirossal ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#28) 8th válasza f(x)=exp(x) (#23) üzenetére


8th
addikt

Ne etesd...

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#29) viking19 válasza FIREBLADE78 (#22) üzenetére


viking19
tag

A jólétre visszatérve. Szerintem én már több meccset szurkoltam végig fagyban, bőrig ázva, tűző napon - ó te Isten, mennyire szertettem az első fordulós siófoki meccseket - mint ahányat a nem-scan-nelőket fikázók.
Nekem nem szempont a fedett, új, kényelmes. Csak a hangulat fontos. Azt az előbbi 3 dolog nem pótolja!

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#30) FIREBLADE78 válasza viking19 (#29) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Hangulatra is értem a jólétet! Nálunk nincs " normális" foci,nálatok van. Örülni kéne,hogy láthatjátok élőben Mo. legjobb csapatát.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.