Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fiery


Fiery
veterán

Azt szerintem fontos hangsulyozni, hogy a Windows 10 Mobile egyszerre valtja le a Windows Phone 8-at es a Windows RT-t is, azzal a fontos kulonbseggel azonban, hogy az utobbit futtato tableteket nem lehet frissiteni :( Persze nem sokat adtak el azokbol a tabletekbol, de akkor is kicsit gonosz dolog megint az ut szelen hagyni parszazezer embert. SZVSZ nem lenne nagy cucc megoldani, hogy a Windows RT-s tableteken is futhasson a Windows 10 Mobile, csak persze kicsi a piac.

(#2) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Én csak azt remélem, hogy a mostani 8.1 Enterprise-ról egyetlen kattintással tudok majd váltani, és/vagy a tiszta Win 10 Ent. elfogadja a 8.1 kulcsot.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#3) Воланд válasza Fiery (#1) üzenetére


Воланд
titán

parszazezer? szerintem nem adtak el annyit.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4) Fiery válasza Воланд (#3) üzenetére


Fiery
veterán

Nekem parszazezer remlik. Azt azert ne felejtsd el, hogy nem csak a Surface RT es Surface 2 letezett, volt tobb markanak is Windows RT tabletje, koztuk az Asusnak is, ami eleg jol szokta tolni az ilyen gadgeteket.

Windows RT Devices

[ Szerkesztve ]

(#5) alevan válasza BlackSoft (#2) üzenetére


alevan
őstag

Elvileg nem lessz gond. Mondjuk az enterprise esetében nem ennék mérget :DDD

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#6) Воланд válasza Fiery (#4) üzenetére


Воланд
titán

jogos, ennyi kutyuvel tenyleg meglehetett a parszazezer.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7) ronroli


ronroli
tag

"Az univerzális Office esetében a Microsoft 10,1 hüvelyknél húzta meg a határvonalat, így ennél kisebb gépekre előtelepítve érkezik a csomag, míg a nagyobb eszközökhöz ezt külön kell letölteni az univerzális Windows áruházból. Azt még nem tudni, hogy utóbbi esetben is megmarad-e az ingyenesség, vagy esetleg egy előfizetési modell lesz kialakítva."

A 10,1" esetén melyik az igaz?

Nem torllkodásért kérdezem, T100 majdani utódjával nem akarok offiszt mókolni.

(#8) BlackSoft válasza alevan (#5) üzenetére


BlackSoft
addikt

Azért mondom :D A 8.1 itt nem volt frissíthető, áááá, ha Ent. van neked, akkor szedd le MSDN-ről a 8.1-es frissítést, és úgy frissítsd rá :U Itt is simán kitalálhatnak valami hülyeséget.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#9) iMaverick


iMaverick
addikt

Ha "esze" lenne az M$-nek, akkor legalább itt adná ingyen a Home változatot... Vagy valami tényleg jelképes összegért. Persze ez megint a vágyálom kategória, mert a beugrós oem tuti megint lesz vagy 25-30eFt...

Ha már ingyen lehet frissíteni a legális Win7-8-akról, ezt még megléphetnék, így legalább nem lenne annyi otthoni fekete példány.

By the way: kinek mennyit érne meg, ha majd lenne ilyen konstrukció? (Tehát mi az a "lélektani" határ, ameddig pénzt adnátok ki érte, hogy legális legyen a Win 10 a gépen?)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#10) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor most a 8"-os Miix2-vel engem jól megszívatnak? Szinte kizárólag asztali alkalmazásokra használom, ráadásul munkára... :W

(#9) iMaverick: mivel jogtiszta az oprendszer a jelenlegi összes (3db a tablettel együtt) gépen itthon, így konkrétan egy buznyákot sem. Fizettem már eleget...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#11) szabonagyur válasza BlackSoft (#8) üzenetére


szabonagyur
félisten

Enterprise teljesen más téma volt eddig minden frissítés esetében, szóval ne vegyél mérget rá, hogy csak úgy frissítheted majd.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#12) Воланд válasza Bogyó bá' (#10) üzenetére


Воланд
titán

nem, a cikkben hulyeseg van.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13) Bogyó bá' válasza Воланд (#12) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Lenovo oldalán 8"-osnak írja, de kinézem belőlük, hogy majd kiderül: 7,95-ös valójában....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#14) tjb007


tjb007
nagyúr

„A Home és a Mobile kiadás között a legfőbb különbség, hogy előbbit 8 hüvelyknél nagyobb kijelzővel rendelkező, illetve asztali PC-kre lehet telepíteni, míg utóbbi a 8 hüvelykes vagy annál kisebb ultramobil eszközökre való”

Helyesen: A Home és a Mobile kiadás között a legfőbb különbség, hogy előbbit 8 hüvelykes vagy annál nagyobb kijelzővel rendelkező, illetve asztali PC-kre lehet telepíteni, míg utóbbi a 8 hüvelyknél kisebb (7,99 → 3) ultramobil eszközökre való...

(#13) bogyo112

Az eredetileg 8.1-gyel kiadott modellek mindegyikre frissíthető lesz a Home változatra, még a 7 hüvelykesek is, szóval neked emiatt nem kell paráznod.

[ Szerkesztve ]

(#15) edari válasza iMaverick (#9) üzenetére


edari
őstag

Nem sokakat erdekelne ugy se, mivel "egyszerubb lekapni warezrol". Es az a szomorú h valoban ez a mentalitás jellemző. Ingyenes az Office, 10 rongy a 8.1 pro (mindketto diákoknak), es egyaltalan nem érdekli őket, mivel "ugyanazt kapjuk n*ore-rol is". Es meg én voltam hülyének nézve a szakon, amikor leszedtem tisztaszoftverrol az office-t, es eleg olcsón wint vettem.

(#16) Bogyó bá' válasza tjb007 (#14) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi szépen (és Wolandnak is), akkor megnyugodtam. :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#17) iMaverick válasza edari (#15) üzenetére


iMaverick
addikt

Hát nekem sajnos ez a diák változat nem elérhető.

10 ropit megérne egy Win+Office legálba. Persze az oem-et sújtó megkötéstől mentesen: ugye az alaplaphoz kötöttség. Egy gépcsere miatt ne kelljen már újra kipengetni a lóvét.

(#10) bogyo112: nyilván nem olyanokra gondoltam, akinek pl. van legális Win a laptophoz...

(#18) myckie2: az még oké is, de utána is megmarad az aktivált állapota? Ebben nem volnék olyan biztos...

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#18) myckie2 válasza iMaverick (#9) üzenetére


myckie2
őstag

Nem akarok hülyeséget mondani, de én úgy tudom, hogy akinek kalóz windows 7-8 verziója van, az is frissíthet ingyenesen Win 10 Home-ra.

(#19) edari válasza iMaverick (#17) üzenetére


edari
őstag

Elvileg amit a diákok vehetnek az nem géphez kotott.

Csak azert hoztam fel a diákos peldat h lasd: a fiatal korosztályt akkor se érdekli ha nagyon olcsó.

De persze az ingyes w10 hírre mindenki nagyon bezsongott.

Csak akkor jo valami ha totál ingyen van. Hamar csak egy keveset is kell fizetni, az mar nem jo.

(#20) Bogyó bá' válasza myckie2 (#18) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az szép lenne! Akkor soha többet senki nem adna pénzt szoftverért, hanem mindenki várná az "amnesztiát". :N

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#21) Воланд válasza myckie2 (#18) üzenetére


Воланд
titán

akinek kaloz windows van a gepen, az ugyan ugy arra a verziora frissithet, mint ha eredetije lenne (tehat ha pro van fent, akkor a pro-ra), de ettol meg nem lesz eredeti.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22) Geri1985


Geri1985
tag

Nem tudom jól értelmezem e a cikket, de pl. nekem van egy Hudl 2-es, x86-os, 4 magos Intel processzerral felszerelt 8.3 inches tabletem, amin gyárilag 4.4 android kit kat fut. Ha ezek a windows oprendszerek támogatni fogják az x86-os processzorokat, akkor én valamilyen úton módon rá tudom varázsolni a windows 10-et majd erre a tabletre?

(#24) alevan válasza Geri1985 (#22) üzenetére


alevan
őstag

Elvileg nem, mivel kispórolt az Intel olyan dolgokat, melyek szükségesek a Windows futtatásához de nem az Androidéhoz (asszem XDA-n olvastam régebben).

Viszont driver így sem úgy sem lessz :D

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#25) GeryFlash válasza iMaverick (#9) üzenetére


GeryFlash
veterán

10 ezer Ft
Office-ért nem tudom, de hogy 365-ért az életbe nem fogok fizetni az is biztos.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#26) King Unique válasza iMaverick (#9) üzenetére


King Unique
titán

Nem nagyon tudnák olyan jelképes összegért adni (pl. 5k), amire mki rábólintana és megvenné.
Aki eddig feketézett, az ezután is fog. Ha upgrade-el egy virágbolti verziót és utána a friss rendszer aktiválást kér, ugyanúgy ráengedi az okosítót, mintsem hogy akár pár ezret is kifizessen érte.
Zenékért, filmekért se akar senki fizetni, még pár 100 HUF-ot sem, ha ugyanazt ingyé' lehúzza xy torrent oldalról... Először a warezt kéne megnyirbálni, utána lehetne beszélni vásárlási hajlandóságról.

(#27) babkukta


babkukta
senior tag

Miért is kellene megúszni? A rendszer ugyanaz, csak van olcsóbb, meg drágább verzió. Egyértelmű, h otthoni felhasználásra nem kell ugyanaz a rendszer, mint vállalatihoz. Nem is értem, ki gondolta egyáltalán azt, h össz-vissz 1 Windows10 lesz cakkompakk?

Üdvözlettel, Tibi

(#28) macilaci78 válasza iMaverick (#9) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Win95, 98, Me, XP, 7 volt eddig a gépeimen úgy, hogy a felhasználási szokásaim az OS-szel szemben támasztott feltételeket tekintve nem változtak.

Vettem egy autót, benzines, lecserélem egy dízelre, majd egy hibridre, egy villanyra, egy napelemesre... Ilyen esetben elfogadom a váltások miatti sarcot...

De nem értem, miért nincs egy olyan Windows, amit egyszer kifizetek és n db főverzión keresztül, vagy 30 éven keresztül használhatom supporttal együtt. (Lehet magasabb is az ára.) Szerintem több lakossági felhasználó váltana ilyen dobozos megoldásra, mint időről időre kidobni egy működő, megvásárolt valamit csak azért, mert megunta a piac és a gyártó.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29) LurkerSheik válasza edari (#19) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Nalunk az egyetemen, dreamspark regisztráció után, ingyen tölthető legális win 7-8.1 és a legtöbb ms szoftver. ;)
Kivéve a teljes erteku office, azt nem kapunk. Arra ott a tisztaszoftver.hu :D

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#30) szabonagyur válasza macilaci78 (#28) üzenetére


szabonagyur
félisten

A lakosság nagy része akkor sem venné meg ha 500 Ft lenne az örök licensz, ez 1000%.
Az is ugyanúgy biztos, hogy ha mondjuk 50e Ft lenne egy örök licensz szintén nem vennék sokan meg hiszen egyszerre drága lenne a dolog, másrészt nem lehetne követni sem a licenc dolgot így. illetve a sok telepítés után mindneki az MS számán lógna és próbálná kijátszani, hogy több gépre is felrakja stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#31) iMaverick válasza macilaci78 (#28) üzenetére


iMaverick
addikt

De nem értem, miért nincs egy olyan Windows, amit egyszer kifizetek és n db főverzión keresztül, vagy 30 éven keresztül használhatom supporttal együtt. (Lehet magasabb is az ára.) Szerintem több lakossági felhasználó váltana ilyen dobozos megoldásra, mint időről időre kidobni egy működő, megvásárolt valamit csak azért, mert megunta a piac és a gyártó.

No így még talán feljebb is mennék az árral. (Amúgy nálam is olyan 10 körül van a lélektani határ.)

Nekem is az a bajom, hogy veszek egy Win-t, aztán 2-3 év múlva kiadják a következőt és azt telenyomják olyan funkciókkal, amik a régire nem lesznek, vagy csak korlátosan elérhetőek. = csere

Vagy lecserélem a masinát, új proci, (természetesen) új alaplap = új Win. (Itt most nyilván az oem Win-ről beszélek.)

Ezeket kellene megszüntetni és (a lakossági vonalon) valami normális árat kérni. Namost emellé valami online ellenőrzőt beépíteni, ami a warezt lőni ki... (Szerintem manapság már nem akkora kérés, hogy legalább olykor-olykor legyen internet kapcsolat. Sőt, szerintem manapság már internet nélkül nem is nagyon vagyunk el.)

(#30) szabonagyur: régen én is csak okosított játékokkal játszottam. Aztán rákaptam a Battlefield-ekre és mit ad a Jehova, azokkal (multiban) csak az eredetivel lehet tolni. És megveszem azóta őket! Itt mosolyognak a polcon... Szóval lehetne itt a Win kapcsán is terelni a jónépet, csak akarni kellene... Viszont gondolom az MS-nek így is megéri: odahaza mindenki a warez Win-t használja, azt ismeri, aztán amikor elmegy melózni, akkor Windows-os munkaállomásokat keres... Nálunk melóban is csak Win van, másfajta oprendszer a Synology NAS-on van csak... ;]

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#32) tjb007 válasza alevan (#24) üzenetére


tjb007
nagyúr

Gyakorlatilag meg igen, mert a Hudl 2-ben ugyanolyan a Z3735D-s Bay Trail-T Atom van mint például az ASUS Transformer Book T100TAL-ben, vagy jó pár szinten Windows 8.1-es kínai tabletben.

(#34) King Unique válasza macilaci78 (#28) üzenetére


King Unique
titán

Szerinted a kapitalista piacgazdaság, fogyasztói társadalom, tervezett elavulás korában ez kivitelezhető, hogy elég 1x megvenni vmit és évtizedekig használod csak azt??? Hát :N
És mint mondtam, amíg lehet lopni, addig nem fognak tömegesen legális példányt vásárolni, ráadásul sokakat pont nem is érdekel, hogy a gépén lévő OS, programok jogtiszták-e...

(#31) iMaverick: érthető, hogy a fogyasztói társadalomban ez a cél, amit Microsoft és pl. Apple is kiszolgál...és a hardvergyártók is örülnek, hogy eladhatják az új cuccaikat. Míg mondjuk egy open source rendszer épp azt hirdeti, hogy a régi gépeket sem kell kidobni, lehet arra is olyan OS-t rakni, amivel normális sebességen elfut. Na ennek biztos nem örülnek és ezért sem törik magukat támogatás terén...

(#33) morgyi: +1

[ Szerkesztve ]

(#35) User64476


User64476
őstag

Na csak visszalopódzott az RT tabletekre a szőnyeg alatt...

[ Szerkesztve ]

(#36) 8Ball válasza BlackSoft (#2) üzenetére


8Ball
tag

SZVSZ nem fogja, a 8.1 Enterprise sem ette meg a 8.0 kulcsot. :(

[ Szerkesztve ]

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#37) King Unique


King Unique
titán

Azt nem tudom, hogy akinek Enterprise van, arról lehet WU-n keresztül upgrade.elni (szvsz nem), oda vsz telepítő média kell majd? No meg, aki "ügyeskedik", az majd gondolom megoldja a 10-esnél is, ahogyan korábban a 8.1-nél is:
"Jani, megérdemelsz egy sört megy egy cigit” :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38) iMaverick válasza #32839680 (#33) üzenetére


iMaverick
addikt

Most nevess ki, de a drágább komponenseket használtan szoktam venni! A mostani Corei5-ös proci és a HD7890-es VGA is használtan lett véve itt az apróról. És nem, ezeknél nem 10e a lélektani határ. Ha visszaolvasol, MaciLaci kolléga is azt írta, hogy amit ki kell fizetni, azt ki kell fizetni. (Lásd az autós példáját.)

Namost a szoftver (szerintem) nem kicsit más téma: nehogymár 2x, 3x-or kifizessem az árát... Adnék én érte 20-25e-et, de ne kelljen már 2-3 évente, amikor a Gates-Ballmer-Nadella triumvirátus úgy dönt, hogy már nem kell az support-álni (érdemben) az aktuális oprendszert...

Értem én, hogy pénzbe van a szoftvermérnökök fizetése, csakhogy:
- szerintem ez ki van adva éhbérért dolgoztatott indiai programozóknak
- x millió gépre eloszlik a költség...

Értem én, hogy kell minden fél évben új Merdzsót/BMW-t venni a CEO-nak, de ezt lehetőleg ne rajtam... Ha megoldható.

szerk: még annyi, hogy az előző "konfig" (Intel Q9300, 6GB DDR2, AMD HDXXXX VGA) valami 6 évig darált nálam. (Persze azt is használtan vettem. ;] ) Szóval ha tudnám, hogy az oprendszer is kiszolgál 5-6 évet, akkor lehet nem ezen "spórolnék". Sajnos azonban nem vagyok erről meggyőződve. :U )

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#39) Alexios válasza iMaverick (#38) üzenetére


Alexios
veterán

- szerintem ez ki van adva éhbérért dolgoztatott indiai programozóknak

Mondjuk ebben kb biztos vagyok, hogy nem, láttam eleget indiai programozóktól kódot.

Másrészt egy win-nek sem volt 2-3 év a supportja emlékeim szerint ha csak ez a probléma. Win7 megvan 5-6 éves, nem tudok róla hogy ne "bírná". Vagy előtte az xp ugye.

(#40) Glenda válasza iMaverick (#38) üzenetére


Glenda
addikt

Neked fogalmad sincs a cégek működéséről.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#41) Fiery válasza iMaverick (#38) üzenetére


Fiery
veterán

"Értem én, hogy pénzbe van a szoftvermérnökök fizetése, csakhogy:
- szerintem ez ki van adva éhbérért dolgoztatott indiai programozóknak
- x millió gépre eloszlik a költség..."

Szerinted hany programozo munkabere oszlik meg hany gepen pontosan? Mondjuk 1 millio gepre oszlik el 3 programozo munkabere? Ugye az megvan, hogy a Microsoftnal tobb ezer programozo dolgozik? Szorozd fel kerlek :) Aztan szamold azt is bele, hogy a szoftverkalozkodas merteke nagysagrendileg 95% es 100% koze teheto, platformtol fuggoen. Windowson inkabb 95%, Androidon majdnem 100%. Ergo optimista becsles szerint is kivonhatsz az 1 millio gepbol 950 ezret, hiszen hiaba a kalozkodas, a programozok 100%-a keri a munkabert a honap vegen, nem dolgozik 95%-uk ingyen.

(disclaimer: en is egy szoftverfejleszto cegnek dolgozok, Budapesten, es csak magyar programozo dolgozik nalunk. Kozel sem ehberert. Indiaiakkal me'g nem kiserleteztunk. Kinaiakkal sem)

[ Szerkesztve ]

(#42) iMaverick válasza Alexios (#39) üzenetére


iMaverick
addikt

Másrészt egy win-nek sem volt 2-3 év a supportja emlékeim szerint ha csak ez a probléma.

Én nem a support-ról beszélek, hanem az új technikák aplikálásáról. (Teszem azt DX12. IE-ek.)
A hibajavítások azok jönnek, csak azt a hajamra kenhetem, ha az új játékok megkövetelik a magasabb Win verziót.)

Az indiai programozókat nyilván hasra ütés szerűen írtam, lehet, hogy kínaiakkal dolgoztatnak? Fogalmam nincs, de ebben a mai maximalizáljuk a profitot minél kisebb beruházással stílus mellett én már semmin nem lepődök meg.

(#40) Glenda: Ezt kifejtenéd? Mert ez egy kicsit így eléggé slampos komment volt.

szamold azt is bele, hogy a szoftverkalozkodas merteke nagysagrendileg 95% es 100% koze teheto, platformtol fuggoen. Windowson inkabb 95%, Androidon majdnem 100%. Ergo optimista becsles szerint is kivonhatsz az 1 millio gepbol 950 ezret, hiszen hiaba a kalozkodas, a programozok 100%-a keri a munkabert a honap vegen, nem dolgozik 95%-uk ingyen.

(#41) Fiery: No-no. Azért gondolkodj el azon, hogy valamiért csak megéri mind az MS-nek, mind a Google-nak... Ha (majdnem) mindenki warez-ol, akkor minek csinálják? Remélem érted mire gondolok.

(#43) woland_y2k: és akkor ez már ok arra, hogy ha teszem azt nekem szükségem van a DX12-re, viszont annó nagy pénzért megvettem a Win7-et, akkor cserélnem kell?

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#43) Воланд válasza iMaverick (#42) üzenetére


Воланд
titán

dx11 es dx12 kozott eltelt hat ev.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#44) Fiery válasza iMaverick (#42) üzenetére


Fiery
veterán

"Azért gondolkodj el azon, hogy valamiért csak megéri mind az MS-nek, mind a Google-nak... Ha (majdnem) mindenki warez-ol, akkor minek csinálják? Remélem érted mire gondolok."

A Google tipikusan nem ker penzt a szoftverekert, tehat nemtom, ok hogy jonnek ide. A Microsoft termekeit pedig also hangon is 1 milliard juzer hasznalja nap mint nap. Ha kozuluk csak 5% fizet, az is 50 millio eladott licenc. Nem keves penz, de eltorpul amellett, amit kereshetne a ceg, ha nem lenne kalozkodas. Persze akkor a szoftver sem kerulne ennyibe, hiszen valahol valoban az szamit, hogy hany emberre oszlik el a szoftver kifejlesztesenek + forgalmazasanak + karbantartasanak koltsege. Pontosan attol lehetne marha olcso minden szoftver, es akkor nem kellene tolakodo reklamokat nezegetni lepten-nyomon, ha a kalozkodas megszunne. De mivel nem fog, marad a mostani allapot, amin lehet rinyalni ugyan, de nem fog valtozni ugysem.

(#45) Воланд válasza iMaverick (#42) üzenetére


Воланд
titán

a google beveteleinek 65%-a a hirdetesi piacbol szarmazik. ha te anno megvetted a win7-et, akkor most konkretan nulla forintodba fog kerulni a win10.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#46) iMaverick válasza Fiery (#44) üzenetére


iMaverick
addikt

Jah bocsi. Most esik le, hogy Te a komplett Win-es, Android-os ökoszisztémáról beszélsz, én csak magáról az oprendszerről!!!

Így jött ide a Google... Csodálkoztam is. (Androidon majdnem 100%.)

Ha kozuluk csak 5% fizet, az is 50 millio eladott licenc. Nem keves penz, de eltorpul amellett, amit kereshetne a ceg, ha nem lenne kalozkodas.

Hát ez az, amire utalok!!! Ilyen árak mellett még így is remek üzlet az MS-nek...

Persze ez most megint elvisz abba az irányba, hogy ha az állam kevesebb adót számolna, akkor többen vallanák be a tényleges bevételüket = akadémikus kérdéskör...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#47) Alexios válasza Воланд (#45) üzenetére


Alexios
veterán

Illetve a win8-ra való upgrade is párezer ft volt az első x hónapban

(#48) Fiery válasza iMaverick (#46) üzenetére


Fiery
veterán

"Androidon majdnem 100%."

Igen, en az androidos app piacrol beszeltem, ahol ugyanugy (sot, sokkal durvabban) megfigyelheto a mertektelen kalozkodas, mint a windowsos szoftver piacon. Tudod, amikor egy ingyenes appot, amiben egyaltalan nem tolakodo es konnyen kikerulheto reklam van, feltornek, es inkabb a crackelt verziot telepitik a juzerek, nos, onnantol az app fejlesztojenek nem sok eselye van arra, hogy ne haljon ehen... Lehet a nagy cegeket demonizalni, de nem csak nagy cegek keszitenek szoftvereket/appokat. A kis cegek, maganemberek szamara pedig nem all nyitott kapu az 1 milliard juzer fele. Ha pedig kisebb mennyisegu a juzer bazis, a vegen par ezer Ft bevetelre lehet csupan szamitani havi szinten. Pont amennyit egy indiai programozonak fizetnek a mocskos nagy multik :U ;]

"Persze ez most megint elvisz abba az irányba, hogy ha az állam kevesebb adót számolna, akkor többen vallanák be a tényleges bevételüket = akadémikus kérdéskör..."

Igen, ez abszolut off, de annyit mindenkepp erdemes megjegyezni, hogy ez a tetel kulturankent valtozo. Nalunk nyugatabbra mukodik, nalunk nem. Nalunk az emberek az 1 Ft-ot sem fizetik be, ha ugy erzik, nem fogjak elkapni erte. Ugyanigy, 1 Ft-os szoftvert sem vesznek, ha van 0 Ft-ert ugyanaz torrenten. Ez van.

[ Szerkesztve ]

(#49) kerobi


kerobi
senior tag

Remélem a win 10 már orvosolja a brutális merevlemezhasználatot. A linuxnál és hackintoshnál soha nem röcögött üresjáratban...

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#50) Sanchez638 válasza iMaverick (#9) üzenetére


Sanchez638
addikt

Kb... Ha nem annyi lenne, hanem 5e-10e Ft akkor nem lenne annyi probléma, Még én is meg... :DD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.