Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) koko52


koko52
veterán

Arra már mindenki rájött (userek) eddig rajtuk kívül, hogy aki kis procit vesz annak nincs pénze nagy vga-ra neki jó lenne az erősebb IGP. Aki csúcs procit vesz az azért veszi mert csúcs VGA-ja van mellé ezért magasról lexarja milyen IGP van vagy nincs benne. Persze tudjuk a marketing...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2) kalmani válasza koko52 (#1) üzenetére


kalmani
tag

Én is feleslegesnek tartom az i7, és feletti CPU-kba az IGP-t.
A laptop CPU-ba viszont ez a legjobb megoldás.

(#3) --ka válasza koko52 (#1) üzenetére


--ka
senior tag

Ahogy mondod.
A 2 mag / 4 szál és 4 magos procikba kellett volna eddig is és kellene a legerősebb IGP.
De a marketing az nem a vásárlókért van, ezt is tudjuk.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#4) Dragon3000 válasza kalmani (#2) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha sűrűn cserélgetsz vga-t, akkor jó ha van egy megjelenítésre alkalmas fos a prociban :D

(#5) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"Annyi látszik a tervekből, hogy az Intel különösebben nem hajszolja a konkurens AMD Raven Ridge lapkájának asztali és normál mobil kiadását, ezekben annyira erős IGP van, hogy gyakorlatilag az Ice Lake számára nem befogható."

"Az ultramobil szinten tehát akár verseny is kialakulhat az AMD és az Intel érkező lapkáinak IGP-i között, ami ahhoz képest elég kellemes információnak tűnik, hogy a mostani tesztekben csak mérföldekről nézi a Santa Clara-i óriáscég a Raven Ridge IGP-jét."

Attól, hogy a cikk kétszer is leírja ugyanazt a bullshitet, még nem lesz igaz. Miért kell ilyen hülyeségekkel félrevezetni az olvasókat?

Az Intel Iris Prio 655 egy éve jelent meg és átlagosan a Vega8 IGP tempóját hozza játékokban, egyik játékban lassabb, másikban gyorsabb nála. Tehát az Intel Iris Pro-nak messze nem olyan nagy a lemaradása, ahogy a cikk sugallni próbálja.
Új IGP dizájnnal, fejlettebb gyártástechnológiával és több feldolgozóval nem látom, hogy miért ne tudná beérni az Intel a Vega11-et (jelenlegi csúcs Raven Ridge IGP).

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#6) ted_tris válasza huskydog17 (#5) üzenetére


ted_tris
tag

A prohardverrol beszelunk. :U
Meg a partatlan szakmaisagrol.
Azert megneznem azt a vegat amit ugy megvagtak, hogy belefert procival egyutt 65 wattba mikor 300 watton is egy vicc.
Szetrotylingolja az agyat a 2400g is.
En ide mar regota csak rohogni jarok.
Vicces ahogy babusgatjak az amd-t a sok toketlen meg jon bologatni. :C

"learatjuk a pálmát.."

(#7) erer1000 válasza koko52 (#1) üzenetére


erer1000
őstag

Szerintem jó dolog az i7-ekben is az IGP

Ha más nem, amíg a dGPU kiesik valami miatt, akár csere , akár tönkrement, ott az IGP, ami limitáltan játszani is elég.

Illetve hasznos lehet ha OpenCL-es programmal jövünk szembe.

Tény, nagyon kevés program van ahol tényleg hasznát veszed a + igp-nek, de szerintem ha Intel ezentúl nem tenne egy cpu-ba se, az árak azok maradnának ugyan ott.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#8) koko52 válasza huskydog17 (#5) üzenetére


koko52
veterán

Ha jól látom ez Intelnél 500-1 500 000-es kategória. Egyébként jogos.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#9) Dtomka válasza kalmani (#2) üzenetére


Dtomka
veterán

Szerintem jó dolog az igp. Mikor nem volt dVga a gépembe, akkor is tudtam kicsit kockulni :)
Bármikor elromolhat a vga és a gariztatás nem 1-2 napig szokott tartani.

(#10) huskydog17 válasza koko52 (#8) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Épp ez az, hogy az árról nem tesz említést a cikk, kizárólag technikai értelemben általánosít, vagyis azt akarja sugallni az olvasónak, hogy az Intel technikailag fényévekre le van maradva IGP szinten, de ez szimplán nem igaz.
Ha az ár/érték arányt is belevennék a képletbe, akkor annak megfelelően kellene átfogalmazni a cikket. Bár mindenképp át kéne fogalmazni, mert jelenlegi formájában elég gáz az ilyenek miatt.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#11) Abu85 válasza huskydog17 (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - messze van az is. Az a baj az Iris modellekkel, hogy a mai komplexebb programokban nem működik az eDRAM, gyakorlatilag csak dísznek van rajta, ezért sem erőltetik. Az egész látszik a 3DMarkokon például, minél bonyolultabb grafikailag a teszt, annál nagyobb a Vega előnye. Lásd a linket, ahol a Ice Storm Unlimited Graphics 22%, a Cloud Gate Standard Graphics 45%, a Fire Strike Graphics 69%, míg a Time Spy Graphics esetében már 74%-kal gyorsabb a Vega 11. És nem a Vega 11 gyorsul az Iris Plus Graphics 655-höz képest, hanem az eDRAM válik hasztalanná, működésképtelenné. Az Ice Lake-hez ilyen már nem is lesz alkalmazva, mert csak kiadás, de érdemi haszna nincs.

Az Intel akkor tudja beérni a Vegát, ha meg tudná közelíteni az Ice Lake a Vega raszterizálójának a hatékonyságát, mert abban az AMD 6-7 generációval az Intel előtt jár. Addig amíg ez nem fejlődik eleget, nincs igazán esélye az Intelnek azokban a környezetekben, ahol a memória-sávszélesség a korlátozó, főleg úgy, hogy még memóriatömörítési megoldást sem alkalmaznak. Emiatt sem költik a tranyókat a feldolgozókra, mert hasztalan, nem itt ütköznek limitbe. Rakhatnának bele ezret is, nem lenne gyorsabb. Ultramobil szinten viszont már nem lesz Vega 11, illetve az LPDDR4X is realitás, vagyis fogható a kicsi Vega, mert az AMD-nek muszáj a TDP-keret miatt visszaskálázni a rendszert. Ez egyébként az Intel nézőpontjából ügyes húzás, mivel ők is tisztában vannak vele, hogy most építik bele azokat a technikákat az IGP-ikbe, amelyeket az AMD már a Kabiniben alkalmazott, tehát a részegységek szintjén hátrányban vannak, de számolnak azzal, hogy ezt a hátrányt a fogyasztási limitek annyira finomítják, hogy elérhető közelségbe kerül a nagyon alacsony TDP-jű AMD megoldás, főleg úgy, hogy a memória-sávszélesség, vagyis az Intel tipikus gyenge pontja nem lesz már limit.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) MongolZ válasza ted_tris (#6) üzenetére


MongolZ
addikt

Annyira rendes vagy, hogy önmagadat teszed hiteltelenné, és ezt nem kell pl nekem megtennem!
Spóroltál nekem jó pár mondatot. Köszi még egyszer!

(#13) snecy20


snecy20
veterán

Gondolom majd ez a "legnagyobb GPU" kap +50Mhz-cel nagyobb frekit mint a többi, mint ahogy az általában szokott lenni, kár hogy ezt egy Intel Extreme Utility két kattintásból megcsinálja.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#14) energy4ever válasza kalmani (#2) üzenetére


energy4ever
addikt

Ha doglik a kartya, es ameddig gariban van, addig is lehet hasznalni a gepet, ennyi ertelme van "i7 feletti apuknak".

(#15) Clorf


Clorf
tag

Én még mindig az un. "heterogén" számítást várom, kb az AMD Trinity APU óta. Ergó, hogy az IGP-t végre valami hasznosítsa, nem feltétlen játék és nem valami réteg/cél szoftver.

Amúgy egy éve volt hogy behalt a Dvga (fekete képernyő, nem bootol a gép) és az intel HD 630-as igp-t használtam.
Volt otthon elfekvőben egy Ati HD 5670-es 1gb gddr5 rammal, és kb az inteles igp gyorsabb volt nála (játékokban).

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#16) huskydog17 válasza Abu85 (#11) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Tehát rosszul (félrevezetően) fogalmaztad meg a hírt.

A probléma:a cikk a teljes Raven Ridge termékpalettára általánosít, ahogy az összes Intel IGP-re. Sehol sincs konkretizálva, hogy kizárólag a csúcs IGP-kre gondol a költő. Márpedig a Raven Ridge családba nem csak a Vega 11 tartozik, hanem van ott még Vega 10, Vega 8, Vega 6 és Vega 3 is, utóbbi hármat az Iris Pro már tavaly befogta.

Másképpen fogalmazva: a cikk azt állítja, hogy az Intelnek nincs olyan terméke, amely képes lenne akár csak kicsit is megközelíteni bármely Raven Ridge terméket sebességben. Ez így nem igaz, hiszen a 5-ből 3 Raven IGP-t befogott, illetve a Vega8-nál nagyon kicsit lemaradása van, viszont több játékban is utolérte.

Úgy kellett/kéne volna fogalmaznod, hogy a csúcs Raven Ridge IGP-ket az Intel nem tudja befogni és máris jobb a helyzet, viszont ez a kijelentésed még így is elég gáz:

"Annyi látszik a tervekből, hogy az Intel különösebben nem hajszolja a konkurens AMD Raven Ridge lapkájának asztali és normál mobil kiadását, ezekben annyira erős IGP van, hogy gyakorlatilag az Ice Lake számára nem befogható."

Csak a szokásos: egy meg nem jelent termékről tényként kijelented, hogy nem lesz képes beérni a Raven Ridge-t. Ez így ebben a formában már bullshit, hiszen a jelenlegi Iris Pro-k is befogtak 3 db Raven IGP-t.
Miért kell ilyen borúlátó jóslatokba bocsátkozni, mire jó ez? Sokkal-sokkal korrektebb és objektívabb lenne,ha egyszerűen megvárnánk az Ice Lake megjelenését és a független tesztek eredményét, utána lehet lándzsát törni, de addig az ilyen jóslatok kizárólag hangulatkeltésre jók, másra nem.

Az meg külön vicces és számomra érthetetlen, hogy 3D Mark pontszámokkal jössz, ez senkit nem érdekel, legalábbis szerintem 1000-ből talán 1 embert, de az IGP tulajok nem a trémárkkal fognak hülyéskedni.

Remélem érted mi a probléma a cikkel, ennél egyszerűbben nem tudom megfogalmazni.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#17) #25068288 válasza huskydog17 (#16) üzenetére


#25068288
törölt tag

Sőt, bárhogyis van és bármi más is az igazság, akkor is az intelt kéne áldani ! ;]

...szerinted így kéne, mert az volna objektív... :U

(#18) huskydog17 válasza #25068288 (#17) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Részletesen és hülye biztosan elmagyaráztam mi a gond a cikkel, ha ennek ellenére nem érted, akkor rajtad sem lehet segíteni.
Amit írsz, az szintén nagy bullshit.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#19) lezso6 válasza huskydog17 (#16) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Raven Ridge = Vega 11. A többi az kisebb-nagyobb mértékben vágott verzió. Szerintem ne magyarázd tovább a hülyeséget.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#20) Abu85 válasza huskydog17 (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Arról szól a hír, hogy az ultramobil szinten lesz némi esélye az Intelnek befogni az ide szánt ultramobil AMD APU IGP-jét. Még akkor is, ha ez az esély hangyafasznyi.
A Gen12 lesz az első fejlesztés, aminek egy hangyafasznyinál nagyobb esélye lesz bármit is elérni. De ez eléggé nyilvánvaló, elvégre Krzanich 5 éve kivette innen a pénzt. Renduchintala most rakja vissza, egy idei tervezet szerint 2024 az a céldátum, amikorra a teljes versenyképességet jelölték meg. [link] - itt le is írtam, hogy mi van megjelölve ezekben.

Vannak a linken játéktesztek is. Az Assassin´s Creed Odyssey-ben a Vega 11-es IGP 2,8-szer gyorsabb a Iris Plus Graphics 655-nél, a Forza Horizon 4-ben 3,1-szer, a Shadow of the Tomb Raiderben 2,3-szer, ésatöbbi. Az a baj a játéktesztekkel, hogy az Intel közel öt évig minimumon pörgette a szoftverfejlesztéseket, tehát driverük is leginkább a 3DMarkra van optimalizálva, miközben az AMD azért abban az öt éves periódusban is öntötte a pénzt a driverbe, amikor az Intelnek ez a csoportja tartaléklángon működött. Ezt hiába építette vissza az utóbbi pár hónapban Renduchintala, azt az elvesztett öt évet vissza kell hozni, és az közel fél évtized lesz megint. Emiatt a 3DMark az ideális a hardver valós teljesítményének a meghatározására, mert a játékokban, különösen az újakban sokkal nagyobb a lemaradás.

Egyelőre a Vulkan drivert rakták rendbe. Az működik, de gondot jelent, hogy különálló a DX12-es implementáció, tehát az anyagiak szempontjából drága a driver fejlesztése. A következő körben elvileg azt csinálják, hogy a Vulkan eleve egy strukturált implementáció lett, tehát a platformközeli rétegére írható lenne egy magasabb szintű szoftverréteg, amivel a DX12 támogatását át lehetne alakítani. Így gyorsabb lenne az explicit API-kra vonatkozó szoftveres háttér fejlesztése, illetve kevesebb pénzbe is kerülne. Csak ezek nem mennek egyik napról a másikra.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) MongolZ válasza huskydog17 (#16) üzenetére


MongolZ
addikt

A te (egyébként teljesen hibás) gondolatmenetedet követve a Raven Ridge hány intel IGP-t ver meg?

(#22) madgie válasza energy4ever (#14) üzenetére


madgie
titán

Évekig IGP-t használtam i7-es PC-kben, fotófeldolgozáshoz még mindig az erős CPU kell, semmi más, lóf@sz az a három effekt, amit támogat az IGP.

(#23) flatline#2 válasza MongolZ (#21) üzenetére


flatline#2
tag

Nem hibás feltétlenül a gondolatmenete, csak túlságosan specifikálja a dolgokat.

Ha megjelenne egy olyan cikk, ami azt mondja, hogy hát jelenleg az AMD kártyák csak mérföldekről nézik az Nvidia kártyák előnyét, akkor ebbe bele lehet kötni olyan módon, hogy Geforce 1080ig van konkurencia Vega 64 (mondjukl az drágább és többet fogyaszt) és csak fölötte nincs és ezt mondjuk az adott cikk nem feltétlenül taglalja.
Ez alapján minden olyan állítást, ami azt mondja, hogy az Nvidiának nincs konkurenciája, nyugodtan meg lehetne támadni a fenti módon.
Csak minimum szemöldökfelhúzós lenne mondjuk azt mondani, hogy a 2060ra a konkurencia a Vega 64.
Ennyi erővel a 1950-es években megjelent Ferrari konkurenciája a Zsiguli, mert hát az is tud annyival menni...igaz 30 évvel később

[ Szerkesztve ]

(#24) joey04 válasza ted_tris (#6) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) lezso6 válasza flatline#2 (#23) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ugyanannyira igaz, hogy a Raven Ridge lapkának nincs konkurenciája, mint ahogy a GP102-nek vagy tetszőleges jelenleg kapható TU lapkának.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#26) flatline#2 válasza lezso6 (#25) üzenetére


flatline#2
tag

TU lapkát akartam írni én is, de kocsis példa egyszerűbbnek tűnt :)

(#27) huskydog17 válasza lezso6 (#19) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Na itt van akkor a probléma forrása.
Én úgy tudtam és a világom szinte az összes ajtó és az AMD szerint is a Raven Ridge egy termékcsalád és nem egy darab konkrét termék. A PH szerint a Raven Ridge egy konkrét terméket jelent. Ez esetben tényleg hagyjuk, bár nem hiszem, hogy én írok sületlenséget.

A ti gondolatmenetetek alapján akkor a Summit Ridge és a Pinnacle Ridge is 1-1 darab terméket jelent és nem termékcsaládot, pedig tudod, hogy nem így van. Attól, hogy a lassabbak meg vannak vágva, még ugyanúgy a termékcsalád része.

Helyesen:
Raven Ridge = Zen+Vega

Miután az AMD is így tekint rá, totál értetlenül állok a PH hozzáállásán.

"it seems that AMD wants to hammer home the point that Raven Ridge is composed of Zen CPU cores and Radeon Vega graphics."

[link]
[link]

Értem a nézőpontotokat, de akkor már ne az enyémet állítsd be légyszi hibásnak, amikor a gyártó is termékcsaládként tekint rá.

#20 Abu85: Továbbra sem jött át neked amit mondani akartam. Raven Ridge nem egy termék, hanem egy termékcsalád, vagyis Raven Ridge nem a Vega11-et jelenti, pontosabban nem csak azt. Lásd fentebb. Ennél egyszerűbben tényleg nem megy.
Én, mint olvasó a Raven Ridge-re termékcsaládként tekintek, te viszont egy konkrét termékként (Vega11).

#21 MongolZ: Hol hibás pontosan? Amúgy nem az összeset. Az Iris Pro a Vega3-at és Vega6-ot megveri, míg a Vega8-at nagyon megközelíti, néhány játékban azt is megveri.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#28) MongolZ válasza huskydog17 (#27) üzenetére


MongolZ
addikt

Onnan hibás, hogy egy kicsi részt kiemelsz a szövegkörnyezetből, ami szerinted hibás, majd ennek mentén azt mondod, hogy az egész cikk rossz és hamis.
Az intel nem veri el a Ravent, mert igaz, hogy van olyan AMD APU, amit elver, de messze nem az összeset, ennyire egyszerű.
Míg fordítva más a helyzet, mert van olyan AMD APU, amelyik elveri az összes intel IGP-t.

[ Szerkesztve ]

(#29) Tidus válasza Dragon3000 (#4) üzenetére


Tidus
addikt

Egy tartalék VGA legjobb ha van a fiókban.
Ebből elég egy "alap" is.
Aztán ki-ki milyent tart, ez egyéni dolog.

(#30) huskydog17 válasza MongolZ (#28) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"azt mondod, hogy az egész cikk rossz és hamis."

Nem, ilyet sehol nem írtam. Kizárólag a kiemelt részeket kifogásoltam.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#31) Abu85 válasza huskydog17 (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Ice Lake is egy termékcsalád.

Az, hogy a Vega 8-at megközelíti...

Assassin´s Creed Odyssey:
Iris Plus Graphics 655: 13 fps
Vega 8: 34 fps

Forza Horizon 4:
Iris Plus Graphics 655: 25 fps
Vega 8: 54 fps

Na jó persze mondhatjuk erre is, hogy közelít. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) GodGamer5 válasza Dragon3000 (#4) üzenetére


GodGamer5
addikt

+1
Nekem konkrétan életmentő volt több helyzetben is.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#33) snecy20 válasza GodGamer5 (#32) üzenetére


snecy20
veterán

Az biztos. Még mindig jobb, mint egy vacak régi VGA-t tartani tartalékként, ami legközelebbi beindításnál vagy jó lesz, vagy nem... az IGP-re meg csak átrakom a monitor csatlakozóját.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#34) ddaydome válasza Abu85 (#31) üzenetére


ddaydome
senior tag

Nem is tudtam, hogy így menne a forza.... Bitang jó a ryzen apuka...

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.