Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Nem latom az oriasi hisztit a vilagban!

OK

(#2) Hiftu válasza Z_A_P (#1) üzenetére


Hiftu
senior tag

Mennyi hisztit szoktál hallani biztonsági témában? És egyes Apple termékekkel kapcsolatban? Nem mindig a fontos dolgok a népszerű dolgok.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#3) Locutus


Locutus
veterán

... és hát nyilván a konkurencia sem venné rossz néven, ha jobban kiderülne mi hogyan működik az Intel háza táján.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Lehet, hogy rosszul emlékszem, de... mintha 2009-ben már volt hasonlóról szó. Egy inteles konferencián, dobta fel valaki, ahol nem érkezett válasz, majd feledésbe merült.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#5) E.Kaufmann válasza Z_A_P (#1) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Csak nehogy a júniusi hacker csomagban legyen egy 0 day ME sebezhetőség, mert akkor a WanaCry csak egy kis móka volt és tényleg sírás lesz a vége.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#6) Abu85 válasza noPublicFG (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezt évek óta próbálják kierőszakolni az Inteltől. A mostani csak azért érdekes, mert az Intel már nem takarózhat azzal, hogy meg tudják maguk is védeni az ME-t.

(#3) Locutus: Senki le se szarná. Ugyanis a Management Engine csak az Intelnek fontos. Más úgysem építene rá. Az AMD a PSP-jét eleve teljesen másképp tervezi, noha vannak olyan hasonlóságok az elvi támogatásban és működésben, ami miatt majdnem annyira sérülékeny a jelenlegi formájában, mint az Intel ME. A különbség annyi, hogy a PSP-t nem éri meg támadni, mert túl kevés hardverben van benne. De amúgy az EFF négy pontját nyugodtan el lehetne küldeni az AMD-nek is. Persze nem érdemes, mert az AMD nemrég mondta, hogy éppen napirenden van a téma, hogy nyílt forrásúvá teszik a PSP-t, de ettől még ma nem ilyen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) beef


beef
őstag

Az nem megoldás, hogy a Management Engine Interface drivert letitja mezei user?
Mert neki mi szüksége lehet erre?

(#8) hokuszla


hokuszla
aktív tag

de dulva
megyek inkább olvasom hogyan váltja meg a világot ma az ámdé

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#9) Madárpók válasza beef (#7) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Nem, ha a malware root jogot szerez simán visszakapcsolja/megkerüli azt, hogy ki van kapcsolva a driver.

(#10) fanti


fanti
addikt

Nahát!
A tévedhetetlen Intel.....na persze.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#11) t72killer válasza Madárpók (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

De ehhez meg kell fertőzni a gépet valami csunyasággal, kívülről nem megy - vagy tévedek?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) E.Kaufmann válasza t72killer (#11) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha már root joga van, akkor felesleges az ME. Esetleg ha permanensen be akarja magát fúrni, vagy jobban elrejtőzni a víruskergetők ellen.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13) t72killer válasza E.Kaufmann (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Attól tartok akkor ettől se most fogunk bef@sni... De érdeklődéssel várjuk a demót, mindenesetre kórházi időpontot nem tervezek a következő pár hétre.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) nubu015 válasza t72killer (#11) üzenetére

Lehet hogy tévedek ( majd valami profi kijavít)
de ez az intel AMT cucc nem az ami lehetővé teszi hogy az oprendszert megkerülve lehessen távolról irányítani a gépet?
(A thinkpad laposomon akarom már régóta kipróbálni ezt a funkciót, a WOL-al együtt)

[ Szerkesztve ]

m.

(#15) t72killer válasza nubu015 (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aha, olvasgattam az angol wiki szócikket, komoly:R. Szerencsére az állandó jelleggel neten lógó gépem még nehalem előtti Atom, a többieknek ránézek a körmére:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) Madárpók válasza t72killer (#11) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Alapesetben igen. Igazából az ME több biztonsági kockázat egyben.
Egyrészt ha már meg van fertőződve a gép, akkor az ME-be betörve tökéletesen el tudja rejteni magát a felhasználó és bármilyen vírusirtó elől, potenciálisan túlélhet egy OS újratelepítést, szóval elég csúnya rootkitet lehet így csinálni.
Ennél még meredekebb az, ha magában az ME kódban talál vki egy távolról kihasználható hibát, ugyanis bizonyos esetekben az ME figyeli a hálózatról beérkező csomagokat.
Meg alapból egy biztonsági agyrém, hogy van a gépen egy jó adag kód ami folyamatosan fut a kernelnél magasabb jogosultságokkal, hozzáfér minden perifériához, minden háttértárhoz, ethernet/wifi hardverekhez, bármikor ki tud menni a netre, megváltoztatni a RAM tartalmát, stb., és mindent teljes titokban, dokumentálatlanul, ellenőrizhetetlenül. Innentől kezdve az Intel becsület szava az egyetlen garancia arra, hogy alapból nincs benne az elképzelhető egyik legdurvább rootkit.

(#17) nubu015 válasza Madárpók (#16) üzenetére

Ja, ja én is azért kaptam fel a fejem mert láttam még régebben hogy miket lehet csinálni ezzel
az AMT-vel. De legalább azt lehet tudni hogy ez az AMT milyen portokon kommunikál kifelé hogy legalább a
tűzfalon tiltani lehessen, vagy valami?
Mert ha WOL engedélyezve van, és átjutnak a tűzfalon, akkor onnantól simán be lehet kapcsolni a
gépeket, és az AMT-n keresztül meg hozzá lehet férni gyakorlatilag bármihez, és még az oprendszernek sem kell elindulnia.
Vagy hülyeségeket írok ? :)

m.

(#18) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem nem szabályokat kellene hozni, hogy az intel mit hozzon nyilvánosságra, hanem ki kellene tiltani az egészet a francba.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) kovászos


kovászos
tag

Valószínűleg a titokszervezetekkel való együttműködés miatt van erre szüksége az intelnek. Azoknak adatszolgáltatás ill hozzáférés biztosítás.

(#20) BoB válasza bambano (#18) üzenetére


BoB
veterán

Ja, nekem úgy tűnik van egy kis hardveres backdoor a géphez. Nem véletlenül akarnak az oroszok saját processzort fejleszteni.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#21) -AD4M- válasza t72killer (#11) üzenetére


-AD4M-
tag

Pont az a probléma, hogy az ME minden hardverelemhez direktben hozzáfér, így az ethernet vezérlőhöz is :Y
Tehát ha találnak rá Zday exploitot, akkor lehet a gépeden Linux, M$ nem fog számítani. :W
Ja és "kikapcsolt" állapotban is folyamatosan megy az ME és kukkolja az ethernet forgalmat (pl bios WakeOnLAN funkcijó), úgyhogy még a bekapcsoló gombot sem kell megnyomni, hogy megtörténjen a behatolás....

Allons-y!

(#22) #74018560


#74018560
törölt tag

Király, akkor ha öntudatára ébred az internet / google deep mind; legalább lesz egy használható gépem Haswell alapon :DDD

(#23) arn


arn
félisten

Ezeknek beleer a bilibe a kezuk.... :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Akkor ez most minden Intel processort érint, jól értem?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#25) [Newman]


[Newman]
tag

Az oké hogy nem ajánlja az Intel processzorok használatát üzleti kritikus alkalmazások alatt, de akkor mit ajánl helyette? Tehát az Intel ugye a Itanium vonalon kívül a Xeon-t tudja felmutatni, előbbi halott és x86 workload esetén bukta, utóbbi meg nem ajánlott. Power vagy Spark-ot kellene akkor alkalmazni és a teljes alkalmazást migrálni másik architektúrára? Elmebeteg.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#26) Z_A_P válasza [Newman] (#25) üzenetére


Z_A_P
addikt

AMD CPU-kban is van ilyen/hasonlo? :F

OK

(#27) [Newman] válasza Z_A_P (#26) üzenetére


[Newman]
tag

Azt nem tudom, viszont ugye az Opteron vonal megragadt 10 éve és csak most, a Ryzen megjelenésével jönnek újabbak, viszont mivel nem jelent még meg, senki sem képes ilyennel szerelni a szervereit (Dell,HPE,Cisco stb)

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#28) zzola válasza Z_A_P (#1) üzenetére


zzola
félisten

Én sem....

(#29) sh4d0w válasza Z_A_P (#26) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Benne van a cikkben, vagy a hsz-ek között...

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#30) Z_A_P válasza [Newman] (#27) üzenetére


Z_A_P
addikt

és csak most, a Ryzen megjelenésével jönnek újabbak

Illene az AMD-nek most plane meglovagolni es alaposabban terjeszteni ezt az Intel biztonsagi kockazatot (kiveve ha hasonlo lesz naluk is)

@sh4d0w:

Az AMD a PSP-jét eleve teljesen másképp tervezi, noha vannak olyan hasonlóságok az elvi támogatásban és működésben, ami miatt majdnem annyira sérülékeny a jelenlegi formájában, mint az Intel ME. A különbség annyi, hogy a PSP-t nem éri meg támadni, mert túl kevés hardverben van benne. De amúgy az EFF négy pontját nyugodtan el lehetne küldeni az AMD-nek is. Persze nem érdemes, mert az AMD nemrég mondta, hogy éppen napirenden van a téma, hogy nyílt forrásúvá teszik a PSP-t, de ettől még ma nem ilyen.

:R

[ Szerkesztve ]

OK

(#31) cami][us


cami][us
senior tag

[link]

Asszem egy komplett minix van a prociban+webszerver. ;]

[ Szerkesztve ]

(#32) DigitXT válasza Z_A_P (#30) üzenetére


DigitXT
félisten

Én vigyáznék ezzel a meglovagolással, ha a legerősebb érvem a termékem
mellett, hogy azt (még) nem éri meg támadni, mert (még) nem túl elterjedt.

(#33) Z_A_P válasza cami][us (#31) üzenetére


Z_A_P
addikt

:Y :Y
Nagyon kemeny!

[ Szerkesztve ]

OK

(#34) JHC


JHC
tag

Én ebben a témában nem vagyok jártas, de most legalább sejtem, hogy működik a Dell laptopokban a lopás esetén használható nyomkövető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.