Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kovsol


kovsol
titán

Mi átálltunk a Instax Mini LiPlayre. Szerintem sokkal praktikusabb, mert nem nyomtat azonnal, hanem csak a kiválasztott fotókat nyomtatom ki ami valóban jól sikerült, és ezzel nem kevés pénzt lehet spórolni.
Nem mellesleg mobillal összekötve bármivel készített fotót ki tudok nyomtatni.

May the Force be with you!

(#2) SidCorky válasza kovsol (#1) üzenetére


SidCorky
senior tag

Én is valami hasonlót tervezek, miután megveszem az első Fujimat, csak én rögtön egy kis Instax nyomtatóra ruházok be, ugyanúgy belemennek az Instax papírok, és a kép minősége is olyan lesz, amiért hajlandó vagyok megvenni sokezerért a papírt. De ennek az instant kamerának is meglenne a varázsa, néha azért elkap az érzés, hogy fenébe az ár/értékkel, nekem kell egy ilyen. :D

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#3) kovsol válasza SidCorky (#2) üzenetére


kovsol
titán

Mi rendszeresen elrontottuk a képeket, és nem volt igazán költségbarát. :B
Így eladtam a sima instax minit, és jött helyére a LiPlay. Az meg külön jóság, hogy a mobilos selfiket, vagy normál kamerával meglőtt képeket is ki tudom nyomtatni utólag.

May the Force be with you!

(#4) Astroboy válasza SidCorky (#2) üzenetére


Astroboy
őstag

Szerinted ez a fix vakuzás jó dolog?
(Értem ez alatt az üzemidő csökkenését a -néha- felesleges pilácsolás által)

(#5) SidCorky válasza Astroboy (#4) üzenetére


SidCorky
senior tag

Az ötlet nem tetszik, de nem próbáltam (bár nagyon fáj a fogam egyre :D ) , így nem mondok véleményt. Néha nézegetek képeket instax csoportban és szerintem jól áll nekik a vaku. Nyilván az veszi meg, akinek szintén tetszik a stílus, aki meg "rendes" képeket szeretne, az mást vesz :)

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#6) kovsol válasza Astroboy (#4) üzenetére


kovsol
titán

F12 mellé kell minden extra fény :)

May the Force be with you!

(#7) hoffman_ válasza kovsol (#1) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hatékony megoldás, főleg, hogy instax-al tényleg nem könnyű lőni és amatőr szinten is van erős learning curve. ugyanakkor a fél-digit gépeikkel és a nyomtatókkal pont a koncepciót ölik meg szerintem. pont az a szuper az instaxban, hogy egy esélyed van, nincs mentés, vagy vissza gomb. az lesz, amit nyomsz :) praktikusnak nem praktikus, főleg nem olcsó etetni, de így kerek :D

ez persze már elvi kérdés inkább. mi is rontunk képet bőven, abból is van egy kalap, de gyűlnek a jók szépen.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8) kovsol válasza hoffman_ (#7) üzenetére


kovsol
titán

Amikor Athénban ott állok az utolsó filmmel, és elbaszom akkor azért leszartam a koncepciót, ideges lettem. Mert a sok nyomor embert nem érdekli, hogy épp fotózni akarok, és besétál a képbe.
Persze értem én, hogy megvan a varázsa amikor ott álltunk, és vártuk na mi lesz a képből. Megvolt a varázsa, pár évig nyomtuk. Van egy egész album már tele instax képekkel, meg pénztárcában, vannak még kis keretekben is képek hármasával berakva.
Viszont az instax nincs ott mindig, de a mobil igen. Ha mobillal lövünk valami szelfit, vagy akármilyen képet sokszor utólag előhívjuk instax filmre. Most már eredmény orientált lettem. :D
De nem egy kép amit a milliós full frame fotós cuccal lőttem végül instax képként végezte.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#9) hoffman_ válasza kovsol (#8) üzenetére


hoffman_
nagyúr

jó, olyankor valóban okostelefon/kompakt/dslr a célszerű, instax tényleg rizikós ilyen szemszögből, zsúfolt nyaralásra nem ezt dobnám be én sem elsődleges kattintónak, ha eredményorintált vagy, főleg :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ezeket miert keresi, hasznalja valaki? Mi az ami miatt valaki ezeket hasznalja es nem valamelyik fenykepezogepet vagy okostelefont az oriasi valasztekbol?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) GoldhandRent válasza kovsol (#8) üzenetére


GoldhandRent
őstag

De nem pont ez a lényege az egésznek ? Ahogy külső szemlélőként látom, ez inkább emberek fotózására való, mintsem tájképek készítésére. Azt is retro perspektivából, ahol nem a képminőség a lényeg, hanem az effort. Lősz egyet, lesz ami lesz, és ez a móka benne.
Én személy szerint családi nyaraláskor látványosságot nem fotóznék vele. Erre hatványozottan igaz, hogy a pillanat megörökítése a lényeg, az meg amúgy is rövid ideig tart, és az is olyan amilyen.
Egynél többet nem próbálnék rá semmire, ha mosódott, akkor mosódott, ez a lényege, nem ?

-

(#12) kovsol válasza GoldhandRent (#11) üzenetére


kovsol
titán

Nem tájképet fotóztam, hanem pl az asszony akar egy képet az akropolisz előtt instaxxal. Bemegy valami barom elé, és neki az nem tetszik, csináljak egy újat. Ennyi. Ha a gyerekről akar egy képet, és az épp úgy dönt elfordul és pislog, akkor is azt fogja mondani na új kép kell neki :)
Ha az asszony azt mondja újat kell csinálni, akkor újat kell bizony!

Ez van. Van nekem kb 3M forint értékű full frame felszerelésem, de ott is ha lövök 30 képet, akkor lesz kettő ami szerinte jó. :D szerintem meg 28 jó.

May the Force be with you!

(#13) Armagedown


Armagedown
őstag

Miért jó az, hogy egy gagyi kompakt géppel, gyenge minőségben, drága , de legalább bélyeg méretű alapanyagra nyomtathatunk?
Ki a célcsoport?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#14) s8109csa


s8109csa
tag

Sziasztok! Nekem van egy ősi Hiti 630 PS fotónyomtatóm, egy jófajta sörért elvihető. Nem tudom beszerezhető-e papír meg fólia hozzá..."Hátha" jeligére. Már évek óta ki akarom dobni lomtalanításkor csak sajnálom.

(#15) GoldhandRent válasza kovsol (#12) üzenetére


GoldhandRent
őstag

najó, így érthető xd

de akkor rá kell venni/meg kell vele beszélni h az instax mire jó/való.

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.