Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) keIdor


keIdor
titán

Amihez az EA hozzáér az rövid időn belül tönkremegy. Ez már a 168. ilyen alkalom... hamarosan jön a BioWare is, ha bukik az Anthem.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2) Gery9112 válasza keIdor (#1) üzenetére


Gery9112
őstag

A PS fórumra már betettem de itt is el fog férni. :DDD Nem lehet bennük csalódni mert hozzák a kötelezőt.

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#3) oriic válasza keIdor (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én igazából az elmúlt évek Star Wars játékait látva azon is csodálkozom egyébként, hogy a Disney nem vette el tőlük a SW jogokat.

Live-Die-Respawn

(#4) hombre[EU] válasza keIdor (#1) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A Dice is elōbb-utóbb bele fog rokkani a Battlekbe

Life, Uh, Finds A Way

(#5) simauser válasza Gery9112 (#2) üzenetére


simauser
tag

Érdekes, hogy az új SW filmek mellé sem érkezett semmi, filmekhez köthető adaptáció, pedig sok mozinál adnak ki jobb-rosszabb játékot is, korábban is érkezett SW filmhez ilyen, pl a prequelekhez. A BF tie-in dolgot nem számolva. Tiszta pocséklás.

[ Szerkesztve ]

Are you threatening me, Master Jedi?

(#6) keIdor válasza oriic (#3) üzenetére


keIdor
titán

Sajnos a Star Wars névre maga a Disney is káros... borzalmas volt az eddigi két film.

hombre[EU]: A folyamat elindult a BFV-vel.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7) #16514048 válasza Gery9112 (#2) üzenetére


#16514048
törölt tag

Jedi Academy de jó is volt. :))

Nekem az volt az egyik első videojátékom, azóta várok egy GTA/RDR-szerű open world SW játékra, úgy tűnik egyelőre hiába.

(#8) Cifu válasza keIdor (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azért tegyük csendben hozzá, hogy az adott stúdióknak se tartottak fegyvert a fejükhöz, amikor jött az EA egy nagy zsák pénzzel. A Bullfrog esetében 1994/95-ben a megvásárlással együtt Peter Molyneux lett az EA egyik igazgató-helyettese, majd 1997-ben egy átitalozott éjszaka után Tim Rance-al együtt megírta a felmondólevelét, mert újra kreatív munkát akart végezni. Ő hezitált még, Rance meg elküldte közben az E-mailt az EA igazgatójának. Akik érthető okokból ezután megkérték Molyneux-ot, hogy ne fáradjon be többet az irodájába. Ez vezetett végül oda, hogy Rance-al együtt megalapította nem sokkal később a Lionhead-et.

Nagyjából hasonló helyzetet lehet lefesteni a többi stúdió esetében is. A Westwood például 1992-ben lett felvásárolva a Virgin Games által még 1992-ben, a stúdió már utána sem volt a maga ura, ellenben a WW tulajdonosai szép summát kaptak, plusz Virgin Games részvényeket. Az EA jött, és kifacsarta a WW-t, nach so, ez nem szép történet, de ne feledjük, hogy már korábban kiadták a kezükből a gyeplőt - pénzért...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) minek?:S válasza keIdor (#6) üzenetére


minek?:S
őstag

Igazából így van, én sem hiszem, hogy a Disney jó hatással lenne a Star Wars játékokra. Olyas valakiknek kéne megkapniuk a jogokat, akik nem a rengeteg pénzt, hanem a lehetőséget látják.. de ugye a pénzt diktál..

Üdv.:M.

(#10) Deck válasza Gery9112 (#2) üzenetére


Deck
titán

Hmm azok a régi és jó SW játékok, bezzeg most.. :/

PS5

(#11) sagem


sagem
addikt

Egészen elképesztő egyébként hogy egy ilyen licencel nem tud mit kezdeni egy AAA kategóriás kiadó.

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#12) Gery9112 válasza Deck (#10) üzenetére


Gery9112
őstag

+kdavid94: Igen, ezek még igazi SW játékok voltak. :) Ha hazaértem le is töltöm újra a Jedi Outcast-et.

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#13) Deck válasza Gery9112 (#12) üzenetére


Deck
titán

Az is fasza leis töltöm énis ;) de a Kotor nálam a number 1. Mindig a gépen van évente 2-3x tuti végigviszem :D
Hihetetlen, hogy nem tudták folytatni :(

[ Szerkesztve ]

PS5

(#14) Edge válasza Deck (#13) üzenetére


Edge
veterán

és a kotor 2? :DDD

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#15) Deck válasza Edge (#14) üzenetére


Deck
titán

Kotor alatt az 1-2-öt értem természetesen :D

PS5

(#16) k-adi válasza Gery9112 (#2) üzenetére


k-adi
nagyúr

azért azt tegyük hozzá hogy a 2 bf készítés költsége megegyezik a felette lévő játékok kombinált összegével szerintem :D

(#17) Hiftu


Hiftu
senior tag

Azt érdemes észben tartani, hogy a Disney és az Electronic Arts is nyilvános részvénytársaság.
Ezért az igazi vevői nem a felhasználók, hanem a részvénytulajdonosok.

Ebből adódik, hogy az általános éves cél: az előző éves profitnál mérhetetlenül több profit.
Néző és felhasználóbarát terméket várni ettől a két cégtől rendíthetetlen optimizmusra utal.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#18) Hiftu válasza k-adi (#16) üzenetére


Hiftu
senior tag

Erről (az inflációval korrigált költségekről) hol tudok olvasni?

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#19) pilóta válasza Hiftu (#17) üzenetére


pilóta
nagyúr

Pedig ha csinálna egy felhasználóbarát játékot, akkor gyakorlatilag a világ öszes pénzét megkereshetné vele. Teljesen mindegy, mennyit fektet bele, többszörösen megtérül. Ehelyett csinálnak gagyit, és csodálkozás van, hogy nem megy...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#20) sith7 válasza simauser (#5) üzenetére


sith7
nagyúr

ilyen filmekhez ne is érkezzen :W :W :W

(#21) Gery9112 válasza Hiftu (#17) üzenetére


Gery9112
őstag

Egyrészt igen, a részvényesek elégedettsége miatti egyre nagyobb pénzéhség egy olyan lufi, ami előbb vagy utóbb ki fog pukkadni.
Másrészt meg annyira kizárja egymást a játékosoknak is tetsző de ugyanakkor nagy mennyiségű profitot is termelő "termék"?
Mondok is egyből egy példát és bocsi a Sony fanboyságért: God of War.

Ha nem a játékosok vásárolják meg a játékokat és a moziba járók a mozijegyeket akkor ki? Bob Iger befoglalja magának az összes széket? Andrew Wilson meg megvásárolja az összes lemezes példányt? :DDD

k-adi: Pénzt pénzzel lehet keresni. Ezzel nem feltétlenül példálóznék, hogy mennyi pénzbe került a fent említett 2 EA játék fejlesztése mert tudjuk, hogy ennek egyrészt jelentős része a marketingre ment másrészt a minőségük tükrében inkább adták volna egy karitatív szervezetnek. Mindenki jobban járt volna.

[ Szerkesztve ]

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#22) VágniValó válasza keIdor (#1) üzenetére


VágniValó
addikt

:( és a Respawn is simán erre a sorsra jut ha a Titanfall 3 meglesz Electronic Artsozva.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#23) sagem válasza oriic (#3) üzenetére


sagem
addikt

Gondolom nem tudják csak úgy elvenni, mert szerződésük van, de mint jogtulajnak nekik az az érdekük, hogy a márkájuk értéke növekedjen és ne csökkenjen, szóval ha lejár a szerződés/el tudják venni, akkor biztosan meg fogják ezt tenni.

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#24) k-adi válasza Gery9112 (#21) üzenetére


k-adi
nagyúr

mennyi pénzbe került a fent említett 2 EA játék fejlesztése mert tudjuk, hogy ennek egyrészt jelentős része a marketingre ment

nem értem mit nem értesz.
manapság sokkal többe kerül egy játék lefejlesztése, marketingelése, stb.

A 2 bf game horror áron került lefejlesztésre, így nem csoda hogy nincs több 4 év alatt
(ráadásul szarok is :D talán jobb is így)

[ Szerkesztve ]

(#25) szupermacs válasza oriic (#3) üzenetére


szupermacs
veterán

Miért vegyék el a jogokat? Így is mindenkinek megvannak már a BF játékok. Ha nem is első napos vételben, de Accessben vagy akcióban mindenki tolja/tolta őket és a mikrotranzakciókkal biztos hozza a vártat a BF2 is.

(#26) Giovan! válasza Gery9112 (#2) üzenetére


Giovan!
addikt

Mindig elszorul a szivem, ha eszembe jut hogy Sev talán még mindig ott van a Kashyyyk-on valahol, de már sosem fogjuk megtudni, mert a Republic Commando, a valaha készített legjobb SW játék, nem érdemelt meg egy folytatást :W

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#27) sagem válasza szupermacs (#25) üzenetére


sagem
addikt

Ok, de a Disney a jogokat birtokolja, így a bevétel szerzés mellett az is legalább olyan fontos nekik, hogy ne járassák le rövid idő alatt a nevet, hiszen még másoknak is el akarják adni az SW játék jogokat. Ha az EA rövidtávon tönkre vágja az SW nevet a gamer világban, akkor nem fognak két kézzel kapkodni a jogok után a cégek, azaz most van bevételük, később meg nem lesz.

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#28) batman91


batman91
őstag

Ezen én már meg sem lepődök. Csak a bejáratott, tejelő címeket húzzák és képtelenek fejlődést mutatni. Helyette tönkreteszik a nagy nevű stúdiókat és tucatszarokat készíttetnek velük.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#29) hhenry


hhenry
őstag

Remek most láttom :(

(#30) tibaimp válasza #16514048 (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Totál egyetértünk!
Egy open word (nem feltéten egy bolygón játszódó), ezért inkább nevezzük open space játékért kb megörülnének az emberek. De ne az új éra szarát dolgozza fel, az is fontos lenne!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#31) aAron_ válasza Hiftu (#17) üzenetére


aAron_
őstag

Mint ahogy a CD Projekt Red is. Nem a cégformával van itt a probléma, hanem a menedzsmenttel, vállalti kultúrával.

Az meg megint csak nem igaz, hogy a profitmaximalizálás a fogyasztó kárára kell, hogy történjen. Egy hosszútávon versenyképes cégnél pont ellenkezőleg van.

What is your ikigai?

(#32) hhenry


hhenry
őstag

Nem is tudtam hogy volt ilyen projekt de így extrán sajnálom nagyon kíváncsi lettem volna rá

(#33) Shepard válasza hhenry (#32) üzenetére


Shepard
tag

Ráadásul ha jól emlékszem a kezdeteknél (Visceral) ennek a történetén munkálkodott Amy Hennig is (Uncharted), míg jól ott nem hagyta őket. Kár érte. Legalább annyira sajnálom, mint a 1313-at. Lett volna lehetőség mindkettőben..

[ Szerkesztve ]

(#34) hhenry válasza Shepard (#33) üzenetére


hhenry
őstag

Star wars jateksorozat nagyon el lett hanyagolva

(#35) Dvix


Dvix
senior tag

Amit nem lehet tele lőni mikro-tranzakciókkal az náluk kuka. :U Jah és igen, a Star Wars franchise már nem érdekel engem, se játék sem film. Elég nagy büntetés volt végig szenvednem a rohadt SJW-nak készült Last Jedi-t. :(
Az EA rajta ül egy arany bányán gyakorlatilag, bármire rányomja a SW nevet az már pénz. Retardáltak én mondom nektek. :K
Most a Disney-től az lenne a legnagyobb lépés ha odaadnák a jogokat a Bungie-nak, vagy a CD Project Red-nek. :U

[ Szerkesztve ]

(#36) Gery9112 válasza Dvix (#35) üzenetére


Gery9112
őstag

igen, valamint legyen live service, hogy Early Access játékként (EA!) kiadhassák és fontos a multiplayer, hiszen mi reprezentálja jobban a világ legnagyobb űroperáját mint a 64 fős online multiplayer. :DDD

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#37) RIC5I


RIC5I
tag

azért reménykedem hogy előbb utóbb abban az EA törli saját magát :W :W :W

Hatékonyság nem tetszés kérdése.

(#38) hhenry válasza RIC5I (#37) üzenetére


hhenry
őstag

Jó lenne ha valaki átvenné ezeket a címeket

(#39) FoxiestFox válasza hombre[EU] (#4) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A Dice, ellenben egy nagy kupac, EA alatt kivéreztetett fejlesztővel, tényleg megérdemli, hogy végre lehúzzák a wc-n, és utánaöntsenek egy kis hipót, biztos, ami biztos.

(#40) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Mondjuk ezeket a nyílt világú cuccokat nem nagyon kéne erőltetni, inkább a 1313 féle unchartedes normális single csőjátékokat kéne tolni, megfelelő megvalósítással.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#41) hombre[EU] válasza GodGamer5 (#40) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Nekem a ForceUnleashed-del sem volt bajom. Jobban élvezném,mint egy 20v20 tdm-et. Mindegy, csak egy okos story-based StarWars legyen :)

Life, Uh, Finds A Way

(#42) szupermacs válasza sagem (#27) üzenetére


szupermacs
veterán

Erről már nem nagyon lehet vitatkozni a legutóbbi két SW film után.

(#43) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Én meg már egy új Star Wars RTS-t várok nagyon... Empire at War 2?

[ Szerkesztve ]

(#44) laceszgamer válasza GodGamer5 (#40) üzenetére


laceszgamer
addikt

Csak abban nem lehet eladni két rakat lootboxot stb. EA esetében meg ez a lényeg, hogy ne csak az legyen a bevétel, hogy valaki megveszi, esetleg pár DLC.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#45) hhenry válasza laceszgamer (#44) üzenetére


hhenry
őstag

Én nem regkezdtem el Battlefront II-vel játszani hát... Ez a loot boxolás

(#46) Z10N válasza aAron_ (#31) üzenetére


Z10N
veterán

+1

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#47) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Adják oda a Sony-nak a jogokat és lesz értékelhető SW játék. :DDD

Sic Parvis Magna

(#48) Shepard válasza GodGamer5 (#40) üzenetére


Shepard
tag

Mondjuk egy Infamous féle nyitott világ, ahol vannak mellékküldik, gyűjtögethető dolgok (amik kiegészítik a történetet, hátteret), de alapvetően sztori központúság van, szerintem még rendben lenne. Viszont valóban a Jedi Knight, Republic commando és Force unleashed féle csőjátékok vittél nálam is a prímet.

(#49) k-adi válasza Di Natale (#43) üzenetére


k-adi
nagyúr

nemhogy sw rts nincs hanem lassan már bármilyen rts sincs :(

(#50) keIdor válasza GodGamer5 (#40) üzenetére


keIdor
titán

Abba nem tudnak mikrótranzakciókat meg lootboxokat tenni. Ezért nyomják az online ürüléket ezek a kiadók.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.