Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

marha jó lenne, ha valami nagy geb*sz még azelőtt történne tökmindegy melyik cloud providerrel, mielőtt még minden idiótát megvezetnek ezzel... :W

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) dabadab válasza anulu (#1) üzenetére


dabadab
titán

Mármint mivel vezetnek meg minden idiótát?

DRM is theft

(#3) anulu válasza dabadab (#2) üzenetére


anulu
félisten

azzal, hogy egy nagy cégnek olcsóbb, stabilabb és biztonságosabb, ha az "allmighty" cloudban tárolják minden adatukat.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) Kékes525 válasza anulu (#3) üzenetére


Kékes525
félisten

Miből gondolod, hogy nagy cégeknél idióták vannak? Ha azok lenének ott, nem lenének nagy cégek. Többségüknél megfelelő képzettségű szakemberek van, akik pontosan feltudják mérni a hasznot és a kockázatot.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5) dabadab válasza anulu (#3) üzenetére


dabadab
titán

Hát, szerintem elég nehezen tudnád megmagyarázni mondjuk a Google-nek, hogy tök hülyeség felhőben tárolni az adataiat.

Arról meg szerintem sehol szó sem volt, hogy minden adatot ott kell tárolni, de gyakorlati szempontból egy amazonos szerverinfrastruktúra elég sok felhasználásra magasan veri a hagyományos megoldásokat.

DRM is theft

(#6) bambano válasza dabadab (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A Dont hiába fenyegeted a maffiával.

A poszthoz: érdemes lenne összevetni, hogy a Suse miket kínál azokon a területeken, amik a felmérés szerint terjedni fognak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) pengwin


pengwin
addikt

DevOps: több mint buzzword

Ez sajnos így igaz... nem csak buzzword, hanem egy nagyon elterjedt téveszme.
A partner cégnél (többtízezres IT multi) is folyton fenyegetnek vele, de nem tudom mi lesz a már így is túlhajszolt (értsd: agilis) Dev csapattal, ha az Ops-ba is be kell szálljanak.

(#6) bambano
Pont azt kínálják, ami a felmérés szerint terjedni fog... micsoda véletlen! :Y

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#8) bambano válasza pengwin (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

most vagy pont azt kínálják, ami a felmérés szerint terjedni fog, vagy tök véletlenül az fog terjedni a felmérés szerint, amit kínálnak...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) bambano válasza Kékes525 (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Többségüknél megfelelő képzettségű szakemberek van, akik pontosan feltudják mérni a hasznot és a kockázatot.": kérdés, hogy kinek a hasznát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) anulu válasza Kékes525 (#4) üzenetére


anulu
félisten

bocs, ezen nagyon jót nevettem! a döntéshozók túlnyomó többségének eladják a cloudot, mint egy megváltó szolgáltatást, utána meg az engineering csapat rakja össze... nem egy helyen láttam már ezt. a management akarja, mert fancy, közben az ég egy adta világon semmi pluszt nem ad, csak szívni lehet vele.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) Kékes525 válasza bambano (#9) üzenetére


Kékes525
félisten

"kérdés, hogy kinek a hasznát."

Ha ezt nem tudnák, akkor hogyan lettek multik? Hogyan tudnak nagy vállalatot vezetni? Hogyan tettek szert hatalmas vagyonra? A kivételek nem számítanak, mert azok mindig vannak és lesznek is.

(#10) anulu

Te is úgy gondolod, mint bambano, hogy nagyon buta, hiszékeny, könnyen becsapható emberek vezetik a multikat. Ez jó, mert ez önmagában paradoxon (a multi és a buta vezetők). Lásd fentebb. Sok mindent lehet egy multi vezető gárdájáról mondani, de azt legkevésbé, hogy buták és hiszékenyek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12) bambano válasza Kékes525 (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egy multinál elég nehéz probléma, ha egy középvezető saját zsebre játszik, pláne, ha a főnökei nem szakértenek az ő feladataihoz.

ha odaáll egy it vezető a főnök elé, hogy költözzenek a felhőbe, mert azért neki jár egy nokiás doboz, és a nagyfőnökök nem értenek az it-hez, akkor simán benyelik a hájpot, ami a felhő körül van, és beköltöznek. majd amikor a problémák elkezdenek sokasodni, az it vezető lelécel. utána jön a következő, aki meg visszaköltözik, és ezért kap egy rakat zsetont a beszállítóktól. az it vezetők meg keringenek a nagy cégek között, és mindenhol eljátsszák ugyanazt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) waccamár válasza bambano (#12) üzenetére


waccamár
senior tag

Most te megint kivételről beszélsz: arról a felsővezetőről, aki egy IT-vezetővel való 5 perces kávézás során dönt tízmilliókról hasraütésszerűen, mert hype, illetve olyan szállítóról, aki nokiásdobozokat osztogat. Van ilyen is, ez tény.
De azért a legtöbb nagy cégnél nem így működnek a dolgok, mert ez hosszútávon nem fenntartható. Nem 5 perc alatt születnek ilyen döntések, és nem hasraütészerűen, hanem mögéteszik a matekot, és a stratégiát.
Az, hogy te azt gondolod, hogy így működik, az azért lehet, mert nem értesz a vállalkozások vezetéséhez és az üzlethez (és ez ne offense tényleg, nem mindenkit érdekel, és nem is mindenkinek kell ehhez érteni), vagy pedig eddig éppen olyan cégenél dolgoztál, ahol te ezt a hozzáállást láttad.
Arról nem is beszélve, hogy tényszerűen kezeled azt, hogy a felhőszolgáltatásokkal probléma mindenképpen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#14) anulu válasza waccamár (#13) üzenetére


anulu
félisten

"mögéteszik a matekot, és a stratégiát"

a mit? :Y cloudba költözés közepén vagyunk. az egész azért indult, mert buzzword. nem stratégiaia döntés született (ahogy sok más cégnél sem, amit nem személyesen tapasztaltam, hanem engineer ismerősökön keresztül hallottam), hanem a managementtel megetették.

nem csak bambano kezeli tényszerűen, hogy gond lesz, hanem akinek nincs "felhő" a szeme előtt, és nem a bankkártyájának a vastagsága múlik azon, hogy meg tudja-e a döntéshozókat vezetni.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) anulu válasza Kékes525 (#11) üzenetére


anulu
félisten

félreértettél. nem buták. csak az IT-hoz nem értenek, illetve hajlamosak 1-1 középvezető fals infoinak (akiknek érdekükben áll (leginkább anyagilag...) a cloud bevezetés) bedőlni. világ életemben csak multiknál dolgoztam, egy fél másodpercig nem nézem le a vezetőket, nem is tartom butának őket. viszont ahhoz, hogy ilyen mértékű IT döntést hozzanak, na ahhoz kevés a tudásuk az adott területről.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) bambano válasza waccamár (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Most te megint kivételről beszélsz": oké, és ha tényleg a kivételről beszélek, amiről te is elismerted, hogy van ilyen, akkor utána miért mondod, hogy nem értek hozzá?

"Nem 5 perc alatt születnek ilyen döntések, és nem hasraütészerűen, hanem mögéteszik a matekot, és a stratégiát.": senki nem mondta, hogy 5 perc alatt születnek ilyen döntések, és hogy nincs mögöttük matek. az már más kérdés, hogyha egy vezetőnek prezentálni kell valamit, akkor azokat az adatokat teszi bele a prezentációjába, ami az ő igazát támasztja alá, és nem fejti ki az igazság azon részét, ami cáfolná.

"Az, hogy te azt gondolod, hogy így működik, az azért lehet, mert nem értesz a vállalkozások vezetéséhez és az üzlethez": neked van diplomád vagy valamiféle papírod arról, hogy te értesz hozzá? Ugye te is látod, hogy itt mentél bele a személyeskedésbe meg a flame-be?

"Arról nem is beszélve, hogy tényszerűen kezeled azt, hogy a felhőszolgáltatásokkal probléma mindenképpen lesz.": a tényeket tényszerűen kell kezelni. A felhőszolgáltatásokkal nem lesz probléma, hanem van. Sok probléma van velük. Olvass itcafe-t.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) Tapsi


Tapsi
addikt

Nem rossz ez a konténerizáció, de sokszor olyan helyen is alkalmazzák, ahol teljesen felesleges.

(#18) bambano válasza Tapsi (#17) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tudsz olyan helyet mondani, ahol nem felesleges?
tudsz olyan problémát mondani, amit konténerekkel jól meg lehet oldani, alap unixon viszont nem?

szerintem a konténer meg a hozzá tartozó komplett infrastruktúra egy felesleges köztesréteg az architektúrában.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) Kékes525 válasza bambano (#12) üzenetére


Kékes525
félisten

Biztos, hogy ilyen is van, de szerintem nem általános.

(#15) anulu

Lehet, de ha így is van, szerintem ez hamarosan változni fog, mert a számítástechnika nélkül egyik multi sem tud meglenni. Ezért szükségszerű, hogy a vezetőknek érteniük kell hozzá azon a szinten, hogy észrevegyék azt, ha az egyik számítástechnikusuk kamuzik ilyen fontos döntéseknél. Másrészt dörzsöltnek kell lenniük és tudniuk kell (szerintem tudják is), hogy vannak, lehetnek személyes érdekek is egyes javaslatok mögött és ezért független szakértőket is megkérdezhet adott esetben, amikor egy-egy fontos döntést meghoz.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#20) Tapsi válasza bambano (#18) üzenetére


Tapsi
addikt

Igen, az előnye a skálázódás microservice architektúra esetén. Dinamikusan tud alkalmazkodni a változó igényekhez.

szerintem a konténer meg a hozzá tartozó komplett infrastruktúra egy felesleges köztesréteg az architektúrában.

Rengetegszer így van. Láttam, hogy standalone alkalmazásokat is beraktak konténerbe cloudban, és szívtak vele. Semmi értelme nem volt. Viszont ettől még van helye a világban, csak megfelelő helyen kell alkalmazni!

[ Szerkesztve ]

(#21) bambano válasza Tapsi (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

miért kell microservice architektúrához konténer?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

A felhő szerintem is túl van értékelve - jó dolog, de nem mindenre.

A Devops viszont nagyon jó, ha jól csinálják (és nem csak spórolásból). A fejlesztőnél jobban senki nem ismeri a terméket, és a reakciók is gyorsabbak egy-egy hibára, kevesebb az egymásra mutogatás a support és a fejlesztő között.

@kékes525 : Ez mindig kellemetlen téma kamumanagereknek :D

@anulu : Én is szinte csak multinak dolgoztam, de a topmanagentben kb. mindnél volt egy csomó dilettáns. Már nem csak IT-hoz, hanem a cég profiljához általában.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) bambano válasza hcl (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az a hiedelem, hogy egy fejlesztő szükségképpen jó üzemeltető is, téves.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) hcl válasza bambano (#23) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Csapaton belül lehet differenciálódás, de amúgy erre mondtam, hogy ha jól csinálják.

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) pengwin válasza Kékes525 (#11) üzenetére


pengwin
addikt

A multik vezetésében sokszor 50-60+-os emberek ücsörögnek, akik sokszor igencsak nehezen alkalmazkodnak a változó időkhöz, követelményekhez. Még tech cégeknél is simán előfordulhat, hogy ezeket az embereket megvezetik.
A fiatalabbak meg mindenáron újítani akarnak, mert azért jár a prémium a menedzsmentnek.

(#19) Kékes525
Persze, igazad van, de azt se felejtsd el, hogy manapság a mantra az, hogy: "projektben dolgozunk, dinamikusak vagyunk és fejlődni akarunk"! Ezt tökéletesen tudja demonstrálni a közép és felsővezetés is egy olyan nagyvolumenű fejlesztési projekt levezénylésével, amilyen a cloud-ba költözés. Szóval szerintem elég komoly nyomás van a döntéshozókon, hogy váltsanak, mert ha nem, akkor azért felelniük kell mondjuk a legfelsőbb vezetésnek vagy a befektetőknek.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#26) bambano válasza hcl (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

te azt írtad, hogy fejlesztés és terméksupport.
a devops nem erről szól, hanem fejlesztésről és üzemeltetésről.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) Kékes525 válasza pengwin (#25) üzenetére


Kékes525
félisten

"A multik vezetésében sokszor 50-60+-os emberek ücsörögnek, akik sokszor igencsak nehezen alkalmazkodnak a változó időkhöz, követelményekhez."

Ez így, erre a szituációra nem igaz. Erre már írtam választ "dörzsöltnek kell lenniük és tudniuk kell (szerintem tudják is), hogy vannak, lehetnek személyes érdekek is egyes javaslatok mögött és ezért független szakértőket is megkérdezhet adott esetben, amikor egy-egy fontos döntést meghoz." A dörzsöltség pedig a korral együtt növekszik.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28) bambano válasza Kékes525 (#27) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a multikban a valódi kontrollt a tulajdonosok jelentik, mert az ő pénzükkel játszanak.
a vezérkar nem feltétlenül áll a tulajdonosok mellé, lehetnek olyan érdekeltségeik, amik a középvezetőkkel fújnak egy követ.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) Kékes525 válasza bambano (#28) üzenetére


Kékes525
félisten

Igaz, vannak ilyen érdekek is.
A tulajdonosokra is igaz, amit írtam azt, hogy dörzsöltek. Másképp nagy vagyonra nem tudnának szert tenni. Most nem a gázszerelőkre gondolok. :D Ezért ha sűrűn ilyenbe futnak, kirúgják azokat az embereket, ha kell a teljes menedzsmentet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30) pengwin válasza Kékes525 (#29) üzenetére


pengwin
addikt

Ha szerinted egy multimilliárdos gázszereló nem dörzsölt akkor mégis ki az?! :D

Üdv, pengwin

(#31) Kékes525 válasza pengwin (#30) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát ő nem az, az biztos, mert ő csak egy előtérbe tolt stróman. Nem ő bulizza ki az egészet, neki halvány fogalma sincs az egészről. Ezért is lett ő kiválasztva. A megbízója, na az a dörzsölt. Egyet találhatsz, hogy ki az.:D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32) cog777 válasza Kékes525 (#19) üzenetére


cog777
senior tag

"Ezért szükségszerű, hogy a vezetőknek érteniük kell hozzá azon a szinten, hogy észrevegyék azt, ha az egyik számítástechnikusuk kamuzik ilyen fontos döntéseknél."

Szerintem ez nem fog megtortenni. Altalaban ok teljesen mas hatterrel rendelkeznek, jogi, uzleti, menedzseri stb. Az IT vilaga olyan szinten bonyolult hogy szinten napi tanulast kovetel megerteni az uj technologiakat, azok elonyeit, hatranyait.

A top szinten levo vezetoknek a kozepvezetok adnak tanacsokat. Ok meg sokszor ragaszkodnak egy korabbi donteshez, mert kulonben felteteleznek/kiderulne hogy nem volt meg a megfelelo tudasuk.
Ezert olyan merev a multi hierarchia, vannak akik kis ceghez mennek dolgozni mert a kis cegek flexibilisebbek.

Szamtalan peldat tudnek mondani amikor az egyik vezeto "vision"-jenek eroltetese miatt eri kar a ceget. Vagy egyszeruen nem hallgatnak az egyszeri IT melosra akinek legalabb megvan a tapasztalata es tudasa vagy nem kerdezik meg amikor dontest hoznak.

Ez fuggetlen a cloud-tol ez egy altalanos jelenseg.

Sokszor van a bizonyos boci szemekkel valo racsodalkozas a donteshozok reszerol amikor elmagyarazzak nekik hogy ezt a ficsort bizony a legelejen kellett volna megemliteni mert egy kesz termekbe nem lehet csak ugy egy plusz hardvert elhelyezni... vagy az uj dontes nagyon rizikos, jobb lenne mas megoldas de csakazertis eroltetik. Aztan szuletik par honapra ra hibajegy kritikus prioritassal mert nem volt jo a korabbi dontes es meg kellett volna hallgatni a szakertoket.

Kollega az AirBustol jott es bizony meselt erdekes sztorikat.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#33) pengwin válasza Kékes525 (#31) üzenetére


pengwin
addikt

A Nimfas Corporation?

Üdv, pengwin

(#34) bambano válasza cog777 (#32) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem tudom, mi bajod az airbusokkal, jól néznek ki, mint gnómon az ukrán szabászati öltöny...
egyik fele metrikusan 100 méter, másik fele angolszászosan 100 láb...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) cog777 válasza bambano (#34) üzenetére


cog777
senior tag

:D Nem veletlen...

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#36) hcl válasza bambano (#26) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Supportnak hívnak üzemeltetést is ;) Minket is szerver supportnak hívnak, pedig csak rendet tartunk :) (Meg néha csinálunk kisebb alkalmazásokat, de alapvetően nem mi nyúlkálunk bele a cuccba. Szóval ez ilyen 1/4 dev és 3/4 ops :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) #14595328 válasza pengwin (#33) üzenetére


#14595328
törölt tag

Ki az a korporésön? :U

(#38) bambano válasza hcl (#36) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

bocs, lemaradtam, volt egy kis háztáji horror.
szóval miről is beszélsz épp: Development & OPerationS ? :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) hcl válasza bambano (#38) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Arról. Csak az "operations" és "support", amennyire tapasztaltam, eléggé ugyanazt jelenti a managementnek a legtöbb helyen (emberek akik valamit szerencsétlenkednek számítógéppel, amit ők nem értenek). Meg igazából, a termék is sok esetben valami online cucc, amit nem fizikailag vesznek meg a userek. Stb.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.