Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Puma K


Puma K
veterán

Hoppá. Régóta ismét egy nem professzionális piacra szánt magas teljesítményű VGA aminek a végén, és nem az oldalán van a tápcsatlakozása.

Most Nvidia GPU Boost 5.0 ide vagy oda ha 80-85°C alatt tartja a GPU-t (és remélhetőleg más forróbb része sem megy tartósan 90-95°C fölé...) akkor jó lehet.

Ezen kívül kíváncsi leszek, hogy lesznek-e a vizes blokkokat gyártó cégeknek alternatívája erre a példányra.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#2) #16939776 válasza Puma K (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Végfelhasználóknak szánt terméknél szülhetne problémát a hátra felé álló csatlakozó helyigénye, szerintem nem maradnak végleg ennél a koncepciónál.

(#3) snecy20


snecy20
veterán

Hmm, 400W körüli kártyához ez a hűtési megoldás...hát érdekes. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Nem gondoltam volna,hogy ekkora fogyasztású kártyára ráraknak majd egy ilyen hűtést.

06-3o/9759I39

(#5) snecy20 válasza Találtgyerek (#4) üzenetére


snecy20
veterán

Olyan ~1600Mhz-ig vissza is droppol majd az órajel...így belefér a 90 fokos tartományba. :))

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#6) proci985 válasza Puma K (#1) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ezeket a kartyakat jellemzoen banyaszni veszik. elozo szeriakhoz mind volt blokk es jellemzoen masodlagos piacokon blokkal szoktak megjelenni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#7) Találtgyerek válasza snecy20 (#5) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Az azért már érezhető teljesítmény visszaesés lenne nem?
Abból kiindulva,hogy a custom hűtésűek 1900 Mhz-et tudnak tartani körülbelül.

06-3o/9759I39

(#8) kenwood


kenwood
veterán

Ha ugyis megy ra a viz, akkor kar lenne a draga ventis hutest megfizetni. Kiveve az Asusnal, akik matricat raknak a csavarra. Nekem az is fura, hogy nem arulnak hutesi nelkuli kartyakat.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#9) snecy20 válasza Találtgyerek (#7) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem igen, azok már elég szépen kimutatható százalékok teljesítményben.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10) Reggie0 válasza kenwood (#8) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, mert akkor a hutescserelgetes mellett kene garit adni.

(#11) proci985 válasza kenwood (#8) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az nem praktikus, levizezes elott tesztelni akarod, hogy mukodik a kartya

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12) Reggie0 válasza Puma K (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Vegre egy kartya ami befer a 3U rack hazba.

(#13) htc07 válasza proci985 (#6) üzenetére


htc07
addikt

És mit bányásznak vele? BTC-t ugye már hosszú évek óta nem éri meg, az ETH épp áll át PoS-re, XRP nem bányászható vele szintén asszem (?), a többi coin meg nem hiszem, hogy annyira vonzó lenne, hogy emiatt GPU-t vegyen valaki.

(#14) Reggie0 válasza htc07 (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

ETH nem all at PoS-ra joideig, most is csak 10 blokkbol 1 lesz PoS, szoval senkit sem erdekel igazabol, csak olyan kozonsegmegnyugtatas, ugyanis mar par eve igeretik a PoS-t.
Ethereum Classic most tervezi, hogy valtoztat az algon es csokkent a DAG mereten, hogy meg a 3-4 GB memorias kartyak is hasznalhatoak maradjanak. A nyari eladasi hullam utan most jott emiatt egy felvasarlasi hullam.
Szoval nem kell aggodni, a GPU banyaszatnak kb. sosem lesz vege.

[ Szerkesztve ]

(#15) Tidus válasza snecy20 (#3) üzenetére


Tidus
addikt

Ez a víz szerelőknek ajánlott, élni is fognak vele.

(#16) afterwhite09


afterwhite09
tag

Ez a széria az elérhetetlenségből adódó közel duplaár miatt egyelőre csak "blow" - "er" nélkül :D

[ Szerkesztve ]

People had more, than they needed...

(#17) opr


opr
veterán

Huhhh, az az 1.7% tuning! Az fogja megvaltani a vilagot. Vegre van kartya annak is, akinek meg a 3090 is keves. GG ASUS! :R

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#18) Találtgyerek válasza opr (#17) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Igazából mindegy,mert a hűtés miatt lehet nem is tudja tartani majd a megadott órajelet.

06-3o/9759I39

(#19) kenwood válasza Találtgyerek (#18) üzenetére


kenwood
veterán

Mint a 15 wattos noti procik az 1-2 centi vastag hazban, amiknek 4.9 ghz a turboja :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#20) TeeBee73 válasza Tidus (#15) üzenetére


TeeBee73
addikt

Az árat viszont csak a gázszereLölők tudják majd megfizetni. ;]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#21) opr válasza Találtgyerek (#18) üzenetére


opr
veterán

Háde, OC, mit nem értesz?! :W

Ne akadjunk már fenn olyan apróságokon, hogy még az alapórajelet se hozza, ha használva is van, na. ;]

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22) fabika válasza htc07 (#13) üzenetére


fabika
tag

Bányázsatnál nem olyan fontos, hogy szorosan be lehessen pakolni egy házba. Melyhálós tanításnál viszont jól jön, ha be lehet pakolni 4 et egy lapba. Ott nagyon jol jon a 24 giga ram is. Sláger kártya lehet. Csak a táp bírja el...

Visszabeszél, mint nyugdíjas a tv-nek.

(#23) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ilyen hülyeségekre pazarolják azt a kevés chipet, ahelyett hogy gyártanának belőle normális kártyát hogy legyen mit megvenni. Persze nem 8 kilóért, hanem rögtön felezhetnék is az árat. :D

(#24) tasiadam


tasiadam
veterán

A 120 wattos blower 1660S-em is ha izzad, 70+c. Max. Gyanitom h alu bordaval. Na ez rez, es ranezesre 2x annyi anyag van benne.
Ha muxik a hutes, pusztulat hangos lesz.
Ha nem, akkor disznek jo.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#25) Reggie0 válasza tasiadam (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

Sajnos a bloweren szeretnek sporolni a gyartok, pedig rohogve le lehetne huteni azt a par wattot.

(#26) tasiadam válasza Reggie0 (#25) üzenetére


tasiadam
veterán

Hát az tény, hogy drágább a réz, ezért budgetként nem opció. De ha egy quadro kártyát le tud hűteni, akkor teljesen jó lehet. Bár a quadro nincs hülyére járatva. Jobban rajongom ezért a blowerért 120w környékén, mint a nagyon kicsi PCB+10g réz kombóért.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#27) Reggie0 válasza tasiadam (#26) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat en nagyobb blowerrel 300W-ot fujatok le sikeresen pcie karirol, szoval nem lehetetlen. Igaz ezen felul maga a blower meg 70W-ot eszik, meg hangszigetelt rack szekrenyben van. :)

[ Szerkesztve ]

(#28) tasiadam válasza Reggie0 (#27) üzenetére


tasiadam
veterán

Ott mindegy mennyit eszik és mennyire hangos, mert szigetelve szokták elrakni a szervereket, rendes teremben többnyire :D Ott engem sem zavarna.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#29) Puma K válasza tasiadam (#24) üzenetére


Puma K
veterán

Nekem egy Asus RTX 2060 Turbo van amit az alábbi módon finomhangoltam a gyári állapotához képest:

GPU: maximum 0,95v-ot kap és 1920 MHz-en kezd majd ~1890MHz-re szokott beállni
VRAM: kapot +900MHz-et így most 15800 MHz-en ketyeg
A ventilátor is kapott egy egyedi görbét.

A beállítások így néznek ki a gyakorlatban:

Mindezek után nem láttam 70-72°C-nál magasabb hőmérsékleten.

Azt viszont hozzá kell tennem, hogy össze kellett fogatnom 2db 120-as ventilátort amit a kártya alá tettem 2 PCI sínnel alá, hogy mozogjon körülötte a levegő gépházon belül.

Ez nálam azért volt szükség mert épített vízhűtés van a CPU-n és egy elég nagy tömb van a gépház elejében (10cm vastag ventilátor+radiátor+ventilátor). A radiátoron lévő ventilátorok meg nem elég levegőt juttatnak a gépházba a VGA-nak mivel a CPU alig melegszik fel játék közben :DDD

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30) Lalikiraly válasza kenwood (#19) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nekem a Lenovomban a 15W os i3 1005G1 simán tudja a 3.4 es turbót teljesítmény módban, csak akkor menj egy szobával arrébb, mert a jobbfajta rakéta porszívó hangulata hamar előjön :D

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#31) tasiadam válasza Puma K (#29) üzenetére


tasiadam
veterán

en igy jartam az rx580al. A 2700X alig melegedett. Aztan belottem a 2 front venti kozul az alsot h a vga homersekletet kovesse, aztan meguntam es lett a blower 1660S. De! A 2 p14 venti tobb levegot tol be, mint amennyit igenyel barmi, igy attoljak a hazon a hideg levegot. Ha jatszom, akkor sem melegszik a CPU. Kartya meg kifujja ami neki kell. Ha meg fel is izgul a 2 frontventi, akkor is 6-700rpm-rol 1000-re. Ott mar viszont van legaram.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#32) Reggie0 válasza tasiadam (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk ez pont itthon van.

(#33) tasiadam válasza Reggie0 (#32) üzenetére


tasiadam
veterán

Az vili, csak ugy ertem h a blower kartyakat foleg oda szanjak, ahol nem eedekel senki a hangja. Pl server bladekbe, fekve. Aztan attolja rajta minden a levegot.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#34) Reggie0 válasza tasiadam (#33) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem szerver szinten inkabb a passziv(kulso) hutesu a jellemzo, nem tudom mennyire szajnak oda. Mondjuk egy gamer kartyat fura lenne, ha a gyarto szerverbe szanna, hiszen hivatalosan ott nem nagyon hasznalhatnak, vagy legalabbis eleg keves dologra.

(#35) Találtgyerek válasza Puma K (#29) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Nem rossz,de a 2060 és a 3090 között elég nagy a fogyasztás és a hőtermelésbeli különbség.
2060-nál alulfeszeléssel lett 70-72 fok,akkor itt 80 fok alatt nem állna meg akkor sem,ha alulfeszeled.

06-3o/9759I39

(#36) Puma K válasza Találtgyerek (#35) üzenetére


Puma K
veterán

Fórumtárs 1660S kártyájára reagáltam...

Másfelől a 3090-et is alul lehet feszelni.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#37) Találtgyerek válasza Puma K (#36) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Semmi offenzív szándékom nem volt. :R
És úgy is írtam,hogy ha a 2060 alulfeszelve elérte a 72 fokot akkor a 3090 alulfeszelve 80 fok felett lesz biztosan.

06-3o/9759I39

(#38) xeon forever


xeon forever
addikt

Szerintem hangos lesz, ha ertelmes tartomanyban akarjak tartani az orajeleket. Regi Titanom van. Ott manualisan(asus OC szoftverben)allitottam be a megfelelo lepcsoket. 80 foknal beindul es visszahuti 70 fok ala, igaz porgicsel vagy 4000-et :((( .

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#39) #16939776 válasza xeon forever (#38) üzenetére


#16939776
törölt tag

40-60°C között 1%/°C, 61C felett 2%PWM/°C meredekséggel próbáld meg.
Nálam 72-76C°-nál megfogta az ilyen hűtésű (780/1080Ti)kártyáimat attól függően, hogy tél vagy nyár volt. Persze a szellőzéssel nem volt gond.
Mostanában elég a gyári profil, mert nem használom ki a GPU-t, igaz az már nem tartja fix hőmérsékleten órajelen a kártyát, de cserébe nem okoz 5000ms-onkén akadást, amikor módosítja a ventilátor fordulatszámot az MSI Afterburner.

[ Szerkesztve ]

(#40) xeon forever válasza #16939776 (#39) üzenetére


xeon forever
addikt

Koszi az infot. Meglesem. :R
Egyebkent szerintem 1080Ti kicsitt masabb. Egy TitanXp lenne hasonlo kategoria. Kb egy kaptafara megy a hutesuk.
3090 a maga 350W-javal inkabb lehetetlennek tunik szamomra ilyen hutessel 3500 alatt rendesen lehuteni ezzel a tipussal.
Esetleg brand gepekbe(munka allomasokba) tenyleg Jo lehet ahol a rendszerhutest is hozza tervezik.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#41) Synthwave válasza kenwood (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Volt már olyanra példa.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#42) Giles74 válasza Reggie0 (#12) üzenetére


Giles74
csendes tag

Én egy 2080-as blowerest használok 3U rack házban! Kis trükkel befért az is. :) Ebayről lehet rendelni tápcsatlakozó fordítókat, ami U alakban visszafordítja a csatlakozókat, így éppen hogy, de befér. Így, hogy hátra került a csatlakozó, nem kell trükközni. Jó megoldás!

Amúgy én semmilyen hátrányát nem tapasztalom a bloweres hűtésnek. Egyáltalán nem olyan hangos, mint amennyire sokan tartanak tőle. Egy kis szélzaj van terhelés alatt. Terhelés nélkül nem is hallani.

[ Szerkesztve ]

(#43) #16939776 válasza Giles74 (#42) üzenetére


#16939776
törölt tag

Átlagos, hodály méretű, minden oldalán lyukas PC házban nem, de szűk, jól megtervezett helyen nagyon hatékonyan működnek ezek a kártyák. Feltétele hogy a befúvó ventilátorral és cső szerű kialakítással el tudd azt érni, hogy a kártyából kifele igyekvő meleg levegőt semmilyen módon ne szívhassa vissza a házba, ne tudja maga körül felmelegíteni a levegőt, akkor még halkan is képesek működni.

Nekem is volt 4U-s rack házam, 2db 5870-el, azon ismerkedtem meg az alapokkal, majd egy kis vízhűtéses kitérő után csináltam magamnak egy blower kártyára optimalizált ITX házat. Ha megint több kártyás rendszert csinálni, akkor újra csak 4U-s rack-ben gondolkoznék. :K

[ Szerkesztve ]

(#44) Reggie0 válasza Giles74 (#42) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem most legutobb ki kellett szedni a tapcsatibol a tuskeket es kulon bedugni, mert mashogy nem fert el a 3U hazban:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.